Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek So res Nemčija, Avstrija in Italija dražje kot Slovenija?

So res Nemčija, Avstrija in Italija dražje kot Slovenija?

Tukajle vidim, koliko višje naj bi bile cene v Avstriji, Nemčiji in drugih razvitejših članicah EU glede na Slovenijo:

http://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=tec00120&plugin=1

2015:
Slovenija: 79,9 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečja ravni cen v EU
Avstrija: 105,2 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečja ravni cen v EU
Nemčija: 99,8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne ravni cen v EU
Italija: 100,9 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne ravni cen v EU

Glede na to, da je v Nemčiji, Avstriji in Italiji kar dosti stvari enako dragih ali celo cenejših kot v Sloveniji, me zanima, kaj je v Nemčiji, Avstriji in Italiji toliko dražje kot pri nas, da je povprečna raven cen tam višja kot pri nas?

Mah … jaz v Italiji dobim vse bolj poceni kot pri nas … od piva, do mesa, obutve, oblek …

Med dopustom v Nemčiji sva mimogrede šla še v Aldi (Hofer pri nas) – primerljive stvari so bile nekaj dražje kot pa pri nas, nekatera piva pa občutno nižja kot pri nas.
Pa šla sem pogledat še v Intersport pri njih, ker sem v izložbi videla enako pohodniško srajco, kot sem jo kupila pri nas v Intersportu – akcijsko znižana je imela cca 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višjo ceno kot pa je bila pri nas redna cena pred znižanjem.

Zna biti, ker tam se res dobi “vse”, od žnj kvalitete navzgor. Ampak v povprečju so pa cene višje in to šteje. Da o kakšnih najemninah in nepremičninah ne izgubljamo besed npr.

Zna biti, ker tam se res dobi “vse”, od žnj kvalitete navzgor. Ampak v povprečju so pa cene višje in to šteje. Da o kakšnih najemninah in nepremičninah ne izgubljamo besed npr.[/quote]
Ja, ma tudi place so visje 🙂 jz vem da npr. lasko pivo je bolj poceni, meso od Krasa tudi (in se je boljse kvalitete ker je za izvoz) … in vem da v Miljah dobi smetar nekje 2.000eur place … imajo pa zdravstvo drazje, pa gorivo, pa cigarete …

Verjetno ni govora samo o potrošništvu. V Nemčiji gotovo zvišujejo povprečje cene nepremičnin, najemnin in zavarovanj.

Aja, pa cene storitev.

no, s primerjavo cen v Aldiju in Intersportu pac ne dobis nekega obcutka za ceno. Aldi ima mleko za 47 centov, ce se ne motim, jaz pa ga kupujem za 1.39. V Nemciji je to dobra kvaliteta mleka, v Italiji navadno frisno mleko. V Nemciji so zavarovanja precej drazja kot v Sloveniji, mi placujemo tja v 150 za otrosko zdravstveno zavarovanje recimo. V Italiji je recimo drag bencin, tudi hrana v diskontih je poceni, kvaliteto pa pac placas. Frizer v Nemciji je tudi drag, ko vas berem o vasih cenah frizerjev se mi kar milo stori recimo.

hja cene so lahk v tujini majčkn dražje, sam upoštevaj da majo 1x mesečno orng čistko. Vsaka trgovina puca svoje zaloge, kar pomeni da lahko obredeš 2,3 trgovine, celo iste trgovske verige, in nabavš znižane produkte. Primer pred časom sem nabavu kavo lavazo crema e gusto (vijolični ovitek) 6x250g za cca 8e. Za ta dnar bi dobil dve taisti lavazi v šparu (znižana cena v šparu) Če pa gledamo redne cene bi recimo v ita dobil mogoče 1 zavojček več kave kt tule (recimo v ita 3, tule 2)

ja v ita auti, ger se da marsikaj prišparat če malce bolj na debelo nabaviš ko je znižano.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Zna biti, ker tam se res dobi “vse”, od žnj kvalitete navzgor. Ampak v povprečju so pa cene višje in to šteje. Da o kakšnih najemninah in nepremičninah ne izgubljamo besed npr.[/quote]

zavisi kje kupuješ. Greš recimo v (iper)coop pa je dobra roba. Recimo famila (vsaj ta tu pri nas) je že bolj tko tko. kaki d Piu, ildi, so tud tko tko, maš pa recimo Euro/De spar ki ima tud precej okej robe

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Ne morem razumet, zakaj folku ni jasno, da:
Iz ex-Yu prihajajo ljudje v Slovenijo, pri njih je zivljenje ceneje kot tu.
Slovenci gredo v tujino (zahod), tam je zivljenje drazje kot pri nas.

Kaj je tako tezko razumet? A vam ni jasno, da izseljenci nakladajo, vedno so in vedno bodo. Poglejte, kako ex-yu zivijo pri nas, in vam bo jasno, kako Slovenci zivijo v tujini.

pozabla si na sladkarije…..recimo Witors je že en tak posvečen kraj, tempelj, kjer se te zadeve lahk nabavljajo po nižjih cenah….pa fajn je da je avto čim bolj prazn ko se gre tja…..

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

V Nemčiji je cenejša vsa kozmetika, pivo in brezalkoholne pijače, kumarice, čistila, živalska prehrana, sladkarije, ter športna obutev.
Intersport je v primerjavi s Slovenijo zelo drag. Športna oblačila so cenejša v nemških privatnih outlet trgovinah.

Najemnine za stanovanja,zdravstvo je dražje kot pri nas. Imeti moraš občutno višjo plačo kot pri nas, da se ti splača tam živeti.

Pojdi k Turku. Tam je žensko striženje s fenom 15€, moško 8-9€. Dobri frizerji so.

Pojdi k Turku. Tam je žensko striženje s fenom 15€, moško 8-9€. Dobri frizerji so.[/quote]

h Turku hodim po zlato, ostrist se tja res ne bi sla, saj mi se rutu na glavo natakne daj.

Je že ena prej zapisala, storitve.

In to vse po spisku in ne malo, gostilne in restavracije, pa razni servisi in serviserji, frizerji, kozmetičarke, pa zavarovanja, pa elektrika, plin, ogrevanje … in ta razlika ni majhna, to je občutno dražje, vsaj 30 pa vse do 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in še čez.

Cene po trgovinah so pa res primerljive s cenami pri nas, ampak to je le del družinskega proračuna.

Živi se zelo podobno kot pri nas, brez skrbi…in ne nabijajte o nekakšnih nebesih tam gor…tud če so plače duplo višje, so tud kompletni življenski stroški duplo višji…ali še več…

Avstrijski smetar z njihovim minimalcem 1000 € tud ni bogatun, jaaasnoooo??

Mam kolegico v Švici in lahko iz prve roke povem kakšne so tam cene…npr žensko striženje z barvanjem stane okrog 180 €…registracija enga jajčka od avta stane minimalno 1200€…piva pod 5-6 € ni, itd

Pojdi k Turku. Tam je žensko striženje s fenom 15€, moško 8-9€. Dobri frizerji so.[/quote]

h Turku hodim po zlato, ostrist se tja res ne bi sla, saj mi se rutu na glavo natakne daj.[/quote]

Pravi turški frizer te bo ostrigel z glavnikom in vžigalnikom.

Ampak mi govorimo o recimo Italiji, Avstriji in Nemciji. Svica je pa cisto drugo poglavje.

Na severu nemcije je tako: v rossmanu se dobi vsa kozmetika in cistila cenej ko v slo. Edeka in rewe sta kao drazja marketa in tut tam dobim hrano ki jo kupujem cenej ko v sloveniji..
Elektrika okoli 80e na mesec za 4-clansko druzino v majhni hisi
Vrstna hisa z atrijem, na vasi, 10 km od centra velikega mesta pod jurja najemnina plus vsi stroski minus elektrika ki je posebej
Otroska oprema cenej ko v slo
Gospodinjski aparati cenej ko v slo, za gorenje pralni stroj sem dala pol manj kot je isti v slo
Storitve drazje kot v slo, npr selitveni tovornjak z delavcem 1200e en dan,
Fotke za osebni dokument 4 fotke 18e
Priklop pecice in stedilnika 120e (wtf)
Kava brez mleka na vasi 2e
Bele plombe zastonj, keramika do 90e na zob
Zdravstveni pregledi zastonj
V lekarni placas 5e ceprav imas recept, kao lekarni za stroske
Vsa zdravila v lekarni cenej plus tega da imajo nonstop akcije in na dom dejansko posiljajo prospekte
Busi vlaki drazje kot v slo

Sicer res ta smetar v Avstriji ni bogatun: ampak kaj pa pomeni bogastvo? vsakemu nekaj durgega.
Je pa razlika, če osnovno hrano (v Avstriji in Nemčiji je to z riža in testanin v paketih prve pomoči ala organizacij rdečega križa razširjeno tudi na kruh, zelenajvo in sadje), osnovno kozmetiko (ženski vložki in tamponi, deodoranti, mila, šamponi, plenice, vlažilni robčki ipd) Precej cenejši glede na njihovo plačo, kot pa pri nas.
Sestrična hodi poleti na dopust k nam (je ravno sedaj pri nas). Pritožuje se, da so osnovna živila: kruh, mleko, maslo, sir, malo boljši jogurti… dražji kot pri njih v Nemčiji. Enak sir dobi ona v isti trgovini (lidl) za 1,79 eu, pri nas za 2,23. Ženske pripomočke, pripomočki za higieno, določene prehrambene izdelke nam je pripeljala celo škatlo, ker so gor ceneje ali enake cene vendar boljše kvalitete kot pri nas.
Tako da, če si revež ali pa nek normalen človek, ki se ne meče ven, preživiš gor lažje kot pri nas. Pri njih ni lakote (razen če so ljudje zapiti ali kadijo kot turki, to je pa itak samo po sebi problem). So pa kot že omenjeno zdravstvo, šolstvo, zavarovanja, računi vode in elektrike ter ogrevanja, razkoš tipa restavracije in pijačke – dražji.
Niti najemnine niso preveč večje od naših, če jih primerjaš z neko normalno plačo (je pa malo razlike med centrom mesta in primestjem).

Vse ste preračunali ampak nekaj pozabljate.Hiša v predmestju večjega mesta stane okrog milijon evrov.Davek za nekaj večjo hišo kot so recimo pri nas tiste iz prejšnjega sistema na tri etaže,je okrog 10 tisoč eur letno.Če si delavec ne moreš imeti hiše ampak si obsojen na podnajemnika.

Načeloma se strinjam. Razen pri zdravstvenih pregledih: paziti moraš na začetku, katero zdravstveno blagajno izbereš. Moja prva ni plačevala ginekoloških pregledov in slišim, da jih še marsikatera ne.
Avtobusi in vlaki – cene za drugi razred so primerljive, sploh če primerjaš kako dobre povezave so v Nemčiji in kakšne so v Sloveniji. Za srednješolca je mesečna vozovnica 30 eu, ampak ima veliko boljše povezave, lahko se vozi z vsemi vlaki razen ICS, avtobusi, podzemno in tramvaji na območju večjem kot je Ljubljana. Soseda s črtnimi kartami naredi veliko večjo pot in ceneje kot v Sloveniji stane ena vozovnica samo za avtobus ali vlak za precej krajšo pot.
Plombe me stanejo 20 e doplačila.

New Report

Close