Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Europolovo poročilo o novem trendu: džihadisti v Sloveniji novačijo Rome

Europolovo poročilo o novem trendu: džihadisti v Sloveniji novačijo Rome

Slovenska policija je lani zaznala nov trend poskusa radikalizacije pripadnikov romske skupnosti v Sloveniji, v danes objavljenem poročilu o stanju in trendih na področju terorizma v EU navaja evropski policijski urad Europol. Ozadje preverjamo pri policiji.

http://siol.net/novice/slovenija/europolovo-porocilo-o-novem-trendu-dzihadisti-v-sloveniji-novacijo-rome-422162

brez komentarja

dnevno v stiku z vsemi romi v jv sloveniji pomeni da je on “boter” in da se mu o vsem dnevno poroča

romi so združeni v “družine”, ki jih je kakih 30 v vsej sloveniji in če boter reče to je naš novi način zaslužka ga morajo ostali člani družine poslušati

gre v bistvu za sistem plemen, kjer družina ata mama in otroci ne odločajo o ničemer temveč o vsem odloča šef družine, ki pokriva določeno področje slovenije, določenega mesta, nekaj krajev..regionalno so organizirani v .. kaj .. dobro vprašanje .. pleme je še najboljši izraz

Slovenska policija je lani zaznala nov trend poskusa radikalizacije pripadnikov romske skupnosti v Sloveniji, v danes objavljenem poročilu o stanju in trendih na področju terorizma v EU navaja evropski policijski urad Europol. Ozadje preverjamo pri policiji.

http://siol.net/novice/slovenija/europolovo-porocilo-o-novem-trendu-dzihadisti-v-sloveniji-novacijo-rome-422162%5B/quote%5D
Cigani (tako se imenujejo sami), niso problem, ker zelo radi živijo!


Cigani znajo bit problem, zaradi drugih stvari s katerimi se ukvarjajo. Recimo, trgovina na drobno je že taka. Pa nadlegovanje, pa še kaj. Ni nedolžno.


Cigani znajo bit problem, zaradi drugih stvari s katerimi se ukvarjajo. Recimo, trgovina na drobno je že taka. Pa nadlegovanje, pa še kaj. Ni nedolžno.[/quote]
Nekako ti ne gre, da bi se držal teme!

Imajo preveč privilegijev in previsoke socialne transferje, da bi glavo na kolu nosili. To že tako ali tako ni niti v zadnji alineji njihovih karakteristik, tako da…

To ni v njihovi naravi, kakšni drugi “odkloni” pa že. Verjamem pa, da so jih novačili.

vedno se novači tiste z obrobja družbe (in se jim ponudi nek nov smisel življenja). In ker so Romi običajno na obrobju vsake družbe, so pač poskusili pri njih. Rešitev je, da ne marginaliziramo nikogar. Potem tudi tisti, ki novačijo za razne radikalne ideje, ne bodo našli tarč za radikalizacijo.


Cigani znajo bit problem, zaradi drugih stvari s katerimi se ukvarjajo. Recimo, trgovina na drobno je že taka. Pa nadlegovanje, pa še kaj. Ni nedolžno.[/quote]
Nekako ti ne gre, da bi se držal teme![/quote]
Ni vse v raztreljevanju. Lahko jih najmejo tudi za druge stvari. Denar ne smrdi.

Tudi tistih, ki novačijo ne?

Sicer jih pa nihče ne marginalizira. Razen, če s tem misliš na pozitivno diskriminacijo.

Sveta preproščina. Spet so vsi drugi krivi.

Tudi tistih, ki novačijo ne?

Sicer jih pa nihče ne marginalizira. Razen, če s tem misliš na pozitivno diskriminacijo.

Sveta preproščina. Spet so vsi drugi krivi.[/quote]

Povem tisto, kar vem, da drži. Radikalci novačijo marginalizirane ljudi (ker taki se odzovejo, ker želijo biti nekje sprejeti). In za marginalizacijo drugih smo družbe (in ljudje) krivi sami. Ti se pa obnašaš, kot da s tem nič nimaš… Zato pa je tako kot je, ko ljudje ne vidimo (ne vidite) svoje krivde.


Nekako ti ne gre, da bi se držal teme![/quote]
Ni vse v raztreljevanju. Lahko jih najmejo tudi za druge stvari. Denar ne smrdi.[/quote]
Druge stvari počnejo brez novačenja.
Z nekaterimi sem hodil v šolo, pa so se eni “socializirali” in danes delajo podobne stvari in neumnosti, kot “navadni” držvljani, drugi pa so pobegnili na drugo stran! Ampak ista štala je med ?navadnini? (Cigani nam pravijo civili) ljudmi. Da je država, (ta in tudi prejšna) zavozila politiko ciganskega vprašanja, pa veva oba.

TaraS, marginaliziraš jih ravno ti, ko nam praviš družba, oni so pa Romi. Ali niso oni prav tako del naše družbe in bi morali za vključitev poskrbeti prav tako tudi sami? To, da je vedna kriva družba, mi, te obrobne( sami tako hočejo) skupine pa nič, zmeraj so žrtve? To je ravno napaka, kako se naj integrirajo, če so ali krivci ali pa žrtve? To dvoje izključuje enakost in posledično integracijo.

Ne se zdaj izgovarjati na svašta (uporabila bom del tvojega nicka), samo da ti ne bi bilo treba videti, razmišljati in narediti kaj pametnega.

Nedolgo nazaj so se novomeški poštarji uprli raznašati pošto po ciganskem naselju, zato ker so enega izmed njih grobo napadli. Delo raznašalca pošte je bilo potem ponujeno enemu izmed prebivalcem naselja. Pa so to možnost ostali soglasno zavrnili, ker da mu ne zaupajo (ne točno eni osebi, pač nobeden ne zaupa nikomur).

:)))))

Kdo je zdaj tisti, ki baje marginalizira in kako se to odraža v tem primeru? Eden izmed njih bi lahko prišel do zaposlitve. Kaj pametnega bi bilo potrebno še narediti? Onega Freddija s sekiro je pred tem k sebi sprejela ena družina. Prav lahko bi razsekal najprej njih. Torej to ni bilo ravno pametno.

Moj nick asociira ravno nate, taras, nima veze z mano. Ne bom storila nič pametnega, sem dobro integrirana, tebi, ki kar vpiješ po akciji, pa predlagam raznašanje pošte med Romi, potem pa pridi kaj napisat, mogoče potopis.

Ne ne, svaštariš samo ti. Jaz sem kar lepo povedala, kako marginalizacija poteka in da je demarginalizacija ena od poti, da se prepreči radikalizacijo ljudi. Očitno pa se ljudje radikalizirajo tudi na druge načine – torej, kje si se radikalizirala ti? Morda si preveč integrirana v kakšno (do)ločeno skupino in se ne zavedaš okolja izven te skupine.

Ne ne, svaštariš samo ti. Jaz sem kar lepo povedala, kako marginalizacija poteka in da je demarginalizacija ena od poti, da se prepreči radikalizacijo ljudi. Očitno pa se ljudje radikalizirajo tudi na druge načine – torej, kje si se radikalizirala ti? Morda si preveč integrirana v kakšno (do)ločeno skupino in se ne zavedaš okolja izven te skupine.[/quote]

Poznamo tudi levičarske radikalce, mar ne? Morda pa podčrtano velja (tudi) zate.

Ne ne, svaštariš samo ti. Jaz sem kar lepo povedala, kako marginalizacija poteka in da je demarginalizacija ena od poti, da se prepreči radikalizacijo ljudi. Očitno pa se ljudje radikalizirajo tudi na druge načine – torej, kje si se radikalizirala ti? Morda si preveč integrirana v kakšno (do)ločeno skupino in se ne zavedaš okolja izven te skupine.[/quote]
Joj Tara, saj se na kilometre vidi, da nimaš vsakodnevnega stika s temi marginalci. Vsi, ki so ga kdaj imeli oz. ga imajo, res dobro vedo, kaj to pomeni. Lahko pišeš tele cvetke, dejansko stanje pa je, da so marginalci tudi zato, ker to hočejo biti! Kedr to tudi njim ustreza.

Ah, spet smo tam. Ko slabomisleči (in slabodelujoči) hočejo svoje packarije zmetati na tiste, ki vemo, da lahko človek misli in dela tudi dobro in se tega skušamo držati.

Jap, jaz dejansko imam en problem z radikalizmom in ta je, da sem zelo neradikalen človek in sprejemam marsikaj. In zato se potem radikalcem (raznih vrst) zazdi, da ena taka reva (he he) jim pač ne bo očitala, da delajo kaj narobe (ko so ja taki kerlci in tako vse vedo in tako imajo vedno prav).

Ne ne, svaštariš samo ti. Jaz sem kar lepo povedala, kako marginalizacija poteka in da je demarginalizacija ena od poti, da se prepreči radikalizacijo ljudi. Očitno pa se ljudje radikalizirajo tudi na druge načine – torej, kje si se radikalizirala ti? Morda si preveč integrirana v kakšno (do)ločeno skupino in se ne zavedaš okolja izven te skupine.[/quote]
Joj Tara, saj se na kilometre vidi, da nimaš vsakodnevnega stika s temi marginalci. Vsi, ki so ga kdaj imeli oz. ga imajo, res dobro vedo, kaj to pomeni. Lahko pišeš tele cvetke, dejansko stanje pa je, da so marginalci tudi zato, ker to hočejo biti! Kedr to tudi njim ustreza.[/quote]

Pa mislim, da niti ne. Se pa seveda slabi ljudje najdejo povsod 8bom navedla enega skrajnih primerov: Fritzl). Ampak s takimi je treba ravnati tako, kot pritiče njihovim dejanjem. Da pa – konkretno v primeru dolenjskih Romov – naša policija (in FURS in šolstvo in občina itd itd) nima prave strategije, pa že ptički čivkajo.


za neradikalnega človeka se precej radikalno odzivaš:-))

Ah, spet smo tam…


za neradikalnega človeka se precej radikalno odzivaš:-))[/quote]

No no, saj se še menda iz časov svoje bivše mon identitete spomniš, da sem izjavila, da sem netolerantna do netolerantnih, pa tudi, da nasilje rodi nasilje (ali vsaj odpor). Sem torej kar vseskozi lepo skladna s svojo osebnostjo. Je pa res, da me je bilo v preteklosti treba dolgo tepst, da sem se začela odzivati na ljudi tako, kot si s svojim ravnanjem zaslužijo. Zdaj smo pač tukaj, kjer smo. In nekateri ljudje kar ne morejo doumeti, da se njihovim packarijam kdo celo lahko upre.

New Report

Close