Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odobravate telesno kaznovanje otrok?

Odobravate telesno kaznovanje otrok?

Odobravate telesno kaznovanje otrok? Npr. s klofuto ali eno po riti? Se vam to zdi primeren vzgojni ukrep?

Seveda odobravam, a vse ima svoje meje! Ena po riti mu ze ne skodi, ce naredi kaj res groznega, ne pa npr. za kako brezvezno. Zdaj se bo o tem spet razpravljalo… Klofuta pa se mi ne zdi primerna, to pa res ne!

V določenih primerih ja. Eno čez rit.

jaz ne, sem odločno proti! meje ja – meje imamo vsi v življenju na vseh področjih tako ali drugače in tako je prav,d a jih iam tudi otrok starosti in razvoju pmerno, samo meje se nikakor pa ne postavlja s kakršnimkoli nasiljem! Sem proti telesnemu in vsakršnemu drugemu nasilju nad otroci! Pravzaprav nad komerkoli!

Sej za to pa gledamo po trgovinah,igriscih…razvajene pamze,ki ihto zganjajo za vsako malenkost.


adje ne bluzi z bedarijami, zato, ker ga se jih ne mlati zagotovo ne…
ampak zato, ker nimajo ustreznih mej – meje se pa ne postavljajo z mlatenjem…
btw. po tvoji čudni in nespoštljivi logiki- ko boš enkrat peljal malo čez 50 čez naselje, te bo policaj prebutal,d a si boš zapomnil – bo tako ok? po tvoji logiki… normalno da ne – ker je odgovornost za nespoštovanje te meje postavljena na človeški spoštljiv način – in enako povsem enako si zaslužijo spoštovanje in tudi spoštljivo postavljanje mej in učenje posledic in odgovornosti v ravnanju na spoštljiv način najšibkejši in najmlajši.

Seveda, kakšno po riti, vendar mora biti kazen opravičena in ‘situacijsko ustrezna’, namreč nekaterim otrokom je potrebno postaviti mejo s fizično kaznijo, ker drugo ne zaleže. Ekstrem je potem permisivna vzgoja, ko se otroku vse dopušča. Mislim, da je tudi slabo, da so vzgojiteljice in pedagoginje skoraj same ženske, ker otrok se tudi različno odziva glede na spol, če je to mati ali oče.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


adje ne bluzi z bedarijami, zato, ker ga se jih ne mlati zagotovo ne…
ampak zato, ker nimajo ustreznih mej – meje se pa ne postavljajo z mlatenjem…
btw. po tvoji čudni in nespoštljivi logiki- ko boš enkrat peljal malo čez 50 čez naselje, te bo policaj prebutal,d a si boš zapomnil – bo tako ok? po tvoji logiki… normalno da ne – ker je odgovornost za nespoštovanje te meje postavljena na človeški spoštljiv način – in enako povsem enako si zaslužijo spoštovanje in tudi spoštljivo postavljanje mej in učenje posledic in odgovornosti v ravnanju na spoštljiv način najšibkejši in najmlajši.[/quote]

Če mali tišči prste v šteker je bolje, da mu eno primažem kot, da ga štrom spajtla…..
Če kljub opozorilom sili čez cesto je bolje da dobi po riti kot, da ga zgazi avto.
Če želi koga poškodovat ravno tako. Žal se ne da vse na lep način dopovedat, ker otrok pač še ne razume besed, abstraktnih pojmov, razume pa grožnjo starša oz tisto čez rit.

Ne postavljaš mej z eno čez rit, z njo zgolj mejo braniš, če drugače ne razume.

Ne. Ker sem vzgojo že dala skozi, upam si trditi, da uspešno, mlatila nisem pa nikoli.

1. vsak pameten starš kot prvo v današnjih časih za vsak slučaj namesti varovala in kot drugo tako majhnega otroka ne pušča samega ter mu primerno starosti razloži kaj ja, kaj ne in zakaj ja in zakaj ne
2. Otrok sam ob cesti nima kaj letat, drži ga za roko, pa ga ne bo treba mlatit – razlaga kot zgoraj
3. Poškodovanje drugega? Nimam pojma, kako otroku razlagaš, zakaj nekomu ne povzročat bolečine, če ga zraven mlatiš?

In to se bo grdo slišalo, samo v zgodnji dobi je zelo primerljivo. Včasih so pse šolali na način mlatenja, pa se je sfižilo. Zakaj primerjava? Ker psa lahko enačiš z npr. cca 4 leta starim otrokom, torej…

Tole mi razloži v povezavi z vtičnico in prstov tiščanja tja, bi res prosila.

Tole mi razloži v povezavi z vtičnico in prstov tiščanja tja, bi res prosila.[/quote]
To gre pa za preventivo, ki mimogrede ne učinkuje. Plus, zakaj bi tlačil v vtičnico prste, če pa so žeblji pri roki. In ja tudi sam sem to preskusil, pa ne edini.

Tole mi razloži v povezavi z vtičnico in prstov tiščanja tja, bi res prosila.[/quote]
To gre pa za preventivo, ki mimogrede ne učinkuje. Plus, zakaj bi tlačil v vtičnico prste, če pa so žeblji pri roki. In ja tudi sam sem to preskusil, pa ne edini.[/quote]

Po tvoji logiki bi bil torej pravilen ukrep, da te s kladivom po rokah usekam?
Oziroma nisem še videla otroka, ki bi bil ob nadzoru odrasle osebe tako zelo brihten, da bi uspel vtaknit prste ali karkoli v zaščiteno vtičnico.
Ker si se ravno oglasil, kako torej to zgleda? Mama je pila kavo pri sosedi ali plela spominčice na vrtu ali kako?


To gre pa za preventivo, ki mimogrede ne učinkuje. Plus, zakaj bi tlačil v vtičnico prste, če pa so žeblji pri roki. In ja tudi sam sem to preskusil, pa ne edini.[/quote]

Po tvoji logiki bi bil torej pravilen ukrep, da te s kladivom po rokah usekam?
Oziroma nisem še videla otroka, ki bi bil ob nadzoru odrasle osebe tako zelo brihten, da bi uspel vtaknit prste ali karkoli v zaščiteno vtičnico.
Ker si se ravno oglasil, kako torej to zgleda? Mama je pila kavo pri sosedi ali plela spominčice na vrtu ali kako?[/quote]
Opa pikica, nikjer nisem trdil, da je to pravilno. Gre za reakcijo nekatreih, ki to izvajajo. Pomoje iz čistega strahu. Se spomnim nekoga, ki je, bolj kot je bil prestrašen, bolj je vpil nad otrokom.
Kako zgleda:-)))? Če se mulec nekaj nameni, lahko skačeš po glavi, pa ne bo pomagalo.

Po tvoji logiki bi bil torej pravilen ukrep, da te s kladivom po rokah usekam?
Oziroma nisem še videla otroka, ki bi bil ob nadzoru odrasle osebe tako zelo brihten, da bi uspel vtaknit prste ali karkoli v zaščiteno vtičnico.
Ker si se ravno oglasil, kako torej to zgleda? Mama je pila kavo pri sosedi ali plela spominčice na vrtu ali kako?[/quote]
Opa pikica, nikjer nisem trdil, da je to pravilno. Gre za reakcijo nekatreih, ki to izvajajo. Pomoje iz čistega strahu. Se spomnim nekoga, ki je, bolj kot je bil prestrašen, bolj je vpil nad otrokom.
Kako zgleda:-)))? Če se mulec nekaj nameni, lahko skačeš po glavi, pa ne bo pomagalo.[/quote]

Taka reakcija oz. vzgoja je torej merilo?
Taki pač niste zreli za imet otroke. Poleg tega, da ga izbrizgaš in se potem porodi, je treba bit zrel in vzgajat.
In, prosim, bom vljudna, ne kliči me pikica. Osladno in ogabno do amena.


Opa pikica, nikjer nisem trdil, da je to pravilno. Gre za reakcijo nekatreih, ki to izvajajo. Pomoje iz čistega strahu. Se spomnim nekoga, ki je, bolj kot je bil prestrašen, bolj je vpil nad otrokom.
Kako zgleda:-)))? Če se mulec nekaj nameni, lahko skačeš po glavi, pa ne bo pomagalo.[/quote]

Taka reakcija oz. vzgoja je torej merilo?
Taki pač niste zreli za imet otroke. Poleg tega, da ga izbrizgaš in se potem porodi, je treba bit zrel in vzgajat.
In, prosim, bom vljudna, ne kliči me pikica. Osladno in ogabno do amena.[/quote]
A si narediš uslugo in si najdeš kakšna očala, danes ti pa ne gre. Kje piše da je merilo. Sicer pa po tvojem pisanju lahko tudi jaz naredim zaključek, da če nisi sposobna prebrat in razumet, si verjetno obupen starš?

Mogoče sem, pa mi je sekira padla v med ali kaj takega? Tu je itak klasika, da nimamo pojma tisti, ki nismo imeli težav pri vzgoji.


Opa pikica, nikjer nisem trdil, da je to pravilno. Gre za reakcijo nekatreih, ki to izvajajo. Pomoje iz čistega strahu. Se spomnim nekoga, ki je, bolj kot je bil prestrašen, bolj je vpil nad otrokom.
Kako zgleda:-)))? Če se mulec nekaj nameni, lahko skačeš po glavi, pa ne bo pomagalo.[/quote]

Taka reakcija oz. vzgoja je torej merilo?
Taki pač niste zreli za imet otroke. Poleg tega, da ga izbrizgaš in se potem porodi, je treba bit zrel in vzgajat.
In, prosim, bom vljudna, ne kliči me pikica. Osladno in ogabno do amena.[/quote]
Glej črtica:-) Da ne bom žaljiv, dovolj sem bil zrel, da sem pri izbiri partnerke izločil vse, za katere sem bil prepričan, da ne bi zdržal pri njih iz katerikoli razloga. Tako razne kešpičke, lenobe, kot tudi tiste z težkim značajem in podobno. Sem pač ziheraš, že tako se hitro zalomi, zakaj bi zavestno ril v nesrečo. Za razliko od enih. Aja, ni ti treba pri vsakem pisanju vnašat vseh frustracij.


Ja, a ni super, si ena izmed redkih. In kje piše, da nimaš pojma in kje to pišem.

Itak, da je super. Vidiš, eni nam gre brez s prstom mignit 🙂


Itak. Če verjameš.

Ja, pol sem pač slepa očitno.

Kakšno čez rit, pocukat za lase ali uho, V PRAVEM TRENUTKU, glih toliko, da to otrok začuti, je najboljši vzgojni ukrep, seveda v času preden otroci pionirji ratajo, po tem bi znalo bit že prepozno s temi ukrepi. Zato je danes vse tako zblojeno, ko se najdejo pametni zagovrniki permanetne vzgoje in te mulci lepo pošiljajo v p.m brez slabe vesti, v smislu, kaj nam pa morejo ti starčki.

Če si prepričana, da ti laufa, ti pač laufa. Mene ni treba prepričevat, se niti ne poznava:-)

Permanentne vzgoje? 🙂

New Report

Close