Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na koliko °C perete spodnje perilo, ki pa ni bele barve?

Na koliko °C perete spodnje perilo, ki pa ni bele barve?

Jaz tako. Belo spodnje perilo perem na 60°C skupaj z ostalim belim perilom, kdaj pa tudi na 90°C. Ostalo spodnje perilo, ki pa ni bele barve (črna, rdeča, pisana …), pa perem skupaj s pisanim perilom na 40°C.

Kako vi?

Belo na 90, ostalo na 60.

belo z belim na 60- nikoli ne perem na 90, ker se mi zdi, da uničuje to preveč vlakna, cunje so prehitro za stran potem.

Pisano spodnje perilo svetlih barv tudi na 60 stopinj, če je potrebno ( švic), ksupaj s kuhinjskimi brisačami, krpami in kopalniškimi brisačami -so tudi barvne 🙂 Ne mešam pa pisanega spodnjega perila s temnim perilom, nikoli.

Imam pa stroj s parnimi programi pranja, s čimer lahko narediš mnogo učinkoviteje pranje z manj praška že pri nižji temperaturi ( madeži, pot, umazanija) ravno zaradi pare-naprimer pri 40-ih, namesto pri 60-ih.

Otroško izključno na 60. Ker se igra v šoli po tleh, na igrišču itd.. je 60 edino dobra, da ven spere morebitne nezaželjene goste. Svoje kavbojke, trenirke in bombažne majice tudi na 60, ker jih imam za potepe, kjer tudi posedim v travi, na klopcah, na kakem deblu..Občutljiva, bolj fina oblačila za službo in lepše pa na 30 ali 40. V njih se itak ne igram zunaj na tleh..

Ne bluzi, para je dodatek pred pranjem, uporabi se pa lahko pri cotah, ki se lahlko perejo na 90 in je temu program pare tudi namenjen, predvsem za alergike.

Res ste visoko razviti, da niti etiket več ne znate prebrat. Me res zanima kako dolgo imate oblačila od majic dalje, ki se smejo prat na maksimalno 40 temperature in to kot vidim vsi po vrsti, ki kao 60 neke organizme odstrannaj…jaooooo Kam gre ta zabitost ljudi, sploh ni videt meje…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ne bluzi, para je dodatek pred pranjem, uporabi se pa lahko pri cotah, ki se lahlko perejo na 90 in je temu program pare tudi namenjen, predvsem za alergike.

Res ste visoko razviti, da niti etiket več ne znate prebrat. Me res zanima kako dolgo imate oblačila od majic dalje, ki se smejo prat na maksimalno 40 temperature in to kot vidim vsi po vrsti, ki kao 60 neke organizme odstrannaj…jaooooo Kam gre ta zabitost ljudi, sploh ni videt meje…[/quote]

Vprašanje je o spodnjem perilu … (in kar nekaj nas je, ki spodnjega perila, ki se sme prati na maksimalno 40 stopinj, pač ne kupujemo).

Ne bluzi, para je dodatek pred pranjem, uporabi se pa lahko pri cotah, ki se lahlko perejo na 90 in je temu program pare tudi namenjen, predvsem za alergike.

Res ste visoko razviti, da niti etiket več ne znate prebrat. Me res zanima kako dolgo imate oblačila od majic dalje, ki se smejo prat na maksimalno 40 temperature in to kot vidim vsi po vrsti, ki kao 60 neke organizme odstrannaj…jaooooo Kam gre ta zabitost ljudi, sploh ni videt meje…[/quote]

Vprašanje je o spodnjem perilu … (in kar nekaj nas je, ki spodnjega perila, ki se sme prati na maksimalno 40 stopinj, pač ne kupujemo).[/quote]

Ne razbrat je, da ne znate prebrat etiket in to pri vseh vsa, ki so z namenom, zaradi barve, krčenja in splošnega uničenja tkanine. Belo perem na 90, pisano na 60. Majice s tiskom ne obstajajo, da jih lahko pereš na 60, pa sem dedc pa to vem. Če bom belo kimono vrgel v stroj na 90, bom iz 180 velikosti, dobil ven le še velikost za 7 letnika. :-)))….skratka , jaooo babe, res se bliža konec vsega, če več osnovnih samoumevnih opravil ne obvladate…..

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Enako.

Spodnje perilo, tudi pisano, perem vse z belim perilom (kuhinjski serveti, brisače, spodnje perilo) na 60 ali 90. Posteljnino običajno na 60.
Ostalo perem na 30. Ne kompliciram sploh 🙂

Spodnje perilo perem z drugim belim ali svetlim perilom na 60, temno ali temno spodnje perilo ločim od belega, jasno in perem tudi na 60. Včasih perem tudi na 40, če me piči. Posteljnino perem na 60, ne glede na etikete. Ostala oblačila perem na 30 ali 20 ali v mrzli vodi, prav tako ne glede na etikete. Ne glede na to, ali se igram na tleh ali ne. Madeže pač prej natopim s praškom za te namene.

Ne bluzi, para je dodatek pred pranjem, uporabi se pa lahko pri cotah, ki se lahlko perejo na 90 in je temu program pare tudi namenjen, predvsem za alergike.

Res ste visoko razviti, da niti etiket več ne znate prebrat. Me res zanima kako dolgo imate oblačila od majic dalje, ki se smejo prat na maksimalno 40 temperature in to kot vidim vsi po vrsti, ki kao 60 neke organizme odstrannaj…jaooooo Kam gre ta zabitost ljudi, sploh ni videt meje…[/quote]

Naš stroj LG ustvarja paro skozi cel cikel pranja in menjcanja. Pojdi na Youtube pa si oglej kak film o teh strojih med samim delovanjem 🙂

Če ga nisi še od blizu v rokah imel med pranjem in pihanjem pare, nea bluzi ti 🙂

Vprašanje je o spodnjem perilu … (in kar nekaj nas je, ki spodnjega perila, ki se sme prati na maksimalno 40 stopinj, pač ne kupujemo).[/quote]

Ne razbrat je, da ne znate prebrat etiket in to pri vseh vsa, ki so z namenom, zaradi barve, krčenja in splošnega uničenja tkanine. Belo perem na 90, pisano na 60. Majice s tiskom ne obstajajo, da jih lahko pereš na 60, pa sem dedc pa to vem. Če bom belo kimono vrgel v stroj na 90, bom iz 180 velikosti, dobil ven le še velikost za 7 letnika. :-)))….skratka , jaooo babe, res se bliža konec vsega, če več osnovnih samoumevnih opravil ne obvladate…..[/quote]
kot univerzitetni diplomirani inženir tekstilne tehnologije, ti povem, da vem veliko o materialih in vseh postopkih obdelave, tudi pranja. In če na etiketi piše 40, je na bombažnih majicah še vedno dovoljeno pranje na 60 stopinjah.
in ker imam tudi veliko pojma z zdravstvenega področja, ja- 60 stopinj uniči raznorazne viruse, bakterije, jajčeca glist in podobne zadeve.
In še nekaj- imam nekaj majic s tiskom in moj otrok tudi- vse perem na 60 in vse imajo lep ohranjen tisk. Kupljene v H & M. Ja, to je tako, ko na uč spoznam, kateri material in kateri tisk je dober. A ni vse v H&M dobro.. te zaobidem ;9.
Tako da ne skači v luft pri vsaki stvari, ker smo tudi ljudje, ki se na določene stvari bolje spoznajo.
Jaz mehaniku tudi ne pametujem, kako naj avto uštima, ker se na to pa ne spoznam.

in temu tudi rečeš pranje?

Ne razbrat je, da ne znate prebrat etiket in to pri vseh vsa, ki so z namenom, zaradi barve, krčenja in splošnega uničenja tkanine. Belo perem na 90, pisano na 60. Majice s tiskom ne obstajajo, da jih lahko pereš na 60, pa sem dedc pa to vem. Če bom belo kimono vrgel v stroj na 90, bom iz 180 velikosti, dobil ven le še velikost za 7 letnika. :-)))….skratka , jaooo babe, res se bliža konec vsega, če več osnovnih samoumevnih opravil ne obvladate…..[/quote]
kot univerzitetni diplomirani inženir tekstilne tehnologije, ti povem, da vem veliko o materialih in vseh postopkih obdelave, tudi pranja. In če na etiketi piše 40, je na bombažnih majicah še vedno dovoljeno pranje na 60 stopinjah.
in ker imam tudi veliko pojma z zdravstvenega področja, ja- 60 stopinj uniči raznorazne viruse, bakterije, jajčeca glist in podobne zadeve.
In še nekaj- imam nekaj majic s tiskom in moj otrok tudi- vse perem na 60 in vse imajo lep ohranjen tisk. Kupljene v H & M. Ja, to je tako, ko na uč spoznam, kateri material in kateri tisk je dober. A ni vse v H&M dobro.. te zaobidem ;9.
Tako da ne skači v luft pri vsaki stvari, ker smo tudi ljudje, ki se na določene stvari bolje spoznajo.
Jaz mehaniku tudi ne pametujem, kako naj avto uštima, ker se na to pa ne spoznam.[/quote]

Očitno bo prej potrebno osnovno šolo naredit, potem boš šele lahko napredoval, ne? Nič od tega ne drži, o vrstah tiska se ti pa sploh ne sanja.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ne bluzi, para je dodatek pred pranjem, uporabi se pa lahko pri cotah, ki se lahlko perejo na 90 in je temu program pare tudi namenjen, predvsem za alergike.

Res ste visoko razviti, da niti etiket več ne znate prebrat. Me res zanima kako dolgo imate oblačila od majic dalje, ki se smejo prat na maksimalno 40 temperature in to kot vidim vsi po vrsti, ki kao 60 neke organizme odstrannaj…jaooooo Kam gre ta zabitost ljudi, sploh ni videt meje…[/quote]

Naš stroj LG ustvarja paro skozi cel cikel pranja in menjcanja. Pojdi na Youtube pa si oglej kak film o teh strojih med samim delovanjem 🙂

Če ga nisi še od blizu v rokah imel med pranjem in pihanjem pare, nea bluzi ti :)[/quote]
Ne drži in ne more, ker je grelec za paro isti kot za pranje, tako da boš ti prala na 4o in bo ves čas para ti že logika pove, da ne gre skupaj.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

in temu tudi rečeš pranje?[/quote]

Učinkovitost pranja je predvsem odvisna od trenja in kvalitete praška. Torej? A si zobe in telo tudi umivaš na 90, da si čista?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Danes me je ena mama v vrtcu vprasala kako pogosto perem, da ona vsak dan en poln 8 kg stroj. Pa mencam, da ne vem, ker pocakam orng kup, da sortiram na belo in pisano na 60, pisano in obcutljivo na 40, ter volna in crno posebej. Me je pogledala in rekla, da ona pere vse skupaj na 40, ima en program na 40, ki opere tako dobro kot bi prala na 60 in ima vse lepo oprano. Jaz debelo pogledam in najprej nisem vedela kaj naj recem, ne morem namrec ravno izustit, da ima vse zaprano in sivo. Torej me ne cudi, ko ima folk bele majice vse sive, vse barve nekaj zaprane. Se dobro, da moj stroj nima tega hudega programa.

Vse na 60, belo, črno in pisano, vsako v svoji žehti in s sorodnimi barvami skupaj.

So pa vse spodnje gate iz bombaža.

Kaj sploh perete to. Jaz samo obrnem še za 14 dni in pol grem nove gate kupit.


kot univerzitetni diplomirani inženir tekstilne tehnologije, ti povem, da vem veliko o materialih in vseh postopkih obdelave, tudi pranja. In če na etiketi piše 40, je na bombažnih majicah še vedno dovoljeno pranje na 60 stopinjah.
in ker imam tudi veliko pojma z zdravstvenega področja, ja- 60 stopinj uniči raznorazne viruse, bakterije, jajčeca glist in podobne zadeve.
In še nekaj- imam nekaj majic s tiskom in moj otrok tudi- vse perem na 60 in vse imajo lep ohranjen tisk. Kupljene v H & M. Ja, to je tako, ko na uč spoznam, kateri material in kateri tisk je dober. A ni vse v H&M dobro.. te zaobidem ;9.
Tako da ne skači v luft pri vsaki stvari, ker smo tudi ljudje, ki se na določene stvari bolje spoznajo.
Jaz mehaniku tudi ne pametujem, kako naj avto uštima, ker se na to pa ne spoznam.[/quote]

Očitno bo prej potrebno osnovno šolo naredit, potem boš šele lahko napredoval, ne? Nič od tega ne drži, o vrstah tiska se ti pa sploh ne sanja.[/quote]
Kar se znanja tiče s tega področja, ga imam veliko.
Očitno nimaš pojma, kakšno izobrazbo imam kot dip. inž. tt.. tako da me ne pošiljaj v oš.

Si pa res en čudak, da kar obtožuješ folk, kako nimamo pojma o pojmih, pa čeprav se z določenimi stvarmi ukvarjamo vsakodnevno.
ti res misliš, da si boga za jajca prijel. in da smo ljudje na svetu zato, da špilamo po tvoji komandirki.

Očitno bo prej potrebno osnovno šolo naredit, potem boš šele lahko napredoval, ne? Nič od tega ne drži, o vrstah tiska se ti pa sploh ne sanja.[/quote]
Kar se znanja tiče s tega področja, ga imam veliko.
Očitno nimaš pojma, kakšno izobrazbo imam kot dip. inž. tt.. tako da me ne pošiljaj v oš.

Si pa res en čudak, da kar obtožuješ folk, kako nimamo pojma o pojmih, pa čeprav se z določenimi stvarmi ukvarjamo vsakodnevno.
ti res misliš, da si boga za jajca prijel. in da smo ljudje na svetu zato, da špilamo po tvoji komandirki.[/quote]Verjamem, ni pa videt in ga niti ne potrebuješ, saj ne boš razvijal pralnih strojev. Pralni stroj je visiko tehnološko razvit aparat, ki pa je z namenom izredno enostaven za uporabo, kot vsi izdelki za široko uporabo.

Torej je vse znanje, ki ga potrebuješ, da znaš prebrat osnovne številke na oblačilih glede pranja in likanja, ki so dejansko maksimum in to uskladiš s programi na stroku. To je vsa umetnost in zanje, ki ga poterebuješ, vsa tvoja nakldancija ne da nobenega verodostojnmega podatka, ker ne obstaja, ravno tako kot ne obstaja tvoje znanje v zvezi s čimerkoli. Ni pa nič presenetljivega za današnji čas, da predstavlja uporaba pralnega stroja in podobnih reči mnogim celo znanost in misijo nemogoče.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

perem vedno na 60 stopinj. Pisano, belo, črno.

Spodnje perilo skupaj s kuhinjskimi brisačami in krpami – na 60 stopinj??? Bljak 🙁

60 stopinj pa ni dovolj za uničenje mikroorganizmov. Ti povem, da pri tebi ne bi jedla, če bi vedela, da si žlico obrisala s tako kuhinjsko krpo….

Vsakih 14 dni perem 1 stroj belega perila (brisače, servete, bombažne spodnice, majice….) na 90 stopinj, drugače pa sortiram svetlo in temno pisano in perem na 60, volnene stvari pa na 30.


Kar se znanja tiče s tega področja, ga imam veliko.
Očitno nimaš pojma, kakšno izobrazbo imam kot dip. inž. tt.. tako da me ne pošiljaj v oš.

Si pa res en čudak, da kar obtožuješ folk, kako nimamo pojma o pojmih, pa čeprav se z določenimi stvarmi ukvarjamo vsakodnevno.
ti res misliš, da si boga za jajca prijel. in da smo ljudje na svetu zato, da špilamo po tvoji komandirki.[/quote]Verjamem, ni pa videt in ga niti ne potrebuješ, saj ne boš razvijal pralnih strojev. Pralni stroj je visiko tehnološko razvit aparat, ki pa je z namenom izredno enostaven za uporabo, kot vsi izdelki za široko uporabo.

Torej je vse znanje, ki ga potrebuješ, da znaš prebrat osnovne številke na oblačilih glede pranja in likanja, ki so dejansko maksimum in to uskladiš s programi na stroku. To je vsa umetnost in zanje, ki ga poterebuješ, vsa tvoja nakldancija ne da nobenega verodostojnmega podatka, ker ne obstaja, ravno tako kot ne obstaja tvoje znanje v zvezi s čimerkoli. Ni pa nič presenetljivega za današnji čas, da predstavlja uporaba pralnega stroja in podobnih reči mnogim celo znanost in misijo nemogoče.[/quote]
jaz pa ti govorim, da tistih 40 stopin na etiketi ni vedno za držat se. Iz prakse8tako služba kot doma), lahko kvaliteten bombaž, ki je kvalitetno barvan in tiskan, lahko opereš na 60.
In spoznam tako dober material, kot kvaliteten tisk.

ampak ob tebi se mora človek res smejat. Kako si ti verodostojno prepričan, da si edini, ki vse zna, mi ostali pa smo eni neumni trdobučneži. Tvoje pisanje naj bi bilo verodostojno, moje znanje pa nično, ker si ti tako rekel? Hahaha- a veš, da mi dol visi? jaz bom še vedno kupovala kvalitetna oblačila, ker se zanesem na svoje znanje in ga prala na 60 stopinj.

Na sinovi najljubši majčki, ki sem jo dve leti prala non stop na 60, je Smrek še vedno popoln in barva še vedno lepa. Samo po dveh letih uporabe mu je premajhna pa še smrkci niso več tako aktualni. Na etiketi pa piše 40 ;))))). je pa bila sinova najljubša, tako da veš, da je nisem smela uničiti ! Hihihi- in je nisem. Zupam svojemu znanju s področja tekstilij.

New Report

Close