Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Opravite nadgradnjo windows 10…….

Opravite nadgradnjo windows 10…….

A mi lahko kdo razloži, kaj to pomeni:
– opravite nadgradnjo windovws 10……. še jutri 29/07 brezplačno……. sicer se vrnete na sistem windows 7…….

Meni se ta maska (obvestilo) prižiga ves čas. Enkrat sem kliknila in začela postopek (ki traja skoraj 2 uri) pa ga nisem znala končat. 🙁 Samo toliko sem šla klikat, da sem si zafrknila ene maske, nekaj se je kar skrilo in in zdaj me poleg tega obvestila opozarjajo še, da nimam zaščitenega računalnika ipd…

Mamicu jim!!!

Ste si vi ta windows 10 namontirali? Ker samo še do jutri je brezplačno. 🙂

Jaz bom to naredila jutri, ker je menda pametno. Se pa fejst bojim, da potem ne bo kaj delalo, se bo kaj izbrisalo.

Inštaliraj še enkrat, če se ti prikazuje obvestilo. Očitno nisi pravilno zaključila.

Windows 10 z ogromno napakami,luknjami,blue screenov,bugov,… je brezplačen???

Ljudje ne marajo windows 10 in z veseljem grejo na Win7.

Microsoft je že plačal nekaj odškodnin zaradi Windows 10,ker ga je avtomatično nalagalo.

Hvala, ampak ne, hvala. Imela 10, šla nazaj na 7, ker je 10 fuj.

od MalegazMehkim ni dobro še če plačaš, kaj šele zaston.
Itak pa je pametno počakati na apgrejd do izida x+2 verzije in vedno zamujati za vsaj eno verzijo

Vse bo delalo. Datoteke bodo ostale tam, kjer jih imaš.

Saj ni brezplačen na splošno, brezplačen je samo za tiste, ki imajo win 7 ali win 8.1. To je isto kot nadgranja teh sistemov. Tako si jaz to predstavljam, ker sem imala 7 in 8.1 in je je bil prehod prevelik…. naenkrat iz win 7 do win 8.1, tako so naredili nekaj vmesnega, kar je win 10.

Itak, da sem si ga naložila, ene 2 tedna nazaj, da sem imela še dovolj časa za vse napake odpravit, ker v 1 dnevu to ne bi bilo mogoče.

Sem šla nazaj na Windows 7 tako, da mi ne pride na misel, da bi ponovila to neumnost.

Meni je pa kul, da sem naredila končno popoln reset diska na katerem so bili win7, ker je vse skupaj delalo tako zelo počasi. Še mal hitrejšo povezavo imam, tako da se sploh ne da primerjati s tistim prej. Seveda pa izkopim tiste aplikacije, ki jih ne rabim, kot je npr. oblak in podobne… ampak to naredim ročno. Ohranim tisto kar rabim.

Imam nov prenosnik in windows 10.

Meni je pa kul, da sem naredila končno popoln reset diska na katerem so bili win7, ker je vse skupaj delalo tako zelo počasi. Še mal hitrejšo povezavo imam, tako da se sploh ne da primerjati s tistim prej. Seveda pa izkopim tiste aplikacije, ki jih ne rabim, kot je npr. oblak in podobne… ampak to naredim ročno. Ohranim tisto kar rabim.[/quote]

Ja super.
Izgled je res prijeten. Hitrost delovanja pa ni primerljiva in kar poznam ljudi, ki z računalniki resno delajo ni med njimi nobenega, ki bi šel na desetko.
Gledano iz vidika zasebnosti je pa posodobitev sploh neumnost. Ampak še dobro, da smo ljudje različni 🙂

Meni je pa kul, da sem naredila končno popoln reset diska na katerem so bili win7, ker je vse skupaj delalo tako zelo počasi. Še mal hitrejšo povezavo imam, tako da se sploh ne da primerjati s tistim prej. Seveda pa izkopim tiste aplikacije, ki jih ne rabim, kot je npr. oblak in podobne… ampak to naredim ročno. Ohranim tisto kar rabim.[/quote]

Ja super.
Izgled je res prijeten. Hitrost delovanja pa ni primerljiva in kar poznam ljudi, ki z računalniki resno delajo ni med njimi nobenega, ki bi šel na desetko.
Gledano iz vidika zasebnosti je pa posodobitev sploh neumnost. Ampak še dobro, da smo ljudje različni :)[/quote]

HVALLA Savrinka in še nekaterim zgoraj!

Jaz ne bom nič koristila teh uslug. Upam tudi, da me po 29. 7 pustijo pri miru s temi aplikacijami.
Ker ne znam jih zablokirat!

Sicer pa sem itak nastrojena 🙁 proti vsemu, kar naj bi bilo zastonj. Kdo ti danes še da kaj zastonj?
Noben! Razen Primož ta čvek 🙂 !! Vsem lepe pozdrave z deževne Gorenjske!

Jutri 29.7. Je zadnji dan, ko lahko nadgradite svoje računalnike na Windows 10. Vsak, ki tega ne bo naredil, bo moral nadgradnjo po tem datumu plačati.
Za vse operacijske sisteme se podpora enkrat preneha. Windowsem XP je tako že usahnila, Visti je aprila 2012 (podaljšana podpora do 11. Aprila 2017),
Windowsem 7 se je podpora nehala z januarjem 2015 (podaljšana podpora do januarja 2020)
Windowsem 8 se je podpora nehala z januarjem 2016 (podaljšana podpora še ni določena)

Windows 10 je dober operacijski sistem – OS.
Microsoft je prvič posegel po Applovi logiki in ponudil zastonj nadgradnjo OSa (sicer časovno omejeno). Podarjenemu konju pa se ne gleda v zobe. Toliko bolj, ker je boljši od 8ice in 7ice.

Windowsi, ki so razočarali v preteklosti so bili: 8, Vista, Millenium.. Posebej 8ica je bila kiks, ker so bili prirejeni za delo z zasloni na dotik.. Pa še START gumb so sprva izločili (verzija 8.1 ga je potem vrnila – na veliko zahtevo uporabnikov).

Windows 10 pa je kršil zasebnost ljudi, ko jim je ves čas “težil” za nadgradnjo.. Dodatno so Microsoft ujeli, da je izkoriščal podatke uporabnikov.

Ne glede na te kikse, vam toplo priporočam nadgradnjo. Vrednost in uporabnost računalnika je s tem višje, daljše življenje bo lahko imel itd.
Neargumentirana in zelo nepoznavalska osebna “mnenja” v tej temi mirno spreglejte in si oblejte kaj si strokovno časopisje misli od Windowsih 10 – končno spet dobra okna. Nekaj kar 8ica definitivno ni bila, pa Vista enako.

De omnibus disputandum..

Lahko pa, da vam ne bo delal kakšen linksys pri stasionarcih, torej si pripravite kabel za priklop na net in iskanje driverjev. Lahko tudi to ne bo šlo, ker jih ni za w 10, samo potem rabite malo znanja in si ga v ene 2 minutah pač sami sprogramirate. Pa najbrž je še kaj, to sem do zdaj opazila.

New Report

Close