Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vožnja za ritjo

Vožnja za ritjo

Vozniki zaritneži, se zavedate nevarnosti?
Pa ne mi zdaj kako se brez razloga, kao, ne sme zavirat. Kako pa kdo lahko trdi, da je tisti pred njim zaviral brez razloga?
http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=15694

bi ustavil in mu jih ene par fajn primazal, zaritnežu.

Joj, jaz to kar eneparkrat prbremzam, tako pošteno, če nimam ravno otroka zadaj, da mu jasno rata, da se bo zaletel v rit če bo še rinil.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

No, vsi ti klepci, ki ste do sedaj odgovorili ste pokazali kako omejeni ste.
Ce se ti zalimam za rit, ti mogoce zelim povedati, da se zapelji na pocasni pas, da te prehitim, ker sem hitrejsa. Ce sem prehitra in zasluzim kazen bo odlocala policija, ne vi. Sploh veste kako nevarno je nekomu tako nalasc zabremzat? Ne, za to rabis mozgane. Sicer pa, vsi vejo, kaksen köepec je v avtu, ki se nalasc ne umakne in imas ze oripravljeno nogo na bremzi.


Evo zaritnico ki se je prfočkala.
Nimaš ti kaj bit hitrejša. NImaš. Najvišjo dovoljeno hitrostz poznaš torej…..In ne ti men da ti lahko voziš hitreje in da je to v pristojnosti policije itd….Če si ti vzameš pravico in s prehitro vožnjo ogrožaš vse okoli sebe, ker se pravil ne držiš, se to tvoje neumnop početje tiče tudi ogroženega ne samo policije. Ti s to tvojo bedasto izjavo si kot nekdo, ki bi se nad tvojo glavo igral z nabito puško, potem bi ti pa on rekel, da to tebe nič ne briga, če se on s puško na tvoji glavi igra in da je to stvar policije.
Odjëbi, dokler boš ti s prehitro vožnjo in vožnjo za ritjo ogrožala mene, se bom jaz branil. Če boš ti zaradi svoje objestnosti mene ubila, meni to nič ne koristi ker bo policaj potem kazen tebi napisal.
Kapiš?

No, ti bi bila pa zrela za ponovno opravljanje vozniškega izpita. Da se nekomu za ritjo NE VOZI, te niso naučili? Kaj je to varnostna razdalja tudi ne? Da se prehiteva takrat, ko imaš za to možnost in je to varno?
Omejenost si pokazala, ja.

O openminded zaritnica. 🙂

Sploh veš, kako nevarno se je limati na rit? Obstajajo manj nevarni načini za tvoje pripovedke, naštudiraj in uporabljaj jih.

Hitri vozniki ste tako glupi, da ne skontate preprostega fizikalnega zakona: če se ti hoče “počasnela” pred tabo umaknit na vozni pas, ki vozi enako hitro ali počasneje, mora …. pazi ti to zdaj …. upočasniti vožnjo. Česar pa seveda ne more narediti, ker si mu ti za ritjo. Nisi vedla, a ne.

In seveda tvoja vožnja za ritjo ni niti malo nevarna a ne, niti pičice.

Možgane rabiš ti. S tem, ko se mu prilepiš na rit, mu kažeš, da si hitrejša? Jaoo bangladeške ti pameti! Koji kura.c koga briga, kako hitra si ti, vsak pač vozi po svoji izbiri. Kar moraš pa upoštevati ti, ki si zadaj, je v vsakem primeru varnostna razdalja. Ko oceniš, da je cesta prosta, štartaš iz svoje varnostne razdalje in greš prehitevat, to je vsa znanost, ki je tvoji ubogi napihnjeni možgančki ne zmorejo.
Prav rada bi te imela, da se mi zarineš v rit…S kakšnim užitkom bi si kupila nov avto na tvoj račun 😀


Vam psihičem ni jasno, da ste dolžni držati varnostno razdaljo, ne pa s kršenjem izsiljevati prednosti.

očitno so tu sami debili….pa kaj za boga vas moti, če nekdo za vami vozi s prekratko varnostno razdaljo???? vas ovira? ne morete voziti po vaših željah? vas ustrahuje? nič vam noče, pač tako vozi….in v primeru naleta v rit bo verjetno kriv, lahko pa boste zraven tudi vi krivi, če boste zanalašč zavirali, on pa bo imel priče, ki bodo to potrdile, vi pa boste sami in ne boste mogli dokazat, da ste zavirali, ker je mačka tekla čez cesto….in ja, tudi nenadno in nepotrebno zaviranje je prekršek, tudi namerna vožnja prepočasi je prekršek, ne samo vožnja s prekratko varnostno razdaljo.

Tudi v Sloveniji je veliko takih bebcev, ki se skampirajo na prehitevaelnem pasu in mislijo da je to vozni pas. Enomesečni ecvzem vozniške bi hitro naredil red na tem področju.

Saj to vemo, kako je zakonsko določena prepočasna vožnja, kajne?

Kot že rečeno, tvoja prekratka varnostna razdalja meni onemogoča varno manevriranje.

ja čist za brezveze me moti, a ne.
tud mene lahko zaradi zaritne vožnje ubije kreten
ponavadi vozim tam nekje med 140 – 150, najbolj obožujem take, ki mi s 170+ priletijo direkt za rit, pol pa mislijo, da se mu moram takoj umaknit, pa če mam plac ali ne.

Vožnja v riti seveda je moteča in tudi ni varna ne za nobenega. Izvirni greh največkrat je sicer neumikanje počasnejšega na vozi pas, čeravno je tudi kar nekaj objestnežev, ki se ti tudi v kooini nalimajo na rit.

Tako za ene kot drug bi bilo pravo zdravilo odvzem vozniške za en mesec brez možnosti pritožbe.

Če maš plac, maš da se umakneš in pika.

Briga me, ker po navadi zadaj prevažam otroke, ki so v prvi bojni liniji in tvoje prve žrtve. Če se mi kdo torej nalima na rit, ko vozim po predpisih, počasi upočasnim hitrost na tako, ob kateri moji otroci ne bodo umrli, če se zaletiš v nas. 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} voznikom potegne, obstajajo pa taki, ki jim ne, če jim narišeš. Takoj ko se mi odlimaš, jaz znova vozim po predpisih. Imaš pa kadarkoli možnost, da me varno prehitiš, če se ti že tako mudi. Z vožnjo za ritjo ne profitiraš popolnoma ničesar, samo nesrečo izzivaš.

Če maš plac, maš da se umakneš in pika.[/quote]
Ne glede na to, TI MORAŠ držati varnostno razdaljo. MORAŠ!

Če maš plac, maš da se umakneš in pika.[/quote]

lej miško, jaz vozim tak, da gledam v vzvratni špegu in čekiram, če me kdo dohiteva in se mu že pravi čas umaknem

če se morem

Če maš plac, maš da se umakneš in pika.[/quote]

lej miško, jaz vozim tak, da gledam v vzvratni špegu in čekiram, če me kdo dohiteva in se mu že pravi čas umaknem

če se morem[/quote]

Če vprašaš zaritneže, itak nima noben kaj delat na cesti, ko oni izvolijo potovati. Mamo, da smo doma in čakamo, da grejo mimo!

Seveda nas moti, ker si vsi pač ne želimo dobit v rit. Če tebi paše, izvoli, nastavi jo.


Če nekdo po prehitevalnem pasu vozi z MAKSIMALNO dovoljeno hitrostjo, ta ne kampira. Ta pač vozi maksimalno hitro. Hitreje ne sme. Če bi ti takega rad/a prehitela, ga na pravi varnostni razdalji čakaj.
“počasnetom” očitaš, da prehitevalni pas ni vozni pas in da se ti morajo umaknit, med tem ko ti misliš, da je prehitevalni pas nek pas po kateremu ti lahko kršiš hitrostne omejitve in ostale predpise.

Saj verjetno niso tak problem tisti, ki se striktno držijo omejitev, problem so tisti, ki sploh ne vedo, koliko je omejitev in se raje vozijo povsod med 30 in 40 km/h, taki ti pa res dvignejo pritisk in so tudi največkrat vzrok za nesrečo, pa sploh ne vedo, da je kaj narobe. Pač ne divjajo in so zelo v redu vozniki.
Res pa je, da še nikoli nisem opazila, da bi policaj izločil takega voznika iz prometa. Pa sploh ni nujno, da je ženska ali starejša oseba.


Če nekdo po prehitevalnem pasu vozi z MAKSIMALNO dovoljeno hitrostjo, ta ne kampira. Ta pač vozi maksimalno hitro. Hitreje ne sme. Če bi ti takega rad/a prehitela, ga na pravi varnostni razdalji čakaj.
“počasnetom” očitaš, da prehitevalni pas ni vozni pas in da se ti morajo umaknit, med tem ko ti misliš, da je prehitevalni pas nek pas po kateremu ti lahko kršiš hitrostne omejitve in ostale predpise.[/quote]

Če je desni pas prost, nima nihče kampirati na prehitevalnem, ne glede na to koliko vozi – 10 ali 130 ali 220 na uro. Tako kampirancem kot tudi zaritnežem bi enomesečni odvzem vozniške prav prišel, da se naučijo česar se niso ob opravljanju izpita.

Ne vem točnih procentov, ampak sem ziher, da tričetrt nesreč (od oka) na avtocestah
nastane zaradi neupoštevanja varnostnih razdalj. Ostale četrt si delijo nepravilno
uvrščanje in zapuščanje (izvozi in uvozi), pa kdaj slabe vremenske razmere.
Pustmo ekstreme, kot so vožnja v rikverc, vožnja v nasprotno smer, obračanja ipd, , ker
je tega malo.
Nekomu, ki se mi pri 130 na uro zalima za rit, VZETI VOZNIŠKO ni izgovorov, jaz sem na
prehitevalnem pasu samo, ko prehitevam, torej počakaj, da prehitim – v primerni razdalji.
To so osnove, tako kot dajanje smernikov, gledanje v ogledala, upoštevanje prednosti…

New Report

Close