Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek branje na dopustu

branje na dopustu

Kakšen dober roman za na dopust mi svetujte. A je katera že brala Zvezdni utrinki.

Težko ti svetujemo, ker ne poznamo tvojega “okusa”..
Jaz imam trenutno na kupu:
– T.Gerritsen – Kirurg, Dvojnica, Težnost
– J. Patterson – Najboljši primer
– C.Carter – Morilec s križem
E. Cross – Oče strahu
in še nekaj podobnih…
Torej – tvoj bralni okus je….??

Družino in ognjišče.

Najbolj so mi hecne tiste, ki pred dopustom sprašujejo, kaj naj berejo. Če tako ali tako rada bereš, potem dobro veš, kaj si boš sposodila ali pač kupila.. Če pa ne bereš, ti pa noben nasvet ne bo prišel prav, ker mi res ne vemo, kaj bi ti brala in kaj ti je všeč.
In še najbolj zoprno mi je, ko iščejo “dobre romane” za na plažo..res ne vem zakaj bi se morali razlikovati romani od tistih, ki se jih bere doma, na sedežni,…in na plaži..a na plažo spadajo samo limonade?

Čebelca1 – dober izbor 🙂

čak mal – a to greste nekam v direndaj, zato še plačate …. pol pa berete ljubavne romane, šund akcijske knjige, sluzaste zapise ☺☺☺

Razpoložena za Pariz od Vesne Milek.

Kot ti ena že rekla, sama veš, kakšen žanr ti paše. Kaj po navadi bereš. Zakaj bi na dopustu kaj drugega,drugačnega? Jaz berem celo leto take stvari, ki mi odgovarjajo, na dopustu prav enako.
Dopustniško branje? Je to drugačno branje?

jaz na plaži berem zato, ker mi je dolgčas, grem pa zarad otrok.

Potem ti je še teže svetovati. Ljudje večinoma berejo, ker radi berejo, ker jih nekaj zanima. Za preganjat dolgčas pa lahko vzameš knjigo vicev, ali mogoče kakšne trač cajtnge.

Jaz na dopustu preberem tisto, kar najdem – najraje pa kakšen lahkoten romanček. Resne zadeve berem celo leto (in tudi med dopustom), zato mi je za odklop ok kakšna malo bolj pocukrana, easy varianta. Ne hodim pa v knjižnico, včasih kupim kakšno knjigo, pogosto pa najdem v apartmaju, kamor grem, kakšno knjigo. Lani sem prebrala dve nemški knjigi – ena je bila bolj brezvezna, druga boljša. Ampak to je že super – ko sploh lahko kaj preberem (otroci so sedaj že malo večji in gre). 🙂


kaj pa učenje kakšnega tujega jezika ???
bo čas mnogo hitreje mineval

prebrala sem Ne premikaj se … fajn knjiga

Ma, jaz pa razumem, da si nekdo na plažo vzame “lažje” čtivo, ki ful potegne – če imaš majhne otroke ali jih imajo pa ljudje zraven, je v hrupu, ki ga ustvarjajo, včasih težje držati koncentracijo kot pa doma v miru.
Recimo, ravno se lotiš Molly-jinega monologa v Uliksesu, ko bi otrok pil, jedel, šel na sladoled, lulat, kakat, malo v vodo, ali pa priteče mimo otrok s sosednje brisače, ki te (po nesreči) pošprica, potem pa poslušaš še njegovo mamo, kako ga ošteva…
Se mi zdi, da vseeno lažje prekineš branje, ki ni tako strnjeno, da moraš zelo dosledno slediti vsaki misli, da se ne izgubiš, če je pa knjiga taka, da res notri padeš, pa lažje odmisliš in preslišiš glasove naokoli.
Predvsem se mi zdi pa pomembno, da ljudje berejo, pa naj bodo klasiki ali najhujši šund…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

New Report

Close