Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje v Slo nebi hoteli živeti

Kje v Slo nebi hoteli živeti

Večkrat je že bilo rečeno za nek kraj v Sloveniji,da so ljudje čudni,zoprni,da so v nekem kraju/mestu zbrani sami negativci itd. kje je to? in kakšni razlogi res so proti,da tam ne bi nikoli hoteli živeti?

Po moje, ne bi mogla živeti v Trbovljah ali na Jesenicah. Pa se opravičujem tistim, ki ste tam doma.

Tudi Jeseničani ne bi želeli živeti s tabo, ker veljajo za najbolj odprte ljudi v tem koncu.

nova
Uredništvo priporoča

Definitivno v soseščini nekaterih pacientov iz mona, bi bilo res oteženo življenje, bi se pa dalo poštimat.:-))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Za noben denar ne bi hotu živet v Ljubljani. Mesto tako kot bi ga burja skup znesla, ljudje pa totalno zahojeni s tistimi grdimi cucki po mestu hodjo in se naduto delajo, da so glavni.
Pa tista špraha ljubljanska je tolk nagravžna da te srat prime…..
Pfuj pfej….
Najbolš bi blo, da se ljubljana odcepi iz slovenije. Najbolš bi blo tako.

Se strinjam z modrim. Jaz bi se izognila samo takim kot je on (in podobnim), pa mi je čisto vseeno, v katerem mestu ali kraju živijo.

Tudi Jeseničani ne bi želeli živeti s tabo, ker veljajo za najbolj odprte ljudi v tem koncu.[/quote]

In čemu služi tvoj komentar? Zakaj za vraga ne bi nekdo smel povedati v katerem kraju si ne more predstavljati, da bi živel????? Očitno se čutiš osebno prizadeto…..

Se strinjam z modrim. Jaz bi se izognila samo takim kot je on (in podobnim), pa mi je čisto vseeno, v katerem mestu ali kraju živijo.[/quote]
Kaj, imaš strah pred tem, da bi postala boljša oseba, če bi živela v moji bližini? :-))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

V Zasavju, tam Litija, Trbovlje, tisti konci, kamor sonce posije vsake kvatre.

Tudi Jeseničani ne bi želeli živeti s tabo, ker veljajo za najbolj odprte ljudi v tem koncu.[/quote]

In čemu služi tvoj komentar? Zakaj za vraga ne bi nekdo smel povedati v katerem kraju si ne more predstavljati, da bi živel????? Očitno se čutiš osebno prizadeto…..[/quote]

Ne čutim se osebno prizadete, verjamem pa, da je avtorica tega posta doma iz zakotne vasi. Ker ravno ti so najbolj “pametni”. Izbrala pa je dve mesti, za katere so značilni “prišleki” in tovarna. Gre za osebo, polno predsodkov. Po drugi strani pa imata obe našteti mesti splošno bolnišnico, kar tudi nekaj šteje. Pomembna je kvaliteta življenja, tako da to velja tudi za javno infrastrukturo (npr. šole, zdravstveni domovi, komunala, promet in zveze).

Ne bi želela živeti v krajih, ki so znani po tem, da tam živijo ta beli.


Sma tam je pa res tako zaprto v kotlini, sicer malo globlje vmestu se potem odpira v hribe in okoliške vasi. Vidim pa tudi ponekod posamezne hiše, kje ob potočku med kakim hribom in hlkrati stisnjene med cesto in hribom, kjer tudi ni sonca nikoli. Se prav vprašam, ko je lahko šel nekdo na tako neprijaznem kraju zgradit hišo.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

v vsakem, ki je manjši od Ljubljane..enostavno premalo stvari na izbiro mi daje klastrofobijo pa to da je treba se vozit za vsak klinac in opravek če hočeš kam priti..pa vozit več kot 10min za v službo bi se mi zdela čista potrata ur življenja itd..skratka glavno mesto rules! Čeprav je naše zelo majceno. Za dopust grem pa lahko v majcen kraj..samo če je sonce, da ležim in gledam v luft 🙂

Jesenice (pa kakršne že so) so mi bolj simpatične kot Kranj.

V Tržiču ne bi hotela živeti, pa tam okoli Celja (onesnaženje).

Ne vem. Nimam že vnaprej izbranih krajev, kjer ne bi in marsikje mi je všeč.

Se pa zanašam na svoje občutke – in tam kjer občutek ne bi bil pravi ne bi želel živeti.


Sma tam je pa res tako zaprto v kotlini, sicer malo globlje vmestu se potem odpira v hribe in okoliške vasi. Vidim pa tudi ponekod posamezne hiše, kje ob potočku med kakim hribom in hlkrati stisnjene med cesto in hribom, kjer tudi ni sonca nikoli. Se prav vprašam, ko je lahko šel nekdo na tako neprijaznem kraju zgradit hišo.[/quote]

Plus tega, da traja celo večnost preden prideš do “civilizacije”. V tem času, ko prideš iz Lj do Litije, si že v Kp ali pa v Ce.


Sma tam je pa res tako zaprto v kotlini, sicer malo globlje vmestu se potem odpira v hribe in okoliške vasi. Vidim pa tudi ponekod posamezne hiše, kje ob potočku med kakim hribom in hlkrati stisnjene med cesto in hribom, kjer tudi ni sonca nikoli. Se prav vprašam, ko je lahko šel nekdo na tako neprijaznem kraju zgradit hišo.[/quote]

Zanimivo. A pa si že bil kdaj v Trbovljah recimo? Namreč pri nas je cel dan sonce 🙂 Strnjeno naselje nad centrom mesta. Zdaj, ko ni industrije je tudi zrak boljši, edino sociala je na psu, ni služb, dogajanja. Je pa narava na dohvat ruke 😉


Sma tam je pa res tako zaprto v kotlini, sicer malo globlje vmestu se potem odpira v hribe in okoliške vasi. Vidim pa tudi ponekod posamezne hiše, kje ob potočku med kakim hribom in hlkrati stisnjene med cesto in hribom, kjer tudi ni sonca nikoli. Se prav vprašam, ko je lahko šel nekdo na tako neprijaznem kraju zgradit hišo.[/quote]

Plus tega, da traja celo večnost preden prideš do “civilizacije”. V tem času, ko prideš iz Lj do Litije, si že v Kp ali pa v Ce.[/quote]

Celje 35 minut, Ljubljana 45 minut 😉 Saj ne rečem, da je uau, ampak se najde še kaj slabšega. Je pa res, da sem domačinka in zato tako mnenje. Bi pa živela v večjih mestih, recimo LJ, MB, kje na obali…. Ko gremo v “civilizacijo” mi je ql, vprašanje pa je koliko časa bi zdržala.

Uf, veliko jih je: LJubljana (sovražim gužvo, beton), MB, Jesenice, Ravne, Trbovlje, Zagorje, Hrastnik, … večje je mesto, bolj mi je zoprno, več je industrije, bolj mi je zoprno.

Samo eno so želje, drugo je pa potem realnost. Realnost je pa taka, da večinoma tam živimo, kjer nam znese finančno. In ja, tudi en čas sem bila v LJ, ker mi je šlo finančno slabo…


Kar sem videla Slovenije, menim enako, le da bi zraven dodala še Zidani most.

Se strinjam z modrim. Jaz bi se izognila samo takim kot je on (in podobnim), pa mi je čisto vseeno, v katerem mestu ali kraju živijo.[/quote]
Kaj, imaš strah pred tem, da bi postala boljša oseba, če bi živela v moji bližini? :-))))[/quote]

Ne, bolj me je strah, da bi se nalezla tvoje mentalitete:)))

V Mežici.
Pa v nekaterih majhnih krajih, npr. med cesto in reko ali kaj takega.


Sma tam je pa res tako zaprto v kotlini, sicer malo globlje vmestu se potem odpira v hribe in okoliške vasi. Vidim pa tudi ponekod posamezne hiše, kje ob potočku med kakim hribom in hlkrati stisnjene med cesto in hribom, kjer tudi ni sonca nikoli. Se prav vprašam, ko je lahko šel nekdo na tako neprijaznem kraju zgradit hišo.[/quote]

Plus tega, da traja celo večnost preden prideš do “civilizacije”. V tem času, ko prideš iz Lj do Litije, si že v Kp ali pa v Ce.[/quote]
Od Hrastnika do Litije je cca 15 min vožnje, toliko ti potrebuješ da iz ljubljanske obvoznice prideš na primorko, ob jutranji in popoldanski konici pa vsaj 2x toliko

Plus tega, da traja celo večnost preden prideš do “civilizacije”. V tem času, ko prideš iz Lj do Litije, si že v Kp ali pa v Ce.[/quote]
Od Hrastnika do Litije je cca 15 min vožnje, toliko ti potrebuješ da iz ljubljanske obvoznice prideš na primorko, ob jutranji in popoldanski konici pa vsaj 2x toliko[/quote]

Bože, kaj od tega dvojega je zate “civilizacija” ? Saj ne da sem nesramna, sam res nooo

Službe so v lj, zato sem govorila iz Lj…žal tako je.
In iz lj ven za pridet gre čas tako za v kp kot za v litijo.

New Report

Close