Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? invalidska upokojitev

invalidska upokojitev

Sem prebolela raka, zdravljenje zaključeno. Imela operacijo. kemo, herceptin in obsevanje. Sem brezposelna. Imam nekaj delovne dobe, sem si plačevala med brezposelnostjo, sedaj se to ne upoševa skoraj nič. Se mi splača vložit za invalidsko penzijo. Ima kdo izkušnje? Je sploh možno dobit. Kot veste do invalidnine nismo več upravičene. Če se je mogoče kdo spopadal s tem v zadjem času. Lepo pozdravljeni.

Bi bila vesela, če bi kdo napisal. ki je v zadnjem času zaradi raka odšel v invalidsko penzijo.

Glede tega ali se splača, ali ne – vam osebno, tega ne vem….včasih se je dalo na ZPIZU prosit za izračun. Ne vem. Tu ne znam pomagat, ker sama v to smer nisem povpraševala.
Sem pa šla pred časom skozi to kalvarijo, ki je trajala kar nekaj časa, šlo je kar nekaj mojih živčkov….na koncu mi je uspelo in zdaj sem štiri ure zaposlena, štiri ure invalidsko upokojena. Če lahko kako pomagam, vprašajte. 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Kako pa je potekal postoprk pred komisijo. Moja osebna zdravnica bo vložila. Moj onkolog pa je rekel, da ne more nič napisat, ker se je zdravljenje zaključilo in sem zdrava. Sem pa brezposelna, ker sem bila zaposlena za določen čas. LP, t.

Moja osebna zdravnica je ubrala malo bolj posebno pot, ali pa tudi ne, ne vem….ampak nisem še slišala da bi šla katera po taki poti, mogoče pa kateri pomaga….
Torej….operacija 2011, odvzeta dojka+bezgavke, opravljena PET CT preiskava, zaradi suma širitve na kosti, vse zavržejo…hvalabogu, sledi 8 cilkov kemoterapije, obsevanje, eno leto biološkega zdravljenja s herceptinom, pet let nolvadex+eno leto zoladex. Stranski učinki za moje delo zelo moteči, od nenadne utrujenosti, motnje spomina, koncentracija na nuli, lahko sem se naučila živet z bolečinami v sklepih, z bolečo desno roko, ampak tega pa pri svojem delu nisem mogla premagat….in sem potem dooolgo bila štiri ure v bolniški, štiri ure zaposlena….v začetku leta 2015 me osebna zdravnica pošlje na dvotedensko “terapijo” (ni prava beseda, ampak ne najdem prave ;)) na URI Soča….tam sem bila v obravnavi zdravnice, pravnice, delovne terapevtke, psihologinje….vsi so me ocenjevali, opazovali pri delu in nalogah, kot rečeno dva tedna in potem tudi podali mnenje. Tam sem bila normalno kot da imam delovnik. Vsak dan. Vzporedno sem opravljala tudi pri psihologu testiranja za delovno sposobnost….in potem z vsemi temi mnenji, je moja zdravnica podala vlogo na ZPIZ. Potem je šlo tam vse pospešeno, hitro sem bila na komisiji, kjer sem imela še oseben pregled, noben ni mogle verjet da imam tako gibljivo roko, bolj kot neprizadeto :), vse je potekalo zelo sproščeno…brez vsakega problema, hitro…..če primerjam komisije na ZZZS, kjer sem tudi včasih v joku odšla iz sobe….potem je prišel sklep, odobreno mi je bilo štiri urno delo, štiri ure invalidska upokojitev….za dve leti, potem sledi ponoven pregled in ponovno odločanje. Dokler niso izračunali točnega zneska pokojnine, ker pač to traja, sem dobila nadomestilo, sledil pa je potem poračun….Bil je trd boj, ampak vsaj enkrat, sem si rekla, pa se bom borila do konca, ker nikoli nisem nič skrivala, nikoli igrala bolečine v roki, ampak pri svojem delu pa rabim zbranost, natančnost,….in tega več kot štiri ure nisem zmožna. To je to. 🙂 Meni je bil čas zdravljenja s kemo in vsem ostalim veliko lažji, kot tole potem 🙁 ko nobenemu nimaš nič za pokazat, veš da ne zmoreš in potem lahko le upaš, da te bodo razumeli….vse dobro vsem v boju.


Hvala za tole. Mislim, da bo prišlo prav ne samo meni, ampak tudi drugim, ki se soočajo s tem.

Malenkost 🙂 če bo le prišlo komu prav….prav je tako, da se informiramo med sabo, ker včasih od dohtarjev bolj malo izvemo. Jaz, če ne bi več brskala po netu in čvekala s sotrpinkami v čakalnici za nadomestilo za telesno okvaro, nikoli ne bi zvedela, niti je ne dobila, tako pa je bil potreben samo obrazec…..ampak te informacije od zdravnikov nisem dobila … samo en primer….

zdravniki, zdravniška komisija ne sme priznati, da si ti postala oprostite “kripel” zaradi KEMOTERAPIJE. Oni morajo prikazati, da KEMOTERAPIJA zdravi človeka, da je potem kot nov!!!
V bistvu pa ti naredi takšno gromozansko škodo za celo življenje, de se ne sestaviš nazaj, tvoji možgani so kot zombi. JAZ bp je napisala tako da se tudi sama vidim v tem zapisu in takšnih nas je zelo veliko. Ne morem bratri već knjig, ki sem jih imela tako rada, ker enostavno ko preberem eno stran ne morem več-ne morem, pa tudi zapomnim si ne kaj sem brala.

Do leta si za telesno okvaro dobil tudi invalidnino, sedaj tega ni več. Invalidnino dobijo samo delovni invalidi. To je res krivica. Si brezposelen medtem zboliš. Živiš sam. Vem, da nekateri tudi izkoriščajo sistem, posledice pa nosijo ljudje, ki potrebujejo pomoč. Prav je, da si pomagamo med sabo, pa čeprav je to beseda spodbude, informacija ozdravljenju, pravicah bolnikov. Želim vam lepe dneve.

Je v teh dneh kaj možnosti, da ti zaradi posledic zdravljenja odobrijo invalidsko.To vreme, sparin v zraku je pa grozno. Klub vsemu vam želim lep dan.

New Report

Close