Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vas tako moti mošeja v LJ?

Kaj vas tako moti mošeja v LJ?

Res vas ne razumem, kaj vas tako moti gradnja mošeje v Ljubljani. Muslimani bodo pač imeli svoj verski objekt, kjer bodo opravljali njihove običaje. Kaj vas briga, kaj bodo tam počeli?? Zaradi mošeje se število muslimanov v Sloveniji ne bo ne zmanjšalo ne povečalo. Tudi verjetnost terorizma v Sloveniji, ki je že tako zelo majhna, zaradi tega ne bo naraščala. Skorajda ni prestolnice, ki ne bi imela mošeje, tako da res ne vem, zakaj ne bi bilo mošeje tudi v LJ. Zakaj pa vas sinagoge ne motijo? Slovenija ni ne muslimanska ne judovska država, temveč krščanska. Tudi v muslimanskih državah so katoliške zgradbe (cerkve), pa se tam narod ne pritožuje. Res vas ne razumem.

Povejte mi en konkreten razlog, zakaj vas gradnja mošeje moti?

ah pac dolgcajt preganjajo….

Moti me, ker je prevelika, pa še v centru je. Zaradi dnevnega vpitja bo okolica sčasoma postala muslimanski geto. Zato. Zgraditi bi jo morali nekje na obrobju, pa naj se tam kopičijo….

Moti me. Pika.

Pajade. Najprej so jo hoteli postaviti na obrobje, pa ste protestirali, da bo potem onesnažena pitna voda in pokvarjen znameniti ljubljanski skyline. Zdaj so jo dali nekam, kjer je dejansko nihče ne vidi, večina Ljubljančanov do zdaj sploh še vedela ni, da je tam kaj, pa vas spet moti. Kakšen center neki, popolnoma neizkoriščeno zemljišče bogu za hrbtom, kolikor se v mestu pač da bit bogu za hrbtom. Težite, zato da najedate, to je.

Genialen argument.

In za predhodnico, džamija ni v centru, ampak za Bežigradom.

pred 100 leti vas pa ni motila 🙂

Pajade. Najprej so jo hoteli postaviti na obrobje, pa ste protestirali, da bo potem onesnažena pitna voda in pokvarjen znameniti ljubljanski skyline. Zdaj so jo dali nekam, kjer je dejansko nihče ne vidi, večina Ljubljančanov do zdaj sploh še vedela ni, da je tam kaj, pa vas spet moti. Kakšen center neki, popolnoma neizkoriščeno zemljišče bogu za hrbtom, kolikor se v mestu pač da bit bogu za hrbtom. Težite, zato da najedate, to je.[/quote]

Res je, dejansko stoji na koncu mrtve ulice, kjer 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} monovk in monovcev še svoj živi dan ni hodilo. Sredi ničesar, ob železniški progi. Vidi se jo res iz okoliških blokov, ampak najbrž komu tudi ni všeč pogled na krščansko cerkev, pa na protestantsko …
Sem ateist in mi dol visi za vse cerkve. Se pa ne vtikam v vero drugih.

Ne zahajam v Ljubljano in me zato ne moti.

Naj jo imajo. Povsod po svetu so v večjih mestih.
Mogoče bi bilo res dobro, da ne bi bila čisto v centru. Pač to ni glavni verski objekt.


100 let nazaj tudi Hitler ni nikogar motil. Pa Stalin in Broz tudi ne.

Pa da ga jebeš, ne paše v Slovenijo. Nikamor.

Razloži malo.
Če bi ti živel/a nekje bogu za hrbtom in tam ne bi dovolili (ljudje) postavit cerkve tvoje vere? Pa precej vernikov bi bilo. Se ti ne bi zdelo normalno, da imaš “svojo” cerkev, tako kot muslimani, pravoslavci,židje….?

A bi kaj okrog tega povedala avtorica, če je denar sveta vladar:
http://www.reporter.si/slovenija/nekdanji-direktor-sove-veljalo-bi-razmisliti-o-zaustavitvi-gradnje-d{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEamije-v-ljubljani
Zakaj niso tudi Stožice postavili sredi LJubljane, na drugi strani imajo pa težave urediti neko kulturno dediščino, ki se ji reče Bežigrajski stadion?

Genialen argument.

In za predhodnico, džamija ni v centru, ampak za Bežigradom.[/quote]

Mogoče tisti kvadratni metri tal tlorisa res spadajo pod občino Bežigrad, kar pa ne pomeni, da dejansko ni v Centru. Dretje se bo slišalo po Bežigradu do Dunajske, po Šiški do Tivolija, po Centru do Metalke.

mene ne moti džamija v LJ, mene moti, da v združenih arabskih emiratih ni cerkve

Mislim da ni problem v sami stavbi. V bistvu bo arhitekturno popestrila mesto tako kot cerkve. Ljudje se bojijo fanatizma in posledicnega terorizma. Ni pa smiselno oklicati za fanatika in terorista vsakega ki bo stopil v svetisce ker marsikater musliman bo sel tja res samo molit. Med bosanci ni toliko fanatizma kot ga je med arabci in africani ker so bosanci kar nekaj svetlobnih let pred njimi s svojimi mozgani saj so vsi pismeni in znajo sami prebrati koran brez da jim ga kdo po svoje razlaga in seveda se vedno imajo slovanske gene kar se za arabce ne more rect.

V Ljubljani je vsaj 40 cerkva (https://sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_cerkva_v_Ljubljani). Zato se mi zdi bolj racionalno, da bi RKC prodala katerega od nerentabilnih objektov in bi bilo potem verjetno manj moteče kot pa je novogradnja v bližini centra. In ker je bil prodan objekt zgrajen s “prostovoljnimi” prispevki, bi kupnino lahko vrnili “darovalcem”. Zvonik je z lahkoto pretvoriti v minaret – malo bolj strma streha in zazidana okna, pa je.

5x dnevno bodo vpili z nje!
ve se, da so ta njihova “verska središča” leglo zla, zakaj to ne bi veljalo tudi za nas?
ve se, katera arabska država to financira in to me grozno moti, ne gre za dobrodelnost
itak, pa da me moti vedno večje število šipcev, ni dneva, da ne vidim zakrinkanih in zarutanih babnic v dolgih kiklah, pa njihovih dedcav, po možnosti z bradami
ne maram tega čudnega folka tu, saj so od nekdaj hodili k nam delavci z juga, samo takih kreatur pa še par let nazaj nisi videl na naših ulicah
ne maram arabcev
ne maram zamurcev
sem imela dovolj opravka s temi rasami, da vem, da so zahrbtni, pokvarjeni, kriminalci, v večini
so tudi v redu ljudje, ampak tisti šolani, intelektualci, teh pa pri nas ni ravno dosti, prihaja bolj golazen

Kako pa ti veš, da se št. muslimanov in možnost terorizma ne bo povečala?

https://en.wikipedia.org/wiki/Undercover_Mosque

… British imams making the following statements:

– Dr. Ijaz Mian: “You cannot accept the rule of the kaffir…[w]e have to rule ourselves and we have to rule the others.”

– Abu Usamah: “Allah has created the woman, even if she gets a PhD, deficient. Her intellect is incomplete, deficient. …It takes two witnesses of a woman to equal the one witness of the man.”

– Dr Bilal Philips: “The prophet Muhammad practically outlined the rules regarding marriage prior to puberty. With his practice, he clarified what is permissible, and that is why we shouldn’t have any issues about an older man marrying a younger woman, …”

– Al Jibali: “By the age of ten, it becomes an obligation on us to force her to wear hijab, and if she doesn’t wear hijab, we hit her.”

Ker je dal denar Katar, ki v BiH plačuje ženskam, da so zarutane, ker bo v njej klavnica, kjer bojo klali po njihovih postopkih, ki ne ustrezajo minimalnim higienskim standardom in ker je vera opij za ljudstvo in bi jo bilo treba z zakonom prepovedati, pa če se ves ostali svet vrže na trepalnice.

Kaj pa tale grozljiva kreatura od cerkve v Mariboru?
To vas pa ne moti?

http://www.matejzalar.si/neoklerikalni-slog/

Kaj pa tale grozljiva kreatura od cerkve v Mariboru?
To vas pa ne moti?

http://www.matejzalar.si/neoklerikalni-slog/%5B/quote%5D
Kot iz Trnjuljčice. Če bi jo moral gledat, bi me motilo.

Ko sem živela v Bagdadu, sem stanovala zelo blizu krščanske cerkve. Celo zvonik je imela.
Niti enkrat v vseh letih se ni nihče od Iračanov pritožil zaradi tega.

New Report

Close