Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katere tablete so najbolj učinkovite proti izpadanju las?

Katere tablete so najbolj učinkovite proti izpadanju las?

Fitoval
Dr. Böhm – tablete za kožo lase in nohte
FidiVal – retard
Vaše izkušnje?

Ali je to res normalno, če ti izpade 100 las na dan?
Kako pa veš, koliko jih izpade saj jih ne moreš prešteti.
Ko se počešete, koliko vam jih ostane na glavniku/ krtači?

Si bila pri zdravniku?
Izvidi?

Zakaj bi bilo potrebno hoditi k zdravniku?

Do 100 na dan je normalno.
Nobenih tablet- zdrava in uravnotežena prehrana. Od tega je vse odvisno.

Proti izpadanju, lepšo kožo in nohte pomagajo vitamini b. Lahko kupis pivski kvas, ampak je zelo neokusen, sploh tisti v prahu, ker ga ne mores hitro spraviti iz ust. V prahu je morda uporaben samo kot maska za lase. Ampak ti ti tudi zacnejo smrdet po njemu. Drugače pa mislim da je fitoval tudi pivski kvas, le da je zaprt v kapsule.
Včasih so, mislim da v lekarnah imeli zastonj pregled lasišča.

Lasje najpogosteje izpadajo zato, ker so parabeni, silikoni in parafini tako zamazali lasišče, da ne more več dihati. Zmešaš ilirijino koprivo in sodo bikarbono, to daš na glavo za pet minut, vmes fejst masiraš lasišče in čez en teden, ko boš spet to naredila boš začutila kup majčkenih laskov na glavi

Od tega recepta sem jaz dobila nekaj mm skorjo “prhljaja”, ne pa nove lase. Odsvetujem, zelo.
Imaš pa drugače prav glede zapacanosti lasisšča in nedihanja, vendar vprašanje, če to povzroča izpadanje las, ker vse te punce ženske, bejbike, ki nanašajo na lase, lasišče vso možno svinjarijo, z izpadanjem las nimajo nobenih težav. Jaz pa ki pazim, sem nežna, čistim, odstranjujem, hranim … pa bila že na pol plešasta. Dejstvo pač je, da eni imajo bolj “šibke lase”, šibko korenino in preko genetike ne moreš, delaš lahko le na tem, da se čim bolj približuješ svojemu osebnemu naravnemu stanju. Meni so začeli lasje izpadati, množično, ponekod v šopih, pri 11 letih. Koliko živcev, kompleksov, pa nič. Nobenega odgovora, nobene pomoči. Pač, imate seboreično lasišče veste, pa živci, pa hormoni, pa … izgubila sem trajno vsaj 1/3 las. Nobena kura, nobeni vitamini, proso, toniki, masaža, soda bikarbona ipd. mi ni pomagalo nič. Potem pa sem pri svojih 40 imela eno ful hudo operacijo in ogabno brazgotino čez pol telesa. Zdravnica mi je svetovala nekaj reči, da se bo rana čim prej zaprla in zabrazgotinila, L-arginin + citrulin malat. To sem jedla ene dva, tri mesece + 3 grame c vitamina na dan + ful veliko beljakovin, cinka in B vitaminov. In … kot “stranski učinek” so mi popolnoma nehali izpadati lasje, ampak res popolnoma, in začeli rasti novi. Potem sem malo delala analizo, sebe, svoje prehrane. Ja, definitvno sem od nekdaj uživala premalo beljakovin, za L-arginin sem pa tudi na spletu našla, da pomaga pri rasti/izpadanju las.

Pa še podaljške si dajejo not. Toda prišlo bo za njimi. Zamašile si bodo lasne mešičke in lasje bodo padli stran in noben nov ne bo mogel ven. Sode se pa tudi ne daje v vsako pranje. Samo enkrat na mesec. Lase pa s koprivinim šamponom umivam enkrat do dvakrat na teden. Pa mi več ne padajo lasje stran

Od tega recepta sem jaz dobila nekaj mm skorjo “prhljaja”, ne pa nove lase. Odsvetujem, zelo.
Imaš pa drugače prav glede zapacanosti lasisšča in nedihanja, vendar vprašanje, če to povzroča izpadanje las, ker vse te punce ženske, bejbike, ki nanašajo na lase, lasišče vso možno svinjarijo, z izpadanjem las nimajo nobenih težav. Jaz pa ki pazim, sem nežna, čistim, odstranjujem, hranim … pa bila že na pol plešasta. Dejstvo pač je, da eni imajo bolj “šibke lase”, šibko korenino in preko genetike ne moreš, delaš lahko le na tem, da se čim bolj približuješ svojemu osebnemu naravnemu stanju. Meni so začeli lasje izpadati, množično, ponekod v šopih, pri 11 letih. Koliko živcev, kompleksov, pa nič. Nobenega odgovora, nobene pomoči. Pač, imate seboreično lasišče veste, pa živci, pa hormoni, pa … izgubila sem trajno vsaj 1/3 las. Nobena kura, nobeni vitamini, proso, toniki, masaža, soda bikarbona ipd. mi ni pomagalo nič. Potem pa sem pri svojih 40 imela eno ful hudo operacijo in ogabno brazgotino čez pol telesa. Zdravnica mi je svetovala nekaj reči, da se bo rana čim prej zaprla in zabrazgotinila, L-arginin + citrulin malat. To sem jedla ene dva, tri mesece + 3 grame c vitamina na dan + ful veliko beljakovin, cinka in B vitaminov. In … kot “stranski učinek” so mi popolnoma nehali izpadati lasje, ampak res popolnoma, in začeli rasti novi. Potem sem malo delala analizo, sebe, svoje prehrane. Ja, definitvno sem od nekdaj uživala premalo beljakovin, za L-arginin sem pa tudi na spletu našla, da pomaga pri rasti/izpadanju las.[/quote]

Ali ima katera izkušnje s tabletami dr.Böhm za kožo, lase in nohte?

Kako naj bi se orientirala, da bi približno vedela, koliko las mi na dan izpade?
Do 100 je normalno, kako naj vem, da mi jih ne več kot 100 …saj ne vidim vsak las ki odpade.
Bom hvaležna za vsak odgovor, ker sem res malo obupana glede izpadanja las.
Včasih jih nisem niti opazila, zdaj se mi pa zdi, da jih povsod vidim. Ali pa imam samo paranojo odcsekiranja glede tega.
Lp in lep dan želim vsem.


Če imaš dolge se lahko polomijo. Meni so se zaradi prepogostega barvanja vsi odlomili.

ko pa nehaš jemat zdravila se pa 3/4 las preseli na blazino in glavnik.

Na spletu si poglej vse vitamine in minerale, pomen in pomanjkanje, delovanje žlez, pa boš našla vzrok, ter način za odpravo.
Kot ti je admin povedal, bi si morala pregledati delovanje ščitnice, potem pa še/ali pred tem zakisanost organizma.

Vse skupaj z roko v roki način življenja, prehrana in stresne situacije.

Nič nisi preveč prestrašena, le ukrepaj in sama zase prebrskaj vse.
Lasje so ogledalo našega stanja, sama boš našla pravi vzrok, ki ga morda v tem trenutku še ignoriraš.
Le pogumno in vztrajno.

Jaz svoje lase vidim po umivalniku, po tleh v kopalnici… pa se mi nic ne zdi, da mi prekomerno izpadajo. Morda samo prevec pozornosti posvecas vsakemu svojemu lasu?

Si me kar malo potolažila, res je samo še to gledam, kje je kakšen las in jih seštevam.
Hvala ti, prav potrebovala sem tak odgovor, kar imam tudi jaz občutek, da kar ptevč posvečam pozornost izpadlim lasem.

Jaz sem že gospa pri 50-ih in dolgo so mi grozno izpadali lasje. Potem se šla k zobozdravniku ( Hrvaška) in sploh nisem vedela, da imam nekatere zobe čisto fuč. Pod mostički se je dogajalo marsikaj. Zdaj so se mi lasje ful okrepili, sploh ne morem verjeti. Pa še to: bila sem v veganski trgovinici Orca in tam so mi res strokovno svetovali par zadev Viridian( poguglaj) za lase in splošno počutje. Razlika je neverjetna.

New Report

Close