Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Team building

Team building

Ali se pri vas v službi udeležujete team buildingov in koliko pogosto na leto jih imate in za koliko dni? Kako se obnesejo takšna skupna druženja v samem kolektivu, ali pripomorejo k boljši in zdravi klimi v delovnem okolju? Se jih udeležuje veliko zaposlenih? Jim je to všeč, ali jim je odveč? Trenutno je ta zadeva tako zelo popularna, saj večina podjetij prireja različne tem buildinge. Kako pa je pri vas?

team building imamo cca enkrat letno, ni glih samo druženje, ker program pripravi psiholog, je pa obvezno.

Pri nas ni obvezno, je pa večini kar malo odveč. Je pa znak slabega vodenja. Če je firma dobro vodena, je tim bilding vsak dan med službenim časom. Če je zadeva na silo, si lahko vodstvo vse skupaj nekam vtakne, s psihologom vred, od tega ni haska. Je pa moderno, to pa.

Pri nas je enkrat letno in je obvezno. Imamo pa ta druženja 2 dni in je kar precejšnji finančni zalogaj, kar se mi zdi glede na to da smo JS kar drago.

Team buildingi so neumnost. Delavci se najbolj skup vzamejo, kadar vodilni najbolj serjejo 😛

Če je obvezno in v roku delovnega časa – torej, da sem za to plačana, grem, ker pač moram. A je neumno in brez veze. Če je izven delovnega časa, pa ne grem, četudi je med vrsticami obvezno. Eni, predvsem mladi prepotentneži, ritolizniki, gnalci, ambiciozneži ipd. … ti se pa prav radi udeležujejo.

Če me pošteno plačajo in mi ne skačejo po glavi zaradi nepotrebnih neumnosti, me ne rabijo buildat za nič, ker bom tako in tako dala vse od sebe, da najbolje opravim svoje delo.

To si zmišljujejo šefi firm, kjer nič ne funkcionira. Smilite se mi, če morate v prostem času hoditi še na neke obvezne team buildinge. Mi imamo neke izlete, zabave itd…ampak te zadeve niso obvezne.

Se strinjam z napisanim. Tudi pri nas ni obvezno. Tam kjer so pravi vodje s pravimi vrlinami ni nobene potrebe po team building pranju možganov, ker se team building dela sproti vsak dan in vodja skrbi za vzdušje in dobre odnose, konflikti se sproti rešujejo itd. Team buildingi so tako kot zdravila, ki blažijo simptome bolezni in ne vplivajo na vzroke bolezni. Torej vzroki ostajajo. Pomanjkanje zdrave pameti in zdravih odnosov ni možno nadomestiti z team buildingi. Tam kjer se delajo team buildingi v večini primerov pomeni samo javno priznanje, da imajo v vodstvenih strukturah navadne drekače, ki nimajo pojma o vodenju. Team buildingi so biznis.
Pri nas so celo nekaj časa furali akademijo vodenja. Glede na rezultat in obnašanje udeležencev akademije vodenja bi bilo bolj koristno te ogromne denarje podariti npr. kakšni organizaciji, ki se ukvarja z otroci socialno ogroženih družin.
Mogoče jih je 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} res primernih za vodje, vsi ostali so navaden precenjen in preplačan šrot, ki drži lojtro ostalim, ki so višje in se jim klanjajo z rjavimi usti.

Se strinjam s predhodniki, to je znak slabega vodenja. Pri nas je obvezno, v okviru delovnega časa. Zapravljanje časa in denarja davkoplačevalcev. (Smo javni sektor.) Sem zagovornica reka: Služba je služba, družba pa družba.

Pri nas sicer niso bili tipični team buildingi, ampak izleti, ampak je bilo vse zlagano. Med službenim časom slabi odnosi, potem pa vsake toliko kakšni izleti, kjer naj bi igrali srečno in veselo “družinico”. Izletov so se udeleževali tisti, ki niso marali domov. :))

ja, tako je tudi pri nas. Mi pa smo še javni sektor in se mi povrhu zdi še škoda davkoplačevalskega denarja. Ko bi imeli vse ostalo urejeno, bi bilo dobro investirati v bolj pomembne stvari, ki so potrebne za sam proces dela. Ja, in lahko je z davkoplačevalskim denarjem igrat šerifa in se šopirit, to je veliko težje v gospodarstvu.

Kako pa izgleda tak dan?

Teambuilding je razvijanje sodelovanja in timskega dela znotraj delovne skupine. Tako nekako na kratko.

Teambuilding je razvijanje sodelovanja in timskega dela znotraj delovne skupine. Tako nekako na kratko.[/quote]
… ampak ce se to ne dela sproti, vsak dan, ves delovni cas, je neki 1x letno dogodek zapravljanje casa in denarja.
To ti je isto kot doma: ce ne delas celo leto na odnosih, ce ne razpucas stvari sproti, ti eno raftanje ne bo uredilo zveze. Ce redno skrbis za odnos, je lahko dobra nadgradnja, ampak ni nujna in ni osnovna.

Ah, to je vse preveč precenjeno in trenutna modna muha. Na odnosih bi morali delati čez celo leto in vlagati v zaposlene, da so motivirani za skupni cilj. Eno takšno druženje na leto žal ne bo nič spremenilo.

To ni trenutna muha. Pri nas se to gremo ze ene 15 let. Od zacetka je bilo fino, ker je slo za lastno organizacijo in manjso skupino. Zadnjih nekaj let pa se gremo to na visjih nivojih, sirsih skupinah in je vmes tudi nekaksen program.

Obvezno ni, sefi pa najedajo na polno, ce ne zelis it.

Šefi najedajo na polno iz enega samega razloga, da bi jih čim več prišlo in s tem prikrivajo dejansko stanje pred svojimi šefi. S tem prikrijejo svoje nesposobnosti vodenja. Si predstavljajte, da pride samo šef in morda še dva od desetih. Kaj to pove o šefu? Da je navaden luzer, ki ga nihče ne spoštuje in ne mara kot osebo. Ker pa imajo formalno pozicijo šefa uporabijo svojo formalno “moč” pozicije in najedajo, da na silo prepričajo ljudi. V bistvu pa nihče niti ne želi biti v njegovi bližini in ga gledati pred svojimi očmi.

In koliko časa trajajo ti team buildingi, po dan, dva ali celo več?

En dan.

Pri nas 2 dni, pa smo javni sektor. Se mi zdi škoda časa, predvsem pa škoda davkoplačevalskega denarja. Čez celo leto so odnosi napeti, tam pa se gremo neko happy family. To, da imajo nekateri privilegije je pa že druga zgodba. In potem gledati tisto prilizovanje in hinavščino, da ti gre kar na bruhanje. Groza, pa še davkoplačevalski denar se zapravlja, saJ take zadeve so kar finančni zalogaj.

Se igrate med dvema ognjema na teh dogajanjih?

Tim bilding je samo nepotreben strošek.

Sem prav žalostna, ko berem vaše pripombe. Sem namreč organizator teh dogodkov v naši firmi. Ponavadi ni zraven nobene tretje osebe, seminarje imamo na firmi med delovnim časom. Gre pa za izlete, oglede kakih tovarn in drugih obratov npr. Luka Koper, Pivovarna,… Je cel dan, včasih zapremo firmo, včasih vikend.
Vse plača firma. Me zanima (da bom lažje razumela sodelavce, ki nik

Sem prav žalostna, ko berem vaše pripombe. Sem namreč organizator teh dogodkov v naši firmi. Ponavadi ni zraven nobene tretje osebe, seminarje imamo na firmi med delovnim časom. Gre pa za izlete, oglede kakih tovarn in drugih obratov npr. Luka Koper, Pivovarna,… Je cel dan, včasih zapremo firmo, včasih vikend.
Vse plača firma. Me zanima (da bom lažje razumela sodelavce, ki nikoli ne gredo zraven, ali vam je res bedno eno soboto na 4 mesece reskirat za sodelavce, s katerimi preživiš 1/3lajfa?

New Report

Close