Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dogovorjeni carski rez

dogovorjeni carski rez

Sem v drugem trimesečju in želim rodit s carskim rezom. Ne bojim se bolečine, razlog je da ne želim raztrganin in šivanja. Ko sem to povedala na glas, so bile reakcije v smislu kako sem fina, da vsaka prava ženska otroka naravno rodi, da če še rodit nisem sposobna, tudi za otroka ne bom sposobna poskrbet. Po domače povedano, briga me, kaj si mislijo drugi, sem bila pa izjemno presenečena nad takim načinom razmišljanja. V zahodni Evropi je to nekaj čisto običajnega, za slovenske ženice pa je očitno to preveč.

Sej sploh ni nujno da bi bla sivana tudi ce bi rodila brez CR 🙂 moja mama ni imela niti enega sivana pa sem imela 4kg ko sem se rodila 🙂

Enega siva*

nova
Uredništvo priporoča

Imas tud sive in postoperativne bolecine..upam,da to ves :-). Ampak ni panike,odloci se tako kot TI mislis,da je prav za vaju. Srecno!

Kaj pa sivi po carskem rezu?
Tud okrevanje je daljše.

No, jaz izkušnje rojstva moje hčerke ne zamenjam za nič na svetu.

te bodo še na polje poslale rodit 🙂

Sama sem šla rodit v Postojno, pa so me tudi kritizirale. Nekatere so pač rade mučenice.

Vem, da določen procent žensk rodi brez raztrganin, ampak enostavno ne želim tvegat. Moja mami je visoka, otročki smo bili pa vsi manjši, rodili smo se hitro in je bila po vsakem porodu precej šivana. Mamina sestra, ki je podobne konstrukcije kot mami je imela še notranje raztrganine in še danes ima težave z zadrževanjem vode.
Vem, da tudi po carskem rezu ostane brazgotina. Jo imam pa rajše na trebuhu kot “tam spodaj”.

Malo se prosim ozri še na otrokovo dobro. To je naravni porod. Kakorkoli že deluje grozljivo (nepoučenim in neizkušenim), je to za otroka najboljša popotnica za začetek.

Me je bilo strah poroda tako, da sploh ne znam opisati. Pa sem vseeno šla skozi to. Štirikrat. Srečna sem, da niti enkrat ni bil potreben carski rez. in ja, prvikrat sem bila vse raztrgana, šivana, ni da ni. Dva tedna nisem pomislila na naslednji porod. Ampak so me carsko zašili. Nimam nobenih posledic. Če še kakšno keglovo vajo narediš, si lahko kot nov.

Pa ne mislite samo na svojo rit, no. Sorči, ne morem drgač povedat.

Mučenice? Zato ker smo otroka rodile po naravni poti?
Če niste sposobne rojevat, uporabljajte kontracepcijo.

Škoda ker si že noseča. Taki egoisti ne bi smeli imeti otrok.

Se umikam iz foruma, ker ste že začeli sikat…

zakaj misliš, da ti pripada carski rez?

CR je operacija, toliko in toliko zahtevnejša in dražja od navadnega poroda s toliko in toliko hujšimi možnimi komplikacijami? zakaj bi tebi obubožana zdravstvena blagajna morala plačat carski rez??

ps,
napačnih stvari se bojiš
pri porodu so šivi in raztrganine še najmanj

če se hočeš bat, se boj podrtih materničnih sten, preveč raztegnjenih mišic materničnega dna, inkontinence, cistokele, rektokele in podobnega sranja, ki je lahko posledica poroda. ker te stvari ti res uničijo ali poslabšajo kvaliteto življenja po porodu tistih par šivov… ki mogoče zaskelijo tu in tam…. ni nič v primerjavi z ženskami, ki niso več iste po porodu

da ne govorim o tem, če se zakomplicira za otroka…

CR res ni ravno obicajna,nedolzna operacija. Razumem tvoj strah pred raztrganinami itd, ampak pomojem to ne seze niti do kolen okrevanju po CR.
Mene ne gane, kako katera rodi in zato ni niti slucajno “slabsa” mama, imam kar nekaj CR frendic in nimajo najlepsih spominov, zato sem takega mnenja. Res pa je, da so vse CR dobile sele po 10ih in vec urah matranja z naravnim porodom.
Sama nimam niti enega siva od poroda, sem pa elegantno rodila z EA, brez strahu in brez bolecin. Pa me je bas brigalo, kaj si o tem misli povprecna zaplankana cankarjanska mati.

Ce hoces biti pa sploh IN, so pa trenutno top porodi doma, z doulo in obcinstvom, sej ves, naravno itd 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Pripada mi, ker bom zanj plačala. In ne v Sloveniji.

Zakaj sprašujes, če nočeš slisat naših mnenj?
Egoistka si!

Jaz ti res priporocam EA.
Same pohvale.

ok

odkrito povedano… sem razdvojena, ko te berem.
po eni strani imam jaz relativno grde posledice poroda. dva meseca sem bila inkontinentna, imam cistokelo, verjetno bom šla na operacijo, da si popravim vse skupaj, kar pomeni še dodaten poseg, rezanje in šivanje, kljub temu, da raztrgana, rezana in šivana ob porodu nisem bila

po drugi strani pa je tveganje ob cr višje. kolegica je imela naročen cr, ni se mi zdelo, da je imela neke hude težave z okrevanjem, sem bila jaz po porodu zaradi posledic psihično dosti slabša….

vse dobro, kakorkoli se odločiš. jaz te razumem

Žal je veliko žensk na tem forumu res, raje ne rečem kaksnih. Po vseh raziskavah je CR veliko bolj varen za otroka. Vemo, koliko otrok je prizadetih zaradi zavlačevanja zdravnikov. Zakaj pa mislis da vse naše estradnice in VIP Slovenke rodijo s carskim rezom? V Sloveniji pa se žal zaradi visokih stroškov ne moreš zanj dogovoriti. Jaz sem uporabila res močno zvezo v zdravstvu da se mi je uspelo dogovorit. Ja, kar spljuvajte me. Mi je vseeno, glavno je, da sva oba z otrokom zdrava. Pa se to; okrevanje je hitro, brazgotine se sploh več ne vidi.

Ne vem, zakaj se ljudje tok radi vtikate v življenja drugih … če avtorica hoče CR pač naj ga ima. Saj ima vse svoje prednosti in slabosti, pomembno pa je, da se odločimo tako, da bo nam prav …

Sama sem imela naravni porod, pa bi predvsem zaradi hčerkice raje videla, da bi bil CR … Porod je bil za njo težek, poleg tega se je okužila z bakterijo streptokok B, potem pa zaradi tega ni jedla, dojenje je čist odpadlo, pridobivanje na teži je blo katastrofalno, dobivala je antibiotike, infuzijo … Vse to bi se lahko preprečilo, če bi bil CR. Zato ne bodite pametne, da je naravni porod edini pravi prihod na svet …

Mučenice? Zato ker smo otroka rodile po naravni poti?
Če niste sposobne rojevat, uporabljajte kontracepcijo.[/quote]

Primitivno. Pa še umrite po naravni poti. Medicina je zato, da pomaga. Porod brez bolečin, operacije, zdravljenje raznih bolezni..izberi.

In kaj točno je narobe z otrokom, ki se je rodil z epidualno ali carskim rezom ? Veš, koliko žensk mora imeti carski rez ? Koliko žensk ne more dojiti, ker nima mleka ? In po tvoji logiki so kaj, slabe matere ? Oz sploh niso ženske, ker ženska pa mora rojevati v bolečinah in dojiti ?

Ne izigravat bebastih mučenic, potem pa otrok 2x kihne in ga nafilate z antibiotiki. TO pa je škodljivo.

In če si na moj odgovor reagirala se očitni imaš za mučenico.

Pa lep večer še naprej…

Mučenice? Zato ker smo otroka rodile po naravni poti?
Če niste sposobne rojevat, uporabljajte kontracepcijo.[/quote]

Primitivno. Pa še umrite po naravni poti. Medicina je zato, da pomaga. Porod brez bolečin, operacije, zdravljenje raznih bolezni..izberi.

In kaj točno je narobe z otrokom, ki se je rodil z epidualno ali carskim rezom ? Veš, koliko žensk mora imeti carski rez ? Koliko žensk ne more dojiti, ker nima mleka ? In po tvoji logiki so kaj, slabe matere ? Oz sploh niso ženske, ker ženska pa mora rojevati v bolečinah in dojiti ?

Ne izigravat bebastih mučenic, potem pa otrok 2x kihne in ga nafilate z antibiotiki. TO pa je škodljivo.

In če si na moj odgovor reagirala se očitni imaš za mučenico.

Pa lep večer še naprej…[/quote]

Sem že napisala, da je bil porod najlepša izkušnja mojega življenja. In praviš, da se imam za mučenico? Res si brihtna, da ti kar škodi.

Saj te poskušam razumeti… a narava je pač predvidla, da rodimo po naravni poti vaginalno. 🙂 Ne tlačit sem cankarjanstvo ali mučeništvo, to sploh ni point.
Seveda je pa super, da je na voljo CR, ko zagusti ali če že v osnovi ne gre.

Glej, sama rodila večkrat, naravno, brez enega samega šiva, otroci vsi težkokategorci. 🙂 Sem prepričana, da je v večini (ne vseh) primerih najpomembnejša dobra psihična priprava ženske na porod in potem gre vse ok. Pa dobro podpodno okolje, kjer spoštujejo želje in telo žensk, ne pohitrujejo poroda brez veze itd.

CR je ipak operacija, nekatere dolgo časa okrevajo po njej. Poleg tega je včasih otežkočena povezava mama – dojenček. Premisli še enkrat, če je CR res tako modra izbira. Ti se boš seveda odločila tako, kot se tebi zdi prav. Sama vem, da se ne bi nikoli odločila vnaprej za CR.
Želim ti modro in pretehtano odločitev in zdravega bebija. 🙂

Zakaj v isti koš mecete CR in EA? Pri EA se še vedno otrok rodi po naravni poti, le da ženska nima bolečin.
Rezat trebuha za brez veze si pa res ne bi dala.

Jaz sem po drugem cr ostala brez maternice in s tem brez možnosti za še enega otroka. V razmislek.

Tudi v opevani tujini pocasi ugotavljajo, da ni tako zelo vseeno kje pride otrok ven in da cr na zeljo ni tako dobra ideja. Ampak denar pac naredi svoje in ce prides z debelo denarnico v privat porodnisnico ti seveda ne bodo rekli ne. Preberi si kaksen komentar dr. Pušenjaka na to temo in pocasi se sprijazni, da ne gre vec samo zate.

New Report

Close