Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mobilna telefonija, znižanje stroškov – prosim za nasvet

mobilna telefonija, znižanje stroškov – prosim za nasvet

Tisti, ki spremljate te zadeve, mi prosim poveste, kateri paket je najugodnejši in pri katerem operaterju za takega uporabnika, ki ne pretirava s pogovori v različna omrežja, inetrnet pa le občasno malo počekira. Simobil hoče od mene za to 22€ na mesec, zato se želim od njega posloviti. Kam naj grem? Hvala za vsak uporaben odgovor.

Imam boba in je ok. Ni ravno 9,99 kot oglaševano je pa 14. tudi ok.

Tud jaz sem ravno šla stran od simobila. Ker imam trojčka pri Telekomu,,sem tja dala še mobitel, v modrem paketu me bo tako razlika stala le 4 evre.

Najprej povej koliko enot potrebuješ. Ugodno imaš izimobil, sparmobil (če te ne moti predplačniški paket) Telemach

Najprej vzemi stare izpiske ter si v excellu naredi tabelo, koliko klicev si imela, SMSjev in MB prenosa podatkov (max, min in povprečje). Na podlagi tega potem poišči vse ponudnike ter pakete, ki se najbolj k temu ujemajo in so cenovno najugodnejši.

ne vem, mene stane predplačniški mobi pet ojrov na dva mesca in pol do tri.

Pa baterija na telefonu ti drži 5dni. Potem imaš telefon samo za gledanje.

Ravno včeraj sem kupila hčerki Telemachov predplačniški paket Free 2 Go. Trenutno je v akciji, menim, da sem opravila dober nakup.

http://telemach.si/mobilna-telefonija/FREE2GO

Aja, Preberi si okrog Revolucije, na koncu.

Ravno včeraj sem kupila hčerki Telemachov predplačniški paket Free 2 Go. Trenutno je v akciji, menim, da sem opravila dober nakup.

http://telemach.si/mobilna-telefonija/FREE2GO%5B/quote%5D
Ali je nakup dober je odvisno od tvojih oz. hčerkinih potreb.

Za 2€ in 5€ ni najugodneje (0.10€ na enoto). Predplačniški Bob ima 0.06€, Bob z naročnino pa 0.04€.
Za 10€ se izplača, če večinoma komunicira prek sporočil (SMS/MMS). Neomejeno klicev ima samo v Telemachovo omrežje. Torej, če imajo tisti, s katerimi največ komunicira tudi Telemach, potem ni problema, v nasprotnem primeru ima 100min klicev. Za 10€ je neugodno, če veliko brska po netu in kliče v druga omrežja.
Za 20€ je pa spet tam-tam, podobno kot pri 10€.

Zame ta paket ni dober, ker večinoma komuniciram z ljudmi, ki niso na Telemachu. Poleg tega imam večino komunikacije v obliki klicev in podatkovnega prometa.

Mene bob pride na mesec tocno 10 eur, tako da mi ni jasno zakaj so tebi naracunali 14.
Moras pa paziti da ne prekoracis 1500 enot / internet…jaz sem za kaksnih 400 mb in sem dobil poloznico za 24 eur:/

Zdaj pa ze nekaj casa pazim in placam vsak mesec lepih 10 eur.

ne, za to, da opravim tisto, kar je potrebno.
če hočem z nekom klepetat eno uro ali več, ga pokličem in povabim na pivo.

za klic porabim manj kot petnajst sekund…

V kaj pa ponucaš tiste 4€?
Jaz plačam več, kot je naročnina, ko sem vtujini ali pošiljam sms-e na tuje mobilne številke, mms-e sem pa skenslala in fotke pošiljam preko viberja ali messengerja.

Prejšnji mesec je bila akcija 11€ za 3000 enot, Bob ima pogosto akcije in so fajn, pa še vezan nisi.

Ravno včeraj sem kupila hčerki Telemachov predplačniški paket Free 2 Go. Trenutno je v akciji, menim, da sem opravila dober nakup.

http://telemach.si/mobilna-telefonija/FREE2GO%5B/quote%5D

Se mi ne zdi dober nakup. Bob ima sicer kartico precej dražjo, ampak to je enkratni nakup, v ponudbi ima pa tudi naročnino po porabi, torej brez fiksne naročnine, plačaš le toliko, kolikor porabiš, klic je 0,04€ na minuto. Moja mama je skrajno skromni uporabnik mobitela in sem ji naštimala ta Bobov paket.

Bob nima nobene naročnine. Klic ali SMS stane 0,04 evra in to je to.

Telemach Trojček plus 4 EUR doplačilo za mobilno telefonijo.
Nudijo zastonj 120 minut pogovora v tuja omrežja
plus
zastonj vsi pogovori v Telemach omrežju
plus
zastonj pošiljanje vseh MMS in SMS v vsa omrežja

New Report

Close