Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek popravni izpit (4letnik)

popravni izpit (4letnik)

Pozdravljeni!
Sem dijak zadnjega oz. četrtega letnika srednje poklicne šole. Imel sem samo en popravni izpit iz matematike in na žalost mi ni uspelo ga popraviti ne v prvem in ne v drugem roku. Zanima me kako naprej? Ali je tretji rok zastonj ali so vsi potem plačljivi? Profesorji pravijo da je tretji rok (tisti pozimi) zastonj. Tajništvo pravi, da so vsi izpiti potem plačljivi in sedaj nevem kaj drži. In če je že plačljiv komu se to plača in kako prijavi. Sam mislim, da mora bit še kak rok zastonj saj me čaka pozimi matura. Izkušnje?
Hvaležen bom za vsak odgovor in pomoč.
LP

Ce imas od zdravnika opeavicilo, gres lahko delat se 3. rok, sicer pa se moras vpisat kot obcan in ta izpit placat. Ravno tako se placa matura. Ter vrne stipendija za ta letnik.

Odvisno je od cenika šole, ki mora biti javno objavljen. Verjetno pa imajo v tajništvu prav.
Naj ti tajnica pokaže cenik.

Lahko bi…
Drugače pa Matura je tretji rok zastonj! To poteka v februarju samo prijavit se moram na zimsko maturo. Z popravci je pa drugače nekak…
PS: Nisem imel štipendije 🙂

Ko delas izpite kot obcan, delas tako tudi maturo. Vsaj tako je pri nas 🙁

Kako kot obcan?

V četrtem letniku imaš možnost 2x delat popravni (oz. 3x če imaš zdravniško spričevalo).
Potem lahko delaš kot občan – kot odrasel, to pomeni, da moraš izpit plačat. S tem ko se vpišeš kot občan, se ti nadaljuje status in imaš urejeno zavarovanje.
Mislim, da poleg izpita moraš plačat tudi vpisnino in kot sem rekla potem moraš plačat tudi maturo.
Tako je na naši šoli. Preveri pri vas.

Evo sem danes vse izvedel
Zimski rok mature je pri nas zastonj
Izpit košta 50e – kar je poceni in septembra bojo razpisani roki
Prvo se mi zdi da je decembra…
Za podaljšanje statusa dijaka (studenstsko delo) moram pa pisat ravnatelju in navedit da imam izpit in 3 rok mature n more bit vse OK.
Hvala drugače 🙂

New Report

Close