Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tabor mojca 2016

Tabor mojca 2016

Prebrala sem cel forum o taboru leta 2011 in me zanima ce se je kaj spremenilo v teh letih sin gre v nedeljo 24.7 na tabor in je glede napihovanaja mentorja in ostalih stvari zaskrbljen!

Prosim vas za hitre odgovore

Tako je v taboru:

Jaz sem bil mentor za 2 termina in sem sredi drugega termina odšel domov zato ker tega njegovega arogantnega nastopa ne prenašam sem mu pustil tam še tist 1tednski honar ki bi ga dobil! Vendar žalostno je da vedno otroci najbolj nastradajo. Vendar jaz in še dva mentorja/ici smo raje odšli,ker njegovega nespoštovanja nismo prenašali! Samo on to zna drugi delamo vse narobe. Nenehno se norčuje iz otrok ki so »drugačni« vendar meni ta beseda ni všeč, ker so otroci različni! Jaz bi raje janezu pustil tistih 20eur tam kot pa da gre moj sin v ta tabor! Da ne govorim v tem da je bilo v taboru tudi nekaj alkohola, ko smo janezu to povedal nas je nadrl in problem smo morali rešiti sami!

Tabora res ne priporočam, kajti vaš otrok se bo lahko navadil česa slabega!

Pozdravljena,

moja hči stara 13 let je bila prejšnji teden. Zelo navdušena (bila že tretjič). Ni imela pripomb. Je pa skrbnik zelo strog do mentorjev. Nekaterim je tabor zelo všeč in se radi vračajo, drugim pa ne.
Nič skrbet: za varnost, zdravje, hrano in zabavo je odlično poskrbljeno. Ostalo se pa mora otrok sam malo znajti.

nova
Uredništvo priporoča

Moj sin je bil na taboru 2 x ( 3 in 4. razred) in je bil zelo zadovoljen. Ne poznam pa relacij vodja kampa – mentorji, zato težko sodim o tem.

Mojo hčer sem poslala na letovanje vendar že drugič. vendar je bila nad nesremnostjo upravnikove družine zelo razočarana!!!

ne priporočam

Pozdravljeni!

Bila sem mentorica v letošnjem drugem terminu in zagotavljam vam, da ni noben mentor niti otrok odšel predčasno domov. Tako mi ni jasno, kateri mentor in iz katerega tabora je odšel domov in je to tudi zapisal. Upravnik je odgovoren za dogajanje v taboru in seveda mora biti pri tem strog. Varnost in počutje otrok je na prvem mestu in na to smo mentorji pred nastopom dela tudi opozorjeni. To sprejemamo in vedno delamo v korist otrok.

Tabor vsekakor priporočam. O dobri organizaciji in zadovoljstvu otrok in tudi mentorjev govori tudi dejstvo, da se več kot polovica otrok v tabor vrača. In tudi mentorji to svoje poslanstvo počnemo več tednov zapored.

Naš je bil letos petič in komaj čaka, da gre spet naslednje leto.

Pozdravljena,
Sin se je ravnokar vrnil, iz Tabora stanje v tem Taboru je zaskrbljujoče.
200 otrok, in 14 vodnikov v večini starih 18 let, poceni in predvsem ubogljiva delovna sila. Razumem zakaj, saj vsak odrastel in izkušen vodnik ne bi dopustil, da se Janez Dere in ustrahuje vse povprek. Od leta 2011 pa se je spremenilo to, da je v enakega gestapota zrasel tudi njegov sin, ki v taboru maltretira vse po spisku.
Predlagam, da si s sinom v rednem telefonskem kontaktu.
Lp

Velika laž…če imaš moralo in vest povej po pravici!!!

Ne poznam tega tabora. Mislim si pa , da so nekateri otročički razvajeni.
Naprimer v vrtcu imam ze 4 leta ene vzgojiteljice in sem zadovoljna z njimi. Ravnokar so dale skozi mojega drugega otroka. Nakar od ene mame slisim, ki ima prvega otroka pri istih vzg., da kako so stroge. Haaloo . Maltretirale jih niso, red pa so imele, ali ni tako prav??
Če je vaš otrok preveč zavit v vato, potem…

Tudi moj sin je bil letos v taboru Mojca in tja zagotovo ne gre več. Dretja in vzvišenosti g. Janeza nad komaj polnoletnimi ustrahovanimi mentorji mu ne bo treba več gledati, ker mali ve, da to ni prav. Da nekaj dosežeš z ustrahovanjem ni pravi način, razen, če se zelo bojiš, da ti bo zadeva ušla izpod nadzora. Velik problem je tudi njegov sin, ki ga kličejo Miki, njega se marsikdo od otrok boji, saj je vzgojen kot kak huligan z besednim zakladom, ki nima kaj iskat v takšnem taboru. Če vaš otrok dobi od njega kašen natikač v glavo ali ga odslovi z ”spizdi”… je to povsem normalno, ker to se ne dogaja, ker Miki pa že ni tak. Pa če boste videli na sliki 14- letnega Miki-ja kako prevaža vaše otroke z traktorčom in prikolico, se zamislite, da nima izpita za upravljanje delovnih strojev in da ne sedi na njem samo za slikanje ampak jih dejansko vozi po kampu. Mentorji pa ves čas gledajo stran, saj jim na ”šnel kurzih” izpredavajo kako imamo razvajene otroke in kakšni zaščitniški starši smo … in seveda kako ukrepati v takšnih primerih… in da je Miki Janezov sin.
Hvala bogu, da je moj sin razvajen, ker ga učimo kaj je prav in kaj ni, in v vzdušju kot je tam res nimamo kaj iskati.

Upravnik Janez me je s svojim vedenjem vzpobudil, da sem mu pred desetimi leti pk elektronski pošti poslala pisemce in ga prosila za razmislek o svojem naćinu obnašanja do varovancev.

Jasno, da otrok ne crkljajo in razvajajo, ampak da je bil pa hud problem v močni ohladitvi otrokom v šotor-hiški dati dodatno odejo, da je problem predstavljalo otrokovo menda nepotrebno tuširanje, da je problem predstavljalo, da otrok ni želel v disco in da se Janez ne zna pogovarjati, ampak rjuti na otroke in zaposlene in se iz njih norčevati (staršem se slini) – no, glejte, tabor se lahko vodi tudi z bistveno bolj spoštljivim obnašanjem.
Hči ni neka razvajenka in ogromno taborov, priprav in kolonij je dala čez, na Janeza iz Mojce in tisti edini tabor v Dolenjskih Toplicah pa ima strašno slabe spomine.

Aja, na elektronsko pismo seveda ni odgovoril.

Bila sem na taboru 2x s psom. Namreč tabor ima v vsakem terminu 1 večer rezerviran za pse reševalce in njihove vodnike. Nobenkrat nisem videla katerega od otrok, da se ne bi zabaval. VSI so z velikim navdušenjem sodelovali in vsi so bili zadovoljni.
Če je vodja strog, je tako tudi prav, saj odgovarja za 100 otrok!!! Kako bi pa zgledal, če bi se vsak otrok po svoje zmišljeval, pa ne ubogal mentorjev….

Tisti razvajeni otroci pa morda res niso zadovoljni.

Popolnoma razumljivo, če pridete na obisk, da se bojo vsi lepo obnašali, psi so itak super! Tudi na predstavitvi ni bilo nič sumljivega, veselo in zabavno, no pa malo primitivno tudi, če sem iskren, ampak to bi lahko bila že druga tema. Nimam problemov z disciplino in redom, prej nasprotno, ampak tu sem spoznal, da v večini primerov ni to glavni problem. Otrok tam hitro spozna, da ni v varnem in prijaznem okolju ampak, da je obkrožen z dretjem, ustrahovanjem in sistemom, ki spada prej v kak popravni dom. Eno uro po odhodu staršev in že je na sporedu dretje šefa…, istega šefa, ki je prej staršem ”rožice sadil” z neskončnim hvalisanjem in podajanjem številk. So otroci, ki dretja niso vajeni, ki tega nimajo doma, če pa že , pa le takrat, ko je res kaj narobe in ko vedo zakaj. So otroci, ki niso vajeni, da so za prijazno besedo, odslovljeni z ”spidi” ali WTF in da na koncu dobijo še brco v rit od vemo koga. In če osebje o tem opomnemo, nas imajo za starše, ki nimamo lepo vzgojenih otrok, da jih razvajamo, da ne razumemo, kaj je red in disciplina in da se naj vprašamo, kaj je z nami narobe, če pa imajo toliko vpisov vsako leto in toliko zadovoljnih otrok in staršev. Ni kaj, taktika, ki jo uporabljajo že vrsto let… in kot izgleda zelo uspešno.

Ne vem od kod vse to, ampak moj otrok je bil tam 4 leta zapored, sedaj je prestar (18) in se kmalu namerava vrniti kot mentor. Na svojo željo, ker se je tam dobro počutil, kljub Janezovi strogosti. Če je red, se tudi otroci počutijo varno.

Pravila igre morajo biti dorečena v vsaki skupnosti, če naj bi ta fukncionirala tekoče.
Problem vodje tabora Mojca je, da ima prevelik ego in prenizek IQ.
S sodelavci – ker mentorji to so, so sodelavci – moraš imeti normalno spoštljiv odnos, enako spoštljivo se moraš vesti do strank.
V tem primeru so stranke otroci.
In dretja, poniževanja, zasmehovanja in zmerljivk si za svoj denar ne zaslužijo.
Red se lahko vzpostavi tudi drugače, manj nervozno in bolj umirjeno.

Ja traktorček je kr problem, upravlja ga oseba, ki sploh ni usposobljena zanj, pripete so dve prikolice kar spet ni prav (upam da se nikomur nič ne zgodi ). Tudi kanuje upravljajo osebe, ki tudi niso usposobljene za tovrstne podvige, čeprav upravnik vseskozi zagotavlja da imajo vse. Skratka počnejo vse na svojo odgovornost, naj jih angel varuh čuva. Besedni zaklad, ki ga uporabljajo v taboru je pa tudi pod nivojem. V taboru mentor ni ne cenjen ne spoštovan, morda zato ker je prevelika razlika v letih in poglednih na svet.

Mi smo bli letos v soli v naravi u tem taboru
Janez je zaliu vse po spisku tok nas ucence kot ucitelje nam govoru da smo debeli ko prasci meu neke pripombe glede nasih oblek jst sm mela majco obleceno k ma na hrbtu izrez pa me je ceu tedn klicou prostitutka kar se pa tice njegouga sina….katastrofa

…povsem druga stvar pa je primitiven odnos do otrok.
In tak odnos, kot ga imaš do otrok, imaš tudi do sodelavcev in odraslih.
Je torej treba, da gre otrok v tabor, kjer se derejo nanj?
Ni potrebe, kajti če si vodja in odgovoren, lahko izbereš namesto strogosti in dretja – red in spoštljivost.

Lep pozdrav.
Bil 3x. Nepozabno res. Odlicen program, super mentorji, se da vse zmenit z njimi.
Janez je pa tak buhtl da brez veze…pa njegova ni nc bolsa:) ma pa kr neke bolane fore ja, nespostljiv zna bit, se norcevat in podobno..ce bo sral po glavi komu, mu povejte naj gre pojest kako kurcino

Zakaj po vsem negativnem pisanju (že iz leta 2011) tja pošiljate otroke in zakaj ne ukrepate?
A s poimenskim seznamom prijavljenih otrok na netu se tudi strinjate?

Osel gre 2x na led.
Upam, da ne bo avtorica po tem, kar ste napisali, otroka vseeno poslala tja, potem pa ob vrnitvi odprla novo temo, kjer bo povedala, kako hudo je bilo.

Ne poznam tega tabora niti nsem še slišala zanj, sem pa dobila svoje mnenje glede tega g. Janeza, njegovega sina in načina vodenja tega tabora. Eni otroci so s tem taborom zelo zadovoljni, ker očitno tudi doma obstaja besednjak “spizdi”, otroka tudi doma ponižujejo in terorizirajo morda še bolj in taki otroci se v taboru počutijo domače, zadeve so morda bolj razpuščene – prisoten morda celo alko, cigarete, kaj veš? Otroci, ki prihajajo iz urejenih družin kjer so zadeve pošlihtane kolikor toliko vedo, da to ni v redu. Poniževanje in vpitje na podrejene res ni primerno, zadeve se dajo urediti na kulturen način če so ljudje kulturni, če pa je to en prostak pa je to tako kot je opisano. Moje mnenje je tudi, da 18 let star bom rekla še otrok tudi ni še primeren za mentorja, morda je kdo že toliko zrel, vendar pa menim da bi morala biti meja 20 let.
Kar se pa varnosti tiče, pa jaz svojega otroka v tak tabor definitivno nebi poslala, ne vem ali je to privat, oz. kdo organizira ta tabor, kje so inšpekcije, ki se tako znajo vtikati v vse (celo v podlago pri igralih na KT, oz. je bilo potrebno odstraniti igrala ker so bila izdelana doma).

V taboru sem bila.že 2kerat ..cez nekaj dni grem se enkrat..Nikoli nisem imela slabe izkusnje z Janezom..Je pa res hoce red in disciplino..Mentorji so prijazni in zabavni..Nikoli se še nisem imela tako fajn kot sem se imela.v Taboru Mojca..

Takole jaz sem bila v tem taboru lansko leto povem vam iz svojih izkusenj bila sem z 3 sosolkami in naprej smo bile super vesele a potem smo videli kako se janez neprestano jezi na otroke veliko bolj pa na mentorje ki se morja obnasati izredno lepo cene jih odpusti a veliko jih takoalitako prej odide.Vredu pa pustimp mentorje ko smo sle spat me je zelo zeblo prav tako sosolko a ko smo prosile za odejo je nismo dobile rekel je da bo nehalo ali kaj podobnega se sreca smo imele tako dobre soede da so nam dali 2 deki.Ko smo pisali razglednico je upravnica prisla do nas ni mi bilo jasno kaj je narobe rekla je ce niste zadovolne z taborom potem ne komenterajte rekla sem kaj je narobe nato je povedala da je skrajno neprimerno kar sem napisala torej:
Zivjo mami imam se super pogresam vas ker so bile hise za 3 premajhne smo prosile da bi bile vse skupaj zato spimo v prikolici
Nato je upravnica ponorela in rekla tudi par kletvic.rekla je da prebere vseh 2p0 razglednic saj notri nebo pisalo nic negativnega.potem smo pri jahanju konj jaz nisem zelela a je upravnik janez znorel in se drl na mentorje:naj jahajo prav vsi starsem morajo razlagati kako je bilo dobro zato da bodo prisli se naslednje leto
Potem je od sosolke bratec sov do upravnice in rekel :ali lahko poklicem mami
Rekla mu je:nc nebos ti klicov nato je jokal cel dan
Tudi spomnim se da je decek poskodoval roko a so rekli saj bo
Nekega fanta priblizno 6 let je bil star je picila osa in rokica mu je zatekla pa so rekli da bo ze
Cez pol ure je picila upravnika nakar so mu mentorji ze nosili led
Obup
Ko ne 4 dan prisla upravnica k nam ene sosolke ze ni bilo nato se nam je opravicila cesar sem bila ful vesela dokler ni govorila tako:pizda je tista mela pripomb nej neha mislm d bi se njen fotr klicu pa pizdarije govoru bz ane…itd…
Ko smo vozili kanuje sem bila v colnu z kizajcem zanimala ga je globina jezera rekel je:how deep is lake
Upravnica ki naj bi govofila dobro anglesko saj je angleski tabor se je smejala in rekla joj ta kitajc pa prdi kva je reku?
Ker se mi je smili in sem videla da to ni dober odnos sem mu odgovorila sama
Upravnika imata zelo slab odnos do obiskovalcev iz drugih drzav
Janez in zena torej nobeden nezna anglesko vsaj za znanje 5 razreda

New Report

Close