Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako lahko tudi v vročih dneh kuhate težko hrano?

Kako lahko tudi v vročih dneh kuhate težko hrano?

Že tretje poletje živim tu, kjer živim.
In vsakokrat se začne ista zgodba.
Z vsakim vročim dnem, mi že zjutraj v stanovanje prismrdi težek vonj kuhanja.
Čebula, česen, meso, pohanje..
Pa ne morem sluftat stanovanja!
Zjutraj sem luftala, ob pol desetih že voham to čebulo, hitim zapirat okna.
A poleti se to čebulo voha že ob osmih, saj jim je prevroče kuhat to kasneje..
In ne razumem, ma kako lahko še v teh soparnih dneh jeste vsak dan težko hrano? ma kaj vsak dan cmarite to čebulo, česen, meso..?
Joj, res je smrdljivo.
res je nadležno, ko človek še svojega stanovanja ne more preluftat, ne da bi prišel kak smrad not. na eni strani ena nad nami skoz kadi in gre not. Na drugi strani pa smrad od kuhanja.
pa govorim o majhnem bloku.
ma tiste čike še nekak razumem, čeprav sem sama nekadilka. Tisto se hitro razkadi. A ta težka čebulasta mesnata hrana dolgo dolgo obvisi v soparnem zraku. Ma ne razumem, kako se vam sploh da v vročih dneh še kuhat tako težko hrano.
Prosim, zamislite se- res je zelo moteče. Zjutraj želim prezračit stanovanje(odprem vsa okna) in dajte to kuharijo prišparat za čas, ko je primeren za kuharijo in takrat vsak ve, da se kuha. če že morate jesti tako težko hrano, pa pustite nam ostalim, da zjutraj in dopoldne zračimo svoj flet no.
A ste lahko toliko uvidevni do ostalih, ki tako težke kuharije niti ne kuhamo niti ne jemo?
HVALA!

Seveda, kuhali bojo kadar ti reces, jedli bojo kar ti reces in kadar reces, najboljse da se na wc hodijo ko jim ti dovolis 🙂


Ne, ampak lahko pa malo pomislijo na sosede. ta imajo ti tudi pravico zluftat svoje stanovanje, ne da jim že ob osmih smrdi po njihovi čebuli pred fletom in potem ne morejo luftat.
Oni se na to sploh ne ozirajo, svoj smrad širijo na ostale, kot da so sami v bloku.

Bom pa jaz svoje dišeče palčke začela kurit po vseh oknih in na balkonu.
Če se pride osebno pritožit, bom rekla, da samo odganjam njihov smrad z svojim načinom. če jim vonj palčk ni všeč, se lahko zmenimo takole- vi nehajte smradit z hrano in čiki, jaz pa z palčkami ;))

Neprodušno zapri pa bo brez vonja po tuji hrani. Nimajo vsi letno kuhinjo na balkonu!

Tle je pa rešitev čist preprosta …. pozimi se itak na kratko lufta, takrat itak nimaš problemov. Poleti pa je edino pametno luftat zgodaj zgodaj zjutraj npr. ob 5h, ko je še res hladno, da potem tekom dneva ne odpiraš in imaš hladno v stanovanju. Ob 5h al pa 7h pa še ne kuhajo a ne 🙂


Jaz bi rada stanovanje tudi zračila.
In ga ne morem, če kuhajo že ob osmih.. in potem itak smrdi do dveh, ko pa ne moreš več luftat, ker je zunaj soparno.

Ce nisi ravno v pritlicju, imej okna odprta in zraci preko noci, je bolj ucinkovito, saj so takrat temperature nizje kot dopoldan. Ko se ozracje segreva, pa se okna itak zapirajo.


Jaz bi rada stanovanje tudi zračila.
In ga ne morem, če kuhajo že ob osmih.. in potem itak smrdi do dveh, ko pa ne moreš več luftat, ker je zunaj soparno.[/quote]

pa nekam v samoto, npr brazilski pragozd, sahara…….po želji;)


To je že super, a ker sem v pritličju, ne morem imeti takrat nastežaj odprtega okna, takrat je pa na parkirišču tudi precej aktivno. Službe in bližnja šola vrtec pa folk kar tu pred našim blokom pušča avtomobile. ;(.
Pozimi se res ne voha te težke kuharije, pa me je že zanimalo ali je to zaradi mraza ali ker se ljudem zalušta ta težka hrana samo poleti ;):


Jaz bi rada stanovanje tudi zračila.
In ga ne morem, če kuhajo že ob osmih.. in potem itak smrdi do dveh, ko pa ne moreš več luftat, ker je zunaj soparno.[/quote]

pa nekam v samoto, npr brazilski pragozd, sahara…….po želji;)[/quote]
Aja, jaz ki sosedom z ničemur ne smradim naj grem v samoto, a ti, ki smradijo vsem naokoli pa naj se ne prilagodijo?


Sem v pritličju ;(.
In ravno tu se vonj najdlje zadržuje.

pa nekam v samoto, npr brazilski pragozd, sahara…….po želji;)[/quote]
Aja, jaz ki sosedom z ničemur ne smradim naj grem v samoto, a ti, ki smradijo vsem naokoli pa naj se ne prilagodijo?[/quote]

Ali imaš ti problem ali oni?
PS
Najhujši smrad povzročajo tvoji parfumčki in ostale žavbe babve;)


Aja, jaz ki sosedom z ničemur ne smradim naj grem v samoto, a ti, ki smradijo vsem naokoli pa naj se ne prilagodijo?[/quote]

Ali imaš ti problem ali oni?
PS
Najhujši smrad povzročajo tvoji parfumčki in ostale žavbe babve;)[/quote]
Pa jaz se sploh ne parfumiram. Niti se ne šminkam, niti ne barvam las. samo stuširam se in uporabim deostik brez aluminijevih soli.
Od kje ti zdaj ta ideja? a to je zdaj nek glup argument na tažavo, ki jo povzročajo vsem, ki ne kuhajo tako močno hrano?

Ali imaš ti problem ali oni?
PS
Najhujši smrad povzročajo tvoji parfumčki in ostale žavbe babve;)[/quote]
Pa jaz se sploh ne parfumiram. Niti se ne šminkam, niti ne barvam las. samo stuširam se in uporabim deostik brez aluminijevih soli.
Od kje ti zdaj ta ideja? a to je zdaj nek glup argument na tažavo, ki jo povzročajo vsem, ki ne kuhajo tako močno hrano?[/quote]

Sine laži, mi ti vjerujemo;)

Nah pa sem prismodila čebulo, ker se s teboj dajem, bo treba ponovno;)


Sem v pritličju ;(.
In ravno tu se vonj najdlje zadržuje.[/quote]

Tako topel zrak kot tudi vonjave se dvigajo, tako da v pritlicju se vonj ravno ne zadrzuje…


To je že super, a ker sem v pritličju, ne morem imeti takrat nastežaj odprtega okna, takrat je pa na parkirišču tudi precej aktivno. Službe in bližnja šola vrtec pa folk kar tu pred našim blokom pušča avtomobile. ;(.
Pozimi se res ne voha te težke kuharije, pa me je že zanimalo ali je to zaradi mraza ali ker se ljudem zalušta ta težka hrana samo poleti ;):[/quote]
Ne vem, kaj se pritožuješ. A ne spada vse to med mestno idilo?


Sem v pritličju ;(.
In ravno tu se vonj najdlje zadržuje.[/quote]

Tako topel zrak kot tudi vonjave se dvigajo, tako da v pritlicju se vonj ravno ne zadrzuje…[/quote]

To sem čakala, pa ste jo/ga dobili…..

Jaz sem se preselila iz LJ( blok) v vukojebino predvsem zato, ker nisem prenesla blokovskega življenja, pa čeprav v nobel soseski. Cena je velika, brez avta ne gre. Za hišo v LJ, ki bi mi bila všeč, pa nisem imela denarja. Tako je to. Soseda vidim takrat, ko se pelje mimo, imam živali, ki nikogar ne motijo, zjutraj me zbudijo ptički in ne sosedov golaž. Pač, odločiti se moraš, kaj ti je ljubše. Ljudi spremenila pač ne boš.

Tako topel zrak kot tudi vonjave se dvigajo, tako da v pritlicju se vonj ravno ne zadrzuje…[/quote]

To sem čakala, pa ste jo/ga dobili…..[/quote]
Potem pa pridi za en dan v moj flet živet, pa se boš prepričala, kako dolgo ostaja ta smrad v zraku. In to je edino za upoštevat, ne pa kako se zrak dviguje. kako se bo dvignil, če nobenega vetra v soparnih dneh ni?


To je že super, a ker sem v pritličju, ne morem imeti takrat nastežaj odprtega okna, takrat je pa na parkirišču tudi precej aktivno. Službe in bližnja šola vrtec pa folk kar tu pred našim blokom pušča avtomobile. ;(.
Pozimi se res ne voha te težke kuharije, pa me je že zanimalo ali je to zaradi mraza ali ker se ljudem zalušta ta težka hrana samo poleti ;):[/quote]
Ne vem, kaj se pritožuješ. A ne spada vse to med mestno idilo?[/quote]
Ne pritožujem se nad kadilci, niti nad mladimi, ki vsak vikend navijajo musko na parkirišču in posedajo na klopcah pred našim blokom, čeprav noben ne živi v njem.
Hočem pa zluftat stanovanje vsak dan, brez teh mesnato čebulnatih vonjav v zraku ;).

pa nekam v samoto, npr brazilski pragozd, sahara…….po želji;)[/quote]
Aja, jaz ki sosedom z ničemur ne smradim naj grem v samoto, a ti, ki smradijo vsem naokoli pa naj se ne prilagodijo?[/quote]
ponavadi je tako bilo, da se 1 večini in ne obratno, ja…


Sem v pritličju ;(.
In ravno tu se vonj najdlje zadržuje.[/quote]

Tako topel zrak kot tudi vonjave se dvigajo, tako da v pritlicju se vonj ravno ne zadrzuje…[/quote]
In ko grem k tavrhnji sosedi na kavico, se skozi njihovo okno nič ne vonja.. ko pa ona pride k meni, pa omeni ta vonj. Torej ne vzdrži vedno ta trditev, sploh ne v soparnih dneh brez vetriča.

PRESELI SE.

Pa kje ti živiš, da imate tako soparno, da se ne da živeti?


Ne vem, kaj se pritožuješ. A ne spada vse to med mestno idilo?[/quote]
Ne pritožujem se nad kadilci, niti nad mladimi, ki vsak vikend navijajo musko na parkirišču in posedajo na klopcah pred našim blokom, čeprav noben ne živi v njem.
Hočem pa zluftat stanovanje vsak dan, brez teh mesnato čebulnatih vonjav v zraku ;).[/quote]

In čisto vsak dan kuhajo težko hrano? Res se mi smiliš, te povsem razumem, 3 x 365 dni vohaš to, saj se je za zmešat, resnično……

New Report

Close