Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste kaj popikani od komarjev?

Ste kaj popikani od komarjev?

Imam ene 10 pikov komarjev, nad glavo slišim tisti bzzzzzz. Ko prižgem luč, ga ni nikjer. Kot živčna vojna.
Se pa redno pojavljajo te nove vrste, tigrasti, ko po piku še bolj srbi. A jih imate že po celi Sloveniji?

V hiši ne, imam komarnike in le izjemnoma kak pride skozi vrata, tega pa najlažje najdeš ponoči z baterijo in muholovcem, tako sem jih včasih lovil. In če jih slišiš niso tigrasti. Sicer pa s komarji sam nimam težav, ne srbi dolgo, sem pa v zadnjem tednu pokasiral 6 klopov, to je pa bolj smotano in srbeče dlje časa.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ene par let nazaj so me ti tigri posekal z enajstimi piki, dobila hudo artikerijo, bule tako vroče in velike, da bi komot kaj spekla gor, me je dušilo, pa nikoli alergična na nič. Od takrat protialergeni in je bilo nekaj časa mir. Včeraj pa od nikjer, spet ene osem pikov, mi protialergeni pomagajo, tako da ni bilo hudih reakcij. So bile, ampak proti takrat, milina.

nova
Uredništvo priporoča

Imam “žleht” kri, komarji me ne marajo. Zaenkrat se jim uspešno izogibam.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

artikerija ne, urtikarija pa ja )))

A mi daš en štamperle, sam tok, za eliksir, ki bo pol tudi pri meni čudežno deloval na komarke? Sej nisi tok žleht no )))

Ne, na vseh oknih so komarniki, za zablodelega v hiso pa je najbolj prirocen baterijski lopar in ga lahko unicis tudi med letom, ni treba, da cakas, da se vsede na steno.
Ce pa me zunaj slucajno kateri najde, la vsak pik namazen z gelom po soncenju ali pa razgradim strup s cigaretom.

Letos jih je zelo malo, ne tigrastih ne navadnih. Tigrasti so itak samo na primorskem, drugje po Sloveniji jih skorajda ne poznajo.

Dobila dva pika en mesec nazaj, pa imam še zdaj vse vneto. Pomaga mi nič, niti antihisatminična mazila ne. Sem nenormalno občutljiva na pike komarjev, ena hči dobi pa na tigraste pravo alergično reakcijo. Sicer je še ok, a po izkušnjah udarijo z vso silo okoli 15 avgusta, tj. v hišo. zunaj se pa raje ne zadržujem, ravno zaradi moje preobčutljivosti. komarnikov nimam, sem jih imela, a odstranila, ker je bila pretok zraka pramali in se ni ponoči notri nič shladilo. Če slučajno zaide kak notri, ne odneham, dokler ga ne ubijem. Pazim tudi, da okna odprem šele res pozno, globoko ponoči, ker zvečer najbolj silijo v hiše.


To pa že dolgo več ne drži. Pri nas v Posavju, je tigrastih precej in mislim da povsod po Sloveniji.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Tigrasti komar je najbolj razširjen v Ljubljani, tam se je tudi najprej pojavil. Ga je pa sedaj res veliko na obali vendar je prisoten tudi po drugih krajih po državi. Kjer so temperature pozimi zelo nizke ga je manj.
Letos ga je manj edino v nekaterih parkih, zakaj pa lahko samo ugibamo.

Jaz sem konkretno popikana. Ostali člani družine pa samo, če mene ni v bližini 🙁 Zelo pomaga ena tekočina iz lekarne kjer ob nanosu (pogoj je nanos preden se prvič popraskamo) dejansko pik izgine. Če to ne uspe pa pregrevanje. Jaz kar fen uporabim. Ni ravno dokončna rešitev vendar srbenje za nekaj časa mine. V hiši jih pa na srečo ni saj imamo povsod komarnike.
Letos je komarjev toliko kot prejšnja leta 🙁

https://www.conrad.si/Sesalnik-za-krilate-zuzelke-z-9W-UV-zarnico-62150-Isotronic.htm?websale8=conrad-slowenien&pi=710001&ci=SHOP_AREA_168470_0811051

Tu pri nas pa ni komarjev. Ni mlakuž.


A bi lahko prosim napisala vsaj približno pimenovnje “ene tekočine”, če že napišeš nekaj? :-))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

V bajti me ne, zarad komarnikov, ampak zunaj me pa prav obožujejo, ne sam da bi me na golo kožo, ma me čez cunje napikajo. Verjetn imam po nekaj letih spet dobro kri. Na morju brez offa ne bi bla noben večer zunaj.


A, se pravi , da se ti je izboljšala “kri” do te mere, da te spet pič ena stvar …..komar.:-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


A, se pravi , da se ti je izboljšala “kri” do te mere, da te spet pič ena stvar …..komar.:-)))[/quote]

Saj vidiš, da se na vsak način tut tega branim in uporabljam preventivo.


A, se pravi , da se ti je izboljšala “kri” do te mere, da te spet pič ena stvar …..komar.:-)))[/quote]

Saj vidiš, da se na vsak način tut tega branim in uporabljam preventivo.[/quote]

Razumem, saj jaz enako preventivo uporabljam in se na morju dam na off, drugače tudi ne bi zdržal.:-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Nimam problemov z piki komarjev 🙂

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Bolje je biti gospodar pekla kot suženj nebes <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Everyone has two eyes but no one has the same view.

Tigrasti komar je najbolj razširjen v Ljubljani, tam se je tudi najprej pojavil. Ga je pa sedaj res veliko na obali vendar je prisoten tudi po drugih krajih po državi. Kjer so temperature pozimi zelo nizke ga je manj.
Letos ga je manj edino v nekaterih parkih, zakaj pa lahko samo ugibamo.[/quote]

Pa so pravili, da so k nam prišli iz Furlanije. Ja ti lažnivci ti!


Te vsaj občasno kak obad vseka? :-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Te vsaj občasno kak obad vseka? :-)))[/quote]

Tudi ne :)))
Pa s klopi tudi nimam problemov 😛

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Bolje je biti gospodar pekla kot suženj nebes <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Everyone has two eyes but no one has the same view.

problem je, ker zadnje čase tudi komarji prenašajo borelijo, nekje 2 meseca nazaj je bil en ful dober intervju z infektologom objavljen v Večeru, če je kdo bral..in da antibotoiki niso dovolj učinkoviti, ker se borelija dobro kamuflira v telesu in je v krvi skoraj ni zaznati, ampak se naseli v možgane, srce in druge pomembnejše organe…kjer ti lahko dela probleme celo življenje..nekateri postanejo celo invalidi.

tule je link, ampak je članek z naročnino.
http://www.vecer.com/nenevarna-borelioza-in-nevarne-lazi-6222732

New Report

Close