Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako premagati strah pred vodo?

Kako premagati strah pred vodo?

Sem že upokojenka, plavam nekako 2 M v vodi, ki mi sega malo čez pas. Obupno se bojim potopiti glavo v vodo, vedno moram z nogami do dna in najraje sem v vodi v pokončnem položaju. Strah sem dobila v mladosti, ko sem imela nesrečno prvo srečanje z vodo. Pa si tako želim tako ležerno plavati, kot vidim ostale plavalce…Ali obstajajo plavalni tečaji ta take boječneže?

Tečaji plavanja. Za odrasle in otroke. Ne vemo, iz kje si, ampak če malo pobrskaš, boš sigurno našla.

Ja, zato pa ena bolj koristni naložb staršev v svoje otroke, plavalni tečaj pri 5. letih in po možnosti še kakšno leto v kakem plavalnem klubu… !!

Jaz sem imela od 12 leta strah pred vodo, ker bi se v koloniji skoraj utopila. Pri 30 letih sem se strahu znebila s pomočjo mojega psa (velika pasma), ki je ves čas plaval z menoj in ob moji negotovosti sem se ga prijela za oprsnico, da me je malo vlekel v vodi. Takoj sem se počutila varno in sedaj končno plavam brez problema. Psa več ni, dočakal je 12 let, imamo sedaj drugega in ravno tako vedno na morju plava z menoj.

Tudi jaz ne znam plavati, čeprav imam nekaj let manj – 45. V mladosti pač ni bilo možnosti, v šoli v naravi sem sicer osvojila osnove, toda ker sicer nismo hodili na morje ali druge vode, je še tisto znanje izhlapelo.

Pred leti sem sicer enkrat plavala tudi z rokavčki, zdaj pa bi mi bilo preveč nerodno, pa še kilogrami so se nabrali in ne vem, če obstajajo takšni za težje.
Glavo potopiti mi je tudi meni neprijetno, obenem pa še očala nosim in sem tudi v vodi z njimi. Če bi zares plavala, bi videla bolj megleno in tudi zato nimam želje.

V bazenih sicer stojim tudi do višine skoraj ramen, v morju pa tudi jaz le do pasu. Cela sem v vodi le, ko se usedem ob obali ali sklonim v nizki vodi.

In zakaj bi morala glavo potopiti v vodo?
Plavaj v bazenih, kjer lahko vsak trenutek stopiš na tla.
V morje pa nesi s seboj blazino, da se boš počutila varno.
Pa uživaj zraven, namesto, da se mučiš!

Kilogrami so v vodi samo plus, da ostaneš na površju. Sploh v morski vodi se težji človek ne more potopiti. Izbirajte plitvejše obale (Rab …) in bazene (z morsko vodo) in začnite počasi: 2 metra, 5, 50, 100, 200. Še prej pa deset minut mrtveca, ležanje na vodi.

Uf, to pa prvič slišim. A to je samo pri mrtvaku ali kar na splošno, če kdo ne zna plavati?

New Report

Close