Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Lepota = urejenost?

Default avatar

petkova limonca

Velikokrat berem tule gor da se ta dva pojma mešata. Je vam res nekdo lep če je urejen in obratno?

Jaz mislim da nima veliko skupnega eno in drugo, če je človek lep je lep tudi v razcapanih cotah in zjutraj takoj ko vstane.
Default avatar

se strinjam

petkova limonca je napisal/a:
Velikokrat berem tule gor da se ta dva pojma mešata. Je vam res nekdo lep če je urejen in obratno?

Jaz mislim da nima veliko skupnega eno in drugo, če je človek lep je lep tudi v razcapanih cotah in zjutraj takoj ko vstane.
Se strinjam.

Pa še nekaj, meni je urejenost, da si čist, opran in tako naprej. Eni pa pod urejenost smatrajo, da si šminko, make-up.
Default avatar

preobrazba

Naravno le in urejeno lep sta sicer dve različni stvari, ampak ko vidiš preobrazbe nekaterih, ki iz grdega račka z nekaj lepih oblek in šminke postanejo primerni za naslovnico revije, je lepota relativna stvar.
Default avatar

he he he

preobrazba je napisal/a:
Naravno le in urejeno lep sta sicer dve različni stvari, ampak ko vidiš preobrazbe nekaterih, ki iz grdega račka z nekaj lepih oblek in šminke postanejo primerni za naslovnico revije, je lepota relativna stvar.
...in z precej fotošopa ja
Default avatar

preobrazba

he he he je napisal/a:
preobrazba je napisal/a:
Kako pa v živo fotošopaš?
Default avatar

he he he

preobrazba je napisal/a:
he he he je napisal/a:
preobrazba je napisal/a:
saj govoriš o naslovnici. v nasprotnem primeru nalimaj kakšen tak dokaz grdega račka....ker verjemi da jih ni.
Default avatar

Jebator

preobrazba je napisal/a:
he he he je napisal/a:
preobrazba je napisal/a:
Eno šajtrgo pudra, šminke in ostale porkarije gor zmečeš.
Default avatar

bivšša

petkova limonca je napisal/a:

Bivši me je vedno hotel slikati takoj zjutraj, ko sem vstala. Je rekel, da sem lepa. Takrat se mi je zdel trapast.
Default avatar

ničistotako

Ni čisto tako. Res lepota ni enaka urejenosti. A tudi popolnoma ločena ta pojma nista. Ker ne, naravno lep, a zanemarjen človek je zgolj ... zanemarjen. Urejen človek pa je lahko urejen in lep ali pa zgolj ... urejen.
Default avatar

umetna inteligenca

Jebator je napisal/a:
preobrazba je napisal/a:
he he he je napisal/a:

Eno šajtrgo pudra, šminke in ostale porkarije gor zmečeš.
To je osnova, potem pa je potrebno še dodati umetne trepalnice, umetne lasne vložke, umetne nohte in lepotica je tu!!!
Default avatar

malce bolj kompleksna zadeva

Urejenost ni pol kile pudra in šminke. Urejen človek je čist, postrižene, počesane ali drugače urejene lase ima, skrbi za kožo, skrbi za zdravje. Na sebi ima oblačila, ki mu pristajajo in odražajo njegov stil, oblačila so čista, prav tako obutev. Ni nujno, da ima fensi frizuro, da je ženska naličena ali ima pobarvane nohte. Nekateri sicer tudi to smatrajo za urejenost, stvar osebne preference.

Lepota je relativna stvar. nekdo je lahko meni lep, ki drugemu človeku ni. Človek lahko izraža fizično lepoto, tudi če je zanemarjen, mislim pa, da odvisno od stopnje zanemarjenosti tudi lepota več ni vidna. Recimo zadrogiran ali zapit lepotec, ki že tri tedne ni videl kopalnice ali garderobe in se valja po ulicah. Je lep? Zame ne. Ženska, ki živi v izredni revščini in pomanjkanju prav tako ne bo mogla dolgo izražati fizične lepote, ali pa se ta lepota, če živi v hudem pomanjkanju v mladosti, ne bo mogla razviti.

Vsako stvar je treba negovati, da je lepa. To velja tudi za naravo, ki se neguje, čisti sama. Podobno živali. Zato se morajo za lepoto negovati tudi ljudje.

Negovana ženska je seveda lahko zjutraj lepa. Tudi jaz imam kup fotk doma, ki jih je naredil moj mož zjutraj, takoj ko sem vstala. Meni so brezvezne. On je pač bil navdušen:)
Default avatar

Picasa

malce bolj kompleksna zadeva je napisal/a:
Urejenost ni pol kile pudra in šminke. Urejen človek je čist, postrižene, počesane ali drugače urejene lase ima, skrbi za kožo, skrbi za zdravje. Na sebi ima oblačila, ki mu pristajajo in odražajo njegov stil, oblačila so čista, prav tako obutev. Ni nujno, da ima fensi frizuro, da je ženska naličena ali ima pobarvane nohte. Nekateri sicer tudi to smatrajo za urejenost, stvar osebne preference.

Lepota je relativna stvar. nekdo je lahko meni lep, ki drugemu človeku ni. Človek lahko izraža fizično lepoto, tudi če je zanemarjen, mislim pa, da odvisno od stopnje zanemarjenosti tudi lepota več ni vidna. Recimo zadrogiran ali zapit lepotec, ki že tri tedne ni videl kopalnice ali garderobe in se valja po ulicah. Je lep? Zame ne. Ženska, ki živi v izredni revščini in pomanjkanju prav tako ne bo mogla dolgo izražati fizične lepote, ali pa se ta lepota, če živi v hudem pomanjkanju v mladosti, ne bo mogla razviti.

Vsako stvar je treba negovati, da je lepa. To velja tudi za naravo, ki se neguje, čisti sama. Podobno živali. Zato se morajo za lepoto negovati tudi ljudje.

Negovana ženska je seveda lahko zjutraj lepa. Tudi jaz imam kup fotk doma, ki jih je naredil moj mož zjutraj, takoj ko sem vstala. Meni so brezvezne. On je pač bil navdušen:)
Zelo lepo napisano.
Default avatar

Stepni_Volk

Lepota ni nekaj naključnega. Lepota = zdravje. Je neposredni odraz zdravosti človeka pred vami, ki ga z očmi ocenjujemo, ko gledamo ali je simetričen (levo in desno), gladkost kože brez brazgotin (posledic bolezni, mazoljev in drugih nepravilnosti), visok..
Skratka vsi indici kvalitetnih genov, dobre prehrane in odsotnost bolezni.

Tudi proporci telesa pri tem štejejo in sicer v razmerju členkov na roki oz. Starogrškem Zlatem razmerju 1:1,618..

Urejenost je enako odraz zdravja, zdravega odnosa do sebe.. Ki pa je seveda nekoliko modno pogojen. Za vsako družbo je bilo nekaj drugega "zdravo".
Ves čas se pa ceni koliko časa se namenja za vzdrževanja svojega izgleda, ne glede na to kakšen ta stil - izgled je. Seveda nam je to različno pomembno in nam zato človek, ki preveč časa namenja sebi, deluje narcistično.. Podobno človek, ki namenja manj časa za nego sebe in svojega izgleda, deluje neurejen, umazan.. "Grd".

V obeh primerih gre torej za odraz zdravja in odnosa do samega sebe. In to se ceni. Konkurenco pa seveda blati, da bi sebe privzdignili znotraj foušarije.. Kar ponavadi ne deluje. Nenehni opravljivci namreč izpadejo grdi.
Opravljamo torej taktično, takrat, ko res moramo (da ohranjamo prednost in da ne izpademo kot žleht opravljivci).. Ali takrat, ko se ne ve, da smo to mi - kot to omogoča navidezna anonimnost na forumu (v resnici je tako zapisan IP ter serijske procesorja naprave s katere pošiljamo, kot seveda lokacija vstopa na net).

Lepota, urejenost, tolerantnost (opravljivost).. So tako skupni indici zdravja človeka, tako telesa, kot duha. Bolj, ko je človek duševno zdrav (posledično zadovoljen in toleranten do različnosi), večji razpon lepih ljudi bo videl okoli sebe. Manj zdrave osebe seveda vidijo manj lepote.. Zelo bolani pa samo sovražnike.

"Tako to gre", pravi Kurt Vonnegut
De omnibus disputandum..
Default avatar

Drugače90

Lepota je subjektivna, urejenost pa objektivna. :-)
Default avatar

no, pa povej

ničistotako je napisal/a:
Ni čisto tako. Res lepota ni enaka urejenosti. A tudi popolnoma ločena ta pojma nista. Ker ne, naravno lep, a zanemarjen človek je zgolj ... zanemarjen. Urejen človek pa je lahko urejen in lep ali pa zgolj ... urejen.
katera je lepša?
Priponke

images.jpg
(3.53 KiB)

rumerworkingwithit12.jpg
(33.67 KiB)