Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sprejem novega partnerja

Sprejem novega partnerja

Prosim če lahko delite svoje izkušnje z mano tisti, ki ste sami šli čez to. Ker sem zelo v dvomih bi mi vaša pomoč prišla zelo prav. Imam novega partnerja (pol leta zveze) in težava nastane med njim in mojim 4 leta starim otrokom. Otrok se tu in tam grdo obnaša do njega in on pravi, da si ni predstavljal da bo to tako težko, vendar se bo poskusil potruditi pa potrpeti. Jaz sem na to seveda znorela, ker ne želim občutka da je nekdo z mano na silo. Pravi da sem drugače njegova sanjska Ženska, ampak ga to boli da ga otrok ne mara. To grdo obnašanje zgleda tako, da mu reče pojdi stran, ali pa ga v postelji zrine stran in podobno. Jaz je ne kregam pač pa ji lepo povem, da se naj ne obnaša grdo, da imam rada njo. Popolnoma jo namreč razumem in vem da pri teh letih se ne dojema vsega pravilno in da v sebi trpi, ker nismo več skupaj. Kaj narediti? Bo boljše? Obupati nad tako zvezo? Oba sva se mlada, pod 30.

mela enake izkušnje, s tem, da partner ni jamral kako je težko (čeprav je včasih to potihem mislil), ampak je počasi pridobil otroka na svojo stran. Če imaš otroke od prej ni enako kot če si brez in to je treba upoštevati. Počasi in z ljubeznijo, pa se boste navadili eden na drugega.

Res ne vem, a moškim tako hudo primanjkuje zdrave pameti, da si morajo izbrat žensko z otrokom? A žensk brez otrok ni več ali kako? Jih moški brez otrok ne vidijo ali kaj? Kaj je treba enemu dedcu prenašati neke otročje fore??? Mar naj si poišče žensko, ki bo fraj, ki se bo posvetila njemu in če bosta za skupaj, potem imela otroka SKUPAJ? A je treba tipu prenašat otroka enega drugega moškega?
Velja tudi obratno. Naj je še tako fejst tip, če izvem, da ima otroka od prej, je pri meni odpadel.

Po pol leta težko govoriš o partnerju, se ti ne zdi? Da ga pa po pol leta poznanstva privlečeš domov in “spite skupaj”, je pa itak totalno mem, sori.

Govorimo o 4 leta starem otroku.
Otroci so iskreni in če ga ni sprejel, je pokazatelje nečesa.
Kot drugo je pa tudi res, da je bil tudi moj otrok pri tej starosti takšen do mene. grda si, pojdi stran in sem odgovorila, da mi je to že povedal in da to že vem. Njegov naslednji stavek je bil “ti si najboljša mami”. Zdaj pa razumi.

Podpis.
Očitno so nekateri deci tako obupani, da vzamejo prvo, ki pokaže malo zanimanja zanj.
In take so ponavadi ženske s prtljago, ker one nikoli ne vedo … ali bo še kdaj priložnost da ‘ujagajo’ deca ali ne.
No, posledica tega pa so taki zapisi, ki jih beremo tukaj gor …
Ne, vem ali nekatere ženske resnično ne znate izbrati očeta ( primernega moškega) za svojega potomca?
Recimo, da sta vsaj ‘toliko kompatibilna’ da bi zakon/ veza funkconirala do polnoletnosti otroka, ne pa da je po treh letih že ves med polizan …. in je vsega konec …
Otrok pa potem mora v najranljivejši zgodnji dobi in puberteti gledati ljubimce in ljubimke svojih staršev. Obup.
To so velikokrat prave travme za otroka.

Sanjska ženska z napako.

Sanjska ženska … ampak ene ste pa res naivne, ne moreš verjet. Bi bilo dobro, da bi človek s starostjo pridobival na modrosti in zrelosti, a žal ni tako.

Par mesecev sta skupaj in ko ga še ti ne poznaš ravno dobro ga mora spoznavati tvoj otrok. Že to ni ok. Sedaj pa ob prvi oviri prekiniti vezo in iskanje naslednjega. Pa ta bo spet po pra mesecih spal pri vama, otrok bo spoznaval naslednjega in tako naprej.
Malo razmisli v tej smeri.

Otroku je težko zaradi dveh odraslih oseb, ki ji nista bila sposobna omogočiti otroštva brez travm in skrbi. Odrasti sedaj.

Dveh odraslih oseb, ki vedo kaj želijo in kako to uresničiti bosta tudi spoznavanje otroka od prej in ustvarjanje novih družine znala izpeljati brez večjih težav. Samo na hitro in na silo nikoli ni pravi recept.

Nekateri moški si namerno izbirajo ženske z otroki. Neumne mame pa pustijo, da 4-letnica spi skupaj v postelji z njo in očimom. Bolano.

Naredi mu uslugo in si raje poišči takega, ki ima tudi že otroka od prej. Potem njegov otrok ne bo sprejemal tebe, ravno tako kot tvoj ne sprejema njega, pa bosta imela neko skupno točko, ki jo bosta lahko skupaj reševala. Pusti moške brez otrok pri miru, da si lahko poiščejo eno samsko brez obveznosti.

Ni treba obupat, le ne rine naj v otroka. Dajta otroku možnost, da se sam odloča koliko bližine želi in kdaj. Precej je sicer odvisno tudi od odnosa z očetom, a vseeno se da marsikaj urediti.
Pri izjavah kot je “pojdi stran” ali pa “ne maram te” je verjetno primeren odziv – Je čisto v redu če me ne maraš – a jaz imam vaju obe rad in bom ostal.
On naj res ne rine v otroka, lahko pa poskrbi zanjo, ji kupi kakšen sladoled – in se ne odziva na poskuse zavrnitve. Z “dobroto” se daleč pride.

Podpis.
Očitno so nekateri deci tako obupani, da vzamejo prvo, ki pokaže malo zanimanja zanj.
In take so ponavadi ženske s prtljago, ker one nikoli ne vedo … ali bo še kdaj priložnost da ‘ujagajo’ deca ali ne.
No, posledica tega pa so taki zapisi, ki jih beremo tukaj gor …
Ne, vem ali nekatere ženske resnično ne znate izbrati očeta ( primernega moškega) za svojega potomca?
Recimo, da sta vsaj ‘toliko kompatibilna’ da bi zakon/ veza funkconirala do polnoletnosti otroka, ne pa da je po treh letih že ves med polizan …. in je vsega konec …
Otrok pa potem mora v najranljivejši zgodnji dobi in puberteti gledati ljubimce in ljubimke svojih staršev. Obup.
To so velikokrat prave travme za otroka.[/quote]
sej ti ce nisi se pa petvarjas, da si ane in ostajas z mamo in igras happy family, res to pa je super za otroka. In mama fura ljubimce naokoli in nastale njihove otroke domov, to je tudi super za otroka, ker najstnik – je po tvoje pac butast in se verjame, da je otrok tvoj ane… in od vse te hinavscine pac nima travm apak je supper happy, ker se mamica in ati imata tako rada , da je ati tako velikodusen in pusti mamici po dugih posteljah skakat. od tega pac ni travme ane. travma bi bla samo po tvoje ocitno, od odticne zenske, ki bi bila s tabo. E pa zato ne bo, ker spostuje tvojega otorka in ne zeli, da bi zaradi nje tvoja hci dozivljala kakrsnekoli travme. Le predstavi ji se cimvec maminih izbrancev in tam nastalih potomcev, ker to jo po tvoje ocitno osrecuje. pa Srecno vsem vam…
Aja ker potem po polnoletnsti je pa otrok kar naenkrat po tvoje ravnodusen, ce gresta starsa narazen ane…. vrednote in ljubezen in spostovanje ter zdrava, ljubeca druzinska okolica so pomembni vseskozi in ne samo takrat ko se ti spomnis.

Mogoče bi morali parkrat na kakšen izlet ali sladoled, kot pa, da ga najde v postelji pri tebi?

Hm… Kako si pa predstavlja obdobje, ko bos zanosila in potem rodila otroka? Ko bos okorna in okrogla, nato pa se za kako leto privzana na nebogljencka? Bo to pretezko zanj? Je bilo nekaj podobnega vzrok razpadu prve zveze? Najprej je bil takoooooo prijazen, potem pa se je po rojstvu otroka cisto spremenil?

Samo razmisljam…

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

ko ste ene zenske glupe sebicnice!! pripeljete prvega tipa ki vas pogleda domou in se hocete igrat srecno druzino!!! moja mati je nardila isto in se vedno ji zamerimo vsi trije (brat in midve s sestro)!
pa a ti sploh ves kaj je dom?? doma bi se otrok/clovek, moral pocutiti varno in sprejeto in dobro! ce pa kar naenkrat pri tebi doma zivi nek tuj tip, ko se doma ne pocutia vec dobro in ti je nelagodno in nemores doma se svobono aprehajat v spodnjem perilu ali se usest na skoljko brez da bi jo prej temeljito obrisal, ker je bil pred tabo tam en TUJEC!!
sej seksata se vedno lahko pri tebi ali pri njemu doma, ni pa treba otroka vpletat v to in se pretvarjat, da ste vsi skupaj srecni!!!
misli na SVOJEGA OTROKA in ne na nekega tipa ki danes je in jutri ga nebo!

Verjetno še ni veliko časa kar nista skupaj z otrokovim očetom in otroku seveda ni všeč nova moška figura v tvoji bližini, ki ni njegov oče. Večina otrok hrepeni po tem, da bi bili starši skupaj. Škoda je, da nisi vsaj še nekaj časa vztrajala nekje sama z otrokom in bi se šele potem priselil nov partner, četudi sta začutila, da bi bila za skupaj. In bi ta tvoj moški hodil le občasno na obiske in si počasi poskušal pridobiti naklonjenost otroka. Vsaj tako sem jaz storila in se je kar izšlo. Čeprav je bil moj otrok že malce starejši. Kasneje sva se midva z otrokom preselila k mojemu novemu partnerju in je kar šlo. Čeprav je bilo zelo veliko ljubosumja s strani mojega otroka na mojega novega partnerja. A je on to vzel v zakup in si pridobil njegovo zaupanje kljub temu, da ima moj otrok redne stike s svojim očetom in je bil vsaj v začetku zelo podpihovan proti mojemu novemu partnerju. Saj otrok čuti. Kljub temu, da imaš štiriletnico, bi ji morala poskusiti povedati, da bo kot otrok ona vedno na prvem mestu pri tebi in da jo imaš neskončno rada, a da imaš rada tudi svojega partnerja. Partner pa naj nikar ne tekmuje z otrokom za tvojo naklonjenost. Besede tudi bolijo, a današnašnji otroci si upajo izreči takorekoč vse, tudi to – ne maram te, grd si, izgini stran… tukaj je pomembna le zrelost tistega, komur so besede namenjena, da ohrani mirno kri in otroku ne pokaže da ga je to prizadelo (čeprav vem, da je to lahko napisati…). No, če sta z novim partnerjem za skupaj, bo že šlo, če pa ne, pa bolje da gre prej kot kasneje…

Ni treba obupat, le ne rine naj v otroka. Dajta otroku možnost, da se sam odloča koliko bližine želi in kdaj. Precej je sicer odvisno tudi od odnosa z očetom, a vseeno se da marsikaj urediti.
Pri izjavah kot je “pojdi stran” ali pa “ne maram te” je verjetno primeren odziv – Je čisto v redu če me ne maraš – a jaz imam vaju obe rad in bom ostal.
On naj res ne rine v otroka, lahko pa poskrbi zanjo, ji kupi kakšen sladoled – in se ne odziva na poskuse zavrnitve. Z “dobroto” se daleč pride.[/quote]
se strinjam popolnoma, realno napisano, dobri in po mojme kar pravi nasveti.

Ni treba obupat, le ne rine naj v otroka. Dajta otroku možnost, da se sam odloča koliko bližine želi in kdaj. Precej je sicer odvisno tudi od odnosa z očetom, a vseeno se da marsikaj urediti.
Pri izjavah kot je “pojdi stran” ali pa “ne maram te” je verjetno primeren odziv – Je čisto v redu če me ne maraš – a jaz imam vaju obe rad in bom ostal.
On naj res ne rine v otroka, lahko pa poskrbi zanjo, ji kupi kakšen sladoled – in se ne odziva na poskuse zavrnitve. Z “dobroto” se daleč pride.[/quote]

Dober nasvet.

Rok, velikokrat naletim na tvoje zapise,ki pokažejo,da si velik človek. Srečno!

Obcuek me daje, da otroci veliko bolje poznajo znacaj matere (vsakega izmed starsev, kot se to nam zdi… Kaj pa, ce tezava izvira iz predstav otroka o materi (recimo, da ni vredna ljubezni, zgolj pomilovanja in jo bo tako ali tako tudi ta oploditelj zapustil)?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Moj pogled glede na napisano: oba sta bebca ali idiota(premalo napisano da bi znala določiti), nesposobna kakršne parterske zveze, kaj šele vzgoje.

Malo šole: http://zenska.hudo.com/zdravje/vzgoja-in-starsevstvo/kako-locitev-vpliva-na-otroke-ta-deklica-vam-bo-razlozila-v-treh-minutah-video/

Drgač je pa deklica 1000x bolj življenjska kot ti, zato bo morala očitno kronično oboleti s PAS sindromom. Aja nič hudega, saj jih je na tisoče…

Nov partner? Pa saj ga poznaš šele pol.leta! Je že pri tebi v postelji, tudi ko je otrok doma?
A kar z vsakim seksaš al kako? A boš kar z vsakim imela tudi otroka?
A si sploh otroka pripravila na novo situacijo? Za začetek so skupni izleti, kak dan morja, urica dve v živalskem vrtu, ne pa presenečenje v mamini postelji.
Upam, da si se vsaj zaščitila tokrat.
Zanimivo, jaz bi ga po 6 mesecih šele pazljivo spustila do sebe, ti ga pa že imenuješ partner in ga že imaš doma.

Obcuek me daje, da otroci veliko bolje poznajo znacaj matere (vsakega izmed starsev, kot se to nam zdi… Kaj pa, ce tezava izvira iz predstav otroka o materi (recimo, da ni vredna ljubezni, zgolj pomilovanja in jo bo tako ali tako tudi ta oploditelj zapustil)?[/quote]

4 leta star otrok je sposoben takega razmišljanja po tvojem mnenju?

Ja, edino takega. Ati je sel, ker ne mara mene (in mamice). Simple as that.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Word!

povej ji, da imaš oba rada. Vsakega na svoj način. On je tvoj partner, ona tvoj otrok in da ne bo šel stran ter ga ste skupaj in se imate radi in se boste imeli lepo. Za to pa mora tudi ona se lepo obnašati saj si ne želi, da bi se kdo drug do nje obnašal grdo. Lepo in odločno. Ponoviti večkrat na dan. Doslednost pa se bo prijelo in bo sprejela, da to ni nekaj začasnega ampak da tako je in pika. Srečno vsem!

New Report

Close