Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija visok krvni tlak

visok krvni tlak

Pozdravljeni,

Imam 72 let in za krvnim tlakom se zdravim že dolgo. Zaradi Amlopin 5mg sem bila po petih letih
jemanja hospitalizirana, ker mi je krvni tlak narastel 220/120 pri pulsu 120. Rekli so mi, da je telo prenasičeno z amlopinom. Zadnjih petnajst let sem jemljem Micardis 40 mg in zadnjih nekaj let 80 mg zjutraj. Ugotovljena mi je bila tudi hipertenzija bele halje. Ker je moj osebni zdravnik odšel v pokoj sem dobila novega zdravnika. Imam tudi nadpovprečno trde kosti in so me na pregledu vprašali, če sem bila kdaj športnica kar nisem bila.
Ob porastu krvnega tlaka pri zdravniku(200 zgornji) in prvem obisku sem takoj dobila tablete Rosmela 20mg/10mg(jemati zvečer). Preverili so mi še krvno sliko in naj bi bil sladkor na meji, holesterol pa 6 kar naj bi bilo tudi na meji ampak ker stoji tako že leta se je odločil za to kombinacijo.

1.Zanima me če Micardis tablete, ki jih lahko samo pohvalim izgubijo po 15 letih jemanja svoj učinek
2.Ali bi vi svetoval Rosmela 20 /10 glede na to, da vsebuje maksimalno dozo za holesterol in visok krvni tlak in ali bi sploh svetoval Rosmela tablete, ker tudi vsebujejo Amlopin, ker se bojim, da jih bo telo čez čas ponovno zavrnilo in bo prišlo do ponovnega dviga krvnega tlaka pred mnogimi leti(220/120- puls 120) ko sem bila hospitalizirana kot sem opisala zgoraj.

Hvala za Vaš odgovor.

Marija

Po tabletah imenovanih v dopisu (Micardis, Rosmela) se zdravite zaradi visokega krvnega tlaka in povišanega holesterola. Micardis niža krvni tlak, Rosmela pa niža krvni tlak in holesterol. Kombinacija je zelo priporočljiva in upam, da je uspešna. Jemanje take kombinacije, če je dovolj učinkovita, je lahko trajna. Glede na vsebino vašega dopisa naj bi amlodipin pri vas bil pred leti vzrok za nenaden velik porast tlaka. Morda je res le to, da je premalo učinkoval. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Po tabletah imenovanih v dopisu (Micardis, Rosmela) se zdravite zaradi visokega krvnega tlaka in povišanega holesterola. Micardis niža krvni tlak, Rosmela pa niža krvni tlak in holesterol. Kombinacija je zelo priporočljiva in upam, da je uspešna. Jemanje take kombinacije, če je dovolj učinkovita, je lahko trajna. Glede na vsebino vašega dopisa naj bi amlodipin pri vas bil pred leti vzrok za nenaden velik porast tlaka. Morda je res le to, da je premalo učinkoval. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close