Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hčerka in njen fant

Hčerka in njen fant

Hčera je dobra meseca dni v vezi. Odkar ga je nam predstavila je bil vse vikende pri nas. Sedaj ko so počitnice se je očitno pa kar preselil k nam, ne da bi koga vprašal če lahko. Večino dneva preživita v njeni sobi. Prideta v kuhinjo ko si pripravljata kako hrano.
Namreč, trenutno imamo delo okoli hiše, pa nič od njega da bi se ponudil za kakšno pomoč.
To me moti.
Ne vem kako si to predstavljajo nejgovi starši, očitno niso nič v skrbeh za sina, da biva kar pri nas na naše stroške?

Je morda tu kdo v podobni situaciji, in kako bi Vi to izpeljali da ne bi prizadeli otroka?

Sklepam, da gre to za otroke?
In to vse gledate ali kako? Mu že paše, da ste tako gostoljubni.

Koliko je stara?
usedi se z njo za mizo in načni normalen pogovor, o tem, kako si predstavljaš nadaljnje sobivanje in da nisi pripravljen na to, da se ti nekdo meni nič tebi nič preseli v hišo in da pričakuješ, da bosta sobivanje malo omejila

nova
Uredništvo priporoča

Starost 18. let, ja.

od žepnine ji odtrgaj najemnino stanovanja in stroške bivanja

Sploh ne vidim težave, ko prideta v kuhinjo, jima poveš, kaj se bo delalo in če ne prideta pomagat, potrkaš na vrata hčerine sobe in ju pokličeš. Oba.

Vidim da gre za mlad par in se temu primerno tudi obnašata,saj kaj pa bi ti hotel saj ni poročen z njo pa tud verjetno ni njen zadnji

Moti me predvsem to da kar živi pri nas……


pravzaprav ste vsi v kar veliko prekrških … od prijave bivališča, ocenjene vrednosti najemnine, nudenja spolnih uslug (jep ata: si zvodnik ☺ ) …
zreli ste za prijavo na FURS, CSD, Policijo

Tukaj je predvsem nesporazum med starši in otroci,točneje med vami in hčero. Ker ji niste najbrž nikoli jasno dali vedeti kako in kaj bo,ko bo prišlo do “resne” veze. In najbrž je fant hčero vprašal oz vsaj v pogovoru omenil,da kaj pa glede staršev in kako bo z njimi in predvidevam,da je hči odgovorila v smislu: Ne skrbi,jih ne bo motilo,če sva veliko skupaj. In potem nastane takale zmeda. Če bi se oglasili,ko je začel fant bivakirati pri vas vse vikende,sem sigurna,da do take situacije,kot je sedaj ne bi prišlo.
Gled pomoči pri delu pa: pomagati bi praviloma morala oba ne samo fant. Vsak po svojih močeh in sposobnostih.

Nimam se za tradicionalistko, niti za nazadnjaško, imam pa nekaj načel in res si ne predstavljam, da bi v sobi poleg najine spalnice spala hči s fantom… In da bi bil ta fant kar cele dneve pri nas…
Kako imate to urejeno?
Večkrat slišim, kako fantje spijo pri dekletih in obratno, meni to sploh ne sede. Ja, smo mi tudi spali pri fantih/puncah, ampak ko so bili ti sami doma.

Bojim se, da si kar malo zamudil. Red bi moral narediti takoj. Ker če bi takoj rekel, da tako ne gre, bi ti bila hvaležna za vsak obisk. Ker pa imata zdaj vse in jima boš to vse vzel, boš totalno najslabši. In ja, ne vem kako krasni staršev ne more imeti, če jih ne zanima, kje je njihov otrok več kot doma.

o kaksnih otrocih se pogovarjamo?? stara je 18 let. konec. odrasla oseba.. je pa druga zgodba kako ima v glavi poslihtano… jaz sem pri 18 ze 2 leti zivela na svojem in se sama prezivljala..
razumem oceta, najbolj vas moti to, ker se je kar prislinil k vam, brez kaksnega pogovora, niti ni toliko da bi se ponudil pri pomoci okoli hise… nevem sicer koliko je star on, ampak to kaze na otrocje misljenje… nedozorelost in zivljenje… najve koristi mu boste naredili, ce mu boste direktno rekli : cuj daj mi pejt malo pomagat tamle zunaj nekaj pospravit ali pa kaj podobnega… zdelo se mu bo super, ker se bo povezal s tastom in bo nekaj koristen… moje mnenje.. hcera bo pa tudi zadovoljna da sodelujete…

Očka, ne se sekirat. Punca bo še veliko fantov takole domov privlekla. Tako, da bo pa mogoče naslednji bolj priden. Drugače pa potem naslednji in naslednji. Jih bo še dosti stanovalo pri vas.

Hvala za Vaša mnenja, mi je bilo povsem jasno da se bomo mogli skupaj usesti za mizo , in se pogovorit….

In kako bo hčer izvedela, da te to moti? Če problem opisuješ na forumu, ne bo rešitve.
Sicer imaš pa ti vse niti v rokah – če rečeš, da ne dovoliš, ne dovoliš. Povsem jasno, In na mizo postaviš tri krožnike. In pokličeš hčer k delu, ko je treba. Vzgojni del ste že zamudili, sooči se s posledicami in ukrepaj kjer se še da.

predvsem naj ima hči doma tudi odgovornosti in ne samo pravic.
Če ste že zdaj njeni “sužnji”, bo vedno huje.
To ni prava vzgoja. Navajate jo, da si lahko vzame kar hoče, brez da bi sama za to kaj prispevala.
Če bi ona doma kaj delala, potem bi tudi fant kaj prispeval v obliki dela.
Hkrati ji znižujete ceno v odnosu do fanta. Ker lahko tudi on pri vas po mili volji jemlje in se za to nič ne potrudi. V naravi moškega je da se mora potruditi in poskrbeti za samico in če se potrudi, potem to bolj ceni.
Skratka naredite red na vljuden način.

Ta fant ima preračunljive starše.
Imata mir pred njim, pa še prišparata pri hrani (taki mladci pojejo še pa još).
Sem ta starim dvema od tega fanta, kar malo fouš.

Avtor, kaj naj ti rečem?
Da moraš take stvari spraševati tu na forumu in pričakuješ od nas nasvete in odgovore, kaže na tvojo zrelost.
Se sploh ne čudim, da je pri vas tako kot je.
Največje bogastvo za otroka (starost ni pomembna) je, da ima modre, preudarne in zrele starše.
To je za otroke blagoslov.

Mislim, da delaš prevelikega slona iz te muhe. Če rabiš pomoč okoli hiše ga enostavno prosi, da ti pomaga. Pa ne samo njega, tudi njo. Če želiš, da nista zaprta v svoji sobi pa jima povej, da morajo biti vrata vedno odprta, a to se mi zdi otročje.
Glede tega, da je vedno pri vas pa se vprašaj, kaj pa če je kaj narobe pri njih? Bi bila raje, da tvoje hčere ni nič doma?

Poudarek je na tem, da nisi tradicionalistka in nazadnjaška, seveda. :-)))

Kaj hočeš! On še ni v fazi, ko bi mu bilo treba pred tečno babo bežat v delo. Je pa na dobri poti.

ja to je sedaj kar navada, da starši financirajo seks veze svojih otrok do tridesetega leta.
Čudno da se s hčerko nič ne pogovarjate o načinu življenja, načrtih, obveznostih.
Če sta skoz v sobi, bo to počasi štelo za izvenzakonsko skupnost in če doma kaj prenavljate, se šteje da tudi zet prispeva in ga bostse izplačevali, če gresta narazen.

Če mu boš težil, bo nehal hodit k vam, s hčerko se bosta pa drugje dobivala.

Pozabila si povedati, da ste se porivali v avtih, na wc-jih..

To sta gotovo dva, ki sta bila med počitnicami vedno crkljana in sta lahko spančkala do poldne, ker sta bila takooooooo utrujena od šolskega leta. Kje ste bili vseh 18 let do zdaj?

New Report

Close