Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

dedovanje je sramota!

Default avatar

lorvnci

Zakaj sramota? Zato, ker dosežke prednikov izlorabljate za svoje iluzije sreče.
Ko nekdo reče " to pripada meni, ker sem dedinja..." mi gre na bruhanje.

Nekateri/nekatere komaj čakate, da nekaj podedujete in "ustvarite".
Kaj pa to, da po 3 generacijah je gnila kmetija ali gozd več vreden, kot celo vaše življenjsko delo.

Sam na dedovanje gledam kot na molitve, da je življenje odrekanje staršev, starih staršev omogočilo boljše življenje za vnuke in otroke.
Vendar če veš kaj naš čaka je to darilo sramotno sprejeti.
Default avatar

ja in

lorvnci je napisal/a:

Kaj pa to, da po 3 generacijah je gnila kmetija ali gozd več vreden, kot celo vaše življenjsko delo.

Sam na dedovanje gledam kot na molitve, da je življenje odrekanje staršev, starih staršev omogočilo boljše življenje za vnuke in otroke.
In kaj hočeš povedati, odpovej se dedovanju in to je to. Drugi te pa ne brigamo kako in kaj.
Default avatar

lorvnci

Kar želim povedati je to, da brez dedovanje slovenija propade v 1 dnevu. Nihče nič ne ustvari ampak živi na žuljih svojih staršev.
Delo na mnimalcu ni problem, če imaš streho nad glavo, hrano in za božič spodnjice.

Slovenci smo tako patetični, da so sanje normalnost
Default avatar

obstajajo

Živijo tudi ljudje,ki jim ni do dediščine in na stvari ki se jih podedueje ne gledajo-mo kot na uspeh.
Vse kar šteje je lasten zaslužek in življenje na minimalcu niso sanje ampak povod in vzrok za več kot so nekateri predvideli, pričakovali in želeli.Na žalost zavistnežev namreč!
Default avatar

modrival

Kam bi pa ti to avtorše prepustilo, če nekdo umre, ker nese noben nič s sabo?
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar

modrival

Drugo je pa tudi to, sam vem, da sem tudi marsikaj prispeval v domu kjer sem odraščal. Sicer sem se dedovanju odpovedal v korist sestre in kaj je zdaj ona slaba, ker je sprejela hišo, bi jo morala podret ali kako, parcelo dat državi ali komu, da bi nekje drugje novo zgradila?
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar

Očitno

lorvnci je napisal/a:

Očitno nisi še nič dedovala, pa najbrž tudi nič ne boš in ti zavist na polno ven seka. Je*i ga, nekateri dedujejo, drugi ne, sprijazni se, življenje pač ni pravično.
Default avatar

požrtost

Očitno je napisal/a:
lorvnci je napisal/a:

Očitno nisi še nič dedovala, pa najbrž tudi nič ne boš in ti zavist na polno ven seka. Je*i ga, nekateri dedujejo, drugi ne, sprijazni se, življenje pač ni pravično.
Se strinjam, da ni še nič dedoval, pa obeti, da bo kaj so slabi.

Ampak, kaj pa naj se zgodi z dosežki prednikov? Materialne stvari na karitas, RK, sosedovi micki???
Kaj pa dedovanje nematerialnih stvari, kot so izumi? Imaš do njih tudi tak odnos, da jih ne uporabljaš? Voziš se ne, karjole tudi ne uporabljaš, če se osredotočim samo na kolo... ;)))
Štekaš?
Če boš imel priliko dedovati imaš samo 2 možnosti, ali dediščino sprejmeš ali pa ne. Kaj tebi nalaga tvoja vest ob tem pa je tvoja stvar. Mnogi doma delajo od otroštva in si dediščino pravzaprav tudi zaslužijo. Mnogi ne. Odvisno.
Default avatar

ččč

Jst sem do hiše prišla brez dedovanja, zato ne posplošuj. S svojimi žulji sva prišla najprej do garsonjere, nato trosobnega stanovanja in sedaj kupila hišo. Vedno sva po večini obnavljala sama, zato ne posplošuj. Drugače je pa logično, da vzameš če ti kaj pripada. Jst bi tudi, če bi prišlo do dedovanja.
Default avatar

Rangleri

Dedovanje je normalno. Skoraj vsak človek zapusti kaj za sabo, nekaj gotovine, kakšno nepremičnino, morda zlato verižico...
Kaj naj bi po tvoje naredili: podrli hiše, zažgali nepremičnine in zlato odvrgli v potok, kajne?
Dedovanje pomeni tudi nadaljevanje neke tradicije, nekega rodu, nadaljevanje kmetije...
Kar pa ne pomeni, da kdor kaj deduje, da je slab človek. Če imaš otroke veš, da se bo vse to nadaljevalo, da bo nekega dne prišlo v roke vnukom.
Default avatar

Gost™

brez dedovanja - prenosa iz roda v rod ... tudi neta ne bi bilo.
Kje bi potem bila ta tema in zmrdovanje nad dedovanjem ???
Default avatar

Tara_S

Dokler nisem prišla na MON, sploh nisem vedela, koliko imajo ljudje za opraviti z dedovanjem. No, je pa res, da sedaj tudi vem, zakaj nekateri ljudje okrog mene ne potrebujejo kreditov.
Default avatar

Gost™

Tara_S je napisal/a:
Dokler nisem prišla na MON, sploh nisem vedela, koliko imajo ljudje za opraviti z dedovanjem. No, je pa res, da sedaj tudi vem, zakaj nekateri ljudje okrog mene ne potrebujejo kreditov.
In??
imaš nič in nikogar, ki bi dedoval po tebi? Suha veja človeštva?
Default avatar

zatiran suženj

Tara_S je napisal/a:
če imaš kredite nisi ne svoboden in ne človek
si suženj kreditodajalca
Default avatar

Tara_S

Ajej, ajej, pa ste res nemogoči s tem materializmom....
Default avatar

Tvoja_teta

zatiran suženj je napisal/a:
si suženj kreditodajalca
Kaj zdaj? Dedovanje je sramota, če vzameš kredit, si pa suženj.
Default avatar

Tara_S

Tvoja_teta je napisal/a:
zatiran suženj je napisal/a:
si suženj kreditodajalca
Kaj zdaj? Dedovanje je sramota, če vzameš kredit, si pa suženj.
Exactly my point. :-)
Default avatar

Gost™

Tara_S je napisal/a:
jebat ga - če je pa tako dobro se po dobri hrani in pijački dobro, v lepem sekretu, usrat ☺
pa udobne, iz dobrega materiala cote oblečt in se z dobrim avtom odpeljat na šiht po dobro plačko ☺
itak pa zraven spada še jebozovna, dobrega izgleda in udobna bejba ☺♥
Default avatar

Tara_S

Gost™ je napisal/a:
Tara_S je napisal/a:
jebat ga - če je pa tako dobro se po dobri hrani in pijački dobro, v lepem sekretu, usrat ☺
pa udobne, iz dobrega materiala cote oblečt in se z dobrim avtom odpeljat na šiht po dobro plačko ☺
itak pa zraven spada še jebozovna, dobrega izgleda in udobna bejba ☺♥
Srčece, ti kar. Ti ne zavidam. :-)))
Default avatar

borat jaz

Kot že zgoraj rečeno; tako materialno kot nematerialno dedovanje na družbenem nivoju omogoča napredek. Naj bi vsaka generacija na novo odkrivala ogenj in na podrtih hišah iz blata gradila nove enake, namesto da bi izpopolnjevala stare?
Dedovanje (tu ne mislim samo nepremičnin, temveč manjših predmetov, ki lahko imajo ali pa tudi ne neko materialno ovrednoteno vrednost) posredno lahko pomeni tudi boljši občutek pripadnosti (družini, rodu, narodu), kar človeku tudi v psihološkem smislu nudi večji občutek varnosti in samozavesti, hkrati pa na družbenem področju prek tradicije omogočajo večjo identifikacijo s skupnostjo in s tem enotnost.
Boljše izhodiščne možnosti, ki jih imaš z dedovanjem, omogočajo človeku večjo svobodo, neodvisnost. Svojo energijo mlad človek tako lažje usmerja v razvoj svojih potencialov (in s tem lahko tudi več prispeva družbi), ne pa da mora - velikokrat tudi na račun zdravja - vložiti vse sile, da pride do strehe nad glavo in životariti.