Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Problemi v službi…

Problemi v službi…

Ker mi poteče pogodba čez par mesecev, sem v dilemi kaj storiti.

V službi nisem zadovoljna, odnosi so katastrofalni in prav stisne me vsak večer in jutro, da moram prit in prenašat vse… dobim pa minimalca.

Pri podaljšanju bo želel maksimalni odpovedni rok. Jaz si vmes iščem drugo zaposlitev, seveda me 2 meseca ne bo nihče čakal. Sploh ne vem, kaj naj naredim. Zdaj v pogodbi nimam kakšnega odpovednega roka (pogodba je tisti standardni vzorec iz MK in ta del je bil puščen prazen – če prav razumem to pomeni 1-mesečni odpovedni rok, če si zaposlen manj kot 1 leto pa 15 dni).
Res me ima, da ko bomo podaljševali, rečem, to je običajni rok, 1 mesec pa pika. Če ne, pa grem.

Če bi slučajno našla kaj.. ali je dovolj, da dam direktorju v roke odpoved ali moram vse pošiljat priporočeno? In od kdaj se potem šteje 15 dni, če npr. 1.v mesecu oddam odpoved na pošto, kdaj je potem zadnji dan dela? Ker vem, da je imela moja predhodnica težave s tem, ko je odhajala (je niso želeli spustit), bi se rada zaščitila, kolikor se pač lahko.

Delodajalcu očitno sploh ni všeč, da bi šla kdaj na dopust. Res, prav prosit ga je treba – kot da je to ne vem kak bonus, ki mi ga omogoča. Pa viška ur imam ogromno, ker želi da delam 8,5 ur dnevno. Potem pa želim kaj koristiti, je pa cel halo.

Jaz sem tudi imela v službi zelo grde odnose, plačo minimalno-pol pokradeno, in sem si dobila na skrivaj drugo službo. Odpoved sem prinesla v službo, jo dala šefici in rekla, da me jutri ne bo več. Me je prav brigalo za posledice.
Tržna inšpektorica mi je rekla, da če nočem tam delati, me prav noben ne more prisiliti. Tako sem šla. Posledic ni bilo nobenih, samo grožnje, teh pa sem bila itak vajena.

Tržna inšpektorica??

In ja, delodajalec te lahko toži, če mu zaradi tvojega odhoda (na tak način, kot si šla ti) npr.propade kak posel…

Tržna inšpektorica??

In ja, delodajalec te lahko toži, če mu zaradi tvojega odhoda (na tak način, kot si šla ti) npr.propade kak posel…[/quote]

glede na opis, bi bila njena protitožba dosti dosti bolj uspešna. sploh, če so ji kaj nepooblaščeno trgali od plače.

Tržna inšpektorica??

In ja, delodajalec te lahko toži, če mu zaradi tvojega odhoda (na tak način, kot si šla ti) npr.propade kak posel…[/quote]

To mora dokazat. Osebno mislim, da bi jih malo šlo v tako tožbo, saj se potem postavlja vprašanje, zakaj je človeka, ki mu je bil tako pomemben, ni zaposlil za daljši čas ali za nedoločen? Zakaj mu ob napovedanem odhodu ni takoj ponudil boljših pogojev, da ga zadrži? In takoj na mestu ponudil drugačno pogodbo? A mu zakon to prepoveduje ali kaj?

Na avtoričinem mestu bi mene brigalo za odpovedni rok. Sporočim jim po telefonu da me jutri ni pa čao. Delavec ima po analogiji pravico do bolniške, po tvojem to ne moremo, ker bi delodajalcu lahko posel propadel? Edino, kar tako izgubiš, če ne spoštuješ odpovedni rok, je dopust in ostale kakšne pravice, vprašanje je celo, ali bi ti delodajalec plačo izplačal, tako da je bolj pametno dati odpoved ko si ravno prejela plačo.

Varianta je, da začneš zelo počasi delati, greš vsako uro na WC, ali stalno sprašuješ, kako kaj narediti in te hitro sami prosijo, da greš prej.

Tržna inšpektorica??

In ja, delodajalec te lahko toži, če mu zaradi tvojega odhoda (na tak način, kot si šla ti) npr.propade kak posel…[/quote]

To mora dokazat. Osebno mislim, da bi jih malo šlo v tako tožbo, saj se potem postavlja vprašanje, zakaj je človeka, ki mu je bil tako pomemben, ni zaposlil za daljši čas ali za nedoločen? Zakaj mu ob napovedanem odhodu ni takoj ponudil boljših pogojev, da ga zadrži? In takoj na mestu ponudil drugačno pogodbo? A mu zakon to prepoveduje ali kaj?

Na avtoričinem mestu bi mene brigalo za odpovedni rok. Sporočim jim po telefonu da me jutri ni pa čao. Delavec ima po analogiji pravico do bolniške, po tvojem to ne moremo, ker bi delodajalcu lahko posel propadel? Edino, kar tako izgubiš, če ne spoštuješ odpovedni rok, je dopust in ostale kakšne pravice, vprašanje je celo, ali bi ti delodajalec plačo izplačal, tako da je bolj pametno dati odpoved ko si ravno prejela plačo.[/quote]

Kot prvo “to pa malo dvomim” piše, da se je o pravicah glede odpovedi pogovarjala s tržno inšpektorico… kaj ima ona s tem?
Kot drugo, ko se odločiš da greš, te nič ne premakne – meni je ob vročitvi odpovedi direktor ponujal bistveno povišanje plače, oddajo dela mojih zadolžitev drugim in več dopusta … pa se nisem premislila. Sva se pa dogovorila za oba sprejemljiv odpovedni rok.
Odpovedi od danes na jutri brez spoštovanja podpisane pogodbe in pa bolniške pa sploh ne moreš primerjati.

To mora dokazat. Osebno mislim, da bi jih malo šlo v tako tožbo, saj se potem postavlja vprašanje, zakaj je človeka, ki mu je bil tako pomemben, ni zaposlil za daljši čas ali za nedoločen? Zakaj mu ob napovedanem odhodu ni takoj ponudil boljših pogojev, da ga zadrži? In takoj na mestu ponudil drugačno pogodbo? A mu zakon to prepoveduje ali kaj?

Na avtoričinem mestu bi mene brigalo za odpovedni rok. Sporočim jim po telefonu da me jutri ni pa čao. Delavec ima po analogiji pravico do bolniške, po tvojem to ne moremo, ker bi delodajalcu lahko posel propadel? Edino, kar tako izgubiš, če ne spoštuješ odpovedni rok, je dopust in ostale kakšne pravice, vprašanje je celo, ali bi ti delodajalec plačo izplačal, tako da je bolj pametno dati odpoved ko si ravno prejela plačo.[/quote]

Kot prvo “to pa malo dvomim” piše, da se je o pravicah glede odpovedi pogovarjala s tržno inšpektorico… kaj ima ona s tem?
Kot drugo, ko se odločiš da greš, te nič ne premakne – meni je ob vročitvi odpovedi direktor ponujal bistveno povišanje plače, oddajo dela mojih zadolžitev drugim in več dopusta … pa se nisem premislila. Sva se pa dogovorila za oba sprejemljiv odpovedni rok.
Odpovedi od danes na jutri brez spoštovanja podpisane pogodbe in pa bolniške pa sploh ne moreš primerjati.[/quote]

Vedno sem se spraševala, če z barco živiva v isti sloveniji. Pogodbo spoštujeta oba, gospa barca. Ne pa da eden dela kot suzenj in so mu kratene vse pravice. Strinjam se, da je potrebno dogovore in pogodbe spostovati, ampak če imam pa zaradi šefa nočne more, potem pa nekaj ne štima ane.
Tudi mi draga barčica vemo, kaj pravi zakon. A za razliko od nekaterih osebkov, ne nosimo plašnic. Če bo moj veliki diktator zaradi mene ob posel in če sem tako pomembna, da me kljub polnim zavodom, rabi 2 meseca po odpovedi, potem.me bistveno premalo plača. Tu gre zgolj za ustrahovanje. Veš barca, v sloveniji ljudje DEJANSKO prejemajo minimalca in DEJANSKO trpijo mobing. Nauš verjela. Tvoje izkušnje so pa naravnost pravljične. Pa tudi če so resnične, so prej izjema kot pravilo. Samo tebe zmeri toooookkkk matra, da moraš vsakemu napisati, kok dobro pa tebi zmeri rata. Vcasih je boljše, da si tiho in se zahvališ Bogu za idealne razmere, v katerih živiš. Če temu res verjameš.

Kot prvo “to pa malo dvomim” piše, da se je o pravicah glede odpovedi pogovarjala s tržno inšpektorico… kaj ima ona s tem?
Kot drugo, ko se odločiš da greš, te nič ne premakne – meni je ob vročitvi odpovedi direktor ponujal bistveno povišanje plače, oddajo dela mojih zadolžitev drugim in več dopusta … pa se nisem premislila. Sva se pa dogovorila za oba sprejemljiv odpovedni rok.
Odpovedi od danes na jutri brez spoštovanja podpisane pogodbe in pa bolniške pa sploh ne moreš primerjati.[/quote]

Vedno sem se spraševala, če z barco živiva v isti sloveniji. Pogodbo spoštujeta oba, gospa barca. Ne pa da eden dela kot suzenj in so mu kratene vse pravice. Strinjam se, da je potrebno dogovore in pogodbe spostovati, ampak če imam pa zaradi šefa nočne more, potem pa nekaj ne štima ane.
Tudi mi draga barčica vemo, kaj pravi zakon. A za razliko od nekaterih osebkov, ne nosimo plašnic. Če bo moj veliki diktator zaradi mene ob posel in če sem tako pomembna, da me kljub polnim zavodom, rabi 2 meseca po odpovedi, potem.me bistveno premalo plača. Tu gre zgolj za ustrahovanje. Veš barca, v sloveniji ljudje DEJANSKO prejemajo minimalca in DEJANSKO trpijo mobing. Nauš verjela. Tvoje izkušnje so pa naravnost pravljične. Pa tudi če so resnične, so prej izjema kot pravilo. Samo tebe zmeri toooookkkk matra, da moraš vsakemu napisati, kok dobro pa tebi zmeri rata. Vcasih je boljše, da si tiho in se zahvališ Bogu za idealne razmere, v katerih živiš. Če temu res verjameš.[/quote]

Odlično napisano.
Barca je vedno na strani sužnjelastnikov, vedno nabija zakone, ne zanima je nič drugega. Pusta, zlobna uradniška miš.
In seveda pri njej je vse idealno, ji ponujajo že skoraj privat letalo….heh.

Kot prvo “to pa malo dvomim” piše, da se je o pravicah glede odpovedi pogovarjala s tržno inšpektorico… kaj ima ona s tem?
Kot drugo, ko se odločiš da greš, te nič ne premakne – meni je ob vročitvi odpovedi direktor ponujal bistveno povišanje plače, oddajo dela mojih zadolžitev drugim in več dopusta … pa se nisem premislila. Sva se pa dogovorila za oba sprejemljiv odpovedni rok.
Odpovedi od danes na jutri brez spoštovanja podpisane pogodbe in pa bolniške pa sploh ne moreš primerjati.[/quote]

Vedno sem se spraševala, če z barco živiva v isti sloveniji. Pogodbo spoštujeta oba, gospa barca. Ne pa da eden dela kot suzenj in so mu kratene vse pravice. Strinjam se, da je potrebno dogovore in pogodbe spostovati, ampak če imam pa zaradi šefa nočne more, potem pa nekaj ne štima ane.
Tudi mi draga barčica vemo, kaj pravi zakon. A za razliko od nekaterih osebkov, ne nosimo plašnic. Če bo moj veliki diktator zaradi mene ob posel in če sem tako pomembna, da me kljub polnim zavodom, rabi 2 meseca po odpovedi, potem.me bistveno premalo plača. Tu gre zgolj za ustrahovanje. Veš barca, v sloveniji ljudje DEJANSKO prejemajo minimalca in DEJANSKO trpijo mobing. Nauš verjela. Tvoje izkušnje so pa naravnost pravljične. Pa tudi če so resnične, so prej izjema kot pravilo. Samo tebe zmeri toooookkkk matra, da moraš vsakemu napisati, kok dobro pa tebi zmeri rata. Vcasih je boljše, da si tiho in se zahvališ Bogu za idealne razmere, v katerih živiš. Če temu res verjameš.[/quote]

jaz se strinjam,d a je treba pogodbene obveznosti obojestransko spoštovati – če jih delodajalec ne spoštuje (sem bila že v takem primeru) – groza od mobinga, neodobritve pripadajočega dopusta itd, itd. (pa čeprav sem se hotela še tako plepo pogovoriti, prosila inn vse , so bili gluhi za vse) pa sem naredila tako – jaz sem svoje obveznosti še vseeno spoštovala. In sem napisala odpoved(pavzaprav mi jo je inšpektorica – UPoštevajoč pogodbeni odpovedni rok (je določen vsaj z ZDR – če ga v pofgodbi tvoji ti izrecno nimaš) – v njej je pisalo,da dajem s tem in tem dnem odpoved in da (Pazi je napisala inšpektorica ta izraz) zahtevam koriščenje pripadajočega letnega dopusta, ki ga bom glede na št. dni začela tega dne. In to sem poslala po pošti priporočeno je dobila šefica. In na datum, ko mi je začel pripadati dopust, me ni bilo več v službo. Prej sem pa sama poskrbela,d a sem vse naredila in predala sodelavki. Iz moje strani vse čisto.

Seveda je šlo šefici v nos tisto,d a zahtevam koriščenje dopusta – in mi je nazaj poslala mojo odpoved in besedo zahtevam označila z markerjem in napisala spodaj, da je vljudna komunikacija takšna,d a se napiše lepo prosim.
pa sem ji samo nazaj sporočila,da je zahteva napisana s strani inšpektorice po tem, ko ona mojih lepih prošenj ni hotela slišati in jih je ignorirala. je ostala zaprtih ust in smo končale.
Hočem povedat to – da kljub temu,d a delodajalec ni spoštoval obveznosti, sem se jih jaz dosledno držala tako glede vseh rokov zakonskih, kot glede del. zadolžitev – nikoli se ne spustiti na to raven. ja zaklučiti ja in koristiti vse svoje pravice – samo ne na način,da se spustiš na raven delodajalca – to je raven brezprižnosti in neupoštevanja zakona – to ni potrebno. Čepra bi glede na odnose lahko to naredili delavci – samo, zakaj, bi, če obtaja tudi način,da se lahko zaključi zadeve brez spuščanja na raven delodajalca.
tako,da če vam ne odobrijo koriščenja dopusta- lahko ga tako v odpovedi sam napišeš in mu sporočiš,d a te od tega dne ne bo, ker koristiš pripadajoči letni dopust. Vse korektno obvestiš ga, pravico imaš, odpovedni rok spoštuješ, plačati ti mora dopust… in stvar zaključena…

Zakaj tako blatite svoje delodajalce in jim povzročate še dodatne probleme? Mar ne veste kako trpijo že zaradi previsokih stroškov dela?

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/podjetniki-vladi-znizajte-stroske-dela-da-bodo-zaposleni-vec-trosili/395783

Vedno sem se spraševala, če z barco živiva v isti sloveniji. Pogodbo spoštujeta oba, gospa barca. Ne pa da eden dela kot suzenj in so mu kratene vse pravice. Strinjam se, da je potrebno dogovore in pogodbe spostovati, ampak če imam pa zaradi šefa nočne more, potem pa nekaj ne štima ane.
Tudi mi draga barčica vemo, kaj pravi zakon. A za razliko od nekaterih osebkov, ne nosimo plašnic. Če bo moj veliki diktator zaradi mene ob posel in če sem tako pomembna, da me kljub polnim zavodom, rabi 2 meseca po odpovedi, potem.me bistveno premalo plača. Tu gre zgolj za ustrahovanje. Veš barca, v sloveniji ljudje DEJANSKO prejemajo minimalca in DEJANSKO trpijo mobing. Nauš verjela. Tvoje izkušnje so pa naravnost pravljične. Pa tudi če so resnične, so prej izjema kot pravilo. Samo tebe zmeri toooookkkk matra, da moraš vsakemu napisati, kok dobro pa tebi zmeri rata. Vcasih je boljše, da si tiho in se zahvališ Bogu za idealne razmere, v katerih živiš. Če temu res verjameš.[/quote]

jaz se strinjam,d a je treba pogodbene obveznosti obojestransko spoštovati – če jih delodajalec ne spoštuje (sem bila že v takem primeru) – groza od mobinga, neodobritve pripadajočega dopusta itd, itd. (pa čeprav sem se hotela še tako plepo pogovoriti, prosila inn vse , so bili gluhi za vse) pa sem naredila tako – jaz sem svoje obveznosti še vseeno spoštovala. In sem napisala odpoved(pavzaprav mi jo je inšpektorica – UPoštevajoč pogodbeni odpovedni rok (je določen vsaj z ZDR – če ga v pofgodbi tvoji ti izrecno nimaš) – v njej je pisalo,da dajem s tem in tem dnem odpoved in da (Pazi je napisala inšpektorica ta izraz) zahtevam koriščenje pripadajočega letnega dopusta, ki ga bom glede na št. dni začela tega dne. In to sem poslala po pošti priporočeno je dobila šefica. In na datum, ko mi je začel pripadati dopust, me ni bilo več v službo. Prej sem pa sama poskrbela,d a sem vse naredila in predala sodelavki. Iz moje strani vse čisto.

Seveda je šlo šefici v nos tisto,d a zahtevam koriščenje dopusta – in mi je nazaj poslala mojo odpoved in besedo zahtevam označila z markerjem in napisala spodaj, da je vljudna komunikacija takšna,d a se napiše lepo prosim.
pa sem ji samo nazaj sporočila,da je zahteva napisana s strani inšpektorice po tem, ko ona mojih lepih prošenj ni hotela slišati in jih je ignorirala. je ostala zaprtih ust in smo končale.
Hočem povedat to – da kljub temu,d a delodajalec ni spoštoval obveznosti, sem se jih jaz dosledno držala tako glede vseh rokov zakonskih, kot glede del. zadolžitev – nikoli se ne spustiti na to raven. ja zaklučiti ja in koristiti vse svoje pravice – samo ne na način,da se spustiš na raven delodajalca – to je raven brezprižnosti in neupoštevanja zakona – to ni potrebno. Čepra bi glede na odnose lahko to naredili delavci – samo, zakaj, bi, če obtaja tudi način,da se lahko zaključi zadeve brez spuščanja na raven delodajalca.
tako,da če vam ne odobrijo koriščenja dopusta- lahko ga tako v odpovedi sam napišeš in mu sporočiš,d a te od tega dne ne bo, ker koristiš pripadajoči letni dopust. Vse korektno obvestiš ga, pravico imaš, odpovedni rok spoštuješ, plačati ti mora dopust… in stvar zaključena…[/quote]

Točno tako – ko delodajalec česa ne spoštuje, ga opozoriš (jaz sem prakticirala prvo ustno, potem še pisno) in če ne popravi, ukrepaš naprej. Tudi z izredno odpovedjo, po predvidenem postopku in na tak način obdržiš tudi vse pravice na Zavodu za zaposlovanje, čeprav si sam dal odpoved.
Ne spuščaš se na njegov nivo, če on krši, lahko tudi jaz…. Slovenija je mala in kar hitro se izve, da si nekje naredil sranj*** in si tak zapreš vrata še kje drugje, če pa ukrepaš tako, kot je predvideno, pa lahko mirno poveš, ja, sem dal odpoved tako in tako in to zaradi tega.

če naredim tako, napišem da me tu in ne bo, ker koristim dopust, on pa mi potem zadnje (polovice, ker poteče 15.)plače ne izplača. a me bo kak odvetnik zastonj zastopal? se mi zdi da bi bila po 2 urah na sodišču v minusu…


mu poveš pisno,d a naj izplača, sicer boš ukrepala po uradni poti…
prvi korak, ki tebe nič ne stane je prijava na inšpektorat in v postopku bo zagotovo dobil izrečeno kazen… verjemi, da se mu bo bolj splačalo plačati tebi dopust kot pa kazen in zaradi prihranka cvenkov tistega tvojega dopusta ne bo tvegal.

Tržna inšpektorica??

In ja, delodajalec te lahko toži, če mu zaradi tvojega odhoda (na tak način, kot si šla ti) npr.propade kak posel…[/quote]

Če se odločim, da v nekem podjetju nočem več delat mi pač ni treba. Sej nisem last delodajalca, da mu moram razlagat zakaj nočem več delat. Prideš v službo, daš odpoved in adijo. Njegov problem kaj bo z posli. Ne more te delodajalec prisiliti, da delaš za njega še N mesecev oz. N let, dokler posel ne izpelješ do konca.

Sicer je “problem” nenapovedane odpovedi predvsem pojav v podjetjih, ki s svojimi delavci ravnajo kot svinja z mehom. V podjetjih, kjer so normalni odnosi bo zaposleni direktorju kakšen mesec ali dva prej sporočil, da načrtuje odhod.

Spet je Barca kriva za vse vase tezave? A ni cudno, da ponavadi samo en tip cloveka naleti na zahojene delodajalce?

A ni čudno, da nekdo z idealnim življenjem, čuti tako potrebo pametovanja na forumih?

A ni čudno, da nekdo z idealnim življenjem, čuti tako potrebo pametovanja na forumih?[/quote]

Barca vedno primerja neprimerljive stvari. Ne more en strokovnjak enačit svojega položaja s kako kelnarco, kot ona rada pocne. Menda ima ena racunovodkinja z izobrazbo in dobrim poznavanjem vseh mučk v firmi čisto drugačno pogajalsko pozicijo, kot kelnarca, ki jih je za vsakim voglom polno.


res je

Tržna inšpektorica??

In ja, delodajalec te lahko toži, če mu zaradi tvojega odhoda (na tak način, kot si šla ti) npr.propade kak posel…
[/quote]
Ja, seveda, toži takoj in zraven navede, da je Barca tako rekla.
Ni mi treba replicirati, danes si že preveč naložila.

Če se odločim, da v nekem podjetju nočem več delat mi pač ni treba. Sej nisem last delodajalca, da mu moram razlagat zakaj nočem več delat. Prideš v službo, daš odpoved in adijo. Njegov problem kaj bo z posli. Ne more te delodajalec prisiliti, da delaš za njega še N mesecev oz. N let, dokler posel ne izpelješ do konca.
[/quote]

Sama veš, da ni čisto tako. Iz pogodbe izhajajo pravice in dolžnosti obeh strani.

Zato so meni všeč pogodbe za določen čas, ko se naveličaš točno veš kdaj prekineš in kdaj lahko nastopiš….no ja včasih si tudi kakšen mesec doma ampak paše…zadnja zamenjava je bila brez prekinitve in prejšnji delodajalec sploh ni vedel za moj odhod. Zgolj te ni v službo.


Ja, seveda, toži takoj in zraven navede, da je Barca tako rekla.
Ni mi treba replicirati, danes si že preveč naložila.
[/quote]

Daj mi razloži, kaj ima tržna inšpektorica z zadevo, kakor je navedla avtorica?

Mimogrede, malo si preberi ZDR-1, recimo 177.člen.


če ti se z novim delodajalcem dogovoriš,da takrat in takrat začneš recimo 1.7…. si vračunaš prej še potreben odpovedni rok pred tem, ki ga še oddelaš oz. si če imaš še dopust – takrat izkoristiš dopust… in napišeš odpoved tako da npr. jo oddaš 1.6. in napišeš s prvim sedmim dajem odpoved delovnega razmerja, (odpovedni rok bo lepo vključen in nezamujen) in napišeš še da v času izteka delovnega razmerja prosi še za izrabo vsega pripadajočega letnega dopusta.
ni ti treba pošiljati zadnji čas na točni dan da se izidejo dnevi in odpovedni rok, lahko pošlješ prej – pošlji priporočeno. V odpovedi napišeš pač s katerim dnem daješ odpoved in potem je jasno od kdaj prej se šteje odpovedni rok – ti si ga pa prej vračunaj.

New Report

Close