Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek požrešnost in pohlep

požrešnost in pohlep

Oče je pred kratkim prodal neko nepremičnino in to za kar lep denar.
Lahko bi vsi živeli samo od obresti. Še predno se je prodalo je vedno govoril da bo nam hčerkam, katere imamo vse že otroke, pomagal.
Ne, denar bo obdrzal za hude čase. Kakšne hude čase toliko denarja, jaz na 630 evrih sestre ena na zavodu no ena je medicinska sestra in ima tudi slabo plačo
Ne razumem zakaj malce ne pomaga da si vsi vsaj poplačamo kredite, da nekaj vnukom

Zame je to pohlep, je moj oče ampak….


Res, je pohlep. Tvoj.

Oče je pohlepen, kaj pa ti? hehe…

Glej, vse ste finančno uboge. Kaj če se kaj zgodi in bo moral oče v dom? Kaj če bo potreboval pomoč na domu? Kaj če zboli in bo moral plačevati zdravila? Ve lahko delate in preživite sebe, oče je starejši in ne more več služit denarja, lahko si pa na starost pomaga s tem, kar ima.

Mogoče je vsota res velika in se je oče ustrašil denarja, pa se ga boji iz rok dat. Mogoče se boji, da ga potem ne boste več pogledale. Mogoče vam noče dat denarja zaradi zetov. Mogoče vam želi dati sproti, obdariti vnuke za RD in podobno.
Ste se sploh pogovarjali o tem, kaj bo s toliko denarja?

nova
Uredništvo priporoča

In tvoje uporabniško ime je povsem ustrezno. Res si beton. V glavi!

Seveda se pogovarjamo! Že ves čas se ve da je ta denar od cele familije ne samo njegov.
On je samo na papirju bil ker je bil edini dedič še pred leti.
Denarja je pa toliko da imamo vsi lahko domove za starejše priskrbljene, če bi seveda kaj denarja nam ostalo. Še babica je vedno govorila, ko se bo prodalo, boste pa vsi lažje zadihali in ne živeli iz danes na jutri
Mogoče sem ja tudi jaz pohlepna ampak denar je od vseh…

ja beton maš v glavi bi rekla tut jst.Pa kaj bi rada no očeta spravla v grob da bi ti uživala.Kva sovražim tako golazen mrššš.

Seveda te bodo vsi spljuvali, toda jaz se strinjam s tabo, če prodal podedovano nepremičnino , potem to v bistvu ni njegov denar, ker gre za družinsko premoženje, predvidevam da je prišlo iz denacionalizacije ali kaj podobnega. V ostalem ne morem komentirati, ker ne vem, kako gmotno stojijo tvoji starši, koliko ste stari, zakaj delaš za minimalca in tako naprej.

Pa kaj ste to prodali za milijone?
Zanimivo, kako so predniki skup spravili milijone, ve ste pa nezaposlene ali na minimalcih.


pričakuj tukaj , da te bo kdo razumel. Ko živiš v stiski, ko komaj prebiješ iz meseca v mesec, je vsaka rešilna bilka dobrodošla, tukaj se pa širokoustijo in obrbejo bistvo tvojega vpašanja,kako so oni drugačni, ti pa pohlepna. Ja, Slovenceljn , pa dobrodušen, pograbil bi vse, če bi se le dalo.
Imaš prav, a moraš se boriti, samo ne po padlo z neba.

Če se res pogovarjate, potem ne vem, zakaj iščeš odgovore tu. Pojdi(te) do očeta in se z njim zmeni(te). Morda pa oče čaka, kako boste reagirali. Hmm …

Avtorico napadate v glavnem taki, ki so vam starši priskrbeli streho nad glavo.

… po večini odgovor ti gre na kozlanje kaj vse hodi po tej zemlji… škodoželjnost, fovšaritnost, privoščljivost, grabežlljivost, egoizem… in na tiste sos številke vplačujejo večinoma tisti z minimalcem !??

JA gre za podedovano nepremečnino. Za kakšno vrsto nepremičnino gre inkoliko denarja pa ne bi delila tukaj z vami, žal! ni pa malo
Sej če si samo predstavljate da bi vsi si lahko zagotovili neko nadstandardno nego v domu starejših občanov, potem ni malo denarja
No saj zdaj na smrt nismo skregani se pa nam sestram vsem zdi zamalo da ima ves denar on!
Pa celo zivljenje imamo z njim normalen očetovski odnos…ne vem več

Koliko denarja? Glej, 100 jurjev je res veliko denarja, ni pa to nek znesek, če ga razdeliš na 4. Tudi 200 jurjev ni nek znesek. Pol milijona se pa že pozna…

Res ne bi govorila oz. pisala o količini denarja.
Res 100, 200 jurjev bi kmalu pošlo…to pa ni mali znesek

Kakorkoli že upam, da dobimo svoj delež! to je vse!
Vlagaj, ustvarjaj, delaj ko si mlad, ko si enkrat star 78 kot moj oče!?
Lepo si v penziji in to je to
Mi bi si pa lahko kaj ustvarili, podjetje npr.,

Ampak užaljenost na forumu ti ne bo pomagala do rešitve. Sedite skupaj kot družina in se pogovorite. Morda pa ste hčerke očeta na kak način razočarale, je izgubil zaupanje v vas, ne zaupa vašim partnerjem, in se boji, da bo družinsko premoženje vzel dim? Tako mu povejte, kot si zdaj nam, ne samo, da misliš, da imaš pravico do tega denarja, pač pa, kako bi se ti z njim izboljšalo življenje (podjetje ipd.)

Če že celo življenje čakaš na ta denar, boš pa še nekaj let potrpela, saj dolgo verjetn ne bo treba. A te skrbi, da ga stari ne bo vtaknil kam drugam?


Napisal bom zelo grde, vem, ampak- če za podjetje rabiš sponzorja, je mogoče boljše, da ga ne odpreš.

Jaz tudi mislim, da tale forum ni rešitev. Razen, da si malo olajšaš dušo. Jaz te recimo – razumem.

Moja situacija: moj oče je brez denarja, ker sproti zapravlja precej več kot zasluži in sedaj, ko so mu starši umrli – je podedoval kar precej zemlje in če bi jo prodal bi bilo kar precej denarja, od katerega bi vsi lepo živeli. Ampak NE. On se je odločil, da bo vse zagonil za svoje užitke.

In to je skrajno egoistično. Razumem, če nimaš otrok – pač zagoniš, saj ne boš nič s sabo odnesel v grob. Taki ljudje ne bi smeli imeti otrok.

Jaz bom svojim potomcem zapustil VSAJ toliko, kot bom jaz podedoval – če ne več. In dal in pomagal jim bom tekom življenja, ne pa da bodo dedovali, ko bom jaz umrl pri recimo 100-ih oni pa bodo okoli 60…kaj jim bo denar takrat?

Tebi pa manjka samo še zlat obesek okoli vratu in svetniški sij okoli glave.
Bruhhhh…mršššššš!
Kva sovražim tako golazen,,,fuuuuj!

Te popolnoma razumem, ker imamo podobno situacijo doma.
Pri nas se o tem ne moremo pogovoriti. Vem pa, da starši denarja ne bodo zapravili.
Predlagam, da se z očetom skupaj usedete in pogovorite. Večkrat.

Končno!
Foušljivci, vi pa v jok in na drevo!
Se vam že kolca?

Glej,,oče je star in njemu denar pomeni varnost.

Koliko imate kreditov? Zmenite se, da naj da vsaki toliko, da poplača kredite in naj se to zapiše, koliko je katera dobila. Ostalo pa naj ima oče, če se tako bolj varno počuti. Ve boste pa že brez kreditov lažje zadihale.

Glej,,oče je star in njemu denar pomeni varnost.

Koliko imate kreditov? Zmenite se, da naj da vsaki toliko, da poplača kredite in naj se to zapiše, koliko je katera dobila. Ostalo pa naj ima oče, če se tako bolj varno počuti. Ve boste pa že brez kreditov lažje zadihale.[/quote]

VSEM ljudem denar pomeni varnost.
Pa naj bodo stari ali mladi.
To je samo izgovor.

100.000€ ni prav velika vsota za npr. dodatno nego za nepokrenega človeka v domu in poide lahko kar hitro. Lahko ga jutri nekaj useka in bo priklenjen na posteljo živel še 15 ali več let…Kateri zet ga bo potem šmirgal …ko bo že dobil svoj delež?

Ja stari …e saj je imel svojih sto jurjev mi smo naših 100 že deset let nazaj zafurali s kje naj zdaj vzamemo bo rekla druga hči in njen tip. Tretja pa tudi nima več…za oskrbo pa že pohaja…

Al vas denar boli vse!

New Report

Close