Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kar 90 odstotkov odrasle populacije pije alkohol

Kar 90 odstotkov odrasle populacije pije alkohol

Kot izpostavljajo na NIJZ, je registrirana poraba alkohola v Sloveniji leta 2014 znašala 10,9 litra čistega alkohola na prebivalca, starejšega od 15 let.

To je povprečno približno 110 litrov vina ali pa 550 steklenic piva na enega prebivalca na leto. Istega leta so v Sloveniji, izključno zaradi alkohola, umrle 804 osebe.

Zabeleženih je bilo 3545 primerov bolnišničnih zdravljenj izključno zaradi alkohola, 184 primerov je bilo pri mlajših od 19 let.

Vsak dan v Sloveniji v povprečju umreta vsaj dve osebi, v bolnišnicah pa se vsakodnevno zdravi 10 oseb zaradi bolezni in stanj, ki so dokazano posledica izključno škodljive rabe alkohola, navajajo na NIJZ.

Vse te smrti in bolnišnična zdravljenja, ki bolj prizadenejo moške, bi lahko v celoti in enostavno preprečili, saj bi zadostovalo že manj tvegano pitje alkohola in/ali abstinenca, še dodajajo.

http://www.zurnal24.si/kar-90-odstotkov-odrasle-populacije-pije-alkohol-clanek-275187

Jaz sem boljši od povprečja. 2x boljši.

Kaj pa je 110 litrov vina na leto? 3 dcl na dan.

Zdrav moški lahko popije liter vina /24 ur!

Dokler ogrožajo samo sami sebe, naj si le privoščijo.
Ko pričnejo ogrožati še druge, potem pa ne bi smelo biti milosti.

nova
Uredništvo priporoča

Ko bi vedeli koliko teh pijančkov je vsak dan na cesti.
Žalostno,sploh na štajerskem je tega ogromno.

Zivjo, sem Midas in sem pijanec (alkoholiki hodijonna sestanke).

Spil sem 0.75 v zadnjih 2 urah.

(Da se nekaterim da…)

je redno pila, domačo brajdešnico, dočakala je 89 let, nič dementna. Pod redno pitje, pa naj napišem kak liter tega vina na dan brez kake radenske, nikoli ni bila pijana, delala kozlarij, vedno nasmejana, prijazna, ter zelo umna.
Druga babica, nič pila, bila zategla ko 100 mater, z vsemi skregana, delala samo sranje, od 75 leta naprej dementna in še bolj agresivna.
Zaključek si sama naredi avtorca:)

ne vem kako je na štajerskem, pri nas na Dolenjskem ga tudi kar veliko pijemo.
ampak toliko pijanih, kot jih vidim v lublani, ne vidim na Dolenjskem nikoli.
pa tudi ob parih obiskih štajerske nisem opazil, da bi vas prekašali…

Eh, nikakor ne splezam do povprečja. Ali me mora skrbeti, ali bo kdo drug prevzel tisto, kar mi po povprečju pripada?
Moj graparski oboževalec, bo rekel, da lažem!

Jaz tudi rada kakšno kratko žestoko spijem. Za bacile pa to :))

Bogu hvala, da pijejo in so srečni!

Bolje je to, kot neki hipohonderji ki so ob videnju flaše predrzni!

tvoj ga zih cuka, na skrivaj kadar te je prisiljen poslušat.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Oh, ja. Super babica.

Jaz sem 2-3x na teden popila 2 ali 3 dcl vina in se mi je na zdravniškem že poznalo na jetrih.

Oh, ja. Super babica.

Jaz sem 2-3x na teden popila 2 ali 3 dcl vina in se mi je na zdravniškem že poznalo na jetrih.[/quote]

Ja? In kaj ti jaz morem, če si pila škropljeno in žveplano sranje!
Brajdešnica nikol škropljena, alkohola med 8-10, zdrava in vitka, umrla pri 89 letu, ko je iz danes na jutri odpovedalo srce, v spanju!
Od kdaj pa na zdravniškem gledajo jeterne teste?

Po sodobnih prehranskih smernicah pomeni zmerno uživanje alkohola za žensko 1 enota alkohola na dan, za moške pa 2 enoti alkohola na dan (enota alkohola je: 2,5 dl piva ali 1 dl vina ali 0,3 dl žgane pijače).
Vse, kar presega to mero, je čezmerno uživanje alkohola.

A ostalim pivskim narodom tudi tako solijo pamet zaradi pitja? Recimo Angležem ali Francozom? Ali Poljakom, Nemcem?

ne bi rekel da ga cuka, prej da ga uliva. in to ne kakih švoh zadev.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

ne vem kako je na štajerskem, pri nas na Dolenjskem ga tudi kar veliko pijemo.
ampak toliko pijanih, kot jih vidim v lublani, ne vidim na Dolenjskem nikoli.
pa tudi ob parih obiskih štajerske nisem opazil, da bi vas prekašali…[/quote]
v Ljubljani vidiš tiste, ki pridejo v “taveliko mesto ” iz “Mesta”, pa se s štrika spustijo.

Ja, na dolenjskem pijete alkohol za žejo, namesto vode. Imam sorodnike z dolenjske, prikriti pijančki že 30 let. Eden tako resno, da ga bo kmalu pobralo, pridelana bolezen od alkoholizma, saj svoje telo že 40 let namaka v alkoholu, vsak dan pod gasom že zadnjih 15 let, ne more več brez. Jasno, ker ima enakega partnerja, ki tudi rad cuza, je nemogoče, da bi se tak spravil na zdravljenje ko je bil še čas, ker nima treznega, odločnega poleg sebe. Drug drugega podpirajo v dvigovanju in nalivanju.

Dokler bo država imela tako veliko korist od trošarin na alkohol, dokler se bo alkohol dalo dobit tudi v prosti prodaji tako poceni in za vsakim vogalom, na vsaki pumpi, dokler bodo vrle trgovke prodajale alkohol mladoletnim, (ki jim zadevanje z energijskimi pijačami ni več zadosti ) brez preverjanja osebnih dokumentov, dokler bodo parki na voljo za prvoi in vsako nadaljne pijančevanje že od mladine naprej in nadaljevanje za štirimi stenami, se ni za bati. Farmacevtska podjetja bodo služila še naprej ( zdravila za zdravljenje simptomov bolezni, ki jih povzroči alkohol), dohterji bodo pa še naprej takoj vedeli, kdo jeredni pijanček ( krvni testi gama CT -vas takoj pogruntajo).
Jezi me pa to, da gre potem iz državne malhe od mojih prispevkov, ki jih vplačam od svojih zaslužkov za zdravljenje takih pijančkov, ki sami sebe uničujejo in uničijo. Jaz pa zadnjih 30 let ne koristim nič iz naslova zdravstvene blagajne, bolniške odsotnosti že 15 letni bilo pokoriščene z moje strani… jezi me, da delam za te pijančke izkoriščevalske. Taki bi si morali sami plačevat vse zdravstvene storitve, ker cuzajo in koristijo storitve na polno.

Dvoje borovnick na tesce, bos videl, da ti bo hitro odleglo!

Te razumem. Če je človek kronični pijanec, potem res mora vsak dan spiti kakšen liter vina. Saj drugače ne zna živeti.

Poglejmo z druge strani, koliko tabletomanov je med ljudmi, zadetki so na hudih tabletih, ki jih radodarno predpisujejo zdravniki, odsvetovana vožnja, kljub temu se vsi vozijo. Pri sosedih gledam žensko, zadeta ko mamba, ona veselo z avtom naokoli. Edino v Ljubljano si ne upa z avtom, ona že ve zakaj.

Ni samo alkohol, cela družba je odvisna, vsak od česa.

Ne rabim… Nimam tremorja rok že na tešče….

ne vem kako je na štajerskem, pri nas na Dolenjskem ga tudi kar veliko pijemo.
ampak toliko pijanih, kot jih vidim v lublani, ne vidim na Dolenjskem nikoli.
pa tudi ob parih obiskih štajerske nisem opazil, da bi vas prekašali…[/quote]
v Ljubljani vidiš tiste, ki pridejo v “taveliko mesto ” iz “Mesta”, pa se s štrika spustijo.

Ja, na dolenjskem pijete alkohol za žejo, namesto vode. Imam sorodnike z dolenjske, prikriti pijančki že 30 let. Eden tako resno, da ga bo kmalu pobralo, pridelana bolezen od alkoholizma, saj svoje telo že 40 let namaka v alkoholu, vsak dan pod gasom že zadnjih 15 let, ne more več brez. Jasno, ker ima enakega partnerja, ki tudi rad cuza, je nemogoče, da bi se tak spravil na zdravljenje ko je bil še čas, ker nima treznega, odločnega poleg sebe. Drug drugega podpirajo v dvigovanju in nalivanju.

Dokler bo država imela tako veliko korist od trošarin na alkohol, dokler se bo alkohol dalo dobit tudi v prosti prodaji tako poceni in za vsakim vogalom, na vsaki pumpi, dokler bodo vrle trgovke prodajale alkohol mladoletnim, (ki jim zadevanje z energijskimi pijačami ni več zadosti ) brez preverjanja osebnih dokumentov, dokler bodo parki na voljo za prvoi in vsako nadaljne pijančevanje že od mladine naprej in nadaljevanje za štirimi stenami, se ni za bati. Farmacevtska podjetja bodo služila še naprej ( zdravila za zdravljenje simptomov bolezni, ki jih povzroči alkohol), dohterji bodo pa še naprej takoj vedeli, kdo jeredni pijanček ( krvni testi gama CT -vas takoj pogruntajo).
Jezi me pa to, da gre potem iz državne malhe od mojih prispevkov, ki jih vplačam od svojih zaslužkov za zdravljenje takih pijančkov, ki sami sebe uničujejo in uničijo. Jaz pa zadnjih 30 let ne koristim nič iz naslova zdravstvene blagajne, bolniške odsotnosti že 15 letni bilo pokoriščene z moje strani… jezi me, da delam za te pijančke izkoriščevalske. Taki bi si morali sami plačevat vse zdravstvene storitve, ker cuzajo in koristijo storitve na polno.[/quote]

Pijančki si v glavnem kar sami plačujejo zdravstvena zavarovanja, ne plačuješ ti nič za nikogar.


v Ljubljani vidiš tiste, ki pridejo v “taveliko mesto ” iz “Mesta”, pa se s štrika spustijo.

Ja, na dolenjskem pijete alkohol za žejo, namesto vode. Imam sorodnike z dolenjske, prikriti pijančki že 30 let. Eden tako resno, da ga bo kmalu pobralo, pridelana bolezen od alkoholizma, saj svoje telo že 40 let namaka v alkoholu, vsak dan pod gasom že zadnjih 15 let, ne more več brez. Jasno, ker ima enakega partnerja, ki tudi rad cuza, je nemogoče, da bi se tak spravil na zdravljenje ko je bil še čas, ker nima treznega, odločnega poleg sebe. Drug drugega podpirajo v dvigovanju in nalivanju.

Dokler bo država imela tako veliko korist od trošarin na alkohol, dokler se bo alkohol dalo dobit tudi v prosti prodaji tako poceni in za vsakim vogalom, na vsaki pumpi, dokler bodo vrle trgovke prodajale alkohol mladoletnim, (ki jim zadevanje z energijskimi pijačami ni več zadosti ) brez preverjanja osebnih dokumentov, dokler bodo parki na voljo za prvoi in vsako nadaljne pijančevanje že od mladine naprej in nadaljevanje za štirimi stenami, se ni za bati. Farmacevtska podjetja bodo služila še naprej ( zdravila za zdravljenje simptomov bolezni, ki jih povzroči alkohol), dohterji bodo pa še naprej takoj vedeli, kdo jeredni pijanček ( krvni testi gama CT -vas takoj pogruntajo).
Jezi me pa to, da gre potem iz državne malhe od mojih prispevkov, ki jih vplačam od svojih zaslužkov za zdravljenje takih pijančkov, ki sami sebe uničujejo in uničijo. Jaz pa zadnjih 30 let ne koristim nič iz naslova zdravstvene blagajne, bolniške odsotnosti že 15 letni bilo pokoriščene z moje strani… jezi me, da delam za te pijančke izkoriščevalske. Taki bi si morali sami plačevat vse zdravstvene storitve, ker cuzajo in koristijo storitve na polno.[/quote]

Pijančki si v glavnem kar sami plačujejo zdravstvena zavarovanja, ne plačuješ ti nič za nikogar.[/quote]

Še eden, ki je v zmoti, ki misli, da plačuje v sklad za svoj penzjon 🙂

jasno ko beli dan je, da plačujemo za sedajšnje upokojence za pokojnine, pa za zdravstveno blagajno. Ne za svoj penzjon 😛

ne vem kako je na štajerskem, pri nas na Dolenjskem ga tudi kar veliko pijemo.
ampak toliko pijanih, kot jih vidim v lublani, ne vidim na Dolenjskem nikoli.
pa tudi ob parih obiskih štajerske nisem opazil, da bi vas prekašali…[/quote]
v Ljubljani vidiš tiste, ki pridejo v “taveliko mesto ” iz “Mesta”, pa se s štrika spustijo.

Ja, na dolenjskem pijete alkohol za žejo, namesto vode. Imam sorodnike z dolenjske, prikriti pijančki že 30 let. Eden tako resno, da ga bo kmalu pobralo, pridelana bolezen od alkoholizma, saj svoje telo že 40 let namaka v alkoholu, vsak dan pod gasom že zadnjih 15 let, ne more več brez. Jasno, ker ima enakega partnerja, ki tudi rad cuza, je nemogoče, da bi se tak spravil na zdravljenje ko je bil še čas, ker nima treznega, odločnega poleg sebe. Drug drugega podpirajo v dvigovanju in nalivanju.

Dokler bo država imela tako veliko korist od trošarin na alkohol, dokler se bo alkohol dalo dobit tudi v prosti prodaji tako poceni in za vsakim vogalom, na vsaki pumpi, dokler bodo vrle trgovke prodajale alkohol mladoletnim, (ki jim zadevanje z energijskimi pijačami ni več zadosti ) brez preverjanja osebnih dokumentov, dokler bodo parki na voljo za prvoi in vsako nadaljne pijančevanje že od mladine naprej in nadaljevanje za štirimi stenami, se ni za bati. Farmacevtska podjetja bodo služila še naprej ( zdravila za zdravljenje simptomov bolezni, ki jih povzroči alkohol), dohterji bodo pa še naprej takoj vedeli, kdo jeredni pijanček ( krvni testi gama CT -vas takoj pogruntajo).
Jezi me pa to, da gre potem iz državne malhe od mojih prispevkov, ki jih vplačam od svojih zaslužkov za zdravljenje takih pijančkov, ki sami sebe uničujejo in uničijo. Jaz pa zadnjih 30 let ne koristim nič iz naslova zdravstvene blagajne, bolniške odsotnosti že 15 letni bilo pokoriščene z moje strani… jezi me, da delam za te pijančke izkoriščevalske. Taki bi si morali sami plačevat vse zdravstvene storitve, ker cuzajo in koristijo storitve na polno.[/quote]

Potem pa še vsi debeluhi (ki jih je sigurno veliko več kot pijančkov), ¸hipohondri, ki za vsak drek hodijo h dohtarju, neprevidni šoferji, ki povzročajo nesreče , itd itd

New Report

Close