Starševski čvek

Morajo vaši otroci vedno jesti za mizo?

Default avatar
Morajo vaši otroci vedno vse obroke jesti za mizo v jedilnici? A jim pustite, da kdaj jedo tudi drugje (npr. ko gledajo TV)?
Default avatar
Jemo za mizo, kak sladoled kdaj tudi na kavču ...
Default avatar
Da.
Pred televizijo kaksen prigrizek za vikend... smoki, palcke ali kaj podobnega.
Default avatar
Bom iskrena.

Pri nas sploh ne jemo več za mizo v jedilnici. Na stolih :-)))

Vedno za mizo v dnevni sobi. Eni sedimo na sedežni, vnuk na pručki... če nas je več prinesemo še en stol in jem v naročju :-)))

Je velika soba, z oknom čez celo steno. Vse svetlo, zračno.

Ne gledamo TV (če ni glih res neki), klepetamo in nimamo hranjene za to, da bi morali mirno sedet, nič žvenketat s priborom in podobne vojaške metode.

Jap, čist na komot smo pri nas.
Default avatar
mize ni je napisal/a:
Lepo, dokler bodo otroci doma, potem pa gredo enkrat v svet in jim je muka se spodobno obnašat kje na kakšnem javnem kraju (restavracija, menza...) kjer obstajajo točno določena "vojaška" pravila...

Ne vem zakaj je tak problem otroke naučit primernega obnašanja za mizo? Saj ne bodo večno samo doma jedli ali pač?.... :/
Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš.
(Galvin K.)
Default avatar
Ja, vedno morajo sedeti za mizo, ko jemo.

Sicer se iz jedilne mize vidi na TV in če nekdo- kdorkoli, ne samo otroci- je sam, lahko gleda tudi TV. Ko pa smo za mizo vsi, se pogovarjamo in TV nikoli ni prižgana. Zlato pravilo, ki se ga vsi brez težav držimo.

Meni ne gre za vojaško disciplino, ampak za to, da se otroci naučijo reda in osnovnega bontona, predvsem pa zato, ker ne prenašam drobtin in drugih ostankov hrane na kavču, na tleh...
Default avatar
Vedno za mizo, tako smo bili naučeni doma, tako je pri meni in tako je tudi pri mojih otrocih.

Vidim pa včasih v kakih filmih ali ameriških oddajah, da ljudje jedo kar na kavču in imajo krožnik na kolenih, je pa tudi res, da imajo skoraj vsi ti ljudje, težave s težo in so že tako zavaljeni, da se komaj gibajo po stanovanju.

Meni je to pomembno, da se spoštljivo obnašamo do hrane in da so naše navade temu primerne.
Default avatar
On_ je napisal/a:
Občasno gremo tudi kam ven jest in točno vedo (saj res, od kje?) da se sedi za mizo, uporablja vilice, nož in da se ne cmoka.

Če je prav al' ne - jaz verjamem, da če doma nisi komot, frej, uživancija.......... ja kje pa boš??
In jebeš drobtine, odprt okn pa prah not leti :).... itak moraš spucat. A spucaš en las ali za eno pest drobtin - vseeno mi je.

In boj se takega doma, kjer tako razmišljate. Kjer je nek teror, pucarija in red. TO NI DOM! Ni razumevanja in ni topline. Grdi pogledi, če se nekomu kaj ponesreči. Ni veselja! Ni brezskrbnosti.
Ni zavetja!
Default avatar
cariss je napisal/a:
Podpis pod tole, pri nas enako, je se pri mizi in pika. Še ko grem v gmajno delat, uporabim štor namesto mize, za stol pa že nekaj odžagam in uporabim.
Default avatar
.realist. je napisal/a:
Na, še škodo delaš za en futer. Ajajaj.
Default avatar
ali ne? je napisal/a:
Ja kje pa vi jeste? V štali? Civiliziran človek je za mizo, ne v jami. Kako to misliš, da jedo prigrizke, ko gledajo TV? Pri vas se na pol najeste, potem pa čez pol ure prigrizki?
Default avatar
OMG je napisal/a:
Babše potrebno, kaj si sitna?
A ti je kdo od nas kriv, da nimaš baterij za vibrator? ??

Ti pa ješ za mizo, ja! Te kar vidim. Kako glodaš kastrole!
Default avatar
Načeloma ja, včasih med vikendom naročimo pico, ki jo pojemo na kavču, če gledamo kak film .. Pa kak sladoled tudi jemo v dnevni recimo ... vso ostalo hrano, kot obrok, pojemo za mizo.
Default avatar
Ne, ker nismo zategnjeni in omejeni z nekimi pravili. Kosilo jemo za mizo, ostalo kakor komu paše.
Default avatar
mize ni je napisal/a:
Kosilo jeste tudi v dnevni?
Default avatar
Ja, vedno za mizo. Sedemletniku se to ne zdi nič posebnega, ker od vedno tako počne.
Delam v prvi triadi in otroke vsak dan peljem na kosilo. Razlike so ogromne. Vidi se cigavi starši jih niso naučili obnašanja pri jedi.
Default avatar
Pri nas je kuhinjska miza tudi delovna miza, ker je edina dovolj velika. In včasih je polno zasedena.
Takrat rečemo, da imamo piknik in jemo na kavču. Imamo ogromen kavč, da lahko sedemo v krogu po turško in improviziramo.
Začuda otroci tega potem v gostilni ne ponovijo, ne vem, kaj jim je. Da niso vseeno čisto primerno vzgojeni?
A imate vsi tako tupaste otroke, da takoj pozabijo, da se kosilo poje za mizo, če jim enkrat dovolite, da ga pojejo kje drugje? Res se vprašam.
Še večja groza: včasih tudi ne skuham, ampak gremo kar po burek.
Pa sami suhci smo, še to za povrhu. Glede obnašanja pa ni bilo še nikoli pripomb. Otroci so že v srednji šoli, zdaj tudi že malo delajo prek servisa in se sami dogovarjaj za šihte, včasih sem prav osupla, kako zrelo se vse zmenijo.
Po vašem so pa primitivne opice, ki še vilic ne znajo držat.
Dajte malo zadihat tu in tam. Otroci so zelo skulirana bitja.
Default avatar
mize ni je napisal/a:
Na komot steja, zaradi mene, komot, ampak bontona in reda pa nimate nobenega in težko bo ta malimi, ko bodo šli v svet.
Default avatar
Mi jemo samo za mizo. Iz preprostega razloga. Nimamo zaposlene čistilke, ki bi čistila za nami povsod, kjer bi nasvinjali. Imamo 1 predšolskega otroka, prvošolčka in še enega starejšega in nemogoče je, da bi jedli npr. na sedežni in bi vse ostalo čisto!
Default avatar
mize ni je napisal/a:
Vedno jemo za mizo.
Jap nimamo babice, ki bi nam kuhala in potem se pospravljala za nami. So navajeni od majhnega in jim ne predstavlja nobenega problema. Mirno kot vojaki pa sicer ne sedijo.
Lp