Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek "Ti si tako grda da nikoli neboš noseča"

"Ti si tako grda da nikoli neboš noseča"

Ko sem bila jaz hodila v osnovnosolo par let nazaj so me sošolci in ostali otroci veliko poniževali. Vedno sem bila bolj osamljena, saj sem imela prijateljice ampak več sem bila sama. Vedno so me vsi gledali kot da sem z marsa in se mi smejali. Nisem se znala postaviti zase in se nikoli nebom znala. Enkrat pa mi je sošolec, ki mu nikoli nisem nič naredila rekel nekaj zaradi česa se še danes kdaj pa kdaj zjočem. Takrat sem imela 13 let in v šoli smo imeli predavanje o nosečnosti. Nato je on izjavil da sem jaz tako grda da nikoli nebom noseča. To mi je rekel naravnost v obraz. Ko sem to slišala sem komaj zadrževala solze. Nezavestno sem se odločila da nikoli nebom imela otrok. In tudi zdaj jih nočem. Takrat enkrat sem postala “depresivna”. Morda je bil eden od razlogov tudi to. Vedno sem se sekirala za vsako malenkost ki jo kdo rekel in najbrž me je to uničilo. Takrat sem bila stara 13 let in kar je rekel me je hudo prizadelo. Takrat sem tudi pomislila na samomor.

Že cel teden ene in iste scene. Vključi si klimo, bo bolje.

Razumem te.
Zdaj, ko si starejša lahko temu sošolcu pokažeš, kam spada. Ko se srečata , ga lahko ignoriraš kot da jr drek na cesti, lahko greš mimo in gledaš skozi njega, če imaš’možnost mu malo popopraj kaj.
Sigurno se bo spomnil, kakšno naravnanost je imel proti tebi. Pa še bi se našlo načinov, samo malo pomisli 🙂
Moraš pa vedeti, da zdaj nisi več v osnovni poli in da si odrasla ženska, zato tole jamranje o osnovni šoli je čisto neutemeljeno. Zdaj si enaka med enakimi odeaslimi, enako pomembna kot tisti tvoj sošolec, ali verjetno še bolj, tako, da ne rabiš jikat. Ti pa priporočam eno tako manjšo revanšo na njegov račun, boš videla kako ti bo odleglo :))
Glavo gor, pa nehi z samomorom!! Zdaj si odrasla, osnovna šola je že kje daleč zadaj!! Zdaj imaš drugačen lajf in si enako močna kot drugi :))

Ce bi se sekiral za vsako zaljivko,ki sem jo pokasirl v ž…bi se moral vsaj 10x samoUmoriti….

Vem, da ti je bilo hudo. Enkrat sem si pri uri angleščine mrmrala poročno koračnico in učiteljica mi je rekla, da bom morala na to pesem še malo počakati. Potem pa se je sošolec, ki mu prav tako nisem ničesar storila uglasil, da te pesmi meni ne bojo nikoli igrali. Seveda sem bila užaljena in teh besed verjetno ne bom pozabila.
Ampak to kar ti je nekdo rekel pri trinajstih ni razlog da danes ne bi imela otrok. Lepa si. Iz tvojega pisanja sem razbrala, da se sekiraš zaradi stvari ki jih pravijo drugi in da si občutljiva. Ampak ponavadi ravno takšni ljudje pazijo kaj rečejo drugim in si prizadevajo, da ne bi koga prizadeli. Torej nimaš se kaj sekirati. Če si dobra in pravična, si boljša od ljudi kot je tvoj bivši sošolec in lahko hodiš ponosno, z dvignjeno glavo.
PS: take stvari ni najbolje pisati po forumu, ker se vedno najde kdo, ki bo napisal kaj zlobnega. Bolje je, da se pogovoriš z nekom, ki mu zaupaš.
Srečno.

A nisi pomislila da je v temu fantu sama zloba? Saj nekdo drug ti že iz bontona kaj takega ne bi rekel v obraz.In kaj je tako grdega na tebi? Nić

Zato bi ga lepo brcnila v jajca in mu rekla “zdej pa jih tudi ti nebos imel” 🙂

meni je sošolka proti koncu srednje šole rekla, da bi jaz prišla do fanta le, če mi ga foter zrihta, nekaj v tem smislu, da bi profitirala, če bi pri nas še vedno zakone rihtali starši. ona je seveda imela “fanta”

danes, več kot 20 let kasneje, obe sva že prek 40, sem jaz poročena, z otrokom, ona pa je samska, brez družine, brez otrok.

Če te je nekdo ali pa več ljudi in stvari hudo zaznamovaol v otroštvu in mladih letih, to težko preboliš. Saj pozabiš, toda pride podobna situacija in ti reagiraš tako- no, sedaj me bo spet eden potlačil in tako ostaneš v življenju zamorjen, zavrt, zadržan in zakompleksan.Veliko, res veliko je treba delati na sebi in počasi se te plasti odstirajo, toda kaj, ko zaznamovano otroštvo prav rado privabi v bližino tiste ljudi, ki te spet in spet na enak način maltretirajo. Le delo na sebi, pozitivna naravnanost in zavestno odmikanje negativnih vplivov ter čim več pozitivne naravnanosti, meditacije, stikov s samim seboj in dihanje, predihanje vsega hudega, vdihniti dobre misli in izdihniti vse slabo-vse to delati zavestno in se čimveč zavestno gibati, se ukvarjati z jogo.
Pomaga, vendar zelo počasi in ne dopusti, da ti spet kdo naloži občutek krivde, da si grda in podobno.
Vsi, prav vsi smo tukaj z določenim namenom in vsak zase mora poskrbeti, da se bo imel dobro.

Joj kaj se folk eni sekirate.
Čeprav si me spomnila na eno drugo zgodbo, ko je en fant rekel eni punci, sošolki, da je tako grda naj kar umre.

No, ta punca seveda ni šla kar umret na njegovo priporočilo. Karkoli je že bilo takrat, da se je tistemu fantu zdela grda, meni se zdaj ta ženska sploh ne zdi grda. Pravzaprav je zelo lepa in simpatična in predvsem strašno prijazna je, pravi srček.

Tako da joj ne se tako sekirat okoli tega, kaj vam je kdo rekel v osnovni šoli. Ki je verjetno kar nekaj bleknil in se sploh ni zavedal. Verjamem, da te to grozno prizadane kot mladostnika, ampak verjetno si od tedaj imela že kakšno pozitivno izkušnjo, verjetno ti je že kdo kdaj kaj pohvalnega rekel. Sicer pa, vsake oči imajo svojega malarja. Verjetno tebi ta fant tudi ni bil tako všeč, da bi kar njegovega otroka imela, torej brezveze se sekirat okoli enega majmuna.

Povej nam raje, kakšna starša si imela in kakšen odnos sta imela do tebe?
Sta te imela rada in sta ti to pokazala? Sta bila ljubeča in si bila njuna mala ljubljenka? Si se grela ob njuni ljubezni in rastla kot rožica sredi prelepega vrta?

Bi rekla, da ne.
Kajti :če bi bila doma vzgojena v samozavesti, ob vsej ljubezni in toplini, bi takemu sošolcu pokadila pod nos, da bi si zapomnil za vse večne čase.
In kako, da sta tvoja starša dovoljevala,da so te sošolci in ostali otroci poniževali? Zakaj staršema nisi povedala, da bi ukrepala? Ker si bila navajena poniževanja od doma in si še zdaj depresivna od domačih bolnih odnosov?

Ko so moji hčerki sošolke nagajale in brusile jezike v četrtem razredu OŠ, sem šla v šolo, glavno “šefico” in kolovodjo (danes je že polnoletna in malo več) potegnila ven iz varstva in ji nabrenkala svoje.Ko so hotele jezike stegovati še njene podrepnice, sem jih takoj ustavila, potem pa sem jih zatožila še razredničarki.
Od takrat je bil ljubi mir.

Boš morala začeti postavljati meje.Braniti sebe je tvoja dolžnost!

Hehe men je en rekel, da imam tako faco kot rit. :))) In mu nisem nič nazaj ker sem bila tiha in mirna in vsi so se delali norce. Pol se je on ponesrečil in zdaj je prizadet.
Poglejmo še nekaj let naprej…. res da sploh nisem bila privlačna do ne vem katerega leta, ali se je pa samo meni to zdelo. No… ne vem kaj se je zgodilo, postala sem privlačna, polne ustnice, lepa koža, lepe oči, ful seksapil imam menda, sošolci me na srečanju niso spoznali. Imam karizmo neko. Res sicer ne vem od kod, pa da sem ful komunikativna in čist vsakemu povem točno tisto kar mislim. Ne vem kako je lahko vse obratno in kako se lahko spremeniš po videzu, nimam pojma. Ampak jaz sem se. Otrok pa jaz tudi nimam. Pravzaprav imam zaradi nekih travm še vseeno težave v odnosih, ker pa čeprv sem zelo priljubljena, med vsemi ponudbami od tipov, si izberem pač po navadi najslabšega. Ko sem poslušala svojo pamet, je bila pač to le dolgočasna 10 letna veza.

ko sem jaz bila noseča, mi je sodelavka rekla, da drži pesti, da bo otrok podoben možu, ne meni

Meni je v srednji šoli sošolka zabrusila, da me itak nobeden ne mara in mi zagrozila, da me bodo vsi v razredu ignorirali na njeno pobudo. Jaz pa sem ji odgovorila, da itak ne hodim v šolo zaradi njene družbe, ampak zato, da se kaj naučim. Potem je še moja prijateljica pristavila, da ne bo nikogar ignorirala in je bila stvar končana. Ta prijateljica ima pa od tedaj častno mesto v mojem srcu.
Takim nasilnežem lahko z odgovorom vzameš vso moč za katero mislijo, da jo imajo. Seveda pa jim moč nad sabo lahko tudi podeliš, tako kot si ti upoštevala tvojega sošolca.

Oh, ej to ni še nič, a veš kaj so meni rekli nekoč.

Jaz sem bila pa majhna in drobna takrat,kakšnih 50 kil, pa otroški obraz sem imela, jasno da nisem bila podobna s***anim babam iz njihovega kolektiva, so bile tudi vmes.

Ekipa pa zaposlena.V kabinetu kjer so varovali našega takrat predsednika Milana Kučana, tudi ni kakšne zavidljive višine. Sem takrat delala v kuhni ene oštarije, kamor je prišlo to varovanje na neko fešto od kabineta in jasno da mi ni pamet padlo, da bi sploh gledala stare osle od 30 let in naprej, fuj in fej, sem bila tipična smrklja, mogoče preveč za kmečko oštarijo kamor so se navlekli.

Prideta dva modela pred kuhinjo se naglas pogovarjat in vpit nek vic: “Ej taprav Slovenc noben ne mara mejhne babe a veš, to ni za nas, mi pritlikavk ne maramo, baba mora bit baba, velika in postavna! Ta drug pa HAHAHAHEHHEE!” V glavnem smeha starih zjebanih oslov do onemoglosti in potem je padel še nek neokusen vic.

Ni me prizadelo, čeprav me v resnici ni noben Slovenc oženil. Smola pa v tem, da ekipo ki na tak način varuje državne funkcionarje dobro poznam z imeni in priimki, tudi naslovi nekaterih in so navadni sralci, da ne omenjam njihovih žensk. Ne glede na to kakšno službo imajo in koga varujejo.

Jasno da nikdar ne bom podobna 15 let starejši babi sfukanega videza, ki omedli samo takrat ko njen tip leži na hrbtu in mrmra navadnim ljudem nerazumljive besede.

Odrasla zenska si in se vedno razmisljas o tem, kaj ti je rekel sosolec, ko ti je bilo 13 let? Ce so te njegove besede tako prizadele, si drugace ocitno imela precej lahko zivljenje.

Vsi smo slisali kdo ve koliko stvari v otrostvu, eni so bili tepeni, zrtve nasilja, spolne zlorabe, ti pa travmatiziras zaradi enega stavka sosolca? Ne mislit, da ga zagovarjam. Ni prav, ampak take stvari se na zalost dogajajo ves cas. Samo jaz se cudim tebi, da po vseh letih to se vedno pogrevas. Zenska, v roke se vzemi.

To, kar ti nekdo reče v nekem obdobju, ko si občutljiv, se zaraste vate kot trn, ki skeli in ga ne moreš izruvati. Meni je tudi nekdo rekel, da sem grda, da semnesposobna, da ne mara biti zraven mene, da nič ne znam…
To so le besede, ki niti niso mišljene resno, vendar so se vame zarezale kot nož. In še sedaj, ko srečam te osebe, imam grlo zadrgnjeno, niso mi všeč ti ljudje, ne maram jih in bi jih najraje ignorirala. Pa ne gre.
Treba je zbrati moč in pogum in vero vase, da to preboliš. Pa ni lahko, ker se vzorci ponavljajo in treba je silno paziti, da se ti iste stvari ne ponavljajo, se raje izogibati ljudem, ki te žalijo.

vprašaj tipota, če bi te plodil (s kondomom, da ne zaplodi butla, kot je sam)

o, Marička, kakšen zaključek…

Kok drame in (samo)unicevanja zaradi enega idiota. Pa kok jih se je na tem svetu. Ampak taksni bedaki pa res niso vredni niti trenutka,sekunde nasega zivlj.casa in misli. Ne jemlji osebno. Bedak je bedak in drugacen (do nikogar) ne more biti. Jaz bi mu pa rekla: ojoj,a ti si se pa kdaj pogledal v ogledalo? No sej v notranjost/duso se pa res ne mores ker si preklemansko gnil. In ne bi niti sekunde vec razmisljala o njemu. Zarad bedakov imam vsak dan lahko pokvarjen ampak ga ne bom imela ker tega niso vredni. Ubogi primati. Ti si krasna a obcutljiva in ravnljiva oseba,delati moras na samozavesti in samopodobi. Se branit se ne znas. Verjetno so te doma v dobri veri zeleli prevec zascititi in potem v stiku z ZAL vsakodnevno realnostjo dozivis kulturni sok. Malo ojacaj in si naredi filter:kdo in kaj je vreden vredno tvojega zivlj.casa. Bedaki prav gotovo ne. Pa srecno! Vse bo dobro!

Sorry ampak ene ženske ste res grde, se opravičujem za besede, ker vem da je na tem forumu to prepovedano govorit.
Ampak življenje gre po svoje, kar jih poznam (grde, debele, zanemarjene) najdejo partnerje, pač iz iste vrste. In življenje gre naprej.

Si še vedno na pozitivni strani, ker si ženska. Je grdih in predvsem potrebih dedcev še več : )


Večji butl od tebe ne more bit, saj si ti z licenco.


Otroc so kot papige..blekne kar je ze nekje slisal pa se je nekomu ali samo njemu in tistemu,ki je pred njim to izrekel fajn zdelo. Ti pa si to osebno vzela. Kaksna skoda in tragedija res. A ti mislis,da je ta tipcek sploh imel razvite mozgane?


..se ena ‘popolna’ oseba. Skoda da je/ga ne vidimo. Ze bo branju sodec se mi zdi,da takale oseba neglede na izgled ni vredna pocenega grosa. Ce je clovek v sebi gnoj tud obrazna maska ne pomaga ker clovek ni slika,clovekova vrednost je v vrednotah!


..se ena ‘popolna’ oseba. Skoda da je/ga ne vidimo. Ze bo branju sodec se mi zdi,da takale oseba neglede na izgled ni vredna pocenega grosa. Ce je clovek v sebi gnoj tud obrazna maska ne pomaga ker clovek ni slika,clovekova vrednost je v vrednotah![/quote]

Nisem popolna in se tega zavedam. Če imaš ti težave z dojemanjem realnosti pač …jebi ga.

Hepi hepi, vsi veseli, vsi lepi…..a ne? He he

New Report

Close