Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hrana na letalu

Hrana na letalu

Je že včeraj ena spraševala in ni dobila kakšnega pametnega odgovora. Tudi mene zanima ali lahko neseš kaj svoje hrane na letalo ali ne?

odvisno od letalske družbe. na nobeno pa ne smeš nesti tekoče hrane, razen če je imaš do en deci v zip vrečki.

sendvič z majonezo ti zna leteti v kanto.

Je tukaj res problem letalska družba? Jaz sem mislila, da je to bolj odvisno od tega, kam letiš. Ker če hrane ne poješ in jo moraš nesti skozi carino … Določenih stvari v nekatere države ne smeš prinesti.

Za tekočo hrano pa velja, da je res ne smeš nositi na letalo.

nova
Uredništvo priporoča

lahko jo neseš, zlasti zapakirano, kot pršut, juhe, kekse,…. Tudi s sendviči ni bilo problemov. Problem je samo za tekočino, vključno s kozmetiko.

Odvisno od tega s katero družbo in kam letiš. Če ne greš izven Schengena bi moralo biti vsa hrana dovoljena. Izven pa odvisno od držav. V ZDA sem nesla sendvič, piškote in jabolko. Na letalo so me spustili s hrano. Na letalu nisem vsega pojedla in nesla s sabo v ruzaku – na meji se je zapletlo, saj v ZDA ne smeš uvažati mesa – mogoče tudi sira? Uglavnem problem je bil v sendviču, ki so mi ga vzeli ni povedali, da bi mi lahko dali tudi kazen okoli 500 USD zaradi poskusa švercanja. Na srečo kazni nisem dobila, saj so videli, da res nisem vedela in ko so me vprašali, kaj imam, sem jim takoj vse povedala in nisem poskusila nič skriti. Carinik mi je povedal, da bi morala sendvič na letalu vreči v smeti.

Za pijačo pa veljajo pravila ne letališčih, lahko imaš skupno 1 liter tekočine, pakiranega v embalaži po največ 100 ml. Pod tekočine spada tudi zobna pasta, kreme ipd.

Za hrano in pijačo za malega otroka lahko vzameš vse živo, veljajo posebna pravila. Moraš pa to vse pri pregledu prtljage prijaviti in povedati, da imaš za otroka. Tako sem jaz lani nesla tudi litrsko plastenko pijače.


A juha ni tekoca?
Prsut je lahko problem na carini, pa razno sadje itd.

pa kaj ne morete tisti dve uri zdrđžat brez hrane?

Mi gremo izven Schengna, tako da je malo daljši let, z prestopanjem, ni ravno 2 uri.
Sendviča ravno ne bi nosila,kakšno Frutabelo pa. Mislim,da je tudi una spraševala za te tablice.
Mi je res škoda tam v kanto metat

Vse razen tekoče hrane bp prineseš na letalo.

na daljših letih še vedno strežejo tudi hrano

na daljših letih še vedno strežejo tudi hrano[/quote]

Točno tako. Če so krajši leti in prestopaš vmes pa lahko ta čas poješ.

Ljubica, ne letijo vsi samo do prvega vogala.
Primer:
Najprej prideš na Brnik, ob 6h, potem greš npr do Munchna, Frankfurta, Londona….tam potem laufaš na drugi terminal in loviš avion za naprej, pa je naokoli 4-5 urc. Potem letiš 12 ur, spet se zgodba ponovi, loviš let za naprej, spet 5-6 ur itd. Priletiš po polnoči v neznan kraj, kontrole, prevzem prtljage, avta, običajno rabiš 2-3 urce. Nikjer ničesar za pod zob. Tako, da se tisti tvoji 2 urci raztegneta na 24+ ur.
Saj včasih leti zamujajo, ali imamo več časa vmes, potem imaš možnost in gremo vmes jest. Si pa vseeno raje rezerviram lete, kjer ni vmesnega čakanja po 5,6 ali več ur, takrat si pa vzamem tudi kakšne prigrizke s seboj na letalo. Hrana na avionih je namreč z leti postala obupna, poleg tega so obroki konkretno majhni.
Ne boš verjela, ampak na nekaterih letališčih ješ za male pare, smo pa tudi že dali za 3 navadne sendviče in liter vode 35 eur. Tako, da jaz vedno vzamem kaj s seboj in nikoli nisem imela problemov.
Torej let znotraj EU in potem izven traja npr 16 ur, bom vzela 2 sendviča/osebo, kakšen kos sadja. To je treba potem pojesti ali pustiti na letalu. Vzamem pa še kakšne piškote ali kupim kaj v duty free npr čokolado, to pa sploh ni problematično, lahko neseš tudi čez carino.

Ljubica, ne letijo vsi samo do prvega vogala.
Primer:
Najprej prideš na Brnik, ob 6h, potem greš npr do Munchna, Frankfurta, Londona….tam potem laufaš na drugi terminal in loviš avion za naprej, pa je naokoli 4-5 urc. Potem letiš 12 ur, spet se zgodba ponovi, loviš let za naprej, spet 5-6 ur itd. Priletiš po polnoči v neznan kraj, kontrole, prevzem prtljage, avta, običajno rabiš 2-3 urce. Nikjer ničesar za pod zob. Tako, da se tisti tvoji 2 urci raztegneta na 24+ ur.
Saj včasih leti zamujajo, ali imamo več časa vmes, potem imaš možnost in gremo vmes jest. Si pa vseeno raje rezerviram lete, kjer ni vmesnega čakanja po 5,6 ali več ur, takrat si pa vzamem tudi kakšne prigrizke s seboj na letalo. Hrana na avionih je namreč z leti postala obupna, poleg tega so obroki konkretno majhni.
Ne boš verjela, ampak na nekaterih letališčih ješ za male pare, smo pa tudi že dali za 3 navadne sendviče in liter vode 35 eur. Tako, da jaz vedno vzamem kaj s seboj in nikoli nisem imela problemov.
Torej let znotraj EU in potem izven traja npr 16 ur, bom vzela 2 sendviča/osebo, kakšen kos sadja. To je treba potem pojesti ali pustiti na letalu. Vzamem pa še kakšne piškote ali kupim kaj v duty free npr čokolado, to pa sploh ni problematično, lahko neseš tudi čez carino.[/quote]

V Münchnu si na drugem terminalu z vlakom v manj kot 5 minutah. Ne razumem kako loviš letalo kar 5 ur? Razen, če imaš med letoma tako veliko pauzo.

Sendviče, sadje, Frutabello in Gorenjko z lešniki ali brez imaš lahko.

Joj, kako komplicirate! Vse zivljenje letam med 2 celinama. Leti s postanki so dolgi okoli 26 ur, ce dodam se carino in prihod na letalisce in voznjo z zadnjega letalisca, pride krepko cez 30 ur, in se nikoli, ampak res nikoli nisem nesla na letalo hrano. Pri vsem tem sedenju mi letalska hrana vec kot zadosca, ceprav sem dalec od anoreksika.

Se namig. Sedi 15 ur in veliko jej in potreboval bos odvajala.

Ljubica, ne letijo vsi samo do prvega vogala.
Primer:
Najprej prideš na Brnik, ob 6h, potem greš npr do Munchna, Frankfurta, Londona….tam potem laufaš na drugi terminal in loviš avion za naprej, pa je naokoli 4-5 urc. Potem letiš 12 ur, spet se zgodba ponovi, loviš let za naprej, spet 5-6 ur itd. Priletiš po polnoči v neznan kraj, kontrole, prevzem prtljage, avta, običajno rabiš 2-3 urce. Nikjer ničesar za pod zob. Tako, da se tisti tvoji 2 urci raztegneta na 24+ ur.
Saj včasih leti zamujajo, ali imamo več časa vmes, potem imaš možnost in gremo vmes jest. Si pa vseeno raje rezerviram lete, kjer ni vmesnega čakanja po 5,6 ali več ur, takrat si pa vzamem tudi kakšne prigrizke s seboj na letalo. Hrana na avionih je namreč z leti postala obupna, poleg tega so obroki konkretno majhni.
Ne boš verjela, ampak na nekaterih letališčih ješ za male pare, smo pa tudi že dali za 3 navadne sendviče in liter vode 35 eur. Tako, da jaz vedno vzamem kaj s seboj in nikoli nisem imela problemov.
Torej let znotraj EU in potem izven traja npr 16 ur, bom vzela 2 sendviča/osebo, kakšen kos sadja. To je treba potem pojesti ali pustiti na letalu. Vzamem pa še kakšne piškote ali kupim kaj v duty free npr čokolado, to pa sploh ni problematično, lahko neseš tudi čez carino.[/quote]

V Münchnu si na drugem terminalu z vlakom v manj kot 5 minutah. Ne razumem kako loviš letalo kar 5 ur? Razen, če imaš med letoma tako veliko pauzo.[/quote]

Naštela sem več letališč, če ne vidiš. Na Brniku je pametno biti ene 2 ure prej, če je sezona sploh. Let do Munchna reciva 1h, prevzem prtljage, potem na pravi terminal, seveda čez carino, ker 12 urnih poletov znotraj EU ni, pa pregled, kjer je dostikrat gužva, ene letalske družbe imajo še svoj pregled. Pa sva na najmanj 4-ih urcah. Torej toliko, kot sem napisala: 4-5 ur, ker v Parizu je pa to spet lahko več, ker je že let 2 uri,..da se ne boš vtaknila še v to.
Opis je okviren. Predvsem pa sem dala pojasnilo, da se lahko vzame hrana na letalo. Ker recimo, da servirajo hrano le na tistem letu 12 ur, na prvem in zadnjem pa nič, niti vode ne. Tako je to danes.

Na letalu težko veliko ješ. Je še enih par kompanij (z vzhoda), ki imajo dobro hrano in ti dajo velik kozarec vode ali kar steklenico ali kar pult, da si točiš, žal največkrat potujem z Lufthanso, tistih zelenih jajc za zajtrk ne morem jest, v glavnem, hrana je odurna, tudi kosila ali večerje, vodo pa strežejo v tistih mini kozarcih. Meni niti ne bi bilo problem, ampak ker sem precej potovala z otrokom, je bilo kar treba nekaj nesti s seboj.
Nazadnje, da je bila kar v redu hrana in dovolj pijače (s tem mislim kozarce, da ti ni treba stalno fehtat) sem pa letela z Delto in sem bila prijetno presenečena. Tu pa res ne rabiš hrane nosit s seboj.
Za zaprtost je pa največ kriv suh zrak, ker te popolnoma izsuši, pa reciva še, da sedenje, hrana pa zanesljivo ne.

Saj lahko po varnostenm pregledu kupiš hrano in pijačo in to je vse dovoljeno nesti na avion. V ZDA in izvenevropske težave pa je prepovedano uvažati meso in mesne izdelke, poberejo tudi jabolksveže sadje. Zapakirane hrane pa ne vzamejo, če pač ni med omejitvami. Jaz sem svojo pašteto argeto lahko obdržala. 😉

Hrano se splača kupiti po check in-u, ko čakaš na letalo. Sicer je v tistih trgovinah nekoliko dražja, ampak mislim, da je ravno v tem keč – da ti jo posebej označijo, ravno za to, da te ni treba skrbeti.

Na letalu težko veliko ješ. Je še enih par kompanij (z vzhoda), ki imajo dobro hrano in ti dajo velik kozarec vode ali kar steklenico ali kar pult, da si točiš, žal največkrat potujem z Lufthanso, tistih zelenih jajc za zajtrk ne morem jest, v glavnem, hrana je odurna, tudi kosila ali večerje, vodo pa strežejo v tistih mini kozarcih. Meni niti ne bi bilo problem, ampak ker sem precej potovala z otrokom, je bilo kar treba nekaj nesti s seboj.
Nazadnje, da je bila kar v redu hrana in dovolj pijače (s tem mislim kozarce, da ti ni treba stalno fehtat) sem pa letela z Delto in sem bila prijetno presenečena. Tu pa res ne rabiš hrane nosit s seboj.
Za zaprtost je pa največ kriv suh zrak, ker te popolnoma izsuši, pa reciva še, da sedenje, hrana pa zanesljivo ne.[/quote]

Saj bi ti celo verjela, če ne bi dolgo živela v polpuščavi. Verjemi mi, da je sedenje glavni krivec, in manj hrane je dobra preventiva. Pelji se z avtom 15 ur v deževnem vremenu s 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vlago. Efekt bo enak. Preizkušeno večkrat.

Jaz nimam problemov z Lufthanso, mogoče zato, ker imam manjše zahteve. Sva bližnji znanki že 40+ let.

A je dovoljeni biti drugacen? Nekateri so lacni na dolgih letih, nekaterim je postrezena hrana dovolj, nekateri je ne marajo. Jaz nikoli nic ne nesem s seboj, ampak zakaj bi se potem kregala z nekom, ki nese?

Na letalu težko veliko ješ. Je še enih par kompanij (z vzhoda), ki imajo dobro hrano in ti dajo velik kozarec vode ali kar steklenico ali kar pult, da si točiš, žal največkrat potujem z Lufthanso, tistih zelenih jajc za zajtrk ne morem jest, v glavnem, hrana je odurna, tudi kosila ali večerje, vodo pa strežejo v tistih mini kozarcih. Meni niti ne bi bilo problem, ampak ker sem precej potovala z otrokom, je bilo kar treba nekaj nesti s seboj.
Nazadnje, da je bila kar v redu hrana in dovolj pijače (s tem mislim kozarce, da ti ni treba stalno fehtat) sem pa letela z Delto in sem bila prijetno presenečena. Tu pa res ne rabiš hrane nosit s seboj.
Za zaprtost je pa največ kriv suh zrak, ker te popolnoma izsuši, pa reciva še, da sedenje, hrana pa zanesljivo ne.[/quote]

Na vse tvoje dodajam : veliko potujem na druge celine in moje Zlato pravilo prehranjevanja na letalih je: vedno si narocim, ce je le mozno: fruit meal-sadni obrok( vnaprej, ob rezervaciji, ki jo naredim direkt pri letalskem prevozniku). ker tista hrana je presoljena in neokusna na tleh, ker je narejena za konzumacijo na 10k metrih, ko brboncice rabijo vec soli in zacimb, da je okusno, kot
na tleh. Pa se ne napihne in ne zapaca te. Pisem iz 15-letnih izkusenj.

Ampak res, slovenke ste obsedene s hrano.
Saj ni čudno, da vas je vsaj 1/2 predebelih, imate riti, da bi vam jih zavidala vsaka ostarela starleta, da o maščevju okrog trebuha ne govorimo.
In če nimate kakšne resne bolezni, vam ne bi škodoval en dober post, vašim možem in otrokom pa še manj.
Če ne marate avionske prehrane ( ta pametni pač jedo bolj malo), potem boste pač stradale tistih nekaj ur. Spile več vode, kot jo običajno, svojim mladičem pa dopovedale da sedenje in prehranjevanje brez ustreznega gibanja nabija kile in dela maščobne obloge.
In ja, na ta dolgih letih hrana je na kratkih pa spijte tisti glaž vode in konec besedi.
Pa kaj še, umazane in mastne roke boste v zice brisale in s smrdečo salamo boste avion zasmradile. Samo zato,da ne bi kakšen gram špeha odšel od vas!

V Münchnu si na drugem terminalu z vlakom v manj kot 5 minutah. Ne razumem kako loviš letalo kar 5 ur? Razen, če imaš med letoma tako veliko pauzo.[/quote]

Naštela sem več letališč, če ne vidiš. Na Brniku je pametno biti ene 2 ure prej, če je sezona sploh. Let do Munchna reciva 1h, prevzem prtljage, potem na pravi terminal, seveda čez carino, ker 12 urnih poletov znotraj EU ni, pa pregled, kjer je dostikrat gužva, ene letalske družbe imajo še svoj pregled. Pa sva na najmanj 4-ih urcah. Torej toliko, kot sem napisala: 4-5 ur, ker v Parizu je pa to spet lahko več, ker je že let 2 uri,..da se ne boš vtaknila še v to.
Opis je okviren. Predvsem pa sem dala pojasnilo, da se lahko vzame hrana na letalo. Ker recimo, da servirajo hrano le na tistem letu 12 ur, na prvem in zadnjem pa nič, niti vode ne. Tako je to danes.[/quote]

Res je, na “vrabčku” tudi vode ne servirajo več, prej so pa peninco stregli.. Prtljage se načeloma ne prevzema, ker gre z naslednjimi leti avtomatsko s teboj. Ponovno te kontrolirajo le, če letiš v Izrael.

New Report

Close