Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek obleka barve sivke – pomoč kakšni čevlji gredo poleg

obleka barve sivke – pomoč kakšni čevlji gredo poleg

Zdravo, za poslovilno zabavo za šefa (gre v penzijo) organiziramo tudi uradni del, katerega moram voditi (mikrofon, govor, – groza). Še večja groza je, da se ne znam obleči. Sploh. Sem majhna, bele polti, pegasta in nosim številko 36. Lase imam rjave, z odtenkom rdečkaste in kostanjeve. Stara sem 36 let. Makeupa ne uporabljam, ker se ne znam namazat – visoka znanost je to zame – namažem samo oči in trepalnice. Pegic ne prekrivam, ker jih je preveč. Usta namažem z glosom, ali tudi ne. Imam samo enega, takega na bleščice, kot bi bila stara 5 let. Pač nimam okusa.
Petk ne nosim. Ne znam hodit v njih. PA tudi grda stopala imam.

Vprašanje – v trgovini mi je prodajalka našla lepo oblekico v barvi sivke. Sem zelo zadovoljna, ker je to v bistvu edina moja obleka. Obleka je do kolen. Ni oprijeta, lepo pade. Blago je lahko, vendar ni videt cenena – kot za na plažo. Je res oblekica za posebne priložnosti. Čevlji…..??????
Rabim nekaj za na vrh obleke, če bo zeblo – dolg rokav. KAJ??? Rabim torbico in čevlje… Barva model, kaj priporočate? Snemali bodo s kamero, zato prosim za pomoč.

Jaz bi izbrala bež barvo, glede na to, da nisi vajena visokih pet, pa absolutno balerinke. Zgornji del pa kako lepo jopo ali blazer v bež barvi.

Kakšna je pa barva sivke? A taki ko so listi sivke ali cvetje sivke?

nova
Uredništvo priporoča

Balerinke v bež, smetanasti, beli, svetlo rjavi, srebrni, pa tudi v beli ali krem barvi s pikami ( ker nimaš rada petk).
še najbolje gredo pa peep toe čevlji z wedge peto zraven ( odprti spredaj pri prstih, trikotna polna peta).
Pa tudi sandali z wedge peto ( pluta), malobolj elegantna varianta. Ti so najbolj elegantni za nosit, kot copati, čeprav je malo pete.

https://www.google.si/search?q=peep+toe+wedge+sandals&hl=sl&biw=1920&bih=1002&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj5oOvYppXNAhWDcBoKHZ7cDhoQ_AUIBigB

Takale:
https://www.google.si/search?q=lavender+dress&hl=sl&biw=1920&bih=1002&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiUg9GgppXNAhXLOhQKHf7bAlAQsAQIIA#imgrc=GRGWxWjaguhk5M{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A

torej svetujete bež ali srebrno? Kot sem gledala res najbolj to paše. Ampak, če so srebrni čevlji, a mora bit tudi srebrna torbica? 🙁 Nekako se ne vidim v tem…

Jaz bi izbrala bež, ti pa se odloči po svoje.

[/quote]

Ja ti si pa tut buchha. Cer napišeš barva sivke vendar ne misliš na zelene liste. Ali rjave korenine. Če napišeš barva sobčnice, najbrž ne misliš na čebelo, ki sedi na njej, ane…
Kakšne barve so vrtnice? Zelene, jasno, kot listje.

[/quote]

Ja ti si pa tut buchha. Cer napišeš barva sivke vendar ne misliš na zelene liste. Ali rjave korenine. Če napišeš barva sobčnice, najbrž ne misliš na čebelo, ki sedi na njej, ane…
Kakšne barve so vrtnice? Zelene, jasno, kot listje.[/quote]

pri sivki je hec… zakaj ji slovenci rečemo sivka? ker ima cvetje sive barve?

Vzemi bež, ampak tudi tu so odtenki različni … naj bo res svetla. Lahko so pa tudi beli čeveljci.
Absolutno pa ne wedge peto.

In ne, ni res, da mora biti torbica enake barve kot čevlji. To je že leta pase, uniformiranost, ki postara. In še, na odru s torbico nimaš kaj delat.

Torej gre za vijoličasto barvo, čeprav govorimo o SIV-ki :).
Vrtnice imajo zelo različne barve cvetja, če je ena ravno omenjala vrtnice.

Definitivno bež. Mogoče tudi lepi temno sivi, ampak boš težko dobila enako
torbico.

Tudi bež. Vidim, da so ti ostale enako odgovorile.

Lepa boš. 🙂

Kupi si ene elegantne čevlje, v beš barvi, saj ni treba, da je visoka peta. Doma malo vadi hoditi, da ne boš tako nerodna. Kar se tiče torbice – se ne sekiraj, saj je ne boš imela pri mikrofonu.
Govor si doma pripravi in tudi parkrat preberi, da se ti ne bo zatikalo in da ne boš izpadla neumno. Na splošno pa se zaradi videza ne sekiraj preveč – tisti dan bo v središču

Se opravičujem, sem pozabila dopisati, ne se sekirati, ker tisti dan bo v središču pozornosti gospod, ki odhaja v penzijo. Ti pa se potrudi, da boš zadevo lepo in pravilno izpeljala.

Tu si malo popglej kombinacije https://www.google.si/search?q=lavender+dress&client=firefox-a&rls=org.mozilla:sl:official&channel=nts&biw=2100&bih=1121&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjcu9PvypXNAhVrJcAKHfWrDeIQ_AUIBigB&dpr=0.8#channel=nts&tbm=isch&q=lavender+dress+accessories

Če želiš imeti nekaj čez obleko zgoraj, ti jaz predlagam en svilen šal, ruto za ogrniti,kar meni deluje lepše, kot jakne, boleri in jope.

Ja, sivi, ne?

Jaz bi tako barvno kombinacijo.

[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/fb/4f/83/fb4f8324b153bd166a23125e26d359fd.jpg[/img]

tole si mislila,ne?

Kako lahko ženski, ki ni visoka vsaj 175, svetujete balerinke? Samo balerink ne.

Kupi spredaj zaprte sandale, lahko imajo samo dva cm peto, v tem boš hodila brez težav. Za čez, če bo mraz, lahko tudi tanko pleteno jopico. Jaz nosim genav tako kombinacijo, imam obleko v barvi sivke in za čez čisto tankceno fino jopico.

Kaj takega glede višine pete (jaz mislim, da s tako peto ne bi smela imeti problemov)

https://www.alpinashop.si/p1-8-25880/modna-obutev/sandali/piera-9i542z

Malo bolj divja varianta, ampak bi pasala k obleki, torbica potem lahko bela, bež, jopa/suknjič lahko moder, temno siv mogoče celo, bel, vež:

https://www.alpinashop.si/p1-6-25691/modna-obutev/zenski-cevlji-balerinke/demi-81951z

Kako lahko ženski, ki ni visoka vsaj 175, svetujete balerinke? Samo balerink ne.

Kupi spredaj zaprte sandale, lahko imajo samo dva cm peto, v tem boš hodila brez težav. Za čez, če bo mraz, lahko tudi tanko pleteno jopico. Jaz nosim genav tako kombinacijo, imam obleko v barvi sivke in za čez čisto tankceno fino jopico.

Kaj takega glede višine pete (jaz mislim, da s tako peto ne bi smela imeti problemov)

https://www.alpinashop.si/p1-8-25880/modna-obutev/sandali/piera-9i542z

Malo bolj divja varianta, ampak bi pasala k obleki, torbica potem lahko bela, bež, jopa/suknjič lahko moder, temno siv mogoče celo, bel, vež:

https://www.alpinashop.si/p1-6-25691/modna-obutev/zenski-cevlji-balerinke/demi-81951z%5B/quote%5D
Glasujem za fruge. Balerink pa ne morem niti videt.

Čevlji bež, lahko tudi črni, ampak ne balerinke, posebno če nimaš lepih nog. Malo petke, pa bo. O torbici ne razmišljaj, ker je ne boš potrebovala, če boš govorila v mikrofon …

Jaz tudi ne.

Če nisi vajena taka špancirat okol, potem si kupi nekaj, da ti bo prijetno in da se boš dobro počutila. Kupi čevlje, ki imajo malo pete. Ne balerinke, ker niso primerne za priložnost in za tvojo vlogo na tej slovesnosti, ni pa treba salonarje s peto. Po trgovinah boš našla res kup čevljev poletnega dizajna, ki bodo imeli majčkeno, širšo peto. Ni treba enih strogih pisarniških čevljev za staro mat. Poišči take morda s paščkom čez gleženj, spredaj naj bodo obvezno zaprti (enostavno tak je protokol, ker si gostiteljica, tako rečeno) zadaj pa so lahko odprti. Lahko vzameš lakirane (visok sijaj:) ) ali žametkast izgled, barve: bež, svetlo rjava, kožna barva (bež+roza), belo-siva, svetlosiva, umazano bela, in vsi odtenki vmes in okoli tega. Za dolgi rokav rabiš vrhnji del, ne vem sploh, kako se reče, mogoče bolero, ampak ko boš z mikrofonom bodi brez bolera, bo lepše izgledalo. Če boš imela bolero malo razmisli o kombinaciji s čevlji, čeprav bi načeloma morati it vse. Bolero bi jaz na tvojem mestu vzela rožast, ali svetlo bež, imajo tudi samo čipkaste, ki so še posebej elegantni. Bistveno pri njem je, da je tesno prilegajoč in precej kratek, ni nujno, da se spredaj zapira.

Torbico rabiš tisto tamajčkeno, katerokoli svetle barve, bež, sivkasta, ni nujno, da se ujema s čevlji, tega se zdaj več ne gleda.

Glos z beščicami daj preč, rajši ne imej nič kot to. Si prestara. Obvezno pa se počeši tisti dan pri frizerju, frizura naredi več kot tone ličil da človek dobro izgleda, posebej na kameri. Daj si malo pudra ali vsaj pudra v prahu, da se ne boš svetila preveč in trepalnice dobro namaži z maskaro. To bo dovolj, izgledala boš lepa in urejena a še vedno boš ti, kot si vajena hoditi okoli.

glede barvnih kombinacij sedaj ze ves vse. Jaz bi ti samo se dala namig za tip cevljev. Ce se bos v petah sesula po stopnicah, potem bodo balerinke vseeno boljsa izbira 😉 Glede cevlja samo to, vzemi model, ki nima kaksnih paskov v gleznju, mora bit precej odprt proti prstom, ves kaj mislim? to ti bo opticno podaljsalo noge in te malo povecalo.
In ne delaj si skrbi, ce so izbrali tebe za to nalogo pomeni, da te cenijo in si sodelavci mislijo, da si prava za to, da bos zmogla, oni ne bi bili kos temu, ti pa z levo roko. In uzivaj na zabavi.

New Report

Close