Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Loterija Slovenije je po mojem NAJBOLJ POKVARJENA KUHNA

Loterija Slovenije je po mojem NAJBOLJ POKVARJENA KUHNA

Veckrat igram loto in sicer preko spleta. Trenutni dobitek za sedmico je dva milijona sedemsto eurov. Ker vem, da nekateri strastni igralci iger na sreco za eno zrebanje v primeru vecjega dobitka zapravijo celo malo premozenje in vplacajo ogromno kombijacij v upanju, da bodo nasli pravo, ki jim bo vse poplacala, sem vse bolj prepricana, da je tale Loterija Slovenije in tudi v sirsem merilu ena velika kuhna. In to ze lep cas, oziroma, vse odkar zrebanje poteka preko racunalnikov, ozirima “avtomatsko”. Vsi listki, ki jih nekdo vplaca, grejo takoj v racunalnisko obdelavo, na koncu pred zrebanjem organizatorji samo poiscejo in sprogramirajo vrstni red stevilk, oziroma kimbinacijo, ki je nihce ni vplacal in jo potem kao javno izžrebajo. Stevilke letijo ven iz bobna prav tiste-vnaprej nastimane, ki na koncu ne prinesejo sedmice. In ta hokus pokus ponavljajo toliko tednov, dokler znesek oziroma glavni dobitek ne zraste v nebo, z njim pa seveda tudi vsota vseh vplacanih iger, vsaj se za eno tako vrednost.
Zato menim, da bi morali ljudje zahtevati, da ukinejo ta goljufiva nategovalska zrebanja in preidejo na zrebanje srecnih stevilk, tako, kot se je to zrebalo vcasih, ko so iz bobna z roko potegnili sedem kuglic s stevilkami od 1 do 39. V tem primeru bi clovek lahko verjel v svojo srecno izbiro stevilk, zdaj pa verjetno vsi “norci”, ki placujemo za igranje, placujemo samo za krasno placo tistih, ki sedijo na stolckih te lepe sluzbice in redijo svoje smrdljive riti.

Dobro jutro.Se ve že kakih 20 let,da nekaj smrdi tule.Zato tudi šport ni več šport odkar so stave v igri.

Se strinjam. Ponekod v tujini so že začeli z ročnim izžrebanjem. Pri nas pa, kot vemo, povsod vlada korupcija, podkupovanje, prevare, nategi,..
Dokler bo naiven narod brezglavo kupoval te srečke, se ne bo spremenilo popolnoma nič. Tako je, na žalost.

Prvič, zakaj hočeš nekaj ukiniti? AFAIK je loterija samovzdržna (se v celoti pokriva iz prodaje srečk), davkoplačevalce nas nič ne stane (kvečejemu nasprotno), je popolnoma prostovoljna, torej naj jo tisti, ki to hočejo, igrajo.

Ne spoznam se preveč dobro (ne igram), ampak menda je v bobnu 40 kroglic in jih izžrebajo 7. Preprost izračun pove, da je možnih 18 milijonov, 600 tisoč in še nekaj različnih kombinacij. Zdaj pa kar sam izračunaj, kolikšna je verjetnost izžrebanja sedmice, če vsak Slovenec vplača eno srečko in če se nobena kombinacija ne ponovi dvakrat ali večkrat. Pa verjetno (nimam pri roki točnega podatka) nikoli ne prodajo 2 milijona srečk, niti takrat, ko se nabere rekorden sklad.

Seveda je možno, da se, namerno ali tudi ne, posamezne številke ne izžrebajo tolikokrat, kot bi se pričakovano “morale”. Vsak freshman iz statistike verjetno že kmalu dobi domačo nalogo, da vzame rezultate zadnjih 100 ali še več žrebanj (se jih zlahka dobi v arhivu loterije), izračuna pričakovano število izžrebanj posamezne številke, iz dejanskih izžrebov po preprosti metodi “goodness of fit” izračuna chi square index in iz njega hitro izpelje, ali morda kaj “smrdi”.

qwa to ???
a pol tiste kdaj, ko je izžrebana sedmica jo dobi nekdo, ki je “naš”?
Čigav moraš biti, kako postaneš “naš”, da zadaneš sedmico?
A ti v naprej povedo katere cifre oznčiš, če si “naš”, da zadaneš sedmico?

Jaz ne igram in zato mi je čisto vseeno, če nategujejo tiste, ki igrajo.

Tako kot so loto cifre zmenjene so tudi športni izidi zmenjeni.Folk ne igra več tolk lotoja,ker raje plačajo za info za zmenjen tekme in zaslužijo 20 000 evrov na teden.

Zato sem že prej napisal.Računalnik je uničil žrebe,stave pa so uničile šport.

15 MIO in še nekaj je mogočih kombinacij…

En moj znanec se je prijavil v komisijo, lahko se vsak in je rekel, da ni videl nobene mučke. Men je neki bolj zanimivo, nič nikoli ne napišejo o tistih, ki kasirajo te velike dobitke, ok. vem, da se o tem ne piše, lahko bi pa vsaj napisali, koliko je nekdo vplačal za zmagovalno kombinacijo.
Teh dobitkov je bilo pa v Slovenije od osamosvojitve že malo morje, tako, da bi rekel, da se pol Slovenije fura z dobrimi avtomobili in živi v razkošnih hišah glih s pomočjo teh dobitkov na loterijah, 3×3, jack pot, še prej podarim dobim itd..

Ravno to sem hotla povedat, oziroma povedat, ker o tem sploh ne dvomim.

S športnimi stavami, največ zaslužijo, tisti ki so na igrišču.

nikomur ni nujno vplačevati ne Loto, ne športne, ne EURO-JP … ☺
največ negativizma pa trosijo tisti, ki se ne gredo loterije ☺

Jaz se grem loterijo in se bi se vedno rada sla naprej, ampak posteno za posteno. Zakaj so torej nekatere drzave ze uvedle rocno izbiranje kroglic s stevilkami, Slovenija, ki se javno razglasa za posteno in demokraticno drzavo in ki pobira vse druge-po navadi najbolj nazadnjaske trike iz svoje okolice, pa tega ne uvede?
Kurc pa taka postenost in demokracija, na sto tonah podlage korupcije.
Bi bilo bolse zivet v kaki Burkina faso drzavi, ki bi to, da je pac ena gnila banana republika vsaj javno priznala.

Tudi če imaš pnevmatski boben z biased kroglicami (nekatere lažje od drugih), je eno žrebanje še vedno naključen proces (ne moreš kar vnaprej določiti, kaj bo priletelo ven), le verjetnosti za izžreb posameznih kroglic so malo spremenjene. Šele pri kakšnih 1000 ali več ponovitvah žrebanja bi statistika začela opazno konvergirati proti nekemu čudnemu razmerju.

Če pa imaš ročno žrebanje, pa ima lahko tisti, ki žreba, v pesti (ali rokavu…) skrito “izžrebano” kroglico.

Predvsem, če so različno težke in različno velike krogljice

Jaz se grem loterijo in se bi se vedno rada sla naprej, ampak posteno za posteno. Zakaj so torej nekatere drzave ze uvedle rocno izbiranje kroglic s stevilkami, Slovenija, ki se javno razglasa za posteno in demokraticno drzavo in ki pobira vse druge-po navadi najbolj nazadnjaske trike iz svoje okolice, pa tega ne uvede?
Kurc pa taka postenost in demokracija, na sto tonah podlage korupcije.
Bi bilo bolse zivet v kaki Burkina faso drzavi, ki bi to, da je pac ena gnila banana republika vsaj javno priznala.[/quote]

pa ne za tebe … na kom, čem bi se pa zmrdovalo ☺

Je pa zanimivo kako so ljudje ki igrajo loto (davek na neumnost) pametni, ko gre za način žrebanja :-). Priznam, da je tema vredna bivšega Pavlihe.


vsekakor so bolj “poklicani” za komentiranje aktivni igralci … kot pa neaktivni, ki so kot navijači, ko vsakdo ve, kako bi moral kdo igrati, kako sodnik soditi ☺

Zadnji večji dobitek v Celju so si plačali sami.

Tako je tudi z Jackpot dobitki, vse večje dobitke si plačajo sami, posledično dobitka nihče ne dvigne in ostanje njim, s tem denarjem pa sami razpolagajo, tajno.

“Men je neki bolj zanimivo, nič nikoli ne napišejo o tistih, ki kasirajo te velike dobitke”

Kaj hočeš da nekdo umre?

Se mi je zdelo, da je tako. Ce je sto procentno, je RES OGABNO, z eno besedo povedano. Ampak ce se kdo spomni nekje v lanskem letu, ko je nekdo s stalnim bivaliscem v Grosupljem zadel glavni Jackpot, cca 21 miljonov eurov, iz katerega je obcina dobila nekje 3 miljone eurov davka, s katerimi so potem obnovili ali dozidali grosupeljski zdravstveni dom. Se prav spomnim tega velikega pompa, ko je o tem govoril celo njihov zupan, ves vesel. Pokazali pa so tudi prodajalko in okence, kjer naj bi bila vplacana zmagovita kombinacija.


Pred leti se je razkrilo, da so na eni izmed italijanskih loterij, kjer so kroglice iz bobna vlekli ročno (in to pogosto otroci) goljufali in prirejali žrebe tako, da so kroglice, ki so jih želeli izžrebat pred žrebom zelo ohladili, da je bila občutna razlika med “pravo” kroglico in ostalimi….

pa naj zakurijo, pubeca pa dajo v majco s kratkimi rokavi 🙂

mučke so, jaz ti povem! če ne bi bile mučke, bi bilo žrebanje javno, tako pa je vnaprej posneto!

[/quote]

ti si ena velka krogljica

Ali je to vse res? Zakaj nimajo revizije? Zakaj nibto transparentno? Imajo že sto let istega predsednika nadzornega sveta. Ogromno denarja ponikne, namesto,cda bi šel v proračun…. Folk pa dela za minimalca….

New Report

Close