Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hiša ali blok

Hiša ali blok

Imam hišo v Slo in imam stanovanje v Nemčiji.Sem v dilemi.Ko pridem domov imam eno samo delo z urejanjem okolice,košnja in še marsikaj.Razmišljam,da bi prodal hišo.Imam kupca ,ki jo želi in to za precej dober denar.Ampak ,ker mi v tujini ni preveč lepo ,bi si omislil eno stanovanje v bloku nekje v Sloveniji.Dejte mi povedat vi,ki živite tukaj po blokih kako se vam zdi vse skupaj.Stiki s sosedi in podobno.Kajti jaz imam rad druženje s sosedi in mi ,ki smo v hišah smo se vedno družili.V Nemčiji v bloku pa ni takšnega druženja.Tukaj doma pa nisem živel nikoli v bloku.
Gledam pa bloke v enem manjšem mestu in so izredno urejeni.Vse nove fasade in res lepa okolica.Ko vidim na hrvaškem blokovska naselja opažam,da so v original stanju iz šestdesetih let.Niti oken niso zamejali kaj šele fasade.Precej grd pogled.
Tak,da pri nas mi se zdi res kar precej urejeno to okrog blokovskih naselij.Mene grozno moti grd izgled stavb.

Hja, čisto odvisno, kje in na kakšne sosede naletiš.
Moj brat ima npr. stanovanje v bližini Kamnika, v bloku, ampak to je res tak manjši blok, novogradnja, primerljivo z večstanovanjsko hišo. In so najeli dodatno zemljišče za razne piknik žure, manjše vrtičke itd. No, trenutno zadevo oddaja, če bi se pa kdo resen našel, bi pa tudi prodal. Njemu je od rok zaradi službe, treningov…

No, jaz sem pa v večstanovanjski hiši, imam super sosede, nobenih pripomb. Sem pa bila tudi v blokih, ponekod tako, drugje drugače…

Jaz bi ti odsvetovala blok.
Kaj pa recimo večstanovanjske hiše ali vila bloki…ene tri nadstropja , pa velika terasa?

To je pa res odlična varianta! Odlična v narekovajih…
Glede na to, da so te “vila bloki” sorazmerno nova pogruntavščina in še razmeroma novi, se bo pravi problem šele pokazal. Čez ene 10-15 let, ko bo treba opravljat prva večja obnovitvena in vzdrževalna dela :)) Izredno zanimivo, če nimaš upravnika in rezervnega sklada, česar večina vila blokov nima. In je dovolj le en, ki reče “Jaz pa ne dam”. Pa še prisilit ga ne moreš:))

Gledal sem tudi večstanovanjsko hišo ,ki je bila nekdaj bajta od enih Zagrebčanov in ne vem kdo je to odkupil,ter jo razširil in naredil hišo z sedmimi stanovanji.Narejeno je lepo in solidno po pravilih.Mi je to zelo všeč.Že ene 6 let je od tega in še vedno je vse okrog kot se spodobi.Ni nobenih lop za avte in druge navlake,kot imajo nekateri navado naredit poleg večstanovanjske stavbe kakšno barako.Tukaj je vse kot je bilo na koncu gradnje.

Kupi si stanovanje v Piranu. Najlepše mestu na svetu (če izvzameš Ljubljano).

jeeee


Ce izvzames, da nimas kje parkirat 😀

Ma daj no, se boš pa že odločil, kje in kakšno bivanje ti bolj ustreza. Valjda imaš sedaj eno samo delo z bajto, če pa prideš enkrat vsake svete kvatre domov in te vse počaka. Če pa bi živel v njej, bi šlo to sproti in niti ne bi zares opazil. Zame sploh ni dileme hiša ali blok, v korist prve opcije, seveda. Zdajle sem pa v enem vila bloku, ki ga opevaš. Kaj naj ti rečem, rabiš samo enega pacienta, ki misli, da je večvreden. Pol je čisto vseeno, ali je stanovanj 6 ali pa 16 ali pa 46.

Ja verjetno je res.Samo eden je potreben,da pokvari življenje v večstanovanjski hiši.

Pred časom sem bila tudi jaz v dilemi, prodat hišo in oditi v blok, pa sem se odločila, da ostanem v hiši. Ko sem vse pretehtala, se je vse prevagalo, da ostanem v hiši.

1. zaradi ljudi (tukaj se super razumemo, si pomagamo in spoštujemo zasebnost drug drugega, 2. zaradi miru, ki ga v bloku nikoli ne bi imela, vsaj v takšni meri, kot ga imam sedaj, 3. zaradi vonjav, ki se širijo po blokih, potem je tu še parkiranje in ostale stvari.

Nič, jaz ostajam v hiši, in ko ne bom več mogla delat okrog hiše, si bom najela pomoč (košnja, spomladi preštihat vrt….), bom še vedno na boljšem, kot da grem iz konja na osla.


Ce izvzames, da nimas kje parkirat :D[/quote]

In da vohaš smrd kanalizacije in švica turistov pod okni 🙂 Pa vonj po plesni in zatohlosti iz starih stanovaj mestnega jedra. Po trikrat preteranih cenah za m2.

New Report

Close