Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Do katerega leta bi še šli v nakup stanovanja?

Default avatar

Ajdadaja

Pa da imate recimo gotovine za 70-80% vrednosti stanovanja, ste samski, otroci odrasli s svojim stanovanjem.
50 let? Več?
Default avatar

odvisno

Kredita za vec kot 5 ali 7 let nikakor ne bi zelela. Pri 60ih ne bi zelela imeti kredit.
Default avatar

BonicaMellucci nepr.

Ajdadaja je napisal/a:
Pa da imate recimo gotovine za 70-80% vrednosti stanovanja, ste samski, otroci odrasli s svojim stanovanjem.
50 let? Več?
V nakup bom šla, ko bom nehala delat.
Default avatar

Funkcija

Uh, ne vem če bi v tem primeru kupovala po 50.letu. Kaj pa vem, kaj me prime, ko grem v penzijo, kam se selim, če bom pri močeh. Če ne bom pa najamem varovano stanovanje. Do takrat sem pa tudi v najemu. Če mi kaj ne bo všeč (sosedi), grem pa drugam. Bolj svobodna in nezapufana.
Default avatar

Odgovor:

Stanovanjski problem moraš imeti rešen do 33 tega leta in do takrat bi se zapufali za celotno vrednost.

Kasneje so pa. Možnosti zamenjav in slično. Ni več polne vrednosti in je zadaj že neki kapital.

Po 50 ne bi več delal nadgradnje v plus vrednost. Danes sem star 62.
Default avatar

selivka

Odgovor: je napisal/a:
Stanovanjski problem moraš imeti rešen do 33 tega leta in do takrat bi se zapufali za celotno vrednost.

Kasneje so pa. Možnosti zamenjav in slično. Ni več polne vrednosti in je zadaj že neki kapital.

Saj avtorica ima kapital - 80% vrednosti stanovanja.
Default avatar

zakaj ne?

Pri 50 te caka se 10-15 let delovne dobe, ce ne vec, zakaj ne nakup nepremicnine na kredit?
Sicer pa je vse odvisno od okoliscin, imas stanovanje ali si v najemu, dohodek, bi si privoscil manjse na gotovino, ki jo imas, bi kupil na kredit in obstojeco vecjo nepremicnino oddal itd.
Znanca sta pri 60 kupila stanovanje na kredit. Imata eno stanovanje v katerem zivita, eno garsonjero oddajata in zdaj sta kupila pocitnisko stanovanje. Zakaj ne?
Default avatar

Isti kot prej

selivka je napisal/a:

Saj avtorica ima kapital - 80% vrednosti stanovanja.

Nekje takoj po tem obdobju človek potrebuje vedno manj. Vsega. In po moje je napačno mnenje, da bom sedaj in malo kasneje v penzionu nekaj nadoknadil. V hiši ali stanovanju se sprostijo "otroške kapacitete" in naenkrat je vsega preveč.

Vse je odvisno tudi od načina življenja, ki ga živiš. Skoraj najbolje se mi zdi, da greš na manjše kapacitete in te večje spremeniti v bolj ugodne.
Kaj je ugodno? Kasneje je Ugodno živeti v bolj ali najbolj urbanem okolju. V bloku, ki ima spodaj trgovino, garažo in parkirišče. V bližini bus postajo za mestni promet, mogoče park ali gozd.....lift...
.
Ni formule. To je moje mnenje.
Default avatar

Krompir

Stanovanjski problem moraš imeti rešen do 33 tega leta.
Eni smo začenjali spet iz nule po 40. "Bi morali" ni nič pomagalo.
Default avatar

jazkokončam

V nakup bom šla, takoj ko bom šla v pokoj. Ker takrat šele bom šla lahko živet tja, kamor želim in na način, ki mi je blizu. Za 1,5-2 sobno stanovanje bom do takrat nekako našparala.
Default avatar

Jaztud

Ja tud, do 45.bom imela 15k za polog in vzela kredit za 20 let 30 k za 1 sobno, bom v Mb.
Default avatar

zelo odvisna

odvisno je napisal/a:
Kredita za vec kot 5 ali 7 let nikakor ne bi zelela. Pri 60ih ne bi zelela imeti kredit.
Hahaha
Default avatar

Vmijh

zelo odvisna je napisal/a:
odvisno je napisal/a:
Hahaha
Kaj pa je tukej smešno?
Default avatar

zakaj starostna omejitev

Zakaj pa je katera koli starost omejitev? Tega ne razumem. Če si stanovanje želiš in se vidiš stacionirana nekje, potem ga seveda kupi. Sploh ob tako nizkem posojilu, kot ga očitno rabiš poleg gotovine.
Na sosednji parceli ravno zida hišo človek, ki je star 70 let, in se bosta z ženo preselila tja. Meni se to ne zdi čisto nič čudno. In ja, je moral vzeti posojilo in ga je tudi dobil, tako da to očitno ni nič nezaslišanega.
Default avatar

ne-ne

Stanovanjski problem ni rešen, če se ti pri 33 zapufaš za 30 let. To je katastrofa. Kaj pa ti veš kaj se vse zgodi v 30 letih.

Ima boljše pogoje človek pri 60 letih, ki ima že 80% gotovine.
Default avatar

kredit do

Ajdadaja je napisal/a:
50 let? Več?
Najpozneje do štiridesetega.
Default avatar

kredit do

zakaj starostna omejitev je napisal/a:
Zakaj pa je katera koli starost omejitev? Tega ne razumem. Če si stanovanje želiš in se vidiš stacionirana nekje, potem ga seveda kupi. Sploh ob tako nizkem posojilu, kot ga očitno rabiš poleg gotovine.
Na sosednji parceli ravno zida hišo človek, ki je star 70 let, in se bosta z ženo preselila tja. Meni se to ne zdi čisto nič čudno. In ja, je moral vzeti posojilo in ga je tudi dobil, tako da to očitno ni nič nezaslišanega.
Če odrežemo tiste zgoraj in spodaj morajo navadni ljudje poleg nepremičnine poskrbeti tudi za starost. In najpozneje po štiridesetem je treba začeti konkretno varčevati v ta namen.
Default avatar

Ajdadaja

Hvala za mnenja.
Moja konkretna situacija:
Prodala sem svoj delež hiše, v kateri nisem več želela živeti. Razlogi za to niso važni. Razpolagam z okroglo 100 jurji in nekaj prihranki od prej. Kupila bi 1,5 ali 2 sobno stanovanje v Lj. Če bom šla v nakup. Pri 50ih sem v dilemi. Živeti v najemu in si s tem pustiti več svobode glede bivanja in selitev? Nimam pa nič svojega, to je res.
Za starost imam vsaj malo poskrbljeno, od 25.leta dajem 70 evrov mesečno v življenjsko zavarovanje, ki se mi izteče pri 60ih.

Po eni strani me vleče ostati v najemu, saj mi je tu všeč, po drugi strani pa vem, da to verjetno ni dolgoročna rešitev.
Default avatar

kredit do

Ajdadaja je napisal/a:
Hvala za mnenja.
Moja konkretna situacija:
Prodala sem svoj delež hiše, v kateri nisem več želela živeti. Razlogi za to niso važni. Razpolagam z okroglo 100 jurji in nekaj prihranki od prej. Kupila bi 1,5 ali 2 sobno stanovanje v Lj. Če bom šla v nakup. Pri 50ih sem v dilemi. Živeti v najemu in si s tem pustiti več svobode glede bivanja in selitev? Nimam pa nič svojega, to je res.
Za starost imam vsaj malo poskrbljeno, od 25.leta dajem 70 evrov mesečno v življenjsko zavarovanje, ki se mi izteče pri 60ih.

Po eni strani me vleče ostati v najemu, saj mi je tu všeč, po drugi strani pa vem, da to verjetno ni dolgoročna rešitev.
V tem primeru je od tebe odvisno, kaj ti bolj ustreza.
Default avatar

ne po....

Ne po 45.