Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali ste verniki pri ponavljajočih se milotvah z mislimi vedno pri vsebini molitve?

Ali ste verniki pri ponavljajočih se milotvah z mislimi vedno pri vsebini molitve?

Ali ste verniki pri ponavljajočih se milotvah z mislimi vedno pri vsebini molitve?

Sprašujem zato, ker se mi zdi čudno že to, da se ne naveličate maš, ki se vedno odvijajo po večinoma istem postopku, kaj šele, da pri molitvi, ki ste jo zmolili že, ne vem, kolikokrat, vedno razmišljate o njeni vsebini. Jaz močno dvomim v to, da vedno razmišljate o vsebini molitve, ki jo trenutno molite. Še duhovniki zagotovo niso z mislimi vedno pri stvari.

Jaz sem kot otrok zaradi pritiska staršev morala hoditi v cerkev in nikoli, ampak res nikoli, nisem razmišljala o tem, kaj sploh govorim oz. molim. To je bil zame totalen dolgčas (tako vedno isti potek maše kot ponavljajoče se molitve). Brez zamere. To je moje mnenje.

Pardon, tiskarski škrat v naslovu teme. Popravek: molitvah

zakaj pa sprašuješ neumnosti? vsak dan 3x na dan ponavljaj poštevanko en mesec, pa se potem vprašaj ali razmišljaš npr koliko je 8×7.

Pri ponavljanju molitev ne gre za vsebino samo ampak ponavljanje in umiritev misli (preusmeritev fokusa)…tako kot mantre ali eft tehnike… Sama molitev ni nic slabega…je pa slaba manipulacija, ki pride z njo in vero..
Verjetno ves da sama verstva nebi obstala, ce nebi ponudila nic dobrega za cloveka…tako da malo dajo, veliko pa zal cloveku vzamejo..

Trdim, da meni niso vzeli ničesar. Dali pa ogromno!!!

Trdim, da meni niso vzeli ničesar. Dali pa ogromno!!![/quote]
Super!

A ni potem bolje, če greš na koncert ali žur in poslušaš tvojo zvrst glasbe. Tudi to je umiritev misli, torej da daš možgane na off. Pa še dolgčas ti ni. 🙂

A ni potem bolje, če greš na koncert ali žur in poslušaš tvojo zvrst glasbe. Tudi to je umiritev misli, torej da daš možgane na off. Pa še dolgčas ti ni. :)[/quote]
Odvisno od zvrsti glasbe…glasba lahko spodbudi marsikatero emocijo…pri sprostitvi gre pa za umirjanje misli in custev…tako da..kakor kdo in kakor komu..

Jaz včasih ponavljajoče preklinjam, pa pomaga!


Ooo ce bi vsi vedeli kako blagodejno je to 😉
https://society6.com/product/fucking-fuck-fuck-fuckety-fuck_pillow#s6-915126p26a18v126a25v193

New Report

Close