Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Depresija-zdravljenje

Depresija-zdravljenje

Malo sem še v šoku, ampak vseeno bom vesela vaših odgovorov.
Včeraj sem peljala v p. bolnišnico očeta zaradi depresije. Kljub neštetim številom preiskav zaradi bolečin v prsnem košu, razloga za nastanek bolečine niso našli. Oče je preprosto skoraj obupal, ker zaradi bolečin ni mogel funkcionirati kot človek. Možno je, da je razlog za bolečino tudi depresija sama, ni pa nujno.
V glavnem. vem, da ste se mnogi že spopadali s “temnimi oblaki”. Kakšne imate izkušnje s tem, kako ste se spopadali, ste sedaj “srečnejši”. Vesela bom odgovorov.

Ni povsem razumljivo, pišeš, da ste ga peljali v bolnico zaradi depresije, potem pa nadaljuješ, da niso našli vzroka za bolečine v prsih.

Za bolečino v prsih je lahko veliko različnih vzrokov, vedno se pa jemljejo resno. Seveda je lahko bolečina v prsih tudi psihičnega izvora. Napad panike je recimo po zunanjih znakih lahko čisto podoben srčnemu infarktu. Tako da bo najbolje, da se očetu še vedno posvečajo zdravniki s preiskavami, kot pa da na monu iščeš diagnoze in zdravljenje, če niti ne veš zakaj gre.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Moja teta je srčni bolnik. Ima neko specifično stanje, sicer ne vem točno kaj.

Skratka zadeva se ji je poslabšala, šla je v bolnico, kjer so jo tudi dokaj uspešno pozdravili.

Ampak ona je imela še vedno bolečine, predvsem pa jo je bilo strah, vsakič, ko je ostala sama doma za čez noč in podobno. Pravi panični napadi.

In potem je šla za določen čas na AD, se skulirala, prišla k sebi in zdaj je OK.

Psihoanaliza pravi, da je depresija jeza obrnjena navznoter, je trpljenje potisnjeno vase. In to seveda škodi organizmu. Depresija je torej neko telesno počutje, ko je človek tako zelo razočaran, tako zelo žalosten, da obupa, kot ste sama napisala, da enostavno NOČE VEČ živeti, bivati, ne zmore, nima moči, ker je tako zelo padel, zaradi zanj pretrdih udarcev življenja. Zato zdravniki predpišejo antidepresiv, ki ni pomirjevalo. Je ” več” kot to. Je stabilizator hormonske slike v možganih, predvsem serotonina, hormona, ki se iztroši ob depresiji, stresu, zato se ga dovaja z antidepresivom ( žal imajo antidepresivi stranske učinke, npr. porast teže itd). In seveda psihoterapija pomaga. Torej strokovni razgovor psihologa, z trpečim. Da se vse prenesti. Vem kaj je depresija, ki je rezultanta nekega dalj trajajočega trpljenja, znotraj družine, kjerkoli že. Meni je psihoterapevt povedal, da me je rešila inteligentnost, ker sem sama prebirala zahtevno literaturo, hotela sem razumeti. Psihoterapevt mi je takrat, po par srečanjih dejal lahko greste, zmogla boste skozi vse sama, ker imate zdravo pamet, ne glede na ranjeno srce. In res…srce si je ščasoma opomoglo od udarcev, razočaranj. Zdaj živim. RAZUMEM OGROMNO, izobražujem se OGROMNO. Razumem in sebe in druge. Vse bolj. Torej očetu ponudi RAZUMEVANJE, prijateljstvo. Naj se počuti tako kot se počuti. Naj kdaj zajoče. Človek je. In pokažite mu predvsem, vsi bližnji, da ste veseli, ker ga imate, da prispeva mozaiku, ki se mu reče življenje. S svojim lastnim obstojem. Vse dobro vam želim. Srečno.

1-2-3 krat mesečno se ga napijem in zadeve so uravnotežene.

1-2-3 krat mesečno se ga napijem in zadeve so uravnotežene.[/quote] Kako uravnotežene, da si pozabil že štet, kolikokrat se ga dejansko? Z alkoholom se duševe stiske le še povečujejo, ne lajšajo.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Zelo lep odgovor. Hvala.

Glej. Na monu ne iščem diagnoze. Nisem zdravnik in to tudi nikoli ne bom. V krizi pa človeku pomeni tudi nasvet od ljudi, ki so to preživeli. Za spodbudo potrebujem pozitivne izkušnje ljudi, ki imajo še nekaj srca, od tebe pa tega očitno ni mogoče pričakovat.

Moj oče se je.po mamini smrti čisto zrušil. Že, ko je še mama živela, je imel oskus samomora. Torej veš, da se ne more pohvaliti, da se zna kosati z večjimi težavami in nositi bremena življenja.
Bil je hospitaliziran, najprej na zaprtem, nato na odprtem oddelku. Jemal je antidepresive in antipsihotike. Lep čas. Njegovo stanje se je počasi izboljševalo. Res počasi.
Zdaj je že skoraj eno leto brez zdravil in je super. Prav super! Tako dobro, kot s sestro nisva pričakovali, da bo sploh še kdaj.

In takšnih primerov je ogromno!

Tako, da… 😉
Vse dobro!!

Glej. Na monu ne iščem diagnoze. Nisem zdravnik in to tudi nikoli ne bom. V krizi pa človeku pomeni tudi nasvet od ljudi, ki so to preživeli. Za spodbudo potrebujem pozitivne izkušnje ljudi, ki imajo še nekaj srca, od tebe pa tega očitno ni mogoče pričakovat.[/quote]

Bolečine v prsnem košu lahko izvirajo iz stene prsnega koša. Te bolečine so lahko kostno-mišičnega izvora. Če je že v letih, je pa sploh lahko vzrok v hrbtenici. Če bolečina popusti ob jemanju analgetikov, sigurno ne gre za depresijo. Skratka, predlagam, da se oglasite pri kakšnem ruskem ortopedu, ki jih je kar nekaj v Ljubljani.

Ja res, vse je lahko ortopedskega izvora in prav absurdno je strokovno neznanje nasih zdravnikov, ki kostno-misicne bolecine danes najraje pripisejo kar psihi. Jih je tudi zelo tezko organsko dokazati, potem pa te najraje naredijo kar umetno za norega!

New Report

Close