Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Po mestu vse polno burk

Po mestu vse polno burk

Ko takole hodim po centru LJ opažam vse polno žesnk zavitih v burke. Še pred 15 leti nisem opazila nobene, zdaj pa jih je povsod polno. Spredaj z dvignjeno glavo hodi bradat moški, zadaj s sklonjeno glavo ena ali več žensk. Vse to izgleda kot bi pastir na pašo peljal živino. Tudi po stanovanjskih naseljih jih vidim čedalje več, one se večinoma skrivajo, bradati moški v 3/4 hlačah pa hodijo naokoli kot pavi. Resno se sprašujem kako ti ljudje živijo. Kako si v vsej tej opravi sploh najdejo službo, od česa živijo, plačajo najemnino.. One najbrž ne smejo v službo, za njih pa nisem sigurna da bi jih sploh kdo hotel zaposliti.

Pa to ni res. Tudi v Mariboru (te dni) pri 30 st. C polno tega vse črno in zadekano.

Verjetno so iz Kosova in kako država daje toliko dovoljenj za bivanje tukaj?

Jaz pa nič kaj takega ne vidim. Tudi ko sem v Ljubljani, kar je sicer redko, pa vendar…

Si prepričana, da so ženske v burkah??? A veš, kaj je burka??? Ali so samo v rutah?

Jaz zadnje čase tudi opažam, da je vse več žensk v naglavnih rutah in v oblačilih, ki niso krojena ozko po telesu. Mogoče to pomeni, da je LJ postala prava evropska prestolnica? V marsikaterem velikem mestu po Evropi sem že bila, pa je tudi tam polno takih žensk, od Skandinavije do juga Italije. Ampak večinoma so v RUTAH, ne v BURKAH. Burka zakrije ves obraz in še oči gledajo ven samo skozi mrežo.

Zdaj ti bo napisala Saj je vseeno, burka, ruta, to ne paše k nam in pika. Naj se nam prilagodijo.
Obenem pa noče priznati, da je še njena babica Slovenka na podeželju nosila ruto na glavi.


Zakaj pa ne, saj tudi ti zmeraj eno in isto nakladaš.

Ruta na podeželju nikoli ni izražala pripadnosti veri!
Sicer pa je to šele začetek teh rut in burk pri nas. To ni še nič kar še bo.

Živim v Lj, vsak dan sem v centru, pa žensk v burkah ni. Zato ne nakladaj. Se vidi ženske z rutami na glavi, ampak to, da capljajo za bradatim moskim in da hodijo sklonjenih glav, se pa dogaja le v tvoji domišljiji.
Si ti tista, od včeraj, ki je v zavezovanju otrokovega čevlja videla hud družinski problem? Ene imate res bujno domišljijo.

Ruta na podeželju nikoli ni izražala pripadnosti veri!
Sicer pa je to šele začetek teh rut in burk pri nas. To ni še nič kar še bo.[/quote]

Najboljs da se kr takoj fentaš.

Res je veliko tega v Ljubljani zadnje čase. Se ne zgodi več da bi šla v center ali v večjo trgovino, da ne bi srečala kakšne gospe z ruto. Tudi burke nosijo. Ravno zadnjič sem bila v eni nizkocenovni trgovini ko za seboj zaslišim nekoga ki se dere moje ime. Sem se obrnila in me je skoraj kap. Pa nisem kakšna ksenofobna zafrustriranka. Za menoj je namreč stala gospa v burki-tisti ta pravi. Samo mini luknjica za oči, ostalo prekrito, pa ornk rokavice je imela na sebi. Zunaj pa 30 stopinj-uf. Seveda je klicala svojo hčerko. Poleg gospe so z rutami na glavah stopicljale še tri male deklice, s precej pogostimi imeni za to okolje. Priznam pa, da sem se precej ustrašila. Sicer sem zelo odprta do drugačnosti ampak roko na srce res ni prijetno če ne veš kdo se skriva pod tistimi plastmi blaga. Seveda je bil zraven tudi partner z dolgo brado in 3/4 hlačami. Je bilo pa zanimivo da ni izgledalo kot da bi pastir ovčice na pašo peljal ampak sta skupaj hodila med policami in še prav lepo je zabaval svojo partnerko, tako da se je prav prešerno smejala in hihetala. Pa še ena opazka, on je govoril z naglasom, ženska pod bruko pa zelo lepo slovensko.

Še ena ljubljančanka in vsak dan jih vidim vsaj deset. V centru, v BTCju pa sploh. Zarutanih sploh ne štejem sem. Govorim o onih, ki imajo pokrito celotno telo, res pa je, da večini obraz vseeno gleda ven. Vidim pa vsaj enkrat tedensko tudi kakšno “z mrežco”.
Sicer pa – če ne bi bilo žalostno, bi bilo smešno – da smo s temi pojavami postali evropska prestolnica, namreč. Evropska pa evropska.

Še ena ljubljančanka in vsak dan jih vidim vsaj deset. V centru, v BTCju pa sploh. Zarutanih sploh ne štejem sem. Govorim o onih, ki imajo pokrito celotno telo, res pa je, da večini obraz vseeno gleda ven. Vidim pa vsaj enkrat tedensko tudi kakšno “z mrežco”.
Sicer pa – če ne bi bilo žalostno, bi bilo smešno – da smo s temi pojavami postali evropska prestolnica, namreč. Evropska pa evropska.[/quote]

Glej, če ženska kaže obraz, potem ni v burki. Tudi če je spodaj oblečena v “rjuho”, to NI burka. Burke večinoma nosijo ženske iz Afganistana, rjuha po celem telesu, obraz popolnoma zakrit, le mrežica za oči. Zanimivo, tudi sama veliko hodim po BTC-ju, City Parku, po stari Ljubljani tudi, pa nisem videla ženske v burki. V rutah ja in z odkritim obrazom, v burkah pa ne.

Več kot očitno res ne razumeš in sploh ne veš, kaj burka je.

https://www.pinterest.com/pin/143270831872701824/

Ti v centru LJ opažaš ženske v hijabu, občasno kakšno v niqabu.

Zdaj boste rekli, da to ni pomembno in da dlakocepim, ampak res izpadete smešno, ko se na vse pretege razburjate čez burke in zahtevate njihovo prepoved. Tudi, če bi jih res prepovedali, to na nošnjo hijaba ne bi vplivalo in tega ne razumete. Vam je pač vse isto.

Mene pa zanima kje se pri nas te črne vreče kupi? A ve katera? Mi delujejo praktično, ni knofov, zadrg,….. A jih majo tud na farbe?

Eno bi si kupila za štos, bi šla v njej mal na socialno jokat, pa na morje bi šla v njej, da me nebi modrček po monu vlačil kako vse od mene visi.

Zdaj se bo sicer usulo po meni, ampak vseeno…

Meni je pa hijab zelo lepo videt. Seveda kot oblačilo druge kulture. Pozimi, ko kidam sneg, še sama pri sebi nekaj približno takega okoli svoje glave naredim s šalom.


Pokliči na islamsko skupnost oz. še bolje kakšnega vehabijo (tudi v LJ so, sicer pa precej aktivni na Jesenicah) – boš dobila zastonj, pa še kakšno mesečno rento boš dobila.

Zenske v burkah ne videvam pogosto. Zenske v hidzabu da.

Ruta na podeželju nikoli ni izražala pripadnosti veri!
Sicer pa je to šele začetek teh rut in burk pri nas. To ni še nič kar še bo.[/quote]

So pa ženske k maši hodile z ruto na glavi. V vzhodnih krščanskih cerkvah so še vedno pokrite, prav tako se praviloma pokrivajo pri avdiencah pri papežu.

Toliko omejenosti kot preberes tule – veliko bolj zalostno je bit omejen kot zadekan.

No, naše babice so poleti oblekle kratke rokave, te pa ne !

In ruta, burka, nikab ali karkoli že, nima veze, poanta je, da se zakrivajo in da tovrstno zakrivanje ne sodi v ta del sveta!

Pa kaj če je polno burk. Včasih pa je bilo polno nun. Časi se spreminjajo in država pa se multikultivira in tega ne moreš ustaviti.
Sicer pa toliko za info: pri muslimanih ima v javnosti moški glavno besedo, v hiši pa ženska (med Slovenci pa je to ravno obratno. Hec!).


Zakaj pa ne, saj tudi ti zmeraj eno in isto nakladaš.[/quote]

:))))

Reas je cuj!

Prepofedat use te naglavne pokrivqle od vseh ver, tud tisti jebeni pingvini nimajo kaj tega nosit.

To v nas prostor nea spada, cuj!

Ruta na podeželju nikoli ni izražala pripadnosti veri!
Sicer pa je to šele začetek teh rut in burk pri nas. To ni še nič kar še bo.[/quote]

So pa ženske k maši hodile z ruto na glavi. V vzhodnih krščanskih cerkvah so še vedno pokrite, prav tako se praviloma pokrivajo pri avdiencah pri papežu.[/quote]

ja, pa na njivo so šle tudi z ruto, kerko je pihalo, so se prehladile, če jim ni znoja pivnalo!
pri papežu? Hm.. Angleški dvor si še pozabila omenit.

New Report

Close