Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mož prvič položil roka name

mož prvič položil roka name

Poročena sva skoraj 6 let, imava dva otroka, stara 4 in 2 leti.
Včeraj sem prišla iz službe ob 17:30, tako kot vsak dan. Mož zrihta otroka dokler me ni, nato pa gre v delavnico delat ali na kmetijo. Ni minila niti minuta ko sem prišla pa že slišim iz hodnika njegovega očeta, danes je pa potrebno takoj nekaj pokositi. Potem pa še od moža brat, nujno pojdi pokositi to in to. Meni se je pač malo odpeljalo in sem zaloputnila z vrati. Mož pa pride za mano me nadere, močno udari po hrbtu in dobila sem že močno klofuto po obrazu.

Nikomur še nikdar nisem nič rekla v njegovi družini, ampak enostavno ne morem biti več tiho, ker se tukaj ne počutim več dobro. Stalno sem živčna, v službi imam veliko dela, vozim se daleč. Doma pa nobene podpore moža, kmetija in delo je vedno na prvem mestu. Razumem da je delo, ampak tudi ko se vse postori tast in od moža brat ne moreta mojega moža gledati brez dela niti en dan. Se že kaj spomnita, da je za narediti.
Njegov brat ni poročen, pri 40 tudi nima punce, zato ima toliko časa in se vmešava v našo družino. Tast je deloholik.

Mogoče sem si zaslužila to včeraj, ampak ne vem če bom lahko tukaj še zdržala.

kar je naredil je nasilje, sama poveš, da se tam ne počutiš dobro, pravico imaš tako čutiti. Svetujem ti, da se greš pogovoriti na center za socialno delo, oni se ukvarjajo z tem. Lahko bi ga tudi prijavila na policijo zaradi nasilja, po zakonu o preprečevanju nasilja v družini, to je nevzdržno kjer ti živiš. Pojdi na center za socialno delo za začetek!! Gre se za TVOJE življenje.

Nedopustno, žaljivo….tvoj “mož” se je tako razjezil, da je tebe UDARIL.

Prasec!

Ne vem kaj boš naredila….zoprno je ko so enkrat otroci tu…ampak jaz bi na tvojem mestu na prvo mesto dala sebe….začni iskati rešitve….začni s pogovorom…

Zakaj tiščiš v sebi, kaj te muči, pogovarjaj se z njim, ukrepaj, preden ga boš tako zasovražila, da ne bo nič več pomagalo.

nova
Uredništvo priporoča

IN ZAPOMNI SI: NISI SI ZASLUŽILA, DA TE NEKDO PRETEPA. TUDI POLICIJA TI LAHKO ENAKO POVE, verjemi, vem o čem govorim.

Rešitev zate je ODHOD OD TAM. V NAJEM NEKAM, K STARŠEM, SORODNIKOM. ZAŽIVI SPET TVOJE LASTNO ŽIVLJENJE, NE BODI VEČ SUŽNJA.

udarca si pač ni moč zaslužit …. so drugi načini, s katerimi se zadeve razčiščujejo, udarec pa ti sporoča nekaj povsem drugega … nadvlado, premoč, nespoštovanje, pa še kaj … in to ni to, kar si doma želiš občutit od človeka, ki bi moral biti podpora.

pogovor vama seveda ne uide … z njim boš pa ugotovila, v katero smer razmišlja tvoj mož in kaj so njegove prioritete, pa koliko sta se pripravljena drug drugemu prilagodit in kakšne kompromise sklepat.

Gospa, Po zakonu o preprečevanju nasilja v družini, ki je zelo aktualen pri delu policije in centra za socialno delo, imate pravice, da REČETE NE SUŽENJSTVU IN NASILJU NAD VAMI. NISTE DOLŽNA BITI SUŽNJA NE TASTU, NE SVAKU, NE MOŽU. Tukaj si preberite, recimo na spletni strani od ljubljanskega centra za socialno delo, informacije o delu centra za socialno delo kateri po vsej Sloveniji sodelujejo tudi z policijskimi postajami. Pojdite na najbližji center za socialno delo ali na najbližjo policijsko postajo. Srečno. http://www.csd-lj-siska.si/dejavnosti/dejavnosti.asp?DID=1269893630

Ženska, ki kaj takega zapiše oz. ji taka misel sploh pride na pamet, si je vsekakor zaslužila, kar je dobila.

Gospa tukaj na spletni strani od policije pa si lahko tudi preberete kako deluje policija, policija vas bo zaščitila. Slovenska policija se veliko izobražuje na tematiko družinskega nasilja, sodeluje z centrom za socialno delo, stopite do CSD ali do policije. http://www.policija.si/index.php/preventiva-/preventiva/67685-nasilje-v-druini-informacije-o-postopku-na-policiji

ne vem kaj bi storila, če bi se zgodilo meni, verjetno od šoka nič. samo kasneje pa je prav da se o tem spregovori – mora vedeti, da greš če se to ponovi. žal mislim da je šleva in sicer ker je bil jezen, se je znesel nad šibkim- naj gre raje delat red k svojemu očetu in bratu! ni v redu. jaz se včasih tudi zderem, dam ven kar me tišči.

potegni se zase! ali te bosta otroka gledala pretepeno? ker je tvoj bedak bo to ponovil! (ker mu pustiš in vse pod preprogo). imaš vso pravico, da si premisliš živet na kmetiji, vso pravico ga zapustit ali kar te pač teži. partnerja si morata biti v oporo!

Gospa torej povedala sem vam ZAKONITE PRAVICE, pomagajo glede tega, torej na CSD, ali pri policiji. VSE DRUGO RAZGLABLJANJE TUKAJ JE ODVEČ. Pojdite na prvi center za socialno delo ki ga vidite ali na prvo policijsko postajo. Gre se za vaše življenje gospa, tukaj vam nihče ne bo pomagal, morda vam bo kdo še kaj grdega tukaj zabrusil, ne berite tukaj nič več kot to kar sem vam povedala po strokovni plati. Imate možnost pomoči, stopite do tistih, ki vam jih opisujem ves čas. Držite se. Gre se za VAŠE življenje, gospa. Zakon vas ščiti. Policija in CSD torej.


kakšne pa ti pišeš o sebi, da si si zaslzžila klofuto, ker si zaloputnila z vrati – resno no… pa kaj si ti tam njihova služkinja in otrok, da te bodo kao disciplinirali in da se imajo pravico znašati nad teboj…
še nad otrokom in sužnji nasilje ni opravičljivo – ni nad nikomer, ne pa da pišeš,d a si si zaslužila klofuto – tvoj mož te niti malo ne spoštuje, spokaj danes!
Jaz s takim tipom neb bla, da samo enkrat položi roko name! Bi videl vraga! pa da bi se drrl name – če ga kaj moti, naj se gre zdret na fotra in brata – name se ne bo! in bi mu povedalsa nazaj za prvi udarec pa prijava na policijo! Si je moj lastni fotr dovolil me enkrat tako spraviti name kot odraslo – je dobil isto prijavo in sem mu v obraz povedala. Da enkrat mu na pamet ne pade več kaj takega – niti da pomisli ne!
Jaz spoštujem druge in nikogar e tepem, tudi mene nihče ne bo in me bo spoštoval.
Tako da ti tudi naredi isto in se postavi zase. Dokler boš mnenja,da si klofute zaslužiš – jao to ni dobro. Pojdi po pomoč najprej zase, ker to tvoje prepričanje in razmišljanje je napačno. Začni se ceniti.

ženska ima da trpi in potrpi.
Si pravilno doumela, da si si jih zaslužila.

Gospa torej povedala sem vam ZAKONITE PRAVICE, pomagajo glede tega, torej na CSD, ali pri policiji. VSE DRUGO RAZGLABLJANJE TUKAJ JE ODVEČ. Pojdite na prvi center za socialno delo ki ga vidite ali na prvo policijsko postajo. Gre se za vaše življenje gospa, tukaj vam nihče ne bo pomagal, morda vam bo kdo še kaj grdega tukaj zabrusil, ne berite tukaj nič več kot to kar sem vam povedala po strokovni plati. Imate možnost pomoči, stopite do tistih, ki vam jih opisujem ves čas. Držite se. Gre se za VAŠE življenje, gospa. Zakon vas ščiti. Policija in CSD torej.

Samo vas je pa na kupu… To je tako, če se greš družino, si pa v bistvu v neke sorte komuni…

čaki, čaki..zaradi zaloputeniih vrat te je namlatu? madona, a ste to resni? MIslim, še otroku če res del ato zanalašč daš max eno čez rit, ampak to je res konec vseh koncev, ampak čez hrbt+facka? ne vem no, meni to rahlo diši po eni orng diktaturi, pa tudi se bojim iz napisanega da znaš v bodoče”če boš pregrobo zapirala vrata” kasirat še kaj več

jaz bi na tvojem mestu počakal da se stvar shladi, orng shladi, nato pa pogovor zakaj in kako je do tega prišlo. Slab dan, itd…. tega se v takih primerih ne kupuje. Vpraši in terjaj direkt odgovor zakaj čez hrbt+ facka. pa pojasni mu, da naslednjič lahk za tako zadevo položnico +sodnika kasira.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

pojdi hitro hitro kot le moreš. dolžna si zaščitit sebe predvsem pa OTROKA! dolžna si, veš to?

bela kravica. s takim idyotom ko enkrat udari, se nimaš v tem življenju več kej pogovarjat.

bela kravica. s takim idyotom ko enkrat udari, se nimaš v tem življenju več kej pogovarjat.[/quote]

verjento maš prav, je pa tu zadi še neki druzga. Namreč, da si ga familija bolj prilašča kt pa žena. To je pa fino vedet kam bo mož potegnu, torej s familijo (posledično ločitev), al jih ma tud on poln kufer in tega da jim je služkinja in je cajt da familija začne jovo na novo nekje proč od njih, Torej žena + froci + kufri pa stran. To je še zadnja stvar ki ju ali združuje ali razdrvaja. Ti pa povem da znajo familijarni člani, alp akak “fejst dobri prijatelji” met večji vpliv na človeka kt pa njegovi bližnji. če je vpliv recimo temu dober, fer ni panike. Jeba je ko na tak način začno tile bližnji uresničevat svojo ideologijo. Mam podobno v žlahti, do batin ni pa tud ni prišlo, verbalno pa z a iti kar daleč. Ampak tko se j ečlovek odloču, bližje in bolj se razume s tistimi, katerim je lutka in to je to. Nejgova določitev, on bo nosu posledice

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Verjemi, da se ni šlo za vrata. Vrata so le vrh ledene gore.
Moški je razcepljen med ženo in svojo familijo in pod enim in drugim pritiskom. Zato je potrebno reševati vzrok in to niso zaloputnjena vrata.

Ne razumem, kaj se sploh spuščate v taka razmerja in štepate otroke? Ne boš rekla, da se že prej ni videlo, da je vse ena živčnost in delo za brez veze in sposobnosti učinkovitega organiziranja. In seveda zdaj boš ti igrala žrtev, ko se odzivaš na enak način z jezo, loputanjem z vrati in predvidevam da kričite in zmerjate en čez drugega in ne veš kateri je hujši. Ko boste zavrteli sodne mline , ker sami niste sposobni nič rešit, bo pa še petkrat huje, nasrkali boste vsi, otroc pa itak zavoženi in s travmami.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Verjemi, da se ni šlo za vrata. Vrata so le vrh ledene gore.
Moški je razcepljen med ženo in svojo familijo in pod enim in drugim pritiskom. Zato je potrebno reševati vzrok in to niso zaloputnjena vrata.[/quote]

mož je namlatil ženo, ker je pokazala nezadovoljstvo z njegovim očetom in bratom.
ni opravičila. če je zafrustriran zaradi svoje situacije, se ne rabi znašat nad šibkejšim.

Tvojo zgodbo smo brali pred kratkim in takrat si dobila kar nekaj uporabnih nasvetov. Pa vidim, da si pravzaprav že takrat in tudi danes želela le, da te potrepljamo in potrdimo, da si žrtev.
Iz dolgoletnih življenjskih izkušenj ti lahko povem, da so le redke sposobne narediti odločilne korake. Ni nujno vedno ločitev rešitev. Potrebno je presekati popkovino tvojega moža od primarne familije. Tega sam in s pogovori s tabo ne bo sposoben narediti. Zato pomaga samo ultimat in NAJPOMEMBNEJŠE dejanski odhod, če se on odloči za drugo stran.
Se pravi, da si na potezi ti. Ali se uredi bivališče drugje, postavi ultimat in pojdi ali pa ostani tam kjer si in boš počasi pristala na tabletah.
Tvoj tast ni deloholik, tvoj tast je nasilnik in tiran, ki si je podredil sinove, ki ne upajo imeti svoje besede in svohega življenja. Tvoja družina in tvoji otroci pa so tvoja odgovornost. Kako jih boš zaščitila pred tem, da ne bodo postali tudi oni hlapci tvojemu tastu?


Verjemi, da se ni šlo za vrata. Vrata so le vrh ledene gore.
Moški je razcepljen med ženo in svojo familijo in pod enim in drugim pritiskom. Zato je potrebno reševati vzrok in to niso zaloputnjena vrata.[/quote]

mož je namlatil ženo, ker je pokazala nezadovoljstvo z njegovim očetom in bratom.
ni opravičila. če je zafrustriran zaradi svoje situacije, se ne rabi znašat nad šibkejšim.[/quote]

Ma ne bluzi, točno se ve kako to v takih familjah funkcionira, če bi gledal človek od blizu bi rekel norišnica in morda je ta avtorica s strupeni jezikom še najhujša, ker ima “zahtevno službo”.

Poznam primer tu, velika kmetija, se je medicinska sestra poročila z njim in obdržala službo. Je točno vedela kaj sprejema. Pride iz nočne gre na traktor. Torej je to sama sprejela in zanjo že ima smisel, za marsikoga tak način življenja in ubijanje na obroke ne bi imelo nobenega smisla.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

” spomnim se “

kaj se imaš ti za ” spominjat” ?! Ženska lahko piše, to je anonimen forum, ljudje jamrajo! Brigaj se zase, če ji ne moreš pomagat z čim pametnejšim, nesramnica nagravžna smrdljiva.

Zelo se strinjam z Robijem. Ne morem verjeti, a do neke mere se strinjam tudi z modrim valom.

Ti in tvoj mož sta zaradi njegovega hlapčevanja vsak po svoje pod velikim pritiskom, reagirata pa oba na čisto neprimeren način. Skrajni čas je, da se začneta odkrito pogovarjati o situaciji. Očitno vsak po svoje kažeta, da tako ne gre več naprej. Če se ne bosta usedla in skupaj postavila pravil o življenju VAJINE družine, hkrati pa poskrbela, da se v to ne bodo vmešavali drugi, res lahko kar spakiuraš svoje stvari in stvari od otrok in se odseliš. Na zacetku pogovora, če ga je tvoj mož sploh sposoben, pa jasno poivej, da ob naslednjem nasilnem izpadu pogovora več ne bo, bo samo razhod.

Možno pa je, da tvoj mož svoji žlahti ni sposoben postaviti meja. Potem ti ne preostane drugo kot odhod ali pa hlapčevanje.

New Report

Close