Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Presuha sem

Presuha sem

Vse ženske hujšajo, se borijo z kilogrami, ne smejo jesti sladic. Jaz imam kontra problem. Imam 42 let, in sem preveč suha (imam 57 kg, visoka 169 cm). Sicer nisem koščena, ampak če bi imela 3 kg več, bi bolje izgledala.
Če bi se res basala s hrano ,bi se zredila za nekaj kg, ampak čim imam skrbi, takoj spet shujšam. Drugače sem zelo zdrava. Sem pa genetsko podobna mami, ona je tudi drobne postave. Lahko si privoščim banjice sladoleda, sadne kupe s smetano… Ampak nič se ne zredim, pa če pojem ne vem kaj.
Motijo me opazke ljudi, češ kako si pa ti suha. To mi skoz govorijo. Očitno je danes problem da si suh, če bi imela 30 kg preveč, pa ne bi motila nikogar.

Meni je pa ful čudno, da si pri teh kg presuha.
Jaz sem stara 40, imam 165 cm in 50 kg, pa mi nikoli nihče ne reče, da sem presuha. Sem čist normalna …
Če pa nisi zadovoljna s postavo, športaj, ne se basat s hrano.

Videz suhega/normalnega/okroglega pri isti visini in tezi je zaradi prirojene oblike telesa. Ne zaradi “tezkih kosti”, kot se po domace rece, ampak nekdo, ki je ozke gradnje, z ozkimi rameni, na primer, bo pri istih kilah kar malo “podlozen”, nekomu z drugacno obliko postave pa bodo strlele kosti. Zato je tudi razpon normalne teze precej sirok.
Teza iz prvega posta je cisto primerna in se je brez veze silit k povecanju. Bolj preprosto in bolj ucinkovito bo, da zadeve reguliras s primerno garderobo, ce te motijo opazke.

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da imaš idealno težo in kot je že ena rekla, nosi ustrezno garderobo. Lahko si privoščiš marsikaj, kar si tiste z močnejšo postavo ne morejo. Na primer plisirana krila, krila s širokim pasom, krila iz tila…Samo ne hodi okoli v neopaznih kavbojkah in majici nedoločljive barve. Opazke ljudi pa vzemi kot kompliment, Ker sem prepričana, da je tako tudi mišljeno. Občudujejo, da ti uspe ostati vitka, kljub temu, da lahko ješ vse.

Po merah se mi sploh ne zdis presuha. Pri isti kilazi imam 4 cm več, sem suha, ne pa presuha.
Sodelavka imajo tvojo kilažo pri 182 cm. To pa je res presuhost, koscenost, pa je vse mogoče, pa se ne zredi.

Odgovor imaš že v svojem vprašanju. Delaj na umirjanju, stabilizaciji stresa.
Drugače pa povsem razumem kaj hočeš povedati. Niso zgolj kg tisti, ki dajejo vtis “presuhosti”, bolj gre za genetsko konstitucijo in še bolj dejstvo, da se po 40 začne maščoba blesavo prerazporejat po telesu, predvsem iz obraza izgineva in/ali se prenaša v čeljustni del. In če imaš že tako suh obraz, ta postaja koščen in starikav, kar daje vtis presuhosti (čeprav po kg oseba sploh presuha ni), predvsem pa pretirane postaranosti.

[/b]

Res se poskušaj zrediti, ker jaz te popolnoma razumem. Sem še nekoliko starejša in precej suha. Toda po petdesetem letu mi je začel obraz kar veneti. Razumeš, obraz je ves uvel in neprestano poslušam, da kako sem suha, ampak mi hočejo reči, da sem postarana.
Poskusi čimprej kaj napraviti, da se nekoliko opihneš, ker po petdesetem se zna zgoditi-kot pri meni, da se boš prehitro postarala.

Tole je ključno, no.
Glede opazk se je pa res škoda sekirat.
Jej zdravo in zmerno, ob tem tudi kakšen priboljšek kdaj pa kdaj prav nič ne bo odveč, predvsem pa športaj in uživaj v svojem telesu. Šport ti res da samozavest, pa ne samo v smislu videza ali samovšečnosti, ampak gre za fajn občutek, da delaš dobro za svoje telo.
Za vse ostalo pa je življenje prekratko. Neprimerni komentarji: na en uh not, na drug uh ven! 😉
Glede tistih, ki imajo 30 kg preveč in naj ne bi motili nikogar – ne njih vlačit v to. Vsak človek, pa kakršnokoli postavo že ima, je lahko tarča primitivcev, ki ne vejo, kaj bi sami s sabo, pa se izživljajo nad drugimi. Zato se zaradi njih nihče ne bi smel sekirat, ampak se posvetiti sebi, svojemu zdravju in samopodobi.

New Report

Close