Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Škoda mi je denarja za poletni oddih

Škoda mi je denarja za poletni oddih

Imam dovolj denarja, da bi si privoščila dopust kje na Hrvaškem, v Italiji ali Grčiji … tako v apartmaju kot v hotelu. V mislih imam izključno morje, potovanja po svetu me pa sploh ne zanimajo.
Zdaj pa se mi že tretje leto enostavno zdi škoda ‘zapraviti’ denar za poletni dopust (junij, julij, avgust). Mogoče kakšen vikend v septembru.

Enostavno se mi zdi škoda vsakega € v ta namen, za to da se bom kopala ali sončila 14 dni, potem pa spet kruta realnost…raje te € namenim za kaj trajnega in bolj uporabnega.

Čudim pa se sama sebi … zakaj je prišlo do takega mišljenja, ker pred leti mi ni bilo za dopust škoda denarja in sem si ga privoščila obvezno vsako leto in to v velikem slogu.
In sem prav živela zato.

Nisem samska in zdolgočasena, da vas nebi to zavedlo.
Stara sem 46 let in imam družino.
Možu je itak vseeno kje je in je povsod srečen, hči študira v tujini in poredko pride domov, sine pa gre po svoje, z denarjem, ki ga zasluži med počitniškim delom.

Je še komu od vas škoda zapravljati denar za poletni dopust – kjerkoli?

Mi na dopustu uživamo in ne gledamo na denar.

Jaz tudi poznam ljudi ki jim je škoda denarja in njihovega časa za poležavanje na morju. Pa pač počnejo kaj drugega.
Ne vem zakaj bi se ljudje obremenjevali s tem da morajo početi stvari ki jih drugi določijo.
No jaz če že delam in hodim v službo si moram tudi kaj privoščiti in to je tudi dopust. Bi bil pa sigurno moj dopust drugačen če bi hodila na dopust le mož in jaz kot pa sedaj ko so otroci majhni. Pač sedaj je bolj prilagojen njim ampak tako da tudi midva uživava.
Če bi bila pa sama pa sigurno nebi hodila sredi največje sezone na morje.

Tudi pri sebi opazam podobno in tudi ne razumem od kod ta sprememba. Vedno pomislim, kaj ce se kaj nepredvidenega zgodi, zgubim sluzbo …

Meni je bilo včasih. Ker sem pač bila navajena od doma, da se je med dopusti vedno delalo. Denarja pa je vedno bilo škoda za dopust. Ko sem začela hoditi s svojim današnjim možem, sem počasi, počasi spreminjala mnenje. Danes mi ni škoda denarja za 14 dni odklopa na morju v začetku poletja in še en teden ob koncu. Ne gremo se nekaj zelo dragega, vseeno pa ne tako zelo poceni. Ampak uživamo in mi je vsakič fino in vredno!

Očitno si svojo energijo izrabila in porabila za napačne cilje. Zdaj, ko si na cilju, ti je pa brezveze.

malček starejša od tebe. ni mi žal denarja za dopust, pač pa, letni dopust preživiva s partnerjem doma, moji starši peljejo sina na morje, midva takrat skrbiva za naše hiše in se kopava v domačem bazenu, v jeseni pa hop na potovanje in pozimi hop na smučanje v Dolomite, vmes pa kakšni skoki po Evropi in še kje.

lepo je živeti in še lepše dihati , 😉

Edina trajna stvar so spomini, pa še te izginejo, če fašeš ako demenco ali Alzija…

……
No, naj omenim še to, da mi je poleg poletnega dopusta škoda denarja tudi za revije, časopise, kavice, ličila … pač malenkosti in drobnarije.
Ne vem, ali postajam zdaj na ‘stara leta’ … škrta ali zakaj se mi je zgodil tak preobrat?

Dobro si to napisal/a.
Res je … to je edina trajna stvar na tem svetu, če ne pride seveda do ‘izpada’.
Spominov, lepih spominov imam veliko … in tudi slike (takšne in drugačne) na te spomine imam shranjene.
Je kar poštena zaloga … 🙂

Jaz si revije izposodim v knjižnici, od ličil pa uporabljam 1 kremo za 10 eur od Avona, maskare ne smem, zaradi alergije, namesto kave pijem domači čaj, časopisov ne berem,
obleke, dodatke si izdelujem sama in svojo mičkeno plačo dodobra obrnem in še nekaj prihranim, sem prav vesela, da znam

lepo je živeti, še lepše dihati 🙂

že nekaj let hodim na krajša potovanja, ne pa na daljši statični dopust.
O statičnem dopustu: plačam za to, da nič ne delam, od tega pa sem utrujen.
Pa še doma imam zelo dobro okolje, posteljo, luksuz, … prijazne in čedne kelnarce v vaških lokalih, mir pred sosedi, ki so na dopustu …

Ti kar lepo zlagaj na kupček, da bodo otroci imeli kaj dedovat.

Jaz tudi opažam, da bolj kot sem stara bolj sem škrta. Boom, seveda, želim otrokom tudi nekaj zapustiti, imaš ti s tem kakšen problem?

otroci so šli po svoje, ti pa nočeš biti toliko časa sama z možem, ki ga ne maraš več.
Za novega curaka bi šla pa na konec sveta.

;-)))

Ne skrbi, polahko te srečuje pamet. To je vse…

Če gledaš večino odgovorov povejo, da na dopustih uživajo. Ne vejo pa, da ne vejo, da imajo tako oprane možgane, da ne morejo doumeti, da je namen bivanja najti svojo srečo in si jo izmenjevati s sobivajočimi.

Za kaj takega pa ne rabiš použiti niti enega dopusta v lajfu… Ker si kjerkoli in kadarkoli lahko narediš srečo. Če to znaš, doumeš tudi, kako je večina ljudi bebavih hlapcev.

Ni mi žal denarja, ki ga namenim za dobro počutje in tako v letu namenim denar za dopust, ki se sestoji iz:
– 7 dni smučanja
– 7 dni morja
– 14 dni potovanje
– 3 dni druženja na morju s prijatelji
– 5 dni bivsa juga….

Pri 80-ih bom živela od lepih spominov.

tudi službe otrok niso zanesljive …

Pridem k tebi na dopust.
Mere so take kot morajo biti, vse na svojem mestu … kot v filmih …
Pozvonila bom samo enkrat.

Pridem k tebi na dopust.
Mere so take kot morajo biti, vse na svojem mestu … kot v filmih …
Pozvonila bom samo enkrat.[/quote]
ne bo šlo – nimam zvonca. Obiski se mi najavijo na mail ☺

A to ti iz lastnih izkušenj govoriiš, al kako?

A to ti iz lastnih izkušenj govoriiš, al kako?[/quote]

ne, jaz rada hodim na dopust. Ti pa lahko ali izboljšaš odnos z možem, hodiš sama na dopust, al pa kar doma ostaneš.

;-)))

Ne skrbi, polahko te srečuje pamet. To je vse…

Če gledaš večino odgovorov povejo, da na dopustih uživajo. Ne vejo pa, da ne vejo, da imajo tako oprane možgane, da ne morejo doumeti, da je namen bivanja najti svojo srečo in si jo izmenjevati s sobivajočimi.

Za kaj takega pa ne rabiš použiti niti enega dopusta v lajfu… Ker si kjerkoli in kadarkoli lahko narediš srečo. Če to znaš, doumeš tudi, kako je večina ljudi bebavih hlapcev.[/quote]
Mene je tudi po letih srečala pamet. In od takrat dalje mi ni škoda denarja za dopust, kjer uživam in si napolnim baterije. Hkrati pa hrepenim po novem. Tam okrog novega leta začnem gledati kam gremo poleti. 🙂 Uživam v kristalno čistem morju, kamniti hiški na samem s senčno terasico. Z mojo družino seveda. Ki ravno tako uživa ob tem.
Torej zakaj že ti čutiš potrebo po žaljenju z opranimi možgani in bebavimi hlapci? Mogoče ti še vedno nisi našel/-la srečo oz. si je ne znaš narediti, pa zato tak ton?

A to ti iz lastnih izkušenj govoriiš, al kako?[/quote]

ne, jaz rada hodim na dopust. Ti pa lahko ali izboljšaš odnos z možem, hodiš sama na dopust, al pa kar doma ostaneš.[/quote]

Ne razumem vas ljudje, kako eni lahko ‘delate’ zaključke, na podlagi NIČESAR.
Moj odnos z možem je kakovosten in on je srečen …. samo, da sva skupaj, pa ni važno kje!
Doma ali na morju. Tako, da ni nobene potrebe po izboljševanju odnosa.
In ker meni ni do dopustovanja na morju, sva pač doma.
In nisem ga sita, le zakaj?
Saj nisem ‘kupovala mačka v žaklju’, ampak sem moža izbrala premišljeno in s srcem.

hja, sej ne da sm tolk fouš..kot naj bi taprav slovenc menda moral biti..
ampak …
sem seštel tele dni..
pa pride..36 dni dopusta..
ok, 3 dnevi druženja na morju so lahko tud vikend..torej 33dni…
a ste že prek 55, da imate toolk dopusta, pa ne vem kolk otrok..
a vzamete neplačan dopust..
me res zanima kaku..???
al to po en in dva dni vikende skup seštevate??

okrog plače in/ali samski/družina tud ne bi..

tega si pač vsak..dandanes že skor povprečnež,,ne more prvoščit..
pa včasih ne gre tolk za denar (ker se pač da znajt), kot morda za čas..
no če si sam svoj gospod.. tam okrog 30..

eh ja..
kje so ti časi..

New Report

Close