Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek materinski dopust – tujina in starševski dopust – SLO

materinski dopust – tujina in starševski dopust – SLO

Pozdravljeni,

imam sledeče vprašanje, žena koristi materinski dopust na Češkem, kjer je tudi zaposlena in ta traja 28 tednov, pri nas enak dopust traja 105 dni, ker bi sedaj šel na starševski dopust imam težave na CSD, kjer pravijo, da lahko koristim starševski dopust po poteku materinskega dopusta. Skratka, sedaj čakam na pravno mnenje, ker menim, da sem po slovenski zakonodaji upravičen do koriščenja starševskega dopusta 78. dan po rojstvu. Težava je sedaj, da se njen materinski dopust v tujini ne more prekrivati s starševskim dopustom pri nas, vsaj tako pravijo na CSD. Žena bo po preteku 28 tednov materinskega dopusta na Češkem dala odpoved in ne bo koristila starševskega dopusta. Ker pravnega mnenja še nimam, me zanima ali lahko koristim starševski dopust, kljub ženinem materinskem dopustu, ki je podrejen češki zakonodaji, ali moram počakati, da le-ta mine in nastopim po preteku materinskega dopusta in tako izgubim dva meseca.

csd bo dal mnenje in odločbo in če oni pravijo, kot oni pravijo, njihovega mnenja mone ne morejo izpodbit

New Report

Close