Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže nosečnost – bolečine v hrbtu in trebušnih mišicah

nosečnost – bolečine v hrbtu in trebušnih mišicah

Pozdravljeni,

sem v 24. tednu nosečnosti. Pred nosečnostjo sem bila zelo aktivna (tek, plavanje, kolesarjenje, fitnes, pohodništvo) in telesno utrjena, po zanositvi pa sem morala količino telesne aktivnosti zmanjšati zaradi otrdevanja trebuha in nizke lege ploda. Še vedno vsaj enkrat dnevno hitro hodim, tudi v klanec, drugih vaj pa ne izvajam. V službi večino časa sedim, saj delam v pisarni.

Moja težava je naslednja. V zadnjem tednu so se mi pojavile kar močne bolečine v predelu zgornjih trebušnih mišic, takoj pod rebri in rahlo desno, hkrati pa tudi bolečine v hrbtu na približno istem mestu zadaj, torej pri rebrih rahlo desno. Po občutku me bolijo mišice, vendar pa se zaradi mesta bolečin (spredaj in zadaj na istem mestu) sprašujem, ali ne gre morda za oslabljeno jedro trupa ali pa celo kakšno vnetje v rebrih. Bolečina je večinoma prisotna pri sedenju, pojavi se v par minutah, lahko tudi takoj zjutraj. Menjavanje poze pri sedenju ne pomaga.

Zanima me, kakšne vaje za moč trupa ter trebušnih in hrbtnih mišic lahko izvajam v nosečnosti. Ali bi bilo smiselno zaradi teh bolečin obiskati zdravnika? Trebuha še nimam tako velikega, da bi lahko bolečine pripisala pritiskanju dojenčka ali porušenemu ravnovesju.

Hvala in lp,
Lora

Pozdravljena, Lora!

Že tako je zaželjeno, da se program vaj prilagodi vsakemu posamezniku, v nosečnosti je pa še pomembneje, da se vaje resnično prilagodijo vsaki nosečnici in njenemu trentnemu stanju.

In žal je v nosečnosti vedno oslabljen trup, saj zaradi hormona relaksina, lezejo kosti medenice narazen in je medenični obroč nestabilen. To je povsem normalno.

Zato vam svetujem, da obiščete fizioterapevta, da vam pripravi program vaj, ki bodo prav za vas.

New Report

Close