Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kava mi močno dvigne krvni tlak. Naj se ji odpovem?

Kava mi močno dvigne krvni tlak. Naj se ji odpovem?

Izmerila sem si krvni tlak pred pitjem kave, ki je pokazal 123/78. Pol ure po zaužitju kave pa je ta pokazal kar 156/88. Kaj mi svetujete? Naj se ji odpovem?

Ne, zgornji tlak se hitro dvigne in tudi hitro pade.

Odločitev je predvsem in samo tvoja. Ko te bo kap bo prepozno.

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj kap?ko se gibamo,ko delamo…nas bo tudi kap,ker se nam pritisk dvigne…leta in leta traja,da ti viso tlak skoduje,ne pa od kave…

Zakaj kap?ko se gibamo,ko delamo…nas bo tudi kap,ker se nam pritisk dvigne…leta in leta traja,da ti viso tlak skoduje,ne pa od kave…[/quote]

zato ker je to logična posledica visokega krvnega tlaka. In ker ne poznaš realnega stanja avtorice posta.

Zgornji pritisk se hitro dvigne, dovolj je malo živčnosti, kava, alkohol, cigareta. Ampak tudi hitro pade.
Bolj problematičen je spodnji, tistega je potrebno paziti.

zmanjšaš količino popite kave, prešaltaj na bolj švoh variante kave , itd…..

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Optimalen krvni tlak < 120 < 80
Normalen krvni tlak < 130 < 85
Visoko normalen krvni tlak 130-139 85-89
Blaga hipertenzija 140-159 90-99

Ima res zelo nenormalno visok pritisk. In težave s srcem. Popije pa 10 skodelic in več kav na dan in na noč. resno. ženska bolj malo spi, jemlje veliko tablet, a kavi se noče odpovedat. je ba t ga, kriza bo, če jo bo kap. čeprav mislim da nas bo ona še vse preživela…

Če pa jo slučajno kap tresne pošteno, jo boste pa negovali…tako najbolj pogumni so ponavadi potem familiji na plečih še kar nekaj časa…

Če pa jo slučajno kap tresne pošteno, jo boste pa negovali…tako najbolj pogumni so ponavadi potem familiji na plečih še kar nekaj časa…[/quote]
ja, pa dopovej to njej, še zdravnico ok u r ca, ko ji ta hoče dobro s tem, da naj neha kavo pit. ma veš kaj.. moje mnenje itak ne upošteva, to ji je pač eden izmed teh ljudi, ko misli, da vse ve, ostali pa nič ;)).

Če pa jo slučajno kap tresne pošteno, jo boste pa negovali…tako najbolj pogumni so ponavadi potem familiji na plečih še kar nekaj časa…[/quote]
ja, pa dopovej to njej, še zdravnico ok u r ca, ko ji ta hoče dobro s tem, da naj neha kavo pit. ma veš kaj.. moje mnenje itak ne upošteva, to ji je pač eden izmed teh ljudi, ko misli, da vse ve, ostali pa nič ;)).[/quote]

Popolnoma te razumem, imam doma en tak primerek, za katerega samo čakamo da eksplodira …
Poleg lepote je še najbolj pameten, ja :))


ja, pa dopovej to njej, še zdravnico ok u r ca, ko ji ta hoče dobro s tem, da naj neha kavo pit. ma veš kaj.. moje mnenje itak ne upošteva, to ji je pač eden izmed teh ljudi, ko misli, da vse ve, ostali pa nič ;)).[/quote]

Popolnoma te razumem, imam doma en tak primerek, za katerega samo čakamo da eksplodira …
Poleg lepote je še najbolj pameten, ja :))[/quote]
hehe, ja res so najlepši, najpametnejši, jaz pa nimam pojma še celo s svoje stroke ne ;))).
kaj češ se s takim prerekat?

ena je imela 250 in je še kar živa

Jaz nikoli ne pijem kave, pa sem še kar živa.

Zavisi tudi od drugih okoliščin. Če si vitka, zdrava mlada punca, vsaj rekreativka in s kolikor toliko zdravim življenjskim slogom, naj ne bi bilo panike. Bi ti pa vseeno priporočal, da si tlak po pitju kave še kdaj zmeriš in ob morebitnem ponovnem večjem povišanju to omeniš zdravniku.

Če pa si v zrelih letih, kadilka, neaktivna in z viškom kg, neugodno družinsko anamnezo, imaš kakšno obolenje in jemlješ zdravila, ali pa imaš celo že ugotovljeno hipertenzijo, pa je stvar resnejša. Če imaš neurejen krvni tlak in povečano tveganje za srčno žilne bolezni, je škodljiv predvsem kratkoročni učinek (nekaj ur). Akutno povišanje tlaka lahko izzove neugoden dogodek. Zaradi morebitnih posledic se je kavi bolje odpovedat oziroma vsaj zmanjšat doze (npr. tudi pit po požirkih dalj časa), kuhat bolj švoh ali jo razredčit z vodo, kavni nadomestki, neuživanje kave, ko si v stresu). Dolgoročno pa je še pomembnejše uredit ostale dejavnike, ki vplivajo na povišan tlak (teža, prehrana, kajenje, stres, …) in njegovo redno spremljanje ter morebitno zdravljenje.

Zakaj kap?ko se gibamo,ko delamo…nas bo tudi kap,ker se nam pritisk dvigne…leta in leta traja,da ti viso tlak skoduje,ne pa od kave…[/quote]

zato ker je to logična posledica visokega krvnega tlaka. In ker ne poznaš realnega stanja avtorice posta.[/quote]

Malo se pozanimaj,kdaj visok tlak postane nevaren za kap…krepko cez 220/160….kot sem napisal leta in leta moras imet visok tlak,da ti naredi štalo v telesu…dvomim,da ima ta teta od prej visok tlak…


Ojoj, v. blok, daj malo poguglaj o visok pritisku :-((

zato ker je to logična posledica visokega krvnega tlaka. In ker ne poznaš realnega stanja avtorice posta.[/quote]

Malo se pozanimaj,kdaj visok tlak postane nevaren za kap…krepko cez 220/160….kot sem napisal leta in leta moras imet visok tlak,da ti naredi štalo v telesu…dvomim,da ima ta teta od prej visok tlak…[/quote]

Žal to ne drži, sicer bi bilo kapi/infarktov bistveno manj.

Po 24 urah se pojavi kriza.

New Report

Close