Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Metode, ki pomagajo v boju proti stresu

Metode, ki pomagajo v boju proti stresu

Globoko dihanje, izmenično krčenje in sproščanje mišic, joga, aromaterapija in sprehodi so samo nekatere metode, ki sproščajo psihični pritisk.
Stres nas spremlja vsak dan in nekateri se težko spopadajo z njim. Na nekatere dogodke v življenju ne moremo vplivati, lahko pa, kot pravijo strokovnjaki, vplivamo na način, kako jih doživljamo in se z njimi spopadamo.
Redne psihoterapije pomagajo dolgoročno. Kratkoročno pa lahko sami sebi pomagate s tehnikami, ki jih priznavajo tudi psihologi in psihiatri.
Vaš link

Rešujte težave sproti!
Z leti me je življenje naučilo, da se je potrebno s težavami spopasti. Postala sem tudi večji realist, težave analiziram sistematično in matematično, jih sortiram na takoj rešljive, tiste za malo počakat, tiste odvisne od XY in trenutno nerešljive in do njih ustvarim temu primeren odnos – za nerešljive se ne sekiram, kaj naj z njimi, bo kar bo, bom že preživela, rešljive rešujem, tiste vmesne pa čakam na priložnost, da jih rešim – ampak čustveno se distanciram od njih!
Trenutni stres, ko se človek vznemiri, to pa s kakim sprehodom, rekreacijo, likanjem, dihanjem ali pač samo s kavo v dobri družbi, odvisno kako nanese.

Ne nosite težav s sabo okoli! To je smrt za um in dušo!

Pivce za živce.
Opažam da se iz vsake stvari dela problem. Škoda.
Je pa to plus za razne terapevte in kvazi zdravilci alternativci telovadci…….vprašajte raje za nasvet kakšnega starejšega. Boste presenečeni!

Al pa kvazi zdravniki,ko začutiš bulo,pa ti da antidepresive oziroma mečkajo tako dolgo s tabo da je pol prepozno.Ali pa kvazi zdravniki,ki me odklopijo,da se zadušim.

Tudi to pomaga, pivce/šilce za živce.
Ko nastane problem, stres, nas zgrabi strah in ko smo že itak v problemu, nam panika in strah povzročita še večji stres.
Alkohol sprošča, vsaj strah zbije, da potem lahko zbrano pogledaš na svoje težave, seveda, če se ne totalka ne uliješ, ker potem imaš naslednji dan še en problem več 🙂

New Report

Close