Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Tens pri oslabeli mišici, neuropatskem stopalu

Tens pri oslabeli mišici, neuropatskem stopalu

Pozdravljeni,

moja prijateljica ima diagnozo sarkom mehkih tkiv. Letos je prestala dve obsežni operaciji, kjer so ji odstranili del črevesja, maternico z jajčniki ter del živca iz desne noge.

Posledično ima težave z addukcijo in neuropatsko stopalo (hodi z berglami). Čaka jo še trideset obsevanj in nato rehabilitacija na Soči.

V tem času ji je vidno “splahnela” mišica na desni nogi/goleni; v nogi čuti mravljince, bolečino sedaj nekoliko manj (za te težave jemlje različne tablete).

Zanima me ali bi se v tem času, ko čaka na rehabilitacijo na Soči, lahko pomagala z aparatom Tens, da bi si nekako ohranila mišico/mišice?

Kolikor sem brala na netu, Tens kot tak sam po sebi ni škodljiv, me pa vseeno zanima vaše mnenje.

Hvala za odgovor in lep pozdrav,

Andreja

Pozdravljena, Andreja!

Kakšna je koža, kjer bi si dajala TENS? Ali jo tam obsevajo?

Pozdravljeni,

z obsevanji bo začela prihodnji teden; obsevana področja bodo predel trebuha in desno stegno. Tens naj bi si dajala v predelu meč, kjer je najbolj vidna uplahnitev mišic. Koža je v normalnem stanju.

Pozdravljena!

Če se TENS ne bo apliciral na obsevano kožo menim, da ni konraindicirn. Naj se pa zaveda, da je vsaka zavestna, hotena mišična kontrakcija bistveno večji in pravilnejši stimulus kot pa s TENSom.

New Report

Close