Starševski čvek

Sodobno druženje

Default avatar
Hehe to preprosto moras poskusiti .. Definitivno pa prej preden obsjas ;)
Default avatar
Sicer še nisem naložila, pa verjetno enkrat bom.
Kaj tile pokemoni niso samo po mestih, so tudi v naravi, jih najdeš tudi na pohodih, v planinah? Če ja, pol me pa kar malo skrbi, da ne bi namesto gob in npr. borovnic začela pokemone lovit, pa, da za pokemoni ne bom letala po brezpotjih.... :)
Mi kdo razloži?
Default avatar
vsi buljijo v ekrančke je napisal/a:

Naši počitničarji se še nobene počitnice niso toliko družili, kot zdaj s temi pokemoni - kar naprej letajo okoli in jih lovijo ter med tem, ko čakajo na kakega pokemončka tudi marsikatero rečejo.

Bi si tudi jaz namontirala tole igrico, pa se mi ne naloži, čeprav naj bi bil telefon dovolj zmogljiv. Škoda.
Default avatar
vsi buljijo v ekrančke je napisal/a:
Odtujenost in ne-druženje že dlje časa opažam med tistimi, predvsem mladimi, ki so priklopljeni na FB. Sedeč en zraven drugega molčijo, svojo pozornost usmerjajo v aparat v dlani… Ne zanima jih, kaj se dogaja tisti hip okoli njih, temveč virtuala in v preostalem delu dneva skladiščijo take uporabne informacije, ki bodo popestrile le-to.

Kolikšna razlika je med tem načinom komunikacije in pogovorom: ko lahko opazuješ sogovornika pri razlagi, ko vidiš vse odtenke, ki sijejo skozi oči in poteze obraza, kretnje rok in valovanje telesa, vibracije glasu, energijo, ki se pri tem preliva do drugih. In smeh. Tak, žuboreč, ki se mu ne moreš upreti. :)

Tako vidim sama druženje, ki povezuje.
Default avatar
o okoliščinah je napisal/a:
Če primerjam srednješolstvo v mojih časih in danes, se danes mularija veliko več druži in komunicira, kot smo se mi - z vso to tehnologijo so non stop priklopljeni in non stop v stiku, mi smo bili v stiku le preko hišnega telefona in v živo, za kar so morali biti izpolnjeni neki pogoji, danes pa so v komunikacijo na vsakem koraku, naj so doma ali kjerkoli in naj so sami ali v družbi!

Ker je pri nas doma te mularije kot na avtobusni postaji, lahko povem, da se še ni zgodilo, da bi sedeli tiho in buljili vsak v svoj ekran, ker četudi efbejajo in srfajo po netu, komentirajo videno, če pa igrajo LOL se pa itak ne ugasnejo in se pogovarjajo o vsem in svačem.

Očitno nimaš nobenega stika z mladino in podajaš svoja mnenja na podlagi svojih iluzij!
Default avatar
slabo opazuješ je napisal/a:
:))))))))) Iluzije, očitno - naj bo po tvoje.

Čeprav sem doslej mislila, da hodim po mestu odprtih oči in zato opažam krepko razliko med tem, kar se dogaja dandanes glede na tisto, kar se je dogajalo pred kakimi desetimi leti. Sredi najstništva mojih otrok, ko je bilo tudi pri nas kot na avtobusni postaji. Danes pa greš po ulici, mobi na ušesu, mobi na dlani. Ja, tako danes ljudje komunicirajo in težko bi se uskladili, ali je to več ali manj količinsko oz. ali je to bolj ali manj kvalitetno kot nekoč. Nenazadnje za to ni potrebe.

Ključno razliko pa opaziš, če na dopustu izklopiš ta 'čuda tehnike' in naenkrat vidiš svoje najbližje in ljudi okoli sebe na drug način.
Default avatar
o okoliščinah je napisal/a:

No, vsi tisti, ki imajo telefon na ušesu ali v dlani, komunicirajo z nekom, se ti ne zdi?

Na dopustu smo pa tudi 20 let nazaj videli svet in ljudi okoli sebe na drug način, ker smo odklopili... Kaj že? Aja, vsakdan :P
Default avatar
slabo opazuješ je napisal/a:
Imam že pripravljeno kolo, zato bom kratka...

Wifi letos vleče na vsako parcelo kampa, v katerega se ljudje vračajo že leta. Še lani so zvečer igrali karte, se šli igre, klepetali ob kozarcu - mladi in stari. Letos imajo (z izjemo najmlajših) v rokah po večini vsak svoj mobi. Kaj počnejo? Komunicirajo, brez dvoma. Letos komunicira še tista bakica, ki je lani sedela sama in gledala v morje.

Zato: so plusi in minusi. Ključno je, kakšna komunikacija tebi prevlada. Za svojo sem napisala. In v bistvu sem želela povedati samo to.