Forum.Over.Net

Starševski čvek

KUHARCEEEE, kako pečete krompir?

Default avatar

help me

Trenutno dokaj pogosto pečem krompir + kakšen štikelc mesa (kurja bedrca:-)).
Zraven pa velikaaa skleda solate in imaš kosilo v dobre pol ure.

Ampak imam problem! :( Vsi moji jamrajo, da je vse premastno. In res ostane na krožniku kar nekaj olja.
Pa dam samo toliko olja, da je dno pekača prekrit, malo pomešam in zalijem s pol deci vode.
Mislim pa, da tudi na peki papriju (brez olja?) bo pa vse suho zapečeno.

Kako ve pečete, da ni toliko maščobe? Hvala vam 1000 x!
Default avatar

jaznezalivam

Ta občutek mastnosti je v bistvu posledica zalivanja z vodo in pa dodanih piščančjih bederc. Jaz vode ne dodajam, ker se sicer prehitro rado bolj kuha kot peče. Ampak, to je stvar okusa. Pečen krompir je bil pa vedno "masten" in mi krompir le pečen brez maščobe ni dober sploh. Torej, kako pečem? Narežem krompir, ga posolim in prežmohtam z oljem, stresem na pekač in spečem.
Default avatar

Hvala ti

jaznezalivam je napisal/a:
Hvala ti. Se pravi brez vode. Pa računat moram na 'spuščeno' maščobo bedrc.

In jaz raje pečem 10 minut dlje na 180 stopinj, kot na prevroče da pride že (preveč) hrustljavo zapečen krompir. LP
Default avatar

Skledaskledica

Mene pa zanima zakaj vsi ki pisete o jedilnikih vedno poudarjate veeelika skleda solate?? Da si operete vest?.zakaj ne napisete se veeelik kroznik krompirja? Ali veelika porcija bedrc? Vedno je nekaj in nekaj (mastnega in nezdravega) in veeelika skleda solate?
Default avatar

ker tako je

Jaz ga pečem enako kot je napisala "jaznezalivam" Pečem na pekiju.

Skleda solate je res skleda ne skledica, vsaj pri nas in vsa solata zraste na domači njivi, ne v Merkatorju....
Default avatar

maš prav

Skledaskledica je napisal/a:
To sem tudi jaz opazila, potem bi pa v realnosti videli veeeeliko skledo s petimi listki solate:))))
Default avatar

linški piškot

Nikoli ne dodam olja kadar pečem zraven piščanca. Enostavno dam v tefalovo posodo (nizko in primerno veliko) piščančja bedra in krompir ter posolim in na piščanca še dodatne začimbe po okusu. Piščanc že tako spusti dovolj maščobe, da ne potrebuje krompir niti kapljice olja dodajat
Default avatar

pol ure?

help me je napisal/a:
Omenjaš pekač, torej pečeš v pečici? Samo pol ure? Hm...
Default avatar

Butl2

narezan krompir najpreje skuham - 12 minut narahlo vre
potem pa za 1/2 ure na staljeno maslo v pečico
mesa se ne peče ob krompirju
Default avatar

hrusta

V posodo narežem krompir, solim, dodam kumino, nasekljan rožmarin in 2 ali 3 žlice olja, premešam in dam na pekač s peki papirjem. Proti koncu dodam še nasekljan peteršilj. Star krompir še prej 5 minut prevrem. Če pečem z mesom, ki ima maščobo (lahko od kože), ne dodajam nič olja. In pol ure se meni zdi res premalo.
Default avatar

[email protected]

Vzamem pekač in ga obložim s peki papirjem. Krompir narežem na rezine, ga nasolim in potem ga osušim. Na peki papir zlijem 2 žlice olja.krompir stresem na olje in ga z rokami malo.premesam. nato pa razporedim po pekaču v eno plast. Pečem na 200°C na programu za pico, torej spodaj pečenje zgoraj ventilacija. Pečem pa na drugi rešetki od zgoraj navzdol. Meni zelo dober nadomestek za ocvrt krompir.
Default avatar

no-ja

Nikoli ga ne solim prek peko, ker spusti preveč vode. Solim šele, ko ga poberem iz pečice. Se ne napije olja sploh, prav super se zapeče, sploh ta, ta nov. Ga samo operem in prerežem na pol (izbiram ta male), olja samo toliko, da ni na suhem, dodam pa origano.
Default avatar

jaz pa tako

Jaz pa najprej v pekač dam malo olja, sesekljane čebulice, jo prepražim in potem stresem posoljen krompir. Dam v pečico in pečem. Vmes nekajkrat premešam, če je izsušen, zalijem z malo vode.

Vedno pa pečem tako, da najprej dam malo čebule.
Default avatar

PismoRosno

hrusta je napisal/a:
Enako. Zacimbe dam razlicne, kar je pri roki im mi takrat rvno pride na misel. Fajn pase npr malo zdrobljene suhe mete in zlica limoninega soka. Ali pa kombinacija kumina, majaron, petersilj in malo cesna. Namesto z oljem vcasih pokapljam s stopljenim maslom, itd.
Ce se zraven pece kako bolj mastno meso, pa se lahko tudi v pekac polozi resetka, se pokrije z naluknjanim peki papirjem in se tam gor zlozi krompir in meso. Vecina mascobe se tako scedi v pekac pod papir, resetka pa poskrbi, da krompir ne plava v tej mascobi.
Default avatar

LEPO VAS PROSIM

PismoRosno je napisal/a:
A ve to zajebavate ali resno mislite???

Na krhlje krompirja da daš žlico limoninega soka??

PA TA VAŠA META?? :( (v vsak smuti, čaj, sladico... kje to sploh raste?)

Kumino? Pa majaron...... pa rožmarin? ????? A potem sploh še veste, kaj jeste? Če tako zasujete eno hrano, je vseeeno ali je riž, makaroni ali žganci! :(
Vse ima isti okus po istem!
Default avatar

PismoRosno

Mero moraš imeti, draga moja, mero. :)) Saj ne daš pol krompirja in pol kumine. Verjetno si ista, ki se nad začimbami zgražaš že v sosednji temi, ampak začimbe se od nekdaj uporabljajo za to, da poudarijo okus jedi. Seveda pa ne, da ga prekrijejo in za to pač rabiš malo vaje.
Default avatar

ataše..

Francozi nikoli ne pečemo tako kromirja,pa je najboljši med Evropejci.Voda se nikoli ne doliva.Od kje vam to? Od kuharskih mojstrov?Iz Tv-ja?Očitno vse verjamete.Moj svak ima prizano restavracijo,pa vam lahko povem,da delate Slovenci napake,čeprvav je tenstan krompir vrredu,ni pa presežek.Je kmetija,ki jo obožujem in tam je res dober krompir brez vode,olja.ocvirki so mega.
Default avatar

ataše..

LEPO VAS PROSIM je napisal/a:
Default avatar

ataše..

no-ja je napisal/a:
Pametna.Ne soli se krompirja,Ko je pečen,se to naredi.Končno ena prava Slovenka.
Default avatar

PismoRosno

ataše.. je napisal/a:
Vi Francozi, pa jaz angleška kraljica. :)))

Nehaj se že vpikovati v te začimbe, raje se jih nauči uporabljati, da ti ne "povozijo" osnovnega okusa. Krompir je ravno pravi za vajo, ker je eno tako hvaležno živilo, ki ga lahko pripraviš v milijon kombinacijah, z začimbami ali brez.