Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Berem, da vsi pijete alkohol vpričo otrok

Default avatar

kaj razmišljate?

Opisujete, kako pijete pivo in vino na dopustu vpričo otrok.Nekateri ne morete zdržat niti do večera, ampak spijete pivo še preden se vselite v apartma oz. postavite šotor. Kakšen zgled dajete?
Se ne čudim, da je toliko alkoholizma!

Alkoholizem- rak rana Slovenskega naroda!
Default avatar

Butl6

se strinjam. Starši so popolnoma neodgovorni in se jim je.be za lastne otroke.
Bo treba dovoliti pijancem, da sami umaknejo otroke iz območja pijandurjenja, če jih njihovi starši ne.

Kako frustrirani so šele otroci, ko v sosednjih šotorih, hiškah, sobah ... folk na ves glas seksa
Default avatar

Piti in se ne napiti

kaj razmišljate? je napisal/a:
Opisujete, kako pijete pivo in vino na dopustu vpričo otrok.Nekateri ne morete zdržat niti do večera, ampak spijete pivo še preden se vselite v apartma oz. postavite šotor. Kakšen zgled dajete?

To pa ni res. Alko vsaki dan je moja pomirjevalna tabletke!!!!!
Naj ti te moje povedo koliko pomirjevalno tablet pojedo.
Po neki statistiki 20% žensk uživa pomirjevala in zakaj jaz ne bi pil.
Default avatar

Stepni_Volk

Razlika je uživanje alkohola (in susbstanc) ter zloraba le teh.
Eno je pijančevanje, nekaj drugega kozarec vina ob obedu.. Kot prakticirajo npr. Francozi in drugi mediteranski narodi.. In glej ga zlomka manj tipičnih boleznih, kot pri ostalih narodih.
http://siol.net/trendi/zdravo-zivljenje ... adbe-60325

Vse kar odrasli počnemo je zgled otrokom. Pretirano uživnanje sladkorja (sladkarije), kot soli ter (čips ipd.) ter seveda kalorij.. Je enako nevarno zdravju.
Otrok lahko tako učimo zmernosti do VSEGA, ne zgolj nekaj družbeno osovraženih usbstanc ali pa predsodkov.
De omnibus disputandum..
Default avatar

Babja odgovornost

Butl6 je napisal/a:
se strinjam. Starši so popolnoma neodgovorni in se jim je.be za lastne otroke.
Bo treba dovoliti pijancem, da sami umaknejo otroke iz območja pijandurjenja, če jih njihovi starši ne.

Kako frustrirani so šele otroci, ko v sosednjih šotorih, hiškah, sobah ... folk na ves glas seksa

To zadnje so pa babe krive, ker razširjajo noge na neprimernih mestih in s tem uživajo moške!!!!!!

Kaj pa je en moški kriv, če to mora delat na poziv!
Default avatar

Čistuni

Torej je najbolje, da otroka zavijemo v vatico in bog ne daj, da izve, da je na svetu zaradi sexa in, da vidi, da mami in oči spijeta eno pivo? Pijani starši so eno. Spiti pivo ali kozarec vina medtem ko otrok spije svoj sok...prosim lepo.
Mu obvežete oči, ko ližete sladoled na obali in nekdo zraven vas odpre pivo? Ga obrnete stran, ko se par poljublja?
Mogoče čistunke rabite kak sex in pivo več, da najdete ogledalo in opazite glavni problem?
Default avatar

dajte no

Pa nehite že s tem histeričnim odnosom do alkohola.

Pri nas doma se je vedno pilo vino ali pivo ob jedi, od kar pomnim, pa kakšen kozarček zvečer in babica je vedno pila viski za srce ... Tudi midva z možem praktično vedno spijeva kozarec ob kosilu/večerji in potem občasno še kakšnega zvečer.

Nisem pa jaz nikoli videla svojih staršev pijanih, niti moji otroci niso videli mene ali moža. Sploh se ne spomnim, kdaj je bil kdo od naju nazadnje pijan. In ja, sedaj tudi najina 17 letnica dobi kozarec vina,če si ga zaželi.

Otrokom je treba privzgojit odgovoren odnos do alkohola, ne pa histeričnega.
Default avatar

ččč

Ne vidim razloga, zakaj bi skrivala pitje enega piva tedensko pred otrokom.
Default avatar

teta fani

Pri vas pa ne spijete niti kapljice alkohola, niti ne seksate, niti se ne prerekate s partnerjem....
Ne bluzi in ne zavijaj otroka v vatko in v nerealne sanje. Če smijem na morju ali doma hladno pivo oz bolj radlar moj otrok ne bo doživel neke travme in tudi sama sebe nimam za alkoholičarko. Najbolj lušni so mi pa tisti ki kao prikrivajo potem pa še ga ucolajo do nezavesti. Ane samo da otrok to ne vidi. Hm
Default avatar

katra1

Pišeš, da vsi pijemo alkohol vpričo otrok. Verjetno je tvoj poudarek na VSI. Torej, sem spadaš tudi ti.
Če pa ne, pa drugič napiši, slišala sem, da nekaj staršev pije alkohol v pričo otrok in pripiši še količino, vsebnost alkohola, navedi vrsto pijače , uro, ko se to dogaja in starost prisotnih otrok. Potem te bo mogoče celo kdo resno vzel.
Drugače boš samo ena mona, ki nekaj počez udriha. Vsaj zame.
Default avatar

dopustnicažeše

In zakaj ne bi vpričo otroka spila alkohola? Če spijem 1 pivo, mu nič ne škodim - za razliko od kadilcev, ki puhajo nagnusni dim v otroke in v vse ostale okoli sebe.
Default avatar

Njanja

Alkoholizem ni zaradi tega. Ne js ne moj mož se alkohola ne pritakneva, pa so starši stalno pili alkohol ob obrokih pred nama. Kaj čokolado tudi starši jeste na skrivaj, zvečer, ko gredo otroci spat? Z zgledom učimo, res je. Ampak z zgledom kozarca vina ob večerji ne bomo vzgojili alkoholikov, temveč odrasle, ki bodo ob večerji spili kozarec vina.
Default avatar

Sabina V

ččč je napisal/a:
Ne vidim razloga, zakaj bi skrivala pitje enega piva tedensko pred otrokom.
Zato da se otrok tega nauči in bo tudi on pri 15tih skrivaje pil?

Ne vem no pri nas alcohol ni bili nikoli tabu tema. Pač se je pilo nikoli pa ne da bi bili pijani. Oče se ga je sem ali tja na kakšni zabavi napil mami pa mislim da nikoli. Ampak zato če sva z bratom spoznala da alcohol obstaja še ne pomeni da sva sedaj midva pijance. Jaz sploh ne pijem brat pa spije sem ali tka kak pir ali vino. Ja ja tudi najstniška leta je dal čez z vsemi ''radostmi'' spoznavanja aklohola.
Tudi moj mož kdaj spije pivo ali radler tako po kosilu ali pa ko zaključi s kakšnim delom. Pa mislim da to ne vpliva splbo na otroke.
Po moje je dosti slabše tisto skrivanje ker se otroci potem ne naučijo nekega zdravega odnosa. Mislijo da morajo to skrivati tako pa lahko pride do bistveno slabših rezultatov kot pa če se navedijo da kozarec sem ali tja ni katastrofa.
Konec kocnev kdo pa skriva, ponavadi pijanci no še večkrat pijanke skrivaj pijejo, njih težko vidiš da pijejo v družbi.
Default avatar

točno tako

Resnica, avtorica. Mi naših v trgovini niti mimo police z vini, pivom in ostalimi pijačami ne peljemo, da slučajno ne bodo pogruntali, kaj vse obstaja. Gostilne so čisti tabu, če kakšno na televiziji uspejo videt jim razložimo, da to obstaja samo v filmih.

Sem prepričana, da prekašamo vaš slog.
Default avatar

Gunnar

še večji rak rana slovenskega naroda ste zblojene babnice z ekstra kurjimi možgani. amen.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar

Butl5

vse starše katerih otroci so izpostavljeni gledanju pitja alkohola, kajenja tobaka, šlatanja drugih ljudi ... prijavite na CSD.
Default avatar

Miki123

Vsi skupaj ste eni veliki hinavci in to na kvadrat. Nihče ne pije, ali pa samo na MON-u je drugače.. Po tem tem takem alkohola ne pije več kot 99% Slovencev po tej MON teoriji, vejetno po kvazi teoriji pa ne 105% Slovencev. Pa vem sem morda čuden, vendar ne poznete realnosti.
Statistika pravi da je vsaj 10% Slovencev odvisnih od alkohola , nekaj % pa tudi od ostalih drog. Proračun SL0 tukaj obstaja v dvojni vlogi... na eni strani proračunskega inkasanta, na drugi strani pa nastaja kolateralna , pardon posledična škoda za vse skupaj v tej zgodbi ( družina, otroci, služba ,zdravje in še kaj ). Seveda nikomur ga ne vlivajo v usta, vsak se zato sam odloči. No napišite še kakšen poduk za boljše razumevanje z merico realnosti. Lp
Default avatar

sami alkoholiki

Se sami alkoholiki oglasate v tej temi?
Default avatar

Butl9

Miki123 je napisal/a:
Vsi skupaj ste eni veliki hinavci in to na kvadrat. Nihče ne pije, ali pa samo na MON-u je drugače.. Po tem tem takem alkohola ne pije več kot 99% Slovencev po tej MON teoriji, vejetno po kvazi teoriji pa ne 105% Slovencev. Pa vem sem morda čuden, vendar ne poznete realnosti.
Statistika pravi da je vsaj 10% Slovencev odvisnih od alkohola , nekaj % pa tudi od ostalih drog. Proračun SL0 tukaj obstaja v dvojni vlogi... na eni strani proračunskega inkasanta, na drugi strani pa nastaja kolateralna , pardon posledična škoda za vse skupaj v tej zgodbi ( družina, otroci, služba ,zdravje in še kaj ). Seveda nikomur ga ne vlivajo v usta, vsak se zato sam odloči. No napišite še kakšen poduk za boljše razumevanje z merico realnosti. Lp
zamudil/a si 1x.no priliko biti tiho ☺
to je MON forum - kar je objavljeno tukaj drži, se je zgodilo, je preverjeno večx☺
Default avatar

897697

kaj razmišljate? je napisal/a:

Normalno pitje alkohola ni problem in ni alkoholizem. Alkoholizem je zasvojenost z alkoholom. Nič nimam proti, če se otroke nauči kulturnega pitja, npr. ob kakšnem dosežku, npr. prišli smo na morje, popijmo eno pivo. Ok. Imam pa proti pretiranemu pitju. Nič ni tukaj govora, da pijejo preveč - npr. več kot 2 pivi dnevno, vsak dan.