Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 600 € na mesec za tri člansko družino

600 € na mesec za tri člansko družino

Žal sem jaz izgubila službo, mož pa ima 1.200 € plače. Ko poplačamo vse stroške in kredit nam ostane 600 € za ves mesec (hrana, čistila, bencin).
Smo trije, dva odrasla in sredješolec.
Ne vem kako bomo to sfolgali?
Tisti, ki ste (se znašli) v podobni situaciji, povejte mi …. kako preživite?
Ali je zelo težko, kako se znajdete, si lahko sploh kaj privoščite?
Hvala.

Znižajte stroške – menjajte ponudnika za telefon, internet, elektriko, odpovejte kak cajteng, pa bo ostalo mal več kot 600 in bo mal lažje.

Vse nasteto=prisparanega par €…

No 600 EUR ni tako malo. Kuhaj čim ceneje, jedi na žlico. V trgovini poglej za akcijami, jih je kar nekaj vsak dan.
Midva sva sicer dva, jaz brezposelna in brez dohodka, pa morava preživeti s 600 eur dohodka od moža. 250 EUR dava za položnice, ostalo pride za hrano,oblačila in bencin. Je težko ampak vse se da če nimaš druge izbire.

Smo že prej bili skromni. Jedi na žlico kuham vsak dan in potem imamo za 2 ali 3 dni.
Časopisov ne kupujemo. Raznih paštet, sladkarij, gaziranih pijač tudi ne. Voda je zakon.
Midva sva z možem skromna, zase ne potrebujeva veliko. Pač, saj veste kako so najstniki.
Oni potrebujejo nekoliko več, v mislih imam prehrano (sadje, zelenjava ipd), potem kakšno novo oblačilo ali obutev itd…
Sem bom potrudila, upam, da nam bo uspelo.
Službo (in delo) pa pridno iščem, v upanju, da jo čimprej dobim – karkoli.
Zdaj poleti bo malo kriza, ker paše kakše enodnevni oddih, kje pri morju, ampak nič ne dé, bomo šli pa k reki.

Pri telefoniji se da sicer kar lepo prisparat s cenejsimi, pa cisto uporabnimi paketi (Bob, Telemach, za mulca kaki Orto). Samo kaj, ko ima vecina zraven se telefon na obroke in tega ne mores kar odrezat. Ostale spremembe ponudnikov pa so bolj Blazev zegen.
Ce ne porabite polovice zneska za bencin, je 600 eur za sprotne stroske dovolj. Oblacila in trajne zadeve pa pac uporabljate to, kar imate in boste sli v vecje nakupe, ko se spet zaposlis.
Tamali si lahko med pocitnicami kaj zasluzi za svoje potrebe, vidva pa si bosta skuhala kavo doma, pogledala film z neta namesto v kinu in sla na sprehod namesto v gledalisce. Knjig ne boste kupovali, ampak si jih sposojali. Ce je to samo krajse stanje, lahko vzames kot spremembo in ne kot poslabsanje zivljenja.
Na dopust boste sli bolj na kratko v neki poceni apartma. Prala bos s praskom iz DM ali Hoferja namesto z Arielom, pa boste ravno tako cisti. Jedli boste sezonsko sadje in zelenjavo, ker je ceneje in bolj zdravo od eksotike. Ker bos doma, bos imela cas pripraviti obroke iz osnovnih sestavin in ti ne bo treba kupovati dragih predpripravljenih jedi ali narocati predrage dostave.

Skratka, s tem denarjem ne boste ne lacni ne strgani, samo malo racionalizacije je treba.

Vse nasteto=prisparanega par €…[/quote]

Ja okej, potem pa: ima se, može se.

Če nam je tako ljubše. Verjetno je z 20 evri pač lažji neki nardit kot z 0 evri.

Zdsj berem, da ste bili ze do zdaj skromni. Koliko pa ste do zdaj porabili mesecno za sprotne izdatke in katere?
En mesec si shranjuj vse recune iz trgovine in si potem naredi pregled izdatkov. Skoraj gotovo bos nasla kaj takega, kar ni bilo kupljeno iz potrebe, ampak iz trenutne muhe, ker je pac slo. Temu se zdaj zacasno cisto nacrtno odpoves. Vzemi kot izziv, ali se lahko upres reklamam, ne jemlji kot kazen.

Glej, dolgorocno je sit, ampak kratkorocno se pa da zivet!
Smo trije, ravno tako en srednjesolec in dva odrasla, 400€ imam za hrano, cistila, osnovno kozmetiko, sin za malco v soli, se kak € mu stisnem, ko gre ven, kofetkam 2-3x na teden v lokalu, kupim tudi kako malenkost zase ali za sina/moza za oblect, pa se kaj bi se naslo v teh 400€. Jemo dokaj zdravo, kupujem vse od a do znj, precej zelenjave, sadja manj, a vse sezonsko. Prej en dan sem recimo kupila si u All Starke za 35€, znizane. Prejsnji mesec sem kupila sebi jakno za 50€. No, to so izjeme, vecinoma mesecno kupim par malenkosti za 20-30€ vse skupaj.
Pri nas sicer finance niso tak problem, se pa jaz omejujem. Je bilo pa pred nekaj leti drugace in vem, da dolgorocno tole negre, ker nimas za vecje stroske od kje vzet, se pa da prezivet, se normalno prehranit in oblect!

Tudi meni se ne zdi tako malo, je pa treba pregledati vse stroške, zamenjati ponudnike storitev, kuhati bolj enostavno
Predvsem je treba omejite nakup obleke in nenujne obutve

Kuhati bolj enostavno? Kako pa? Vsaki dan fižol in krompir? Človek se take enolične hrane naveliča. udi ni dovolj hranljiva.
En dan fižolova, drugi dan pa krompirjeva juha?

Kaj pa meso? Kakšen zrezek ali čevapčiči, ali ribe je tudi dobro pojesti.

600 eur vam ostane, ko poplačate položnice. To niti ni tako malo za tri oseb. Komot boste preživeli ni straha.

Vem, da si hotela najboljše, ampak ali se ti zdi, da nekdo, ki je napisal, da so že prej živeli skromno dejansko hodi na kavice v kafič, v gledališče in kupuje knjige?

Jaz imam plače z vožnjo,malico 1.000 evrov.Plačujem dva kredita,to znese 300 evrov(en je lizing)en je za stanovanje..plačujem položnicete znesejo okoli 280.Ostalo je hrana in oblačila,bencin.Pa pridem “skozi”mesec.Dva odrasla člana.Oblečena nisva niti tako slabo,ker vsako leto res ne potrebujem bunde.Kakšen kos oblačila na leto le kupim in kombiniram.Hrano kupujem v akcijah,na kupončke in vsake toliko časa si privoščiva tudi kavo zunaj.Kljub vsemu prišparam na mesec še 30 evrov.Je pa res,da poslujem s karanto in evrocardom,imam vedno malo zamika.Pa gre.Regres je za registracijo.Dopust je doma,in to bo še trajalo le leto dni (konec odplačevanja),Gre na tesno,vendar gre.Se ne pritožujem.
Partnerju se obeta služba,tako da bo lažje..nekega dne..:-))

Vse nasteto=prisparanega par €…[/quote]

Ja okej, potem pa: ima se, može se.

Če nam je tako ljubše. Verjetno je z 20 evri pač lažji neki nardit kot z 0 evri.[/quote]

Z nasteim ne prisparas 20€!!pac lupetate…

Ne vem, koliko stane tvoj internet, ampak mene košta dobrih 30 € na mesec. Ne vem, če sem se mu pripravljena odreči, samo povem, koliko bi prišparala, če ga ne bi imela.

Vem, da si hotela najboljše, ampak ali se ti zdi, da nekdo, ki je napisal, da so že prej živeli skromno dejansko hodi na kavice v kafič, v gledališče in kupuje knjige?[/quote]

Haha…kaj hitro lahko ugotovis,da eni zivijo v oblakih ali pa gledajo prevec romanticnih filmov…

Ne vem, koliko stane tvoj internet, ampak mene košta dobrih 30 € na mesec. Ne vem, če sem se mu pripravljena odreči, samo povem, koliko bi prišparala, če ga ne bi imela.[/quote]

Sem na sosedovem wi-…tukaj pises o menjavi ponudnika in NE o izklopu neta….

Vem, da si hotela najboljše, ampak ali se ti zdi, da nekdo, ki je napisal, da so že prej živeli skromno dejansko hodi na kavice v kafič, v gledališče in kupuje knjige?[/quote]
Beri in potem komentiraj. To sem napisala PREDEN je avtorica oddala drugi post, da zivijo skromno.

To pomeni 1200 evrov na mesec, kar ni tako zelo malo.
Imam ravno toliko plače in živim sama s hčero že 10 let. Pa še mi zdi, da nama ni treba gledati lih na vsak evro. Res nisva preserantski pri obutvi in oblekah, sva dobro oblečeni, nimava pa lih vsako leto nove bunde. Vsako leto si privoščila vsaj 2 tedna počitnic.

Če ste 3 bo malo več na hrani. Malo spremljaj akcije, se hitro prihrani kak evro. Menjava ponudnika tv/mobitel…lahko prinese tudi 10 evrov na mesec.

S 600 eur za sprotne stroske pa menda ja skuhas se kaj drugega kot makarone in fizol. Pac namesto goveje juhe skuhas kurjo, ki je vsaj pol ceneje. Meso kupis tisto, ki je v akciji itd.

Se opravičujem, ampak 1.200 na mesec za 3 pa se mi res ne zdi nekaj hudo problematičnega.

Iz naslova se namiguje, kot da se boste morali preživeti s 600€ na mesec, v resnici pa pišeš, da vam 600€ ostane za hrano, čistila, bencin. Vsakemu privoščim 6000€, ampak bodimo realni, 600€ mesečno za hrano, čistila, bencin je dovolj, in to ne le za kruh in vodo. In ne pozabi, glede na to, da si bila zaposlena, ti menda tudi kakšno nadomestilo na zavodu pripada.


Sam če vam ostane 600€ ko poplačate račune bi se pa kr moglo izidet preživetje 3 oseb. Namreč poznam primer ko je 5-članska družina (3 otroc) in imajo 1200€ dohodka in stroškov več kot vi,pa jim kr gre. Se nekak znajdejo,predvsem pri hrani pravijo,da se da dost prišparat. Pa nimajo nobene pomoči od babic in dedkov.

Ti živiš pa na visoki nogi,gospa.Tebi 600 evrov ni dovolj skozi ves mesec? Pa tebi se zmeša da si v revnem sloju,raje preveri kako živijo v resnici drugi,razvajenka

New Report

Close