Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

spalni vlak

Default avatar

beograd vlak

Gledala sem poceni karte za Beograd z vlakom. Ker se z vlakom nisem nikoli veliko vozila, me zanima kako je videti spanje na vlaku. Razmišljala sem, da bi šli zvečer na vlak, ker je 9 ur vožnje.
V ceniku je doplačilo za ležalnik 8€. kaj bi to pomenilo?
Hvala vsem za odgovore.
Default avatar

Žogca iz ofsajda

Spanja ni praktično nobenega, ker ravno zaspiš, že spet je tukaj meja. Ležalnik ni spalni vlak, ležalnik je običajna kabina, kjer doplačaš ležalnik. V spalnem vagonu so kabine s posteljami, dve postelji sta v kabini plus še ena dodatna, praktično na stropu. In tam ni doplačil, pač zakupiš spalni vagon. Vsaj tako je bilo še nekaj let nazaj. Ampak spanja je pa res zelo malo.

Jaz osebno sem boljše in več spala na avtobusu. Če greš z družino, pa mogoče to vseeno je pametna možnost. Bodo vsaj otroci spali. Če seveda ne naletite na trapaste carinike, ki bodo vztrajali, da jih budite.
Default avatar

zumzua

To pomeni, da zakupiš kupe kar pomeni 6 sedeŽev na vsaki strani trije, ki se žložijo v eno zakonsko posteljo in imaš svoja steklena vrata, ki jih zagrneš z zaveso.

Jaz sem bila že večkrat z tem vlakom za novo leto v Beogradu tudi sexat se da
Default avatar

Žogca iz ofsajda

zumzua je napisal/a:
Ampak to ni spalnik.
Default avatar

zumzua

Žogca iz ofsajda je napisal/a:

Če zakupiš kupe potem je
Default avatar

Žogca iz ofsajda

zumzua je napisal/a:
Ne, ni, to je ležalnik vagon. Spalni vagon je nekaj drugega. Ne vem, kaj avtorico zanima, ampak še enkrat ponavljam, da to ni ista reč.

V spalnem kupeju imaš pograd z dvema oziroma tremi posteljami, imaš umivalnik, imaš omarico nad umivalnikom, na posteljah je posteljnina in tako naprej. V tujini (ne na relaciji Ljubljana -Beograd) imaš v kupeju tudi stranišče in tuš.

Ležalni kupe je pa običajen kupe, kjer lahko sedeže podreš, da postanejo ležišča. Notri nimaš pa ničesar drugega in če ne zakupiš vseh šestih, se tudi zakleniti ne moreš.
Default avatar

Žogca iz ofsajda

Default avatar

zumzua

Saj v Slioveniji nimamo orient expresa da bi imeli prav spalne vagone.
Default avatar

Žogca iz ofsajda

zumzua je napisal/a:
Seveda imaš na relaciji Ljubljana - Beograd spalne vagone. Vem, ker sem velikokrat potovala z njim.
Default avatar

spalni vlak

Hvala vama.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net